מאגרי מידע ומקורות יהדות רומניה

Kobi Mondrowitz

New member
שלום לכולם,

אני חדש בפורום אבל כבר כמה שנים במחקר על שורשי משפחתי בפולין ואכן מצאתי המון.
בבואי לחקור את משפחת אשתי - משפחת הרשקוביץ מרומאן רומניה אני נתקל בחוסר מאגרים ומקורות מידע ליהדות רומניה.
האם מישהו מכיר אתרים מאגרים וכו'

תודה

שרי סילבר

Active member
ברוך הבא לפורום. רומניה היא אכן אחד המקומות בהם חסרים בסיסי-נתונים ברשת. יעזור אם תפרט היכן חיפשת עד כה. חבל שהחברים בפורום יכוונו אותך למקורות בהם כבר חיפשת.

Kobi Mondrowitz

New member
אשמח לקבל כל אופציה אפשרית.
הידע של המשפחה לוקה בחסר ואני עד עכשיו בעיקר חקרתי את הצד הפולני ששם יש מאגרים רבים.

כדי לקבל תשובות טובות - כדאי לשאול שאלות טובות ;) כדי שהדיון יהיה פורה, מומלץ לשאול שאלות ממוקדות, הכוללות מידע מלא על המשפחה המבוקשות: שמות (כולל בתעתיק לועזי), מקומות (כולל בתעתיק לועזי, ועל פי שמם ומיקומם היום), תאריכים, מקצועות, וכו'.

Kobi Mondrowitz

New member
בהחלט!

משפחתה של אשתי הוא הרשקוביץ :)
הם במקור מהעיירה רומאן שברומניה ועלו לישראל בשנות השלושים המוקדמות.
בישראל הם התגוררו בראשון לציון ועבדו כזגגים ובנאים.
אין לי יותר פרטים :(

קובי, זה לא יילך ככה. במחקר הגנאלוגי - בפרט, בשלב מתקדם בו נדמה שאתה נמצא - אין תשובות כלליות. אם אתה מחפש מקורות כלליים לגבי חקר שורשים ברומניה - גש לסיג הרומני של JewishGen. אם אתה מחפש תשובות הממוקדות במשפחה שלך - אתה צריך להעלות כאן שאלות מפורשות עם מידע מפורש (כמו שציינתי בתגובה הקודמת שלי); למשל: מה היה שמה של סבתא-רבתא שלי? (ואז חשוב לציין במפורש את השם המלא של הסבתא, כולל בתעתיק לועזי, מתי נולדה, היכן נולדה [תוך ציון שם היישוב גם בתעתיק לועזי, לפי שמו ושיוכו המדיני היום]), מתי והיכן נישאה, מתי והיכן נפטרה, וכו'). עדיף לטפל בכל פעם שאלה אחת.

למעלה