לקראת IVF ראשון - עצתכן בבקשה

מיכל240

New member
לקראת IVF ראשון - עצתכן בבקשה

היי בנות,
לאחר מס' רב יחסית של ניסיונות הזרעה, אנחנו עוברים ל-IVF.
אנחנו מהזוגות הלא מוסברים והייתי מלאת תקווה בהזרעות, אבל שוב ושוב זה לא צלח. קשה ומתסכל לא להבין מה בעצם הסיבה שזה לא מצליח.

קראתי לגבי ה-IVF, מבינה את התהליך, פחות חוששת מבעבר, אבל עדיין אשמח לטיפים שלכן.
מה חשוב לדעת, הטיפ שאם היו אומרים לכן קודם אז זה היה עוזר, כל דבר שבא לכן לחלוק - אשמח ממש.

תודה וחג שמח!

טיפים

אין לי יותר מדי טיפים, מה שטוב זה שאת פחות חוששת. אני גם מאד חששתי בהתחלה וגיליתי שזה הרבה יותר בסדר משחשבתי. יש דברים שהייתי רוצה לדעת לפני, אבל הרבה מהם קשורים לקליניקה שבה אני מטופלת. מנסה לחשוב איזה טיפים כלליים יש לי.

* טיפ שמישהי אמרה לי - כשמתחילים להרדים אותך, לעצום עיניים (אם את לא עוצמת הם אמורים לעצום לך, אבל שלא ישכחו)
* בית החולים שולח לרופא אח"כ דו"ח מפורט של כמה עוברים יש ומה מצבם. לא אמרו לי שיש אפשרות לקבל דו"ח כזה עד שלא ביקשתי.
* לי לקח זמן להתאושש בשתי השאיבות הראשונות והרגשתי שזה אומר שמשהו לא בסדר אתי כי כל הזמן שמעתי כמה כולן מתאוששות לגמרי למחרת. כל אחת מגיבה אחרת, ומה שאת לא מרגישה זה בסדר - אם את צריכה אח"כ לנוח כמה ימים, תרשי לעצמך
* אני מאחלת לך שיהיו הרבה ביציות, אבל אם לא - יש כאלו שעושות את השאיבה בלי הרדמה וזה בסדר להן (אני לא מעיזה)
* נסי לא לצפות שהכל יתנהל 'לפי הספר', בכל פעם נראה היה לי שמשהו לא כמו שאמור או לא כמו שציפיתי על סמך ניסיונות קודמים או סיפורים של אחרות. הגוף של כל אחת שונה ויש גם הבדלים מחודש לחודש. יכול להיות שהזקיקים יגדלו לאט ויכול להיות שמהר. גם יכול להראות שיש ממש מעט זקיקים ואז שפתאום יתווספו עוד. בהתחלה יכול להיות מאד מלחיץ כשנדמה שדברים לא כמו ש'אמורים'.

כמה דברים קטנים ולא ממש חשובים:
* להביא גרביים חמות, קר בחדר של השאיבה!
* באזור שבו מתאוששים אין ממש מקום להניח את הבגדים, אחרי הפעם הראשונה אני מביאה אתי סל בד לשים בו את הבגדים שאוכל לתלות על הכיסא

זה מה שעולה בדעתי כרגע, בהצלחה!

טיפים

1. לנסות ולהבין מה זה אומר בלתי מוסברים!
אנחנו עשינו 3 הזרעות , אמרו לנו שאנחנו בלתי מוסברים עם בעיה קלה בתנועה.
אחרי סבב ivf ראשון (שבו עשינו ivf רגיל+ icsi) הבנו שאנחנו מאוד מוסברים ויש בעיה בצורה (מורפולוגיה) ורק הicsi רלוונטי לנו. וזה מה שנעשה בסבב השני.
2. אחרי שאיבה- לשתות המון המון המון מים. 4 ימים לקח לי להתאושש מכאבים (שאבו לי 20 ביציות).

מיכל240

New member
תודה! ולעניין הלא מוסברים

קודם כל המון תודה על הטיפים והמידע, אני מרגישה שככל שאדע יותר אז רמת החששות תרד. וגם אין חכמות כבעלות הניסיון ולכן סומכת עליכן

עניין הלא מוסברים מאוד מטריד ולכן ה-IVF מבחינתי זו גם הזדמנות לגלות אולי מה הבעיה, למשל קושי של הזרע לחדור את הביצית וכו'.
מבחינת זרע, התנועה והכמות ברמה מעולה אז למרות שמורפולוגית הנתון של הזרעים לא משהו, כמה רופאים אמרו לנו ששאר המדדים מפצים על כך.
מקווה שזה נכון ובהפריה אני מניחה שיוכלו באמת לראות ולהבין אם עד עכשיו זו באמת לא הייתה הבעיה או שכן ואז כמו שאמרה צילי וגילי4 יעשו icsi.
העיקר שזה יעבוד אמן ואמן. בלא מוסברים הכל מרגיש לי כמו ניסוי ותהייה ולהיות שפן ניסיונות (על הגוף שלי) זה לגמרי לא כיף.

מיכל240

New member
תודה רבה, ולעניין הלא מוסברים

לא יודעת למה ההודעה במוסתר...

קודם כל המון תודה על הטיפים והמידע, אני מרגישה שככל שאדע יותר אז רמת החששות תרד. וגם אין חכמות כבעלות הניסיון ולכן סומכת עליכן

עניין הלא מוסברים מאוד מטריד ולכן ה-IVF מבחינתי זו גם הזדמנות לגלות אולי מה הבעיה, למשל קושי של הזרע לחדור את הביצית וכו'.
מבחינת זרע, התנועה והכמות ברמה מעולה אז למרות שמורפולוגית הנתון של הזרעים לא משהו, כמה רופאים אמרו לנו ששאר המדדים מפצים על כך.
מקווה שזה נכון ובהפריה אני מניחה שיוכלו באמת לראות ולהבין אם עד עכשיו זו באמת לא הייתה הבעיה או שכן ואז כמו שאמרה צילי וגילי4 יעשו icsi.
העיקר שזה יעבוד אמן ואמן. בלא מוסברים הכל מרגיש לי כמו ניסוי ותהייה ולהיות שפן ניסיונות (על הגוף שלי) זה לגמרי לא כיף.

הודעות מוסתרות

לא מזמן התחילו פתאום להסתיר כל הודעה שכתוב בה חלילה משהו כמו זרע. מאד הגיוני בפורום פוריות... אולי כדי לשמור על "צניעות"

מיכל240

New member
הבנתי, טוב לדעת נשמור על צניעות :)

אני יודעת שאצל כל אחת זה אחרת וזה תלוי גיל והמון משתנים, אבל מה סיכויי ההצלחה / לפי הבנות פה בפורום והסיפורים, להפריה ראשונה מוצלחת?

מיכל240

New member
מה שכתבתי בהודעה המוסתרת

עניין הלא מוסברים מאוד מטריד ולכן ה-IVF מבחינתי זו גם הזדמנות לגלות אולי מה הבעיה, למשל קושי של סיירת מטכל :) לחדור את הביצית וכו'.
מבחינת הבחורים :) התנועה והכמות שלהם ברמה מעולה אז למרות שמורפולוגית הנתון שלהם לא משהו, כמה רופאים אמרו לנו ששאר המדדים מפצים על כך.

אני עברתי סבב ivf אחד

שאיבה אחת והחזרה אחת של עובר יום 3. אף אחד משאר העוברים לא שרד ליום 5 ולכן החודש אבצע שוב שאיבה.
אני בת 30, הכל תקין אצלי, הבעיה במורפולוגיה. מקווה לטוב בהמשך הקרוב.

haych

New member
הודעות מוסתרות

תמשיכי לכתוב חופשי, אין צורך לצנזר מילים, ההודעה שלך מתפרסמת פשוט נפתחת בחלון נפרד.
תפוז התחילו לעבוד עם מסנן תכנים שמסנן בין היתר מילים כמו אלה שהפורום שלנו מרבה לעסוק בהן, המסנן לא יודע לזהות מתי השימוש לגיטימי ומתי לא.
העיקר שההודעה עדיין מתפרסמת וקריאה.

נכון

לכן ממליצה בהתחלה לעשות חצי חצי (ivf רגיל+ icsi) , כדי לעלות על הבעיה. אצלי לא הייתה אף הפריה בivf רגיל. רק בicsi.
הרבה בהצלחה

מיכל240

New member
זה הרופא מחליט מה לעשות, לא?

תודה על המענה.
כלומר אני יכולה מראש לבקש שיעשו icsi אם רואים שיש בעיה מורפולוגית? הבנתי מהרופא שלי שזה משהו שמחליטים במעבדה לפי הנתונים בשטח ושאי אפשר לדעת מה יעשו עד לאותו הרגע כשיבחנו את המצב.

למה החזירו לך לאחר 3 ימים? זה בדר"כ ככה?
לפחות עשיתם רק שלוש הזרעות וישר להפריה, אצלנו מרגיש לי שנתנו יותר מדי צ'אנסים להזרעות ואולי בזבזנו את הזמן. בכל מקרה מאחלת לשתינו שהחודש זה החודש

haych

New member
נכון, המעבדה מחליטה

לי אמרו מראש שיעשו חצי באיקסי וחצי ברגיל, אבל בסוף ראו שאין צורך באיקסי כי כל הביציות הופרו.
למרות שהרופא/מעבדה מחליטים, כן חשוב להיות עם יד על הדופק ולהציע גם אנחנו, אם כי במצב שלך לא הייתי ממהרת לבקש דברים. זו פעם ראשונה, לומדים את הגוף שלך ואת התגובות שלו וצריך לקבל איזשהו בייס-ליין.

לרוב מחזירים עוברים ביום 3 או ביום 5.
הסיבה לכך היא שבגיל הזה העובר גם מחולק למספיק תאים כך שאפשר לקבל מושג האם הוא מתפתח יפה או לא. יום-יומיים אחרי השאיבה העובר יכול עדיין להראות טוב, אבל זה לא מספיק זמן בשביל להעריך האם הוא צפוי להתפתח טוב גם בהמשך. למרות שכן מחזירים לפעמים עוברים יום 2.
עוברים יום 5 הם הכי איכותיים. הסיבה שהרבה פעמים מעדיפים להחזיר יום 3 על פני יום 5 היא שלא משנה כמה טובה המעבדה, לעובר הכי טוב בתנאים של הרחם ויכול להיות שעובר יום 3 יתפתח יפה ברחם אבל לא ישרוד בתנאי המעבדה. הרבה פחות עוברים מגיעים ליום 5 אז כדי לא לאבד עוברים טובים מחזירים ביום 3, או שאם יש כמות יפה של עוברים מקפיאים חלק ביום 3 וחלק ביום 5.

זה סבב 1 שלך

אז תתני לרופא להחליט, אצלי מראש הוא אמר שהוא יעשה חצי רגיל חצי icsi וככה היה. כל מה שהיה רגיל לא הצליח. מניחה שבמעבדה אם ייראו שהרגיל לא עובד ישנו לicsi...
החזירו עובר יום 3 , אמרו שהוא טוב, לפי מה שהבנתי בדר"כ מחזירים יום 3 או 5. את כל השאר ניסו לגדל ליום 5 אבל אף אחד לא שרד ולכן אצטרך לבצע שאיבה נוספת החודש. בנושא הזה אני עוד אצטרך להתייעץ עם הרופא, מבאס אם זה ייקרה גם החודש.
בת כמה את?
הלוואי

אנדי40

New member
כתבו לך פה יפה ובפירוט

כבוגרת כמה IVF ובדרך לעוד אחד, (בתקווה שהמנצח) אני רק יכולה להציע לך לנשום עמוק לפני, להקשיב לרופא ובעיקר לעצמך, לנוח לפני ולנוח אחרי,
זה לא מירוץ, את לא צריכה לנצח אף אחד.

תשתפי את בן הזוג שלך בכל מה שעובר עלייך
והעיקר תראי בזה חוויה
וגם אם לא עבד בפעם הראשונה לא להתייאש.

בהצלחה.

Musmus14

New member
גם אנחנו היינו שם

עשינו 4 הזרעות. בשנייה הצלחנו והייתה הפלה.
בסוף הגענו לIVF וישר נכנסתי להריון עם הבן שלי.
גם לא מוסברים.
עצה: אל תעשי מזה סיפור וזה לא יהיה סיפור. זה ממש כמו ההזרעות וההזרקות, רק בסוף שואבים את הביציות. זאת לא פרוצדורה קשה או מסובכת ומעלה מאד את הסיכויים שלכם.
בהצלחה!

אנדי40

New member
עוד משהו שנראה לי חשוב.

תקני את כל הזריקות וכל התרופות שאת צריכה בהתחלה.
בפעמים הראשונות קרה לי שנתקעתי בלי זריקה שאני צריכה, (והפורום הזה הציל אותי) או פתאום ראיתי שאין לי כדור שאני צריכה לקחת אחרי.
אז עכשיו, כל פעם שמתחילה סבב חדש מבקשת מהרופא את כל המרשמים והולכת לקנות שהכול יהיה לי בבית.

haych

New member
הטיפ שלי בדיוק הפוך
במיוחד בסבב ראשון

אני בסבב הראשון קניתי הכל ונשארתי עם עודפים. אמנם זה לא הלך לפח כי לצערי היו עוד ועוד סבבים, אבל אם נקלטים אז חבל על ההפסד הכספי.
לכן אני ממליצה לקנות במדורג.
נגיד מרשם לשני גונאל 900 - הייתי קונה אחד ורואה לפי ההתקדמות אם צריך עוד אחד.

אנדי40

New member
אינשאללה תקלט בסבב הראשון.

את צודקת, אולי בסבב הראשון לא.
אבל רק מנסיון של יום שישי בבוקר ולא נשאר לי מספיק גונל ובדיוק אין בבית המרקחת של הקופה ויש חוסר בבית המרקחת השני ורק בראשון יוכלו לבדוק ועצבים ויש חוסר של מונפור בכל הארץ וכל הבולשיט הזה אני מעדיפה לקנות הכול בהתחלה ושהכול ישב אצלי במקרר.

למעלה