לקראת שבוע חתונות בתפוז- טיפים לחסכון בהוצאות החתונה

לקראת שבוע חתונות בתפוז- טיפים לחסכון בהוצאות החתונה

אז גם אנחנו משתתפים בהפנינג שיהיה בתפוז בשבוע הבא בנושא חתונות

וכיאה לפורום ניהול כלכלת משפחה- מתחילה שרשור טיפים לחיסכון בהוצאות חתונה.

השני שקל שלי:
א. לא להתחתן
סתם סתם..
ב. חתונת חורף/ מחוץ לעונה (יוני/ אוקטובר וכו')
ג. יום ראשון הוא יום מעולה לסגור חתונה במחיר שיכול להחתך כמעט בחצי.
ד. "חתונה בדקה ה- 90"- מתכננים לעוד חודש- ספקים רבים שרוצים לסגור חורים יבואו לקראתכם במחיר.
ה. DIY- עשה זאת בעצמך- בתחום הקישוטים למשל/ חתונת נושא (למשל- שפמים ומסיכות) וכו'
ו. לזכור שכמעט כל דבר שמוצמדת אליו הכותרת "חתן/ כלה" גורר אחריו תוספת במחיר. אני עשיתי תסרוקת במספרה השכונתית למשל, אמנם ידעו שאני כלה אבל... לא צריך באמת לרכוש שירות "לכלה" או "לחתן" במיוחד. לספקים יש נטייה לנפח את השירותים הללו בשם ובמחיר.
ז. שמלות כלה יד שנייה/ שמלות מאלי אקספרס/ שמלות מאאוטלט לכלה (קיים כזה- של טובי המעצבים..). יש המון פתרונות לשמלות כלה שלא מגיעים ללשים עשירייה ויותר. לגגל ולפתוח את העיניים.
ח. כנ"ל בחליפות חתן, למרות שזה תחום שלרוב אנשים מרגישים נוח יותר לחסוך בו וכבר עושים זאת.
ט. להשקיע מעט מחשבה- האם אתם באמת זקוקים למצלמת רחף, יותר מצלם סטילס אחד, לימוזינה, עיצוב באלפי שקלים, להזמין מאות על גבי מאות אנשים שאינכם מכירים? להתחיל לקצץ איפה שזה כבר מרגיש מיותר.
י. לזכור שכל שקל שתחסכו יילך אחר כך לדברים שחשובים לכם באמת לתחילת החיים הזוגיים- דירה/ ריהוט למשל.

מסכימה, במיוחד לגבי 7 סוגי בשר

כשאני התחתנתי, היו רק שני סוגי קינוחים, שני סוגי מנה עיקרית וכו' וכו'. היה נראה לי לגיטימי.
אני מגיעה עכשיו לחתונות שיש בהן 20 סוגי קינוחים, ברור לי שכל זה עלה עוד 5-6K בשקט.
&nbsp
ועוד טיפ שאני פחות מבינה בו, אבל שמעתי ככה מפה לאוזן- את האלכוהול תוצרת חוץ לקנות לבד...

dafi50

New member
אתה עוד סולידי.. מה עם בובות ענק ולוליינים מהתקרה?

יצא לי לראות גם כאלה.. מיותר לחלוטין

קודם כל להבין שכל התעשייה הזו הזויה

והחתונה שלכם, שנראית לכם הכי מיוחדת בעולם, נראית בדיוק כמו של כל האחרים
ואז להבין שלשלם 370 ש"ח למנה (שמעתי שיחת מעליות לאחרונה. המילים המדוייקות היו "370 ש"ח לראש") זה לגמרי לא סביר, להחליט שאת זה אתם לא משלמים ואז לחשוב - מה כן?
להזמין רק את מי שאתם רוצים שיחגוג איתכם
למצוא לוקיישן שאינו אולם / גן חתונות, אפשרות אחת למשל היא מועדונים שעושים בהם בר / בת מצוות יש כאלה יפים מאוד, לשכור וילה, לשכור בריכה וכו'.
להבין שאוכל צריך שיהיה טעים ומשביע, ולא בכמויות שאחר כך יזרקו רק כדי שלא יגידו שאתם קמצנים. אין שום צורך גם במזנון קבלת פנים וגם בארוחה, כי ממילא כולם אוכלים לשובע בקבלת הפנים (כי הם מגיעים רעבים), ואז אחרי החופה במקום לרקוד רק יושבים ותוקעים עוד ואין כח לקום. שימו את כל האוכל ישר בהתחלה (נדמה לי שקוראים לזה "חתונה הפוכה"), שאנשים יאכלו לשובע, ואחרי החופה ישר לריקודים.
כמובן שלא להגיד שזו חתונה
שמלה אפשר בקלות למצוא שמלת מדף / אינטרנט בעשירית ממה שעולה שמלת כלה. לפעמים התירוץ הוא שחסרה הינומה - באופן אישי נכנסתי לסלון כלות וביקשתי לקנות מהם, והם נתנו לי אחת מתנה מהשקים המלאים שממילא יש להם שם
&nbsp
בקיצור, חתונה של 200 אורחים אפשר בקלות לעשות בחצי מחיר מהמקובל, נניח 60,000 ₪, ובטוח שמה שיצא הוא משהו הרבה יותר אישי ושיזכרו אותו מאשר עוד חתונה כמו של כולם.

moonlihgt

New member
אפשר לקחת אטרקציות ועדין זה יצא זול

אנחנו עשינו חתונה של 200 מוזמנים וזה עלה לנו פחות מ40 אלף וכן היו אטרקציות
איך?
לכל מנה שילמנו 120 עשינו באולם אחלה אוכל לא התפרענו בקינוחים ואלכוהול שזה 24,000
שמלה לקחתי בגמח שילמתי 600 שח חלק לתיקונים וחלק כתרומה
איפור מאפרת שהכרתי ולקחה לי איזה חצי מחיר
תסרוקת במספרה הקבועה אז גם המחיר היה זול ועשו אותי ממש יפה
נעלים 250 שקל נוחות ומשמשות אותי גם לשבת
עיצוב של האולם איזה דיל של עיצוב בסיסי ויפה היה לי כסא כלה וחופה עם מלא פרחים לא זוכרת תשלום מדויק אבל זה היה דיל בסיסי
די גיי' 4000 בערך כולל הגברה וללא הגבלת זמן {בפועל עד 2 בלילה היינו} והוא היה מצוין
צלם + צלמת בין 4000 ל5000 {לא זוכרת כי עבר מלא זמן"} הם צילמו גם סטילס וגם וידיאו מקצועי מאד {אח של הרב ואשתו}
צלמת לצילומי חוץ 300 שקל
הזמנות לא זוכרת אבל זה היה מעוצב יפה וזול
ועכשיו לאטרקציות והיו הרבה
זיקוקים בחופה + קונפטי 300 שקל
בובת דוב ענק 600
מתופפים {מתופף ומתופפת שגם עשו שופרות בחופה} 600 ועשו הרבה שמח
קישקושים לילדים ול"ילדים" 400
הקלטת ברכת כלה 250
וזהו בערך פשוט צריך לחפש לעשות השוואת מחירים במקום אחד לחסוך יותר ואז אפשר לבזבז מקום השני יותר
למשל חסכנו במנות ובשמלת כלה יכולנו להרשות לעצמנו יותר אטרקציות וגם שם עשינו השוואת מחירים והשגנו מחירים טובים
נכון שיכל לצאת לנו אפילו יותר זול עם היינו עושים חתונה בבית כנסת או ישיבה או חוף ים וגם מוותרים על האטרקציות
אבל עדין יצא זול מאד יחסית לחתונות של אחרים והיה ממש יפה ושמח
כולם נהנו מהאוכל המוזיקה האווירה והכל הילדים כמובן מהדוב הענק וכל הקישקושים
כולם אמרו שיצאתי יפה מאד אף אחד לא חשב שזה שמלה מגמ"ח וגם התמנות יצאו יפות ומקצועיות
עם כל האטרקציות חשבו שעשינו חתונה יקרה
קיצר אפשר להנות רק צריך לדעת לעשות זאת

Drill Bit

New member
באמת שאני לא מבין....

למה צריך את העונש הזה. מנסיון אישי....חתונה בבית כנסת (בחינם) , רק עם המשפחה הקרובה באמת. בלי כל מיני חליפות, שמלות, הצגות, מיליון תמונות שלא מעניינות אח"כ אפ'חד והתחפשויות. יום רגוע ביותר שזכור מאד לטובה. אחרי הטקס מסעדה לכמה שעות טובות וזהו. מה אגיד לכם....היה נהדר.
בהצלחה לכל המתחתנים!

אני חושבת שכל אחד רואה את זה באור שונה

ובכל מקרה, צריך להישאר בגבולות תקציב נורמאלי ולא לבזבז כספים שאחר כך במקרה הטוב סתם לא ישמשו למטרות חשובות יותר או במקרה הרע יאלצו את הזוג הטרי לקחת הלוואה..

למעלה