לראשונה: תרשימי קווים סטנדרטיים בתחנות!

מצב
הנושא נעול.

היום לראשונה ראיתי תרשימי קווים על פי התקן של משרד התחבורה! הם נמצאים בלונדון מיניסטור, בתחנות על שאול המלך בשני הכיוונים. מופיעים כל הקווים - דן, קווים ומטרופולין, ואני חושב שיש גם שעות פעילות ותדירויות. אין מפה, יש רק רשימת תחנות של כל קו.
עברתי בנסיעה ולכן לא צילמתי.

orchilit

New member
יש גם בתחנת דרך השלום/דרך הטייסים

היום לראשונה ראיתי תרשימי קווים על פי התקן של משרד התחבורה! הם נמצאים בלונדון מיניסטור, בתחנות על שאול המלך בשני הכיוונים. מופיעים כל הקווים - דן, קווים ומטרופולין, ואני חושב שיש גם שעות פעילות ותדירויות. אין מפה, יש רק רשימת תחנות של כל קו.
לכיוון מזרח . ויש נדמה לי על עוד תחנה אחת על דרך השלום.

מעניין שמה שמאחד את כל התחנות האלה הוא קו 56.

לכיוון מזרח . ויש נדמה לי על עוד תחנה אחת על דרך השלום.
האם לחברת קווים יש חלק בעניין?

orchilit

New member
מוזר

האם לחברת קווים יש חלק בעניין?
מוזר

בתחנות בדרך השלום, ככל שזכור לי גם יש מפות והכל.

טנק2

New member
מטרופולין מקפידים על זה

מפות? אני ממש סקרן לראות כמה הן טובות.
מטרופולין מקפידים על זה
מציגים את כל הקווים העוברים במקום, רשימת תחנות עיקריות של כשישה מהם, מפה מפורטת-עם שמות התחנות והמשך בערים אחרות.

כשהשתנה המסוף באזוה"ת למסוף התדהר, הם הציבו לפני כן כרזות בתחנות, וכעבור פחות משבוע עודכנה המפה!

גם בשילוט אלקטרוני הם די טובים-חוץ מתחנות בודדות (למשל, באופן די מפתיע ברעננה בתחנה החשובה יד לבנים מזרח אין שילוט אלקטרוני)

olli3

New member
מנהל
בוא לדרום, לא מצאתי מפה אחת לרפואה

מטרופולין מקפידים על זה
מציגים את כל הקווים העוברים במקום, רשימת תחנות עיקריות של כשישה מהם, מפה מפורטת-עם שמות התחנות והמשך בערים אחרות.

כשהשתנה המסוף באזוה"ת למסוף התדהר, הם הציבו לפני כן כרזות בתחנות, וכעבור פחות משבוע עודכנה המפה!

גם בשילוט אלקטרוני הם די טובים-חוץ מתחנות בודדות (למשל, באופן די מפתיע ברעננה בתחנה החשובה יד לבנים מזרח אין שילוט אלקטרוני)
ולא מצאתי פירוט קווים אחד באף תחנה בכל רחבי הדרום.

Ofekalef1

New member
מה זאת אומרת "פירוט קווים"?

הכוונה למידע שמודבק לתחנה עצמה על התחנות הבאות והקודמות של האוטובוס שמגיע, תדירויות וכו'?

olli3

New member
מנהל
מדובר על השלטים הגדולים שמוצבים בתוך התחנה

הכוונה למידע שמודבק לתחנה עצמה על התחנות הבאות והקודמות של האוטובוס שמגיע, תדירויות וכו'?
על קיר התחנה מעל לספסל.

בדיוק כמו שיש בכמעט כל תחנה של מטרודן. אתה ראית שלט כזה בתחנה כלשהי של מטרופולין ברחבי הדרום? אני לא נתקלתי וביקרתי בלא מעט ערים שמטרופולין פעילה בהן.

Paper Gahan

New member
גם במודיעין אין מפות ופירוט תדירויות באף תחנה

על קיר התחנה מעל לספסל.

בדיוק כמו שיש בכמעט כל תחנה של מטרודן. אתה ראית שלט כזה בתחנה כלשהי של מטרופולין ברחבי הדרום? אני לא נתקלתי וביקרתי בלא מעט ערים שמטרופולין פעילה בהן.
רק עכשיו התחילו בתחנות בודדות במרכז העיר להציב שילוט אלקטרוני. שלדעתי אגב אינו מחליף מפה וצריך לבוא בנוסף לה.
זה חסר מאוד, אני לא מבין למה זה לא קורה כבר שנים. הבנתי שזה אחריות העירייה? האם יש לקווים השפעה (מלבד זה שהיא תספק את המפות)?

olli3

New member
מנהל
הבנת לא נכון. זה חובת המפעיל בלבד.

רק עכשיו התחילו בתחנות בודדות במרכז העיר להציב שילוט אלקטרוני. שלדעתי אגב אינו מחליף מפה וצריך לבוא בנוסף לה.
זה חסר מאוד, אני לא מבין למה זה לא קורה כבר שנים. הבנתי שזה אחריות העירייה? האם יש לקווים השפעה (מלבד זה שהיא תספק את המפות)?
הבנת לא נכון. זה חובת המפעיל בלבד.
זה מעוגן בתקנה.

olli3

New member
מנהל
להתלונן אפשר תמיד, אבל ינפנפו אותך.

אז איפה אפשר להתלונן? קווים, משרד התחבורה?
להתלונן אפשר תמיד, אבל ינפנפו אותך.
אם אתה רוצה להבין את הנושא טוב יותר, אני ממליץ לקרוא על "שילוט סטטי בתחנות אוטובוס".

בנוסף, במידה ואתה מעוניין, אוכל לשלוח לך את מכרז החשמונאים בו קווים זכתה לאחרונה, בין היתר על הפעלת השירות במודיעין. במכרז עצמו היא מחוייבת להתקנת שילוט סטטי בתחנות האוטובוס תוך פרק זמן מסויים אם אני זוכר נכון (יכול להיות שללא פרק זמן מסויים).

אחרי שתקרא את כל זה, ותכתוב פניה מסודרת המפנה לכל המסמכים הרלוונטיים האלו - אולי יענו לך קצת יותר ברצינות, אבל עדיין לא יקרה באמת משהו שישנה את המצב.

במקרה הזה, כנראה שהדרך היחידה שמשהו יזוז הוא לחץ ציבורי גדול (מה שלא נראה לי שיקרה) או תביעה, אפילו תביעה ייצוגית בבית המשפט. דר"א גם זה לא יבטיח שזה באמת יקרה, בדיוק כמו שבכל הביקורים שלי במרכזית ירושלים לא ראיתי שום פקח שמונע מאנשים לצאת לרציפים לפני שהאוטובוס מגיע.

Ofekalef1

New member
זהו, ידעתי שיש במטרודן

על קיר התחנה מעל לספסל.

זהו, ידעתי שיש במטרודן
ובגלל זה לא הבנתי למה אמרת שלא מצאת בכלל. עכשיו הבנתי שהתכוונת למטרופולין :)

טנק2

New member
אכן, שכחתי לציין שזה בעיקר בשרון

ולא בדרום. יכול להיות שזה קרה ברגע שהם הגיעו למקום, במסגרת המכרז.

olli3

New member
מנהל
זה קרה כשנה אחרי המכרז של השרון.

ולא בדרום. יכול להיות שזה קרה ברגע שהם הגיעו למקום, במסגרת המכרז.
זה קרה כשנה אחרי המכרז של השרון.
זה לא סוד שהם משקיעים יותר מאמצים באיזור השרון מאשר באיזור הדרום. לנוסעים בגוש דן ובשרון יש הרבה יותר מודעות לתח"צ והם קוטלים לא פעם בעוד בדרום עדיין מדובר על רוב של נוסעים שנוסעים בלית ברירה ולא הייטקיסטים שנוסעים לעבודה וכו'.

גם במכרז הנגב הם מחוייבים להתקין את כל השלטים האלו תוך חצי שנה מתחילת תוקף המכרז אם אני לא טועה ויכול להיות שאני טועה בטווח הזמן, אבל אם מדובר בעד 6 חודשים אז נשאר להם עוד שבע וקצת.

השילוט של מטרופולין בשרון לא סטנדרטי

מטרופולין מקפידים על זה

השילוט של מטרופולין בשרון לא סטנדרטי
והמפות קשות מאד להבנה.

שילוט סטטי ראשון על פי התקנות: הדיווח המלא

שילוט סטטי ראשון על פי התקנות: הדיווח המלא
תודה ל-orchilit על ההפנייה לתחנת דרך השלום פינת דרך הטייסים לכיוון צפון-מערב, לשם פניתי הערב.

כמו שאתם רואים (סליחה על האיכות הירודה), החלק העליון והגדול ביותר של השלט מפרט את רשימת התחנות של כל אחד מהקווים.
קשה לקרוא, אך אספר לכם שבתחתית כל עמודה של קו מופיעה ההערה: "רשימת התחנות מתייחסת לחלופה השכיחה ביותר". לא תמצאו שם את פירוט המסלול הלילי של 39.
מעניין שלא מצוין כלל מיהו המפעיל של כל אחד מהקווים. השלט לא ידרוש שינוי במקרה של מכרז, אלא אם הדבר ישנה את מסלולי הקווים.

מצב
הנושא נעול.
למעלה