לתת להם "פרסום" מגיל צעיר???מבלבל!

לתת להם "פרסום" מגיל צעיר???מבלבל!

שוב אני... הרבה שאלות יש לי לאחרונה..חחח לפני כשנה [קצת יותר] ילדיי השתתפו בצילומים של קלטת ילדים עם סמדר שיר. ביתי הגדולה שהיתה אז בת ארבע. זוכרת את זה כסיוט אחד גדול שאומרים לה מה לעשות כל הזמן. חשוב שיהיה שקט באולפנים. לחייך תמיד.. לעשות כך וכך וכך.. וממש,ממש לא בא לה שוב! הקטנה- לעומת זאת, שהיתה אז בת שלוש כמעט, חוותה חוויה מוצלחת יותר מאחותה. הושיבו אותה על סוס נדנדה וכל היום היתה צריכה להסתובב איתו בקטע אחר היא התבקשה להשתתף בשיר ובו מצביעים על אברי גוף שונים.. ממש כמו בגן, לא היה שינוי "קריטי" עבורה.. נכון לעכשיו, בתי בת 5 ומאוד פקחית היא כותבת קוראת מדברת אנגלית, ועונה על הרבה מהדרישות של ה"יוצרים" בשבוע הבא היא הוזמנה לאודישן של הפקה גדולה שתתקיים בחנוכה ואני לא יודעת איך להכין אותה לזה.. כשסיפרתי לחברה [ולא שמתי לב שהילדה מאזינה לנו] הילדה נבהלה ואמרה לי מיד "אני לא הולכת לשום צילום גם לא לניסיון" [ניסיון זה האודישן, בשפה פשוטה שלא תסתבך] נראה לי שאם אקח אותה ללא רצונה המלא היא לא תיתן את המירב ואולי גם לא תשתתף בכלל. אני מאוד מהססת לגבי כל הדברים האלה. אימהות מהגן ששומעות שלא הלכנו לאודישנים וויתרנו על צלומים וכו' הן פשוט משתגעות ו"מתות" לשלוח גם את ילדם [זה לא כ"כ פשוט כמו שזה נראה, להכניס ככה ילד..גם אנחנו הגענו ב"פוקס"] ומצד שני בנותיי כבר צולמו פעם אחת ויש את הקלטת על הדוכנים וגם בבית וזו מזכרת מדהימה לעתיד שיראו לילדיהם... אולי די??? הבטחתי לבעלי לנסות ניסיון שכנוע אחד נוסף ואם לא יילך אז אני מוותרת [הוא ממש לא אוהב את כל הדברים האלה. ילדיו טובים עבורו, יפים ומוצלחים ולא איכפת לו הלאה, הוא פוחד שהיא תקבל הרגשה של ציפייה מעבר ליכולתיה...ואולי גם צודק] אולי פשוט נוותר וכשתגדל תחליט לבד?

תעזבו את הילדה במנוחה

אם היא תרצה להיות דוגמנית היא תוכל לחזור לזה בגיל מאוחר יותר. בינתיים היא רק סובלת. אני צילמתי את שיר לפרוספקט של חברה מסויימת בעקבות בקשת חברה. הצלם הגיע אלינו הביתה והתעייף מאוד כי לא הסכמתי להכריח אותה לעשות משהו בניגוד לרצונה. מצליח לצלם? נהדר. לא מצליח? חפש לך ילדה אחרת. בסופו של דבר הוא השיג את מבוקשו וכולם היו מרוצים. גם היום אומרים לי שוב ושוב ששיר יפה מאוד וכדאי לקחת אותה לפרסומות. אני חייבת להסכים שהיא אכן יפה (אובייקטיבית
) אבל היא לא תסכים בשום אופן להקשיב להוראות במשך שעות. יש לה הרבה דברים מעניינים יותר לעשות אז למה להציק?

ענתש

New member
ילדות הן לא צעצוע ../images/Emo3.gif

אם את רוצה להתפרסם ולהופיע בקלטות - עשי זאת. אבל למה להכריח את הילדה ? לא טוב לה ולא נעים לה אז די. אין שום סיבה לגרור אותה לשם. איזה טוב יוצא מזה ? שתהיה לה "מזכרת מצולמת" ? צלמו וידאו ביתי... המזכרת של המצוקה שהיא חשה בצילומים יותר משמעותית מכל קלטת.

וידאו ביתי ../images/Emo45.gif

ילד בתנאיו טבעים מתנהג רגיל משתולל עושה שטויות ונהנה, או צילומים של אירועים שלו, או כל דבר אחר - vs קלטת מפורסמת בה הילד המאופר עושה את מה שאומרים לו לאחר חזרות רבות מה היא המזכרת המועדפת על רובם?

תיקי א

New member
האודישן זו רק ההתחלה

ומה אם היא תתקבל להפקה ? הקריטריון היחיד שתופס לעניין צילומים של ילדים זה רצון עז מאוד של הילד (בתנאי שהוא בגיל בו הוא מבין), אם הילדה לא מעוניינת כבר עכשיו, בעיקר עקב זכרון לא טוב, סובייקטיבי שלה, איזו סיבה יש בכלל לנסות לשכנע אותה ?

אני לגמרי לא מבינה איפה פה ההתלבטות

הילדה לא רוצה, למה אי אפשר לסיים את זה בקבלה של הבחירה שלה? תיזהרו מלנסות להגשים את החלומות שלכם דרכה....

Kalla

New member
לא מבלבל בכלל.

מסכימה עם כל מה שנאמר לפני. למה להכריח ילדה לעשות משהו שהיא לא רוצה וממש לא חיוני לחייה, לבריאותה ולחינוכה?

ayaba

New member
אם היא מגלה התנגדות עזבי את זה

מיד. יהיו לה מספיק שנים לעבוד, לא בגיל חמש. מזעזע בעיני המרוץ של ההורים (החברות שלך) עם הילדים לצילומים. תני לה להיות ילדה וסליחה אם אני נשמעת כועסת

מזכיר לי בחירת חוג../images/Emo8.gif

כשהלכנו לחפש חוג ואחד הוא פסל בו במקום, בלי אפילו לנסות להשתתף אף לרגע, ואחר, שאני מאוד התלהבתי, הוא פסל לאחר שהשתתף ע"פ שיקולים ידועים לו בלבד. הייתי מתוסכלת! אני כן אהבתי את מה שראיתי. אבל אלו דברים בשבילו ולא בשבילי, כך שלא היה ויכוח. (לבסוף את והשלישי והרביעי שניסינו הוא כן הסכים, שוב על פי שיקולים פרטיים שלו). אז כשמדובר בבת 5 לא נראה לי שיש לך על מה להלחם. היא לא רוצה - זכותה!

mevav1

New member
ברור שלעזוב אותה בשקט...

אם היא הייתה רוצה אז ניחא. אבל היא לא רוצה...אז למה לתסכל אותה. הרי אי אפשר להכריח אותה לעשות דבר שכזה בכוח(זה גם לא מוסרי ולא חינוכי). בתי שהיא גם ילדה יפה
התקבלה לכמה אודישנים כאשר רק לראשון הלכתי איתה ולשאר פשוט לא הופעתי רק משום שזה כ"כ לא פייר עבורה ולא אתי בעיניי לעשות זאת בעיקר בשביל לומר"הנה בתי היפה מדגמנת "או כד'. וגם משום שאני שונאת פרסומות וכהבר שנים שאני לא רואה בכלל פרסומות ולא ערוצים מסחריים דווקא בגלל אותו הבולשיט שהם מנסים למכור(צורת המכירה שלהם לא יאה לי). אז זהו,זו דעתי ומחובתך לדעתי,למלא את רצונה הכן של בתך. ועוד תראי איך שמעבידים אותם...זו פשוט מסחרה בילדים(אני בכוונה מקצינה).

למעלה