מאיזה גיל אפשר לשים קלטות?

ornak

New member
מאיזה גיל אפשר לשים קלטות?

יש לי מיליארד קלטות נוסח "בייבי מוצארט" הילדה בת 3 חודשים. מתי אפשר לשים לה קלטות?

אמיתמי

New member
יש הרבה דעות

ההמלצה היא לא לשים בכלל. זה לא תורם לילד, השאלה אם זה תורם לך? אני התחלתי לשים קלטות בגיל חצי שנה. לא היתה לי עזרה במשך היום וקלטת איפשרה לי קצת מנוחה. כיום אם היא לא משחקת יפה ואני צריכה להתארגן מהר, לעשות עבודת בית דחופה, אני שמה לה קלטת. אם אני עייפה מיום שלם של פעילות, אז לנוח קצת. אבל מדובר בילדה בת שנה שערה הרבה זמן ודורשת הרבה. על הקלטות האלו כתוב את הגיל המומלץ. יש קלטות מגיל אפס. המלצתי, להשתמש רק אם את ממש זקוקה לזה. היא לא צריכה את זה בכלל.

אני שמה מגיל 0 אבל רק פעם בשבוע

או יותר, או שממש אני צריכה לעשות משהו דחוף אני שמה לה בייבי ואן גוך, אני חושבת שזה נחמד שהם צופים, היא מאוד נהנית ונרגעת מהמוזיקה ואפילו פעם אחת כמעט נימנמה שם.......... אני חושבת שמותר לשים,יש הרבה דעות בעד או נגד אני בעד תוכניות/קלטות מחנכות ומהנות. אני שמה פעם בשבוע , או יותר, למשל כבר 12 יום היא לא ראתה טלויזיה, יש מספיק מה להעסיק אותה. ולפעמים אני שמה לה אם אני חייבת שירותים, או בישול דחוף או משהו כזה. גם לי אין שום עזרה או תמיכה.

ניצנץ l

New member
בת 5 חודשים. פעם ביום צופה ב-DVD

מאוד מתלהבת ונהנית (צוחקת, מנופפת בידיים) גם מבייבי מוצרט וגם מ"גוזל שלי" ו"שירי אצבעות". לא נראה לי ש- 20 דקות ביום יגרמו לה נזק מה גם שלא הצלחתי להבין מה בדיוק לא טוב בזה.

אמיתמי

New member
אני חושבת שהנזק הוא

אם מסתמכים על זה יותר מדי. היתה תקופה קצרה שהיא היתה מאוד נצמדת אליי וזה הדבר היחיד שאיפשר לי לעשות משהו בבית. שמתי לה פעמיים ביום וזה היה גרוע מבחינתה. הפסקנו את זה מהר מאוד. עדיף להעביר אותה מחדר לחדר, לדבר אליה תוך כדי שעושים דברים ולא להרגיל לקלטות. בקלטות יש ריצודים שמושכים את הילדים מאוד, אבל גם מזיקים להתפתחות המוח שלהם וגורמים להפרעות בקשב. צפיה בטלויזיה מעודדת פאסיביות. עשרים דקות ביום לא מזיקות, במיוחד אם זה עוזר לך. אני בעד אמא רגועה ומתארגנת טוב. הענין הוא שיותר ממינון מצומצם כזה, זה יותר מדי. לדעתי.

kseniali

New member
קצת לא קשור

שמתי לב שכשאני רואה טלויזיה ושי איתי בסלון, הוא לא ממש מתעניין, למרות שאת הבייבי אינשטיין הוא אוהב ממש. בכל פעם שיש פירסומת הוא מרים את הראש לטלויזיה, מחליפים לו ויש פרסומת - הוא רואה אותה...איזה קטע זה! אותי הן ממש מעצבנות, מה הם עושים אותם בשביל ילדים?!

שושנה 10

New member
לא לילדים אבל...

פרסומות מנסות למשוך את תשומת הלב שלנו בזמן קצר ולכן יש מוסיקה והתמונה תזזיתית יותר!

hagitb1

New member
../images/Emo45.gif שלי צופה כל בוקר בערוץ בייבי ש

yes בשביל שאני אוכל הלתאגן בשקט בבוקר. לא רואה מה כל כך מזיק בקצת טלויזיה.

ornak

New member
תודה רבה על התשובות../images/Emo13.gif

יש לי פה טונה של קלטות שקיבלתי מתנה ותופסות בעיקר מקום. האם כדאי להשמיע מוזיקה קלאסית/שירים לילדים? מאיזה גיל?

אני משמיעה הרבה בלי לראות טלויזיה

מאוד מרגיע אני גם שרה לה, וכל ערב ובוקר אני שמה כל מיני דיסקים ואנחנו שרות ומשחקות יחד זה כייף ונחמד, וככה עוזר לי ללמוד עוד שירים ואפילו יש שירים שהיא כבר מכירה ומחייכת וצוחקת ..........

אמיתמי

New member
מאוד מומלץ אפילו בהריון ../images/Emo13.gif

מוזיקה קלאסית מאוד מרגיעה. מוזיקה שמחה יותר, של שירי ילדים התחלתי לשים לה ... כשהרגשתי שצריך. זה היה בחורף והחשיך מוקדם, מוזיקה שמחה גירשה את העצבות
תרגישי מה טוב לה, איזה מוזיקה נעימה לה. אין כמו האינטואיציה שלך.

ornak

New member
אני בהחלט אתחיל לשים לה מוזיקה

עם כל מיני שירי ילדים ואשחק ואשיר לה, היא מאוד אוהבת ששרים לה

shno

New member
גם הילי אוהבת ששרים לה...

רק שכרגע זה מתרכז בעיקר ברפרטואר "שירים לפוק ומועד" - בעיצומן של התקפות הגזים... אני לא יודע כשאני שר לה היא מפסיקה לבכות כי הזמרה שלי מרגיעה כל כך או שגם היא בדעה שאני שר כל כך גרוע שהיא מגיעה למסקנה שהגזים הם הרע במיעוטו לעומת לשמוע אותי שר...

ornak

New member
מה שלום הקטנטונת באמת?

אל תתרגשו מהגזים. רוב התינוקות סובלים מזה ולומדים איך להקל עליהם. מסכנה גם הקטנה שלי גם אני לא בדיוק זמרת, אמנם הקצב בסדר, אבל לא ניחנתי בקול נוסח "נינט" וכאלה...

shno

New member
הקטנה (וגם הגדולה) חשה בטוב

אתמול סוף סוף כדור הפיזיו הועלה מהאוטו הביתה (הוא היה באוטו מאז הלידה, כי הוא טייל איתנו לחדר לידה) ונראה שהוא אכן עוזר מאוד להרגיע אותה. שייגמר כבר היום כדי שאגיע אליהן חזרה הביתה!

כמה נקודות למחשבה

יש לא מעט ביקורת נגד קלטות. אחת מהן היא שהן יוצרות חוויה פאסיבית, במקום הפעלה אקטיבית של דמיון. במקום שהילד ידמיין דימויים בעקבות שמיעת המוסיקה, הוא מקבל גירויים ויזואליים מן המוכן. משחק בחפצים מפעיל יותר אזורים במוח מאשר תמונות שתינוק רואה תוך כדי שכיבה. בנוסף, יש חששות מההשפעה של ריצוד המסך על המוח של הילד. לכן, רבים מעדיפים לא לחשוף תינוקות מתחת לגיל שנתיים למדיום הזה. ביקורת נוספת היא נגד הפרסומות שהקלטות עושות לצעצועים. באופן אישי אני לא מתלהבת, בין השאר משום שאני יודעת מה עשתה לי טלוויזיה בשנה היחידה בחיי הבוגרים שהתחברתי אליה. היא הרדימה אותי ושיתקה אותי במקום לעורר. אני בעד מוסיקה, ומשמיעה לילדה כל דבר שמגיע הביתה (קלאסית היא שומעת כשלי בא לשמוע. לא במיוחד בשבילה). כשאני צריכה לעשות דברים בבית והילדה לא מוכנה לשחק לבד על שמיכת הפעילות, אני מכניסה אותה למנשא ויחד איתה עושה מה שצריך. נראה לי שמזה היא לומדת המון, ובעיקר - לא משתעממת מלהיות לבד.

למעלה