לרהוט ולכל הגווארדיה - כמה מלים לניקוד

amatrix

New member
לרהוט ולכל הגווארדיה - כמה מלים לניקוד ../images/Emo13.gif

כָּזוֹ (כמו זו) - לא תאמינו, אבל לא מופיע במילון... הבר (=בית-המרזח, הפאב) שמה (=השם שלה) - לא תאמינו, אבל לא מופיע במילון... לירופיל (=אוהב שירה, מלה שאני המצאתי) ומאהוֹב (=ומלאהוב, ו'+מ'+אה"ב מקור מוחלט) הַמִּרְשָׁעָה (המירשעת, =הרעה, אך עם ה' בסוף) אלף אלפי תודות, אחיי הטובים

יאקים

New member
מספר הצעות לניקוד המבוקש:

1. כָּזו. 2. בָּר. 3. שְמָהּ. 4. לִירוֹפִיל 5. וּמֵאֱהֹב - אין זה מקור מוחלט, אלא מקור נטוי (= שם פועל). 6. המרשעה - הניקוד שניקדת נכות. מרשעת = מרשעה (והשווה ל- נכבדה=נכבדת; עצרה-עצרת ועוד. ולהשומע ינעם

יאקים

New member
בקצרה, י יקצר המצע מהשתרע...

אין כאן ה"א היידוע המובלעת. לעומת זאת בצירופים של בכ"ל לפני הברה מוטעמת הניקוד הנו בקמץ וללא דגש.

יאקים

New member
מחייה השפה העברית ישנו רק אחד -

והוא אליעזר בן יהודה (אב"י). אני בסך הכול יודע עברית טובה ומתמצא קצת, ובמסגרת זו מנסה לסייע בשאלות, שאני סבור שאני יודע את התשובות עליהן. ולידיעתך, כל אחד ממרבית המשתתפים בפורום יכול לספק לך תשובות הולמות...

sailor

New member
זאת כמובן אגדה מטופחת

בלי ךלזלזל בתרומתו לעברית המודרנית, קדמו לו סופרי ההשכלה והתחיה וגם במקביל לו פעלו כמה.

יאקים

New member
וכי אתה משווה בין סופרי ההשכלה ומשורריה

לבין אב"י?! אף אחד לפניו לא כתב מילון מקיף כזה ודאג במקביל לחיות, כך פשוטו כמשמעו, את השפה העברית המדוברת. ומדוע, מלח, אתה אוהב להרוס אגדות ובלדות קסומות ומרתקות על נימפות ועל פיראטים? מילים, מילים, הוא....ממוחו הקודח.. נא חשוב על כך.

sailor

New member
לולא הם שהחיו את השימוש בשפה

הוא לא היה. אולי הוא הנדבך החשוב ביותר בתהליך, אבל עדין רק נדבך אחד.

יאקים

New member
וואלה?! וכי בהיסטוריה של המדעים

או בכל תחום ישנו ואקום?! הרי זה ברור שניוטון לא יכול היה להמציא את חוק המשיכה ללא הנדבכים שלפניו. והאם זה מעמיד אותו נחות מקודמיו? ורק לידיעתך, אם לא ידעת, ואני מעריך שבוודאי אתה יודע - שפתם הייתה שפת הספרות הכתובה, והשפה המדוברת הייתה או יידיש או שפת המקום. ולא בכדי מכנים את אב"י מחייה השפה העברית, באשר השפה העברית, דהיינו היפהפייה הנרדמת, נמה את שנתה כמעט אלפיים שנה.

sailor

New member
ו כן אני אוהב לשחוט פרות קדושות

או במלותיו של סמואל קלמנטס " מפרות קדושות עושים את הסטייקים הכי טובים".

יאקים

New member
תיהנה לך מהתחביב הזה, ואילו

אשר לי, איני יכול אלא לומר: אל יהי חלקי עמך. ונא לא לקבל זאת באופן אישי... לא תמיד צריך לשחוט פרות, בעיקר כאלה מסוגו של אב"י.

יאקים

New member
הבנתיך, ידידי.

מי אפוא הוא המחייה הרשמי בעיניך? או שמא אין דבר כזה? נראה לי שאתה נהנה להחליף מילים בעלמא. אולי עדיף שנמצא נושא אחר לענות בו, כי את זה כבר מיצינו.

sailor

New member
כמובן שאין מחיה אחד

זה תהליך שהחל עם האמנסיפציה לבית נפליאון ונמשך עד אחרי מלה"ע I.

למעלה