מאיפה התמונה הזאת?

• פותח הנושא Raist
  • פורסם בתאריך
רייסט וקראמון

עטיפת מלחמת התאומים, הוצאה מספר 2. ההוצאה הזאת לא יצאה בישראל, אני לא יודע מאיזו סיבה. בישראל יצאו הוצאות מס´ 1 ו-3.

לי דווקא נראה שאלה...

גדיל- רק גדיל גבוה ומסוקס כמו זה מצד ימין
וזו שליידו היא בוודאי אישתו, היא בת לא?
פחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחח...

באמת?

לפי מה שאני זכור בציורים של קרמון הוא חובש קסדה אם שני כנפיים בולטות מימנה ככה זה מצוייר בהרבה ציוריים את הלוחם שרואים פה יש לי בתמונה אחרת נלחם במכשף חרב מול מטה בקרב אחד על אחד מעבר לזה זה אם השיער הלבן נראה ממש כמו זקן שבא לבקש מנער צעיר להרוג אותו כדי להפסיק את הסבל ככה זה נראה

ככה אלמור צייר אותו...

אבל זאת עובדה שאלה הם. התמונה השניה שיש לך גם כן צוירה ע"י לארי, אך היא לא מתייחסת לרומח הדרקון אלא להרפתקת RPG שהוציאה WIZARDS.

tygger

New member
ציור מאוד גרוע.

צבעים טובים אבל לא ממש משקף את תיאור הדמויות. אם להזכירכם אז בכל התאורים של קארמון הוא מתואר בשרירן. חזה חבית וזרועות שריריות ביותר. הדמות בתמונה נראת יותר כמו איזה ציור שלקוח מאריזה של ספר רומנטי עם כריכה רכה לנשים בודדות. עוד פרט קטן, קארמון לפי חלק מהסיפורים מתולתל, ולא איזה מתרומם עם פן... מישהו אגב שם לב פעם שהחרב של סער בציורים היא חרב ארוכה (long sword) בזמן שבכל הספרים היא מתוארת כחרב דו ידנית או לפחות חרב גרולה מאוד?

כן לגבי סער

אבל הוא לא חוגר אותה לחגורה שלו! אם אני לא טועה החרב שלו תמיד איתה בינונית (לא גדולה בכלל!) דו ידנית וחברות דו ידניות הם תמיד עבות יותר (לעובי) וחוגרים אותם תמיד על הכתפיים ככה שבציור זה על הירך שלו וזה לא אמור להיות ככה! וקרמון לא תמיד היה מטולטל ולא נשאר ככה עד הסוף מעבר לזה גרמון גם מתואר שתיין שמן מאוד מאוד מאוד שבקושי זז וגם מי נהר מתואר אחרת בספרים ולא כמו שהוא באמת אם החרב כולל החרב של טאניס (לקרמון אומרים שיש את הקסדה הזאת אם הכנפיים בכל הרשומות?) מעבר לזה רייסט לא נראה אף פעם שברירי כל כך שבקושי עומד הגלימה מסתירה את זה טוב מאוד (ככה שלא חשבו לצייר אותו כמו שהוא) והדרקון הכחול בליל החורף נראה יותר גדול מהדרקון בדימדומי הסתיו האדום! ולפי מה שמסופר הכחול הוא קטן יותר מכל שאר הדרקונים חוץ מהקלקל (הטובים) ומהיר יותר לרדיפות והאדום גדול יותר וזה לא נראה ככה לפי הדמויות שעומדות בקירבת הדרקון

tygger

New member
יפה סקובס, רק מספר תיקונים.

יש הבדל משמעותי בין "אם" שהיא מילת שאלה, לבין ,"עם". קרמון כן מתואר כמתולתל ברוב הספרים כולל "אגדות". (אולי שיער גלי יותר מתאים...) רייסט לא נראה שברירי. ליד קרמון אולי, אבל הוא אכן רזה מאוד. זה היה השיעול שלו שגרם לו להחלש. קרמון מתואר כשתיין באגדות בתחילתם. לאחר חזרתו בזמן הוא נמכר לזירה ושם הם דואגים להשיל ממנו את המשקל העודף. לא הבנתי את המשפט "ולא כמו שהוא באמת אם החרב כולל החרב של טאניס " ?!? הקסדה בעלת הכנפיים לא מתוארת אצל קרמון יותר מפעמיים אם אני זוכר היטב. זאת יותר גחמה של הציירים. הדרקון הכחול לא ממש מתואר כקטן. רוב הכחולים אמנם קטנים אבל אם אני לא טועה אז הדרקון בספר האדום מתואר במתבגר. הדרקון של קיטיארה (שחק) היה בוגר כבר, כך שיש לו יתרון גיל של מספר שנים טובות וכנראה גם גודל. כמובן שאף אחד מהם לא הגיע לגודלו של הירוק עליו רכב רייסטלין היות והוא דרקון עתיק. ובאופן כללי, החרב של סער היתה דו ידנית. תיאור של דו ידניות ניתן למצוא בהרבה מקומות אבל היא לא ממש אותו אורך ולא מחייב להיות יותר עבה. ישנם הרבה חרבות עבות (כשמן כן הם Broad Swords) שנבנו על מומנט התנועה הצידית להתקפה. חרב דו ידנית השתמשה יותר באורך כדי לבנות מומנט התקפה ולא ברוחב.

tygger

New member
הממ, אוקי, אז הבהרה קלה.

המילה אם היא מילת שאלה ויש את המילה עם שהיא מילת שייכות. יש הבדל בין השניים. לדוגמא: "אם לא תפסיק אני אחבוט בך עד זוב קטשופ עם האלה" (משפט נפוץ ביני לבין אחי הקטן, משפחה אוהבת...) מרים גבה? על מה? על השאלה הפשוטה? מה היה עם החרב של תניס? מעניין אותי לדעת.

תיקון קטן.

אם היא לא בהכרח מילת שאלה- היא מילת תנאי: "אם יש אור, טוב לי" וכו´

אוקיי מספיק להתווכח!../images/Emo22.gif

מספיק עם כל הדקויות הקטנות של השפה! נכון, יש אם של תנאי ושאלה ויש עם שקשור לשייכות... בכל אופן, אין לי מושג לגבי החרב של סער או תניס, אבל לגבי קרמון - אני בחלט זוכרת שהוא מתואר כמתולתל! (אם טלטלו אותו עם ט´? זה כבר סיפור אחר לגמרי...) והוא בהחלט אמור להיות אדם עצום, לא רק בתקופה של תחילת "אגדות", שם הוא מתואר כשמן - הוא בהחלט אמור להראות הרבה יותר מסיבי מרייסט. רייסט למעשה בעל מבנה גוף די דקיק ושברירי, במיוחד אחרי המבחן שלו, ולכן הם לא אמורים להראות כאילו יש להם פחות או יותר אותו גוף... באופן הכללי התמונה יפה רק לא ממש משקפת את המראה המתואר של הדמויות... סגרנו את הנושא? או שיש לכם עוד מה להגיד על החרבות? בזה באמת אין לי מושג...

למעלה