לרן ורומן - SKY HD ואיך לא ה"רובי"

Rittberg Zelig

New member
לרן ורומן - SKY HD ואיך לא ה"רובי"

בביקור אתמול כדי לצפות (על פי רני DTS במלך החדש) נשאלו שאלות לגבי תחנות HiDef באיזורינו. ספק התוכן הכי רלוונטי מבחינתינו הינו SKY האנגלי אשר העלה לאויר 11 ערוצים בעלי תכנים שונים. לצורך קליטתם מעבר לממיר המיוחד ומנוי ל SKY יש להתקין אנטנה/צלחת בקוטר של 3 מטר כדי לקלוט את כל הערוצים או 1.80 מטר כדי לקלוט את הערוצים אשר משודרים מהמשיבים אשר על Astra 2B/2A South . ועכשיו נעבור לרובי: - לרובי נקשרו הרבה סופרלטיבים ואין ספק שהוא ראוי להם. אין טעם לחזור לתיאורים המחמיאים שרומן כתב בפורום לאחרונה. אומר כך - אם מקרן ה - CRT אשר ברשותי נופל מהתיקרה אין ספק שארכוש את הרובי, זאת למה - כי הרובי מקרן מצוין והוא מותאם יותר לכל הקשור ל- HDCP .לחילופין האם אחרי אתמול אני שוקל להחליף לרובי - ודאי שלא. הרובי לא מושלם כפי שה- BARCO אשר ברשותי לא מושלם. האם הרובי הוא המלך החדש - לא, כי עדין אין לא את ה"שחור" כפי שכל כך מצוי במקרני ה - CRT וכאשר יהיה לו את זה - (רני אתה שומע ) אני הראשון אשר יודיע על כך בראש חוצות. האם מקרני CRT ה - 9 אינטש עדין מחזיקים במלכות - לא אבל יש להם אפשרות להמשיך ולהחזיק בה לזמן קצר - תן לי מסך עם GAIN גבוה 3 ומעלה כדוגמת ה- Silver Torus וללא HOTSPOTS וה- CRT חזר למלוך, אולם אלה ודאי לימים קצרים עד להופעת רובי 2 ודומיו. זליג

Rittberg Zelig

New member
רומן - מה עם שרשור ברכות ....

לשירלי ודנה (למי שלא יודע רעיתו וביתו של רן)אשר נאלצות ל"סבול" את מצעד חברי הפורומים אשר באים לראות את הפלא החדש - הרובי. תודה -
זליג

הייתי מבקש להוסיף מספר דברים.

ההכרות שלי עם זליג היא רבת שנים ומרובת חויות וידאופיליות. לפני כ-4 שנים, בעוד אנשים מתפעלים מנפלאות ה-DVD, זליג ואני היינו סורקים את AVS בחיפוש אחר מקורות HD. הסריקות הולידו משלוח הודעה מטעמי (שהפכה לפורמט קבוע) אשר סיפרה על נפלאות ישראל ותושביה תוך תחינה לקבלת חומר ב-HD וציפייה לקבלת הדבר דואר בכל שבוע. הקלטות היו מגיעות לתל-אביב, נשלחות לעומר ומשם לכל העולם. זליג, בכל אותה עת, נשאר עם ה-9" CRT בזמן שאני החלפתי מקרנים על ימין ועל שמאל. זליג "זכה" לראות אצלי את ה-שרפ 9K,ה-SIM 300+, השרפ 10K וה-שרפ 12K. לפני כל ביקור, חששתי מתגובותיו של זליג. הוא היה מגיע, מתישב, מניע את ראשו ימינה ושמאלה, משתדל להיות נחמד ולבסוף חורץ כי המרחק עוד רב בין הדיגיטלים למקרני ה-CRT גם אתמול, לפני ביקורו, הרגשתי את אותו הלחץ. לשמחתי, התגובות שלו, בפעם הראשונה, היו שונות ולפעמים אף לוו בקריאות התפעלות. אם ה-רובי הוא המלך החדש או לא, זו שאלה לא רלבנטית, היות והיא קשורה קשר ישיר עם העדפות אישיות (רמת שחור מחד לעומת רמת הארה מאידך ועוד) לעומת זאת, אם סוני "הצליחו" לגרום למר ריטברג לצאת בהצהרה כי אם המקרן שלו נופל מהתקרה (חלילה וחס) אז הוא ירכוש את ה-רובי, אזי הם הצליחו בגדול. מי היה מאמין. תודה על הביקור. רן

רומן ט

New member
אוקי, הבנתי.

דעתי לא נחשבת. זה בסדר, אני אשב לי פה לבד בחושך.

רומן ט

New member
מילא מצעד חברי הפורום,

אבל אני הגעתי לפחות 4 פעמים מאז שהגיע הרובי. בטח יותר. באמת מסכנות..

dts

New member
אני מציע לך לרכוש מסורית קטנה

ולהתחיל לעבוד על הצינור הזה שיורד מן התקרה. שבוע שבועיים והמלך הזקן נופל ואין תרוץ יותר טוב מזה
אגב השאלה היא לא אם אני שומע אלה אם אתה רואה

רומן ט

New member
זליג, אני מציע לך לא לארח את רני

בתקופה הקרובה. נראה לי שהוא מריח דם ומרוב הרצון להמיר את דתך (דת אלוהי ה-CRT כמובן) הוא עוד עלול לעשות מעשה.. ורני, אני חוזר ואומר - רמת השחור והקונטרסט ברובי עדיין לא בדיוק מגיעה לרמת ה-CRT. קרוב - כן. קרוב מאוד - אולי. אבל זה עדיין לא 100% זה. אולי צריך לחיות עם CRT במשך שנים בשביל להעריך את הניואנסים האלה, אבל הם קיימים.

dts

New member
כל עוד תפוז בחינם מותר לך

להגיד והרבה - ובאידיש איכמר גיזוקט אני הצעתי לזליג לקנות מסורית, לי לא יתנו לנסר בלילות מה גם שהוא גר באזור באר שבע , מין מקום בדרך לאילת. אחרי ההנפקה כשיגבו לפי שימוש יהיו כאן כמה אנשים בבעיה. נכון זה לא 100% אבל מגיע ל 98% ויותר מזה לא צריך ואם לא שמת לב המעשה כבר נעשה - לא צריך אותי בשביל זה

MrMarioMan

New member
בנוגע לעניין קליטת ערוצי SKY.

שלום זליג, האם ניתן כיום בעזרת צלחת בגודל חוקי (2 מטר זה המקסימום, לא ?) לקלוט את ערוצי ה-HD של רשת SKY המשודרים ב-Astra 2B/2A South ? כמה כל הסיפור צריך לעלות בהנחה שאני מתכנן לקלוט ערוצים אלו רק בנקודה אחת בבית ? מבחינת מיקום הצלחת אין לי בעייה כי עומדת לרשותי גינה בגודל של חצי דונם. בנוסף, האם קיימת אפשרות לקלוט את ערוצי רשת SKY ללא STB אלא באמצעות ה-HTPC עם כרטיס תואם ? אם כן, איך הולך עניין הצפנת הערוצים ? תודה מראש.

Rittberg Zelig

New member
לגבי SKY אנגליה .....

MrMarioMan שלום, לגבי SKY אנגליה : 1.אנטנה/צלחת בקוטר 1.80 מטר תספיק כדי לקלוט את האלומות הדרומיות כפי שכתבת. 2.לגבי איזה קוטר אנטנה הוא חוקי – יש להבדיל בין תקנות הרשות המקומית (אם קימות תקנות לאנטנות ברשות המקומית במקום מגוריך ) לבין משרד התקשורת אשר למיטב זיכרוני מאשר קוטר של עד 2.40 מטר. 3.לגבי עלות – בערך כ – 1000 ₪ עבור האנטנה, LNB (העינית במוקד) והתקנה. 4.יש לקחת מחשבון את עלות הממיר שמחירו עדין לא ידוע, מדברים על 200 – 500 GBP ובנוסף עלות החודשית כ – 50 GBP ופה נשאלת שאלת מיליון ה $ . האם SKY תהיה מוכנה לחבר מנוי מחוץ לאנגליה ? 5.SKY משתמשת בשיטת ההצפנה של NDS בדומה ל YES המקומית ולכן יש צורך ב –STB . מקווה שעזרתי, זליג

MrMarioMan

New member
מכתב

קודם כל, תודה על התגובה. בטוח שהמחיר הוא 50 ליש"ט ? 400 ש"ח לחודש זה כמעט פי 2 על מה שאני משלם ל-YES על כל הערוצים חוץ מ-PPV. נשמע לי קצת תמוהה העניין. האם ה-50GBP הללו הם המחיר רק לחבילת ה-HD או שאני אוכל לקלוט דרכם ערוצים נוספים של רשת SKY ? תוכל להפנות אותי בבקשה למפרט של ה-STB אם קיים כזה בכלל ? האם ה-STB הזה הוא בנוסף PVR או שהוא רק STB ? שוב תודה, יונתן.

MrMarioMan

New member
תודה. עוד שאלה אם אפשר.

במידה ואני מעוניין לחבר את ה-STB ל-HTPC כדי להעביר אליו את החומר שלכדתי, קיימת אפשרות כזו ? לפי מה שאני רואה בגב הממיר יש שתי יציאות RF. האם אפשר לחבר אחת מהן לכרטיס דוגמאת FusionHDTV5 והיא תוציא אליו את השידור ? ד"א, ניתן בכלל להעביר HD דרך חיבור ה-RF ? תודה.

Rittberg Zelig

New member
STB ל-HTPC ?

כמה אתה מוכן להשקיע כדי שהדבר יהיה אפשרי ? לאור שיטת הקידוד VideoGuard של NDS אנו חייבים להשתמש ב - STB . אין עדין בנמצא כרטיס לכידה אשר ניתן להרכבה ב PC עם יכולות לטפל -HDCP אולם אני שוקל עבור עצמי את הדרך הבאה: 1.ל STB להוסיף יציאת HD-SDI - צריך למצוא את מי שיבצע זאת (אולי אסף) 2.להתקין כרטיס מסדרת blackmagic . 3. להתפלל שזה יעבוד. לגבי "יציאות" RF : אלו לא יציאות RF אלה כניסות מה- LNB (העינית אשר במוקד האנטנה/צלחת). לגבי FusionHDTV5 ו SKY : כמו שנאמר מספר פעמים אתה חייב את ה - STB של SKY לגבי RF : בתדרים שאנו רגילים אליהם מעידן שידורי הטלויזיה כן משמשים לשידורי HD , שידורי ה -HD בארה"ב שהם OTA מבוצעים בתדרי RF ולהם FusionHDTV5 כן מתאים. זליג

MrMarioMan

New member
פייי, כל הסיפור הזה עסק דיי יקר.

בנתיים (אם SKY יסכימו בכלל לחבר לקוח מחוץ לבריטניה) אני חושב שבתור התחלה אשתמש ב-STB אשר הוא גם PVR ואולי בעתיד כשיתפנו לי עוד 700-800$ לעניין אקנה כרטיס Blackmagic ויציאת HD-SDI ל-STB כדי להעביר את המידע למחשב. האם לכרטיסי ה-BlackMagic (הכרטיס הבסיסי, ה-DeckLink HD+) יש מקודד MPEG-2 חומרתי או שמשתמשים בפתרון תוכנה ? שוב תודה.

זליג,בענין עוצמת ההארה ואותו "שחור"

כתבת כי: "האם מקרני CRT ה - 9 אינטש עדין מחזיקים במלכות - לא אבל יש להם אפשרות להמשיך ולהחזיק בה לזמן קצר - תן לי מסך עם GAIN גבוה 3 ומעלה כדוגמת ה- Silver Torus וללא HOTSPOTS וה- CRT חזר למלוך" אני שוב חוזר על דבריי כי אנחנו מדברים על יחס. אותו היחס בין השחור ל-לבן קובע את ה-ON/OFF קונטרסט, זוהי עובדה הידועה לכולנו. ברגע שתקרין על מסך עם Gain של 3 ומעלה, אולי תגיע לברייטנס שראית (ומאד אהבת) אצלי, אבל בפירוש "זה יעלה לך" באובדן השחור שאתה כל כך מתגאה בו. אם נוריד את עוצמת ההארה של המקרן שלי לעוצמות ההארה שאתה ורומן רגילים לראות, אז תגלה כי השחור של ה-רובי קרוב ואולי דומה ל-CRT שלך. כמובן שבנוסף עוד יהיו לו (לסוני) יתרונות בכל האמור ל-אנסי קונטרסט, חדות וכל יתרון אחר שיש לדיגיטלי. לכן, צריך להשוות תפוחים לתפוחים. לא ייתכן לבקר את רמת השחור מצד אחד ומצד שני להודות שרמת הברייטנס משמעותית גבוהה יותר. אני בספק אם ה-30,000:1 של ה-רובי נופלים מ-CRT ברגע שמשווים בעוצמות ההארה. רן

opv

New member
אז בוא ותעשה את זה כבר!!!../images/Emo66.gif

נראה לי שזה בכל זאת מדגדג לך יותר מלאותו בעל פורשה שהציעו לו להתחרות עם הגולף של אישתך...

למעלה