מאיזה גיל התחלתם לקרוא לילד

מאיזה גיל התחלתם לקרוא לילד

סיפור לפני השינה.? אני מנסה לספר לאלון סיפור אבל הוא בכלל לא מקשיב לי , יש טעם להמשיך?

התגשמות

New member
לא לפני השינה

אבל קצת לפני גיל שנה בהתחלה היה נדמה שהוא לא מקשיב היה עסוק במשחקים שלו עד...שפיתאום התחיל לדקלם את הסיפורים

דש1דש

New member
מגיל חודש

לא לפני השינה אלא בזמן בערב. היום בגיל 9.5 חודשים היא בוחרת איזה סיפור ומרימה את הספר שבא לה לשמוע - ואותו אני מקריאה. אני מאוד קשובה וכשלא בא לה - מפסיקה. יש ימים שהיא תשמע 3-4 ספרים ויש ימים שאפילו לא אחד שלם. היום כשהיא עצבנית במיטה ומזמן כשהיא עצבנית באוטו - סיפור ירגיע אותה!!! בהתחלה לא נראה היה שהיא מקשיבה - אבל כל עוד היא באיזור - אין בעיה. יערה די מהר ניסתה לדפדף לבד (רואים את זה על הספרים שלה!) ונתתי לה - זו מוטוריקה עדינה מאוד טובה! אז נקנה ספרים חדשים לילד הבא

ornaok

New member
לא לפני השינה

אבל פעם-פעמיים במשך היום, מאז גיל חודש וחצי בערך.

לא לפני שינה

זה גומר לו את השינה - אם אני מקריאה לו סיפור זה עוד שעה שעתיים של ערות.. התחלתי בגיל חצי שנה - הייתי בטוחה שזה מעניין לו את.... באיזה שהוא שלב סביב גיל שנתיים הוא התחיל להביא לי ספרים כדי שאני אקריא לו אותם

ממש מגיל אפס

ואם בהתחלה היא הייתה מאבדת עניין, היום היא יושבת ומבקשת עוד ועוד ועוד וגם עשרה סיפורים עדיין מרתקים אותה. זה ממש חשוב בעיניי- חלק מהירידה ברמת החינוך היום תלויה ישירות בכך שילדים הפסיקו לקרוא.

כמיסה

New member
ממש מגיל אפס אבל...

לא ממש סיפורים אלא ספר עם תמונות גדולות ומילה או שתיים וגם לא לפני השינה אלא כמשחק במהלך היום. היום אני כבר קוראת סיפורים (אפילו את סיפור המגילה)ולפעמים מחלקת לפרקים לפי הקשב/רצון צורך... אני חושבת להעביר את עומרילי לחדר משלו ואז להתחיל בקריאה של סיפור לפני השניה כחלק מתהליך ההרדמות

פיציפיצ

New member
לא לפני השינה (הם עייפים..) מגיל

4 חודשים בערך. בהתחלה זה נראה שמשעמם להם, ופתאום יום אחד הם מבקשים עוד פעם.... "ופתאום..........בום!טרח!"

טוטי30

New member
לא לפני השינה, הנה הרשימה המובילה

איה פלוטו ברכבת יושבת ארנבת מעשה בחמישה בלונים הבית של יעל בוא אלי פרפר נחמד התחלנו לקורא יחד ספרים מגיל אפס בערך, עכשיו שרועי כבר גדול יותר קצת יותר קשה להישאר מרוכזים, אז הוא אימץ לעצמו את תפקיד העברת הדפים, לפעמים גם לפני שגמרנו את העמוד.. אבל שטויות. חוויית הקריאה רק משתכללת. וחוצמזה, בנוסף לספרי הקריאה הסיפוריים, יש לו המון ספרי קרטון כאלה עם תמונות ונצנצים, שהוא מדפדף בהם בעצמו ומספר לעצמו סיפורים.

למעלה