לשלם חצי-חצי

InAnotherTime

New member
לשלם חצי-חצי

לא, אני לא מדברת על התשלום על הדייט הראשון, אלא על הרגע שהרבה הרבה אחרי זה... אמצעי מניעה.
חצי שנה היינו משתמשים בקונדומים. היינו מתחלקים חצי-חצי. פעם הוא משלם עבור חבילה, פעם אני.
ואז החלטתי להתחיל להשתמש בגלולות... בגלל היתרונות הברורים מאליו.
כבר כמה חודשים שאני לוקחת גלולות, הבעיה היא שאני לוקחת סוג מאוד ספציפי, שהותאם לי אישית מבחינה רפואית, ובגלל זה הוא גם עולה ככה... יש לי הנחה דרך הקופ"ח, אבל לא משמעותית... ככה שחבילה עולה בערך 70 ש"ח, יותר מחבילת קודומים.
וגם מה, לא כמו קונדומים, צריך לקנות גלולות כל חודש. (חבילת קונדומים הייתה מחזיקה חודשיים?)
הבהרתי לחבר שלי שאני מצפה שיתחלק איתי חצי-חצי, כמו בקונדומים, חודש אני-חודש הוא.
ואיכשהו, הוא נהיה נורא לחוץ על כסף בזמן האחרון, ואמר שיש לו כמה חובות לסגור, והוא יעזור לי בזה כמה שיותר מהר. (הוא חייל).
אז המתנתי..
ממתינה כבר 5 חודשים. כבר 5 חודשים שאני קונה את זה לעצמי. אני פונה אליו מידי פעם, אומרת לו שאני מצפה שיעזור לי עם זה, כי גם אני לא מיליונרית ולא עובדת כרגע. (אני לומדת).
זה גורם לי להרגיש נורא לא נעים כל הזמן לפתוח את הנושא הזה איתו, בעוד שהוא מבטיח שהוא יעזור לי כמה שיותר מהר...
כבר שקלתי ברצינות להפסיק לקחת אותן. אבל זה גם לא בריא לעשות פינג-פונג, להפסיק לקחת-להמשיך לקחת-להפסיק לקחת-להמשיך לקחת...
לא אוהבת להתחשבן איתו, אבל זה מה שיש... לא רוצה להתערב לו בכסף ומה הוא מעדיף לקנות ומה לא... אבל אני רוצה שיידע שזה גם צריך להיות שיקול שלו...
אלא אם כן הוא רוצה להפסיק את הסקס בכלל...
קיצר, לא נעים.

רואה 6 6

New member
אלו דברים שאני אישית

לא הייתי מתחשבנת עליהם.
ההחלטה היתה שלך ואני מבינה אותך אבל מה שיותר חשוב,שקודם ההסדר של חצי חצי היה נוח ועכשיו לא.
כשמשהו משתנה שואפים למצוא פיתרון ולא להתעקש על הקודם.
(שייתן לך השתתפות במחיר של קונדומים למשל,זו דרך אחת).

ע מזרחי

New member
היריון עולה יותר מ-70 שקל

הפסקת לקיחת גלולות עלולה להסתיים בהיריון.

שיתן כמה שהוא יכול (גם אם זה רק 20 שקל לחודש)

p0st

New member
למה הוא צריך לשלם לך על הגלולות?

אם קשה לך מבחינה כספית, אז שהוא ישלם קצת יותר ביציאות שלכם.

ועוד אמרת שהוא חייל, ממש מוזר לי העניין שאת מצפה שהוא ישלם (אמנם חצי, אבל עדיין) על הגלולות שלך.

למה אתם מתחשבנים עד כדי כך?

InAnotherTime

New member
קודם כל, למה לא?

הרי אני לוקחת את זה בשביל שנינו, לא רק בשבילי...
חוצמזה, מעטות הפעמים שאנחנו יוצאים... בדיוק מאותה סיבה

p0st

New member
אבל זה הגוף שלך

ואת בחרת ליטול את הגלולות.

אוקיי, יש לכם קשים כלכליים - הוא חייל, את לומדת. מובן מאליו. אם יש קשיים והגלולות יקרות מדי, היה צריך לחשוב על זה קודם לדעתי.

והטיעון הזה שלך "אלא אם כן הוא רוצה להפסיק את הסקס בכלל"? את עושה טובה שאת שוכבת איתו? אני לא מבינה אותך.

קריסטה

New member
מה זה השטויות האלה??

זה הגוף שלה אבל היא עושה את זה בשביל שניהם.
גם הוא מרוויח מלקיחת הגלולות האלה ואם תשאלי אותי אפילו יותר ממנה כי הכנסת הורמונים לגוף זה אף פעם לא תענוג שלא לדבר על זה שהוא זוכה להיפרד מהקונדום.

p0st

New member
אף אד לא מכריח אותה לקחת גלולות

וכן, הוא נהנה מזה יותר ממנה כי היא זו שמכניסה הורמונים לגוף, והוא מממש לא.
אז?

הם מתחשבנים על כל שקל, לא ככה מנהלים זוגיות.

שוב, אם קשה לה לממן את זה, זה בסדר שהוא יעזור. אבל אני לא מבינה את הדרישה שהוא חייב לשלם - חודש היא וחודש הוא, אחרת אין סקס. מה זה?
זה לא שטויות בעיניך?!

p0st

New member
ואם המצב הכלכלי שלהם כזה מחורבן

שהיא לא יכולה להוציא 70 שח על גלולות בחודש - היה צריך לחשוב על זה לפני ולא להתחיל בכלל ואז להאשים אותו ולמנוע סקס.

קריסטה

New member
את חייבת להרגע עם ה"למנוע סקס"

לחשוב על מה?
מה הפתרונות שלך למצב?
ולמה את הופכת סקס לנשק? אם כבר מדברים על לא בריא.

p0st

New member
אני ממש לא הופכת סקס לנשק

אולי לא הייתי ברורה, אבל היא זו ששוקלת להפוך סקס לנשק, ואני טענתי כמה זה מגוחך.
הוא צריך לממן לה את הגלולות כדי שיהיה להם סקס? כלומר הוא צריך לשלם עבור הסקס שלו? באמת? זו זוגיות תקינה בעיניך?

כבר ציינתי קודם, אם קשה לה, והיא מרגישה שכל הנטל נופל עליה, שתדבר איתו, כי הוא צריך לעזור לה. וזה אכן לא בסדר שהוא בכלל לא עוזר. ואולי עדיף שיחזרו לקונדומים אם הגלולות יקרות מדי.

מה שכן, הוא לא *חייב* לעזור לה, ואני לא חושבת שהם *חייבים* להתחלק בכל שקל, כי לא ככה עובדת זוגיות. אני לא אהבתי את עניין הדרישה שהשתמעה ממה שהיא כתבה.
הוא צריך לעזור לה, בהחלט כן, אבל לא מתוך דרישות והתחשבות אינסופית.

ואני אתייחס כבר לתגובה השניה שלך - לא, 70 שח זה לא כזה זניח בשבילי, זה כסף שעבורו אני צריכה לעבוד כמה שעות (ואני סטודנטית שלא עובדת). אה וכן, גם חבר שלי סטודנט, ככה שהמצב הכלכלי של שנינו לא מזהיר כרגע - אבל לא מתחשבנים על כל שקל.
כשיוצאים לאכול, למשל, לפעמים אני משלמת הכל, לפעמים הוא, לפעמים ביחד, לפעמים אני שמה רק את הטיפ, לפעמים הוא שם רק את הטיפ. מעולם לא עשינו רשימות של מי שילם איך ומה, כמו שמשתמע מההתנהלות הזוגית שלהם.

אני מנסה להדגיש שהם היו מודעים למצב הכלכלי שלהם גם קודם, והם היו צריכים לקחת את זה בחשבון, במיוחד כשאי אפשר חודשיים לקחת ולהפסיק ושוב לקחת, כפי שהיא ציינה בעצמה.
לפעמים צריך לתכנן דברים ולצפות להשלכות למיניהם.

וכן, לדעתי רוב האחריות היא עליה, כמו שההחלטה ליטול גלולות היא שלה, ושלה בלבד - כי זה הגוף שלה.
לכן בעיני בראש ובראשונה היא הייתה צריכה לעשות חושבים עם עצמה - אם היא יכולה להרשות את זה או לא. יום אחד הוא יכול לעזור לה לשלם, יום אחר - לא.

InAnotherTime

New member
תגובה

אני לא הופכת סקס לנשק, המשפט הזה נאמר בציניות. אבל אין מה לעשות, אני לא יכולה לעמוד בזה לבד, ולא רואה למה זה לא הגיוני לבקש ממנו עזרה כלכלית בזה.אני הרי עושה את זה בשביל שנינו. במצב טבעי אני לא צריכה גלולות. זה לא למטרה רפואית... זה למטרת אמצעי מניעה.
אני לא דורשת ממנו לשלם כדי להיות איתי, ואני לא מתחשבנת איתו על כל שקל. ממש לא. להפך, ברוב הפעמים אני משלמת כשאנחנו יוצאים (וגם זה קורה רק פעם בכמה חודשים... באירועים מאוד מיוחדים)... אני לא אוהבת לדרוש או לבקש ממנו כסף, אבל שוב, בגלל שגם אני לא מיליונרית, כן, אני מצפה שנתחלק ב"נטל" הזה.
וכן, היינו מודעים למצב הכלכלי שלנו גם קודם. והוא הסכים לעזור לי עם הכסף. אבל מה שלא ידעתי עד שקניתי את הגלולות בפעם הראשונה - זה המחיר שלהן. (כאמור, רוב הגלולות הרגילות לא עולות מעל 30 ש"ח). ידעתי שהותאם לי סוג ספציפי, לא ידעתי את המחיר שלו. וגם כמה ימים אחרי שהתחלתי לקחת, חבר שלי קנה איזה משהו בסכום ממש גדול, וזה יצר בשבילו עוד הוצאה שוטפת שהוא לא תכנן. (קנה בתשלומים).
אני לא מבינה על מה ההתפלאות שלך, לדעתי זה מאוד לגיטימי...

p0st

New member
אוי נו

לא אמרתי שזה לא בסדר שאת מבקשת עזרה - קשה לך ולגיטימי שתרצי שהוא יעזור.

אבל הרגע אמרת שיש לו קשיים כלכליים כי הוא קנה לך משהו ממש יקר - הוציא *עלייך* ושזו הסיבה שהוא לא יכול לעזור לך כרגע... אז למה את מתלוננת? את יודעת שזה גם בתשלומים. ברגע שיסיים עם התשלומין אני בטוחה שהוא ישמח לעזור לך.

p0st

New member
צודקת, לא קראתי טוב.

בכל מקרה, היא ציינה שזה לא היה מתוכנן - לכן אני יכולה להניח שמדובר במקרה יוצא דופן, ושברגע שהוא יסיים עם התשלומים הוא יותר מישמח לעזור לה עם מימון הגלולות.
גם לו קשה, היא יכולה להתחשב בו קצת.

קריסטה

New member
נו באמת

הרי ברור שההערה על הסקס הייתה בצחוק - אך היא במקומה.
בתור ילד גדול הוא צריך לדעת שלדברים יש השלכות, במקרה זה כלכליות, ואמצעי מניעה עולים כסף.
לגבי ההתחשבנות על כל שקל, לא ממקומך להחליט מה היא התחשבנות ומה לא.
אני שמחה מאוד בשבילך ש-70 שקל זה כלום ובקטנה בשבילך, יש אנשים שבשבילם זה קריטי.
נכון, זה לא בריא בזוגיות לריב על כל שקל, אבל פחות בריא להפיל על צד אחד את מלוא האחריות הכלכלית והיישומית לגבי נושא שמשותף לשניהם.

אייבורי

New member
שאלה בחשבון

תגידי, כל דייט אתם מחשבנים שקל לשקל ?
אתם עושים חשבון על הדלק של הבילוי ?
איפה הגבול של החשבונאות שלכם ?

קריסטה

New member
יש הבדל בין לחשבן שקל לשקל

לבין מצב שבו כל המעמסה נופלת על צד אחד.

אייבורי

New member
כל המעמסה המדוברת היא 70 שח בחודש

ואני שואל ברצינות בנוגע לשאר ההוצאות.

רק שלוק דלק היום עולה יותר.

אני שואל האם הם מתחשבנים שקל לשקל על כל דייט וכל הוצאה?

למעלה