לרגל חנוכת טרמינל 3 - מה אומרת

א ר נ ה

New member
לרגל חנוכת טרמינל 3 - מה אומרת

הספרות על שדות תעופה וטיסות בכלל? הנה הקטע שלי: "נמלי תעופה הם מכוערים. חלקם מכוערים מאד. אחדים מהם מגיעים למדרגת כיעור שאי-אפשר להשיגה בלי מאמץ מיוחד. הכיעור הזה נובע מכך שנמלי תעופה מלאים אנשים עייפים, אנשים נרגזים - משום שגילו זה עתה כי מטענם האישי הגיע למורמנסק (היוצא מן הכלל לכלל-הברזל הזה נמצא במורמנסק) - והאדריכלים ניסו, רובם ככולם, לשקף זאת בתכניותיהם. הם בקשו להדגיש את מוטיבי העייפות והרוגזה בקווי-מיתאר אכזריים ובצבעים מורטי עצבים, ניסו להקל עד כמה שאפשר על ניתוק הנוסע מעל מטענו ומעל יקיריו, שאפו לבלבל את הנוסע בחצים המכוונים אותו אל החלונות, אל דוכני עניבות מרוחקים או אל מקומה הנוכחי של הדובה הקטנה בשמי הלילה; כמידת יכולתם, השתדלו האדריכלים לחשוף את הצנרת, בתואנה שהיא פונקציונלית - ולהסתיר את מקומם של שערי העלייה למטוסים, מן-הסתם במחשבה שאין הם פונקציונליים כל-עיקר." (שעת התה הארוכה והאפלה של הנפש/ דאגלס אדאמס

אמנון כ

New member
ומוסיף ואומר....

"באף שפה לא קיים הביטוי "יפה כמו נמל תעופה...""ץ (זה הציטוט מתוך הזיכרון שלי, והוא לאו דווקא מדוייק).

roni64

New member
מאיר אריאל אמר:

"עת השתחררתי הרופאים המליצו לי על ביקור חודשי בנמל התעופה, זה בהחלט עושה לי טוב לראות מטוס גדול ממריא דרך דמעה שקופה, עכשו קצת יותר קל הלחץ על העין השטופה... Terminal, je t'aime, I love you terminal, bella mia" אני אוהבת שדות תעופה.

מאיר אריאל מלך

אני אוהב גם אותו וגם שדות תעופה. רק חבל שעכשיו שדות מזכיר לי שדות אלקטרו מגנטיים ולא משהו אחר.

passiflora

New member
המשפט החביב עלי מהשיר הזה הוא:

הדלתות מנחשות אותי ונפתחות לי מעצמן/ אני נכנס לאט עם הרבה טקס בישבן/ וכל האינטרקונטינטליה מדגדגת לי כאן וכאן... רק מאיר אריאל היה מסוגל להוציא משפטים כאלו...

בלאגנית

New member
אין כמו השיר "לילה שקט עבר על

כוחותינו בסואץ". מתאר את ההווי הישראלי, הישיבה במוצב בעת מלחמה. מתאר גם את ההווי של קוראי הספרים. מי שמכיר את המילים של השיר מבין על מה אני מדברת. הוא הולך לשמירה ובראש שלו מחשבות על הסצינה האחרונה שקרא בספר. ואיזה שיר, כל כך יפה. המילים, הלחן, הכל יפה בשיר הזה.אבל... אהוד בנאי מבצע את זה יותר טוב (דיעה אישית).

*GormE*

New member
התגובה לפסקה זו

היא נמל התעופה קנדי NY. שלא נראה כמו שם נמל תעופה רגיל ועיצובו הלא שגרתי מכין את הנוסע לחווית ההתנתקות מהקרקע בעיצובו האוירודינמי.
הייתם מקבלים אותי ללימודי ארכיטקטורה? כי על זה אני עובדת.

למעלה