לשם שינוי אני מסכים עם מפעל הפיס

yuv2005

New member
לשם שינוי אני מסכים עם מפעל הפיס../images/Emo127.gif

מפעל הפיס רוצה להקים קזינו באילת / Ynet יו"ר דירקטוריון מפעל הפיס: קזינו ימשוך תיירים לעיר ויכניס עשרות מיליוני שקלים - שישמשו להזנת תלמידים בבתי-ספר. מפעל הפיס מציע להקים לאלתר קזינו באילת - בעקבות הפיגוע הקשה בטאבה והעובדה שישראלים ותיירים לא ייצאו בתקופה הקרובה להמר במצרים. יו"ר דירקטוריון מפעל הפיס, שמעון כצנלסון, פנה לשר האוצר, בנימין נתניהו, והציע להקים מייד את הקזינו. במכתבו לנתניהו הוא כתב, בין היתר: "על-פי הצעת האוצר בתקציב המדינה לשנת 2005 יבוטל הפטור ממע"מ לאילת. אני מבקש להציע כי בתמורה יוקם קזינו חוקי ומרכז ירידים וקונגרסים באילת בניהול מפעל הפיס, שכל רווחיו יוחזרו לציבור באילת ולמדינת ישראל. באופן זה תימנע הפגיעה באילת". לדבריו, פתיחת קזינו באילת תסייע לעיר למשוך תיירים ותכניס עשרות מיליוני שקלים, שהושקעו עד כה ע"י ישראלים ותיירים בטאבה וסיני. כאמור, לדברי כצנלסון יועברו כל רווחי הקזינו לקופה הציבורית ולקופת עריית אילת, וישמשו למימון פרוייקטים לאומיים כמו הזנת תלמידים בבתי ספר, או מימון תואר ראשון למעוטי יכולת. הוא ציין כי תעשיית ההימורים הלא חוקיים בישראל משגשגת ופורחת כבר שנים ומגלגלת מיליארדי שקלים. "בכל יום שעובר בלי שמוקם קזינו חוקי מפסידה המדינה יותר ממיליון שקלים, שהיו יכולים לממן אלפי פרוייקטים לרווחת הציבור כולו". עיריית אילת ומפעל הפיס הגיעו כבר להבנה ולהסכמה משותפת בדבר הקמתם של קזינו ושל מרכז ירידים וקונגרסים בעיר, שחלק מהכנסותיהם יהיו לטובת תושבי העיר אילת. יש לציין כי ראש הממשלה ושר האוצר תומכים בהקמת בתי קזינו בישראל - באילת ובמצפה רמון. כדי שאפשר יהיה להקים קזינו בארץ יש צורך לחוקק תחילה חוק מתאים בכנסת.

למעלה