לקראת ראש השנה המתדפק על חלוננו

לקראת ראש השנה המתדפק על חלוננו

אני מאחלת לכל החוטאים והחוטאות הגולשים והגולשות הצפים והצפות שתהיה זאת שנה מלאה בחטאים טובים שנה של שקט,שלווה,ביטחון והכי הכי חשוב שתהיה זאת שנת בריאות על מנת שנוכל לשגשג ולהשיג את כל שאיפותינו במילוי תפקידנו כחוטאים בע"מ מקווה גם שיפתחו מקורות דייג חדשים על מנת שכל אחד יוכל לדוג את ה
למאכל עבור משפחתו. דייג
דייג
לא לדאוג, עליך כולנו נשמור ונאמר אמן! (כעת אפשר לרשום אותי לספר השיאים של גינס,עם בגלל ברכתי המקורית,החדשה והממצה)

שנה טובה

שנה טובה עממי מילים: שרה לוי תנאי לחן: משה יעקבסון תכלנה שנה ואתנחתה תחל שנה ושמחתה שנה טובה הינה עולה לקראת שלום וגאולה תכלנה שנה ואתנחתה תחל שנה ושמחתה עלנ נושר השמש רד הסתיו קורא "עבוד ולמד" תכלנה שנה ואתנחתה תחל שנה ושמחתה איכר יגאל הצאן ישמח אחר הסתיו הכל יפרח תכלנה שנה ואתנחתה תחל שנה ושמחתה

לכל אחד ../images/Emo140.gif

לכל אחד יש ליאור נרקיס ושלומי שבת מילים: עוזי חיטמן לחן: שלומי שבת לכל אחד יש ת'אחת שלו שתסגור איתו מעגל לכל אחת יש ת'אחד שלה שיבוא ויפול בגורל כמו בגד לגוף כמו אויר לנשימה ובתוך הטירוף הם מוצאים נחמה ואת הנשמה המתוקה שלי היחידה שמדליקה אותי ואיתך אני כל העולם ואיתך אני כל היקום בלעדייך אני חצי בן אדם בלעדייך אני בעצם כלום לכל אחד יש ת'חלום שלו שנדמה והנה הוא קרב לכל אחת יש ת'חלום שלה שיבוא ויסעיר את הלב כמו מים לצמא וליאוש התקווה ובים של קרירות יש להם אהבה ואת הנשמה המתוקה שלי...

ההכנות לחג ראש השנה

ההכנות לחג אחד המרכיבים היסודיים בהכנות לקראת ראש השנה, הוא בקשת סליחה מכל מי שיתכן ופגענו בו במהלך השנה החולפת. אנחנו רוצים בכל ליבנו להתחיל את השנה עם "לוח חלק" ומבלי שאף אחד ייטור לנו טינה. בדיוק כמו שאנו מצפים שיסלחו לנו בקלות, כך גם מצופה מאתנו להיות נוחים ומהירים לסלוח. אנשים רבים נוהגים לטבול במקווה בערב ראש השנה לאחר חצות היום. למקווה יש את הכוח לטהר את האדם מטומאה רוחנית, ולטבילה במקווה ישנה חשיבות כחלק מתהליך התשובה. יש הנוהגים לבקר בבית הקברות בבוקר שלפני ראש השנה, ולהתפלל בקברות הצדיקים. מובן שאסור להתפלל אל הצדיקים, אלא רק אל הקדוש ברוך הוא, ולבקש שישמע לתפילותינו בזכותם. אמירה פשוטה כגון: "יותר לא אוכל ממתקים" עלולה להיתפש כנדר. בבוקר שלפני ראש השנה עורכים "התרת נדרים" - ביטול השבועות שנשבענו במהלך השנה. היהדות מייחסת חשיבות רבה לכל מילה היוצאת מפינו, ולכן אמירה פשוטה כגון: "יותר לא אוכל ממתקים" עלולה להיתפש כנדר. עקב כך, בערב ראש השנה אנחנו מתירים את הנדרים, בין אם נאמרו במודע, ובין אם נאמרו מבלי לשים לב. התרת הנדרים נעשית בפני שלושה גברים בוגרים (אם אפשר עדיף מניין של עשרה). הנוסח השלם נמצא במחזורים - הסידורים של ראש השנה.

סעודת החג

בתקופת החגים של ראש השנה, יום הכיפורים וסוכות, נוהגים לאכול חלות עגולות, המסמלות שלמות והשלמה. בסעודת החג, לאחר ברכת "המוציא לחם מן הארץ", טובלים את החלה בדבש כסמל לתפילתנו לשנה מתוקה. לאחר שנאכלה מרבית הפרוסה, טובלים תפוח בדבש, מברכים ברכת "בורא פרי העץ" (ברכת ה"מוציא" אינה פוטרת אכילת פירות חיים) ואוכלים ממנו חתיכה. לאחר מכן אומרים "יהי רצון מלפניך ה' אלוקינו ואלוקי אבותינו שתתחדש עלינו שנה טובה ומתוקה". בני עדות המזרח נוהגים לברך על תמר, ואת התפוח בדבש שומרים להמשך. מדוע אנחנו מבקשים שנה "טובה" ו"מתוקה"? האם המלה "טובה" אינה כוללת כבר את המלה "מתוקה"? מדוע אנחנו מבקשים שנה "טובה" ו"מתוקה"? האם המלה "טובה" אינה כוללת כבר את המלה "מתוקה"? על פי המסורת היהודית, כל מה שקורה לאדם הוא בעצם לטובה - הכול נובע מרצונה של ההשגחה העליונה. גם דברים שנראים לכאורה "רעים", הם בעצם "טובים". לכן אנחנו מבקשים שהשנה תהיה "טובה" אבל גם "מתוקה" - כלומר, שהשנה תהיה טובה מבחינה אלוקית, אך גם נעימה לנו. לברכת המזון של ראש השנה, מוסיפים את הפסקה, המיוחדת לחגים ולראשי חודשים, שמתחילה במלים: "יעלה ויבוא".

סימני ראש השנה

סימני ראש השנה בראש השנה אנחנו אוכלים מאכלים שונים אשר מסמלים עבורנו תקווה לדברים הטובים שיאפיינו את השנה הבאה. הבקשות אותן אנו מצרפים לאכילת ה"סימנים", נוגעות בשורשיהם של הדברים הטובים לנו ולעם ישראל. בראש השנה אנחנו אוכלים מאכלים שונים אשר מסמלים עבורנו תקווה לדברים הטובים שיאפיינו את השנה הבאה. הרעיון הוא לבקש דברים אשר קשורים לשמו של המאכל - ה"סימן" אותו אוכלים. כל בקשה מתחילה במלים: "יהי רצון מלפניך ה' אלוקינו ואלוקי אבותינו..." וממשיכים בבקשה הרצויה. להלן רשימת ה"יהי רצון" כפי שהם מופיעים בגמרא. לאחר אכילת "כרישא" - כרתי אומרים: "יהי רצון ... שיכרתו אויבינו ושונאינו וכל מבקשי רעתנו." לאחר אכילת "סלקא" - סלק או עלי סלק, אומרים: יהי רצון ... שיסתלקו אויבינו ושונאינו וכל מבקשי רעתנו." לאחר אכילת תמר אומרים: "יהי רצון ... שיתמו אויבינו ושונאינו וכל מבקשי רעתנו." לאחר אכילת קרא או קרע (דלעת): "יהי רצון ... שתקרע רוע גזר דיננו, ויקראו לפניך זכיותינו." לאחר אכילת רימון: "יהי רצון ... שנהיה מלאים מצוות כרימון." לאחר אכילת ראש של איל או של דג: "יהי רצון ... שנהיה לראש ולא לזנב (ואם אוכלים ראש של איל מוסיפים - ותזכור לנו אילו של יצחק אבינו ע"ה. בן אברהם אבינו ע"ה)" תמיד תוכלו להוסיף "יהי רצון" משלכם. למשל - לאכול צימוקים ולבקש "יהי רצון שיצטמק האוברדראפט בבנק..."

השופר

המצווה הבסיסית של ראש השנה - שמיעת קול שופר. מהתורה אנו מצווים לשמוע 9 קולות תקיעה. אולם, איננו יודעים בוודאות כיצד צריכים קולות השופר להישמע - האם כבכי עצור (שברים), כבכי מתגלגל (תרועה), או כשילוב של שניהם (שברים-תרועה). לכן אנו מבצעים את שלושת סוגי התקיעות, כשכל אחת מהן מתחילה ומסתיימת בתקיעה רציפה (תקיעה). שלוש תקיעות מכל סדרה, עולות ל-30 קולות בסך הכול, והן המינימום ההכרחי, על מנת לקיים את מצוות התורה ללא ספק. נהוג לתקוע בשופר באותו המקום בו קוראים בתורה, כדי שזכות התורה תעמוד לנו. נהוג לתקוע בשופר באותו המקום בו קוראים בתורה, כדי שזכות התורה תעמוד לנו. בשופר תוקעים ביום ולא בלילה כזכר לתקיעות השופר בתקופת השלטון הרומאי. באותם ימים, כאשר נגזרו גזרות על עם ישראל, תקנו חכמינו לתקוע בשופר לפני תפילת מוסף, וזאת משום שבשעות הבוקר המוקדמות היו שליחי השלטון משגיחים שלא ייתקעו בשופר. "בעל התוקע" (האדם שתוקע בשופר) חייב לעמוד. עליו להתכוון לזַכּוֹת בקיום המצווה את כל מי שמקשיב לו. במקביל, צריכים כל המאזינים להתכוון, שבשמיעתם הם מקיימים את מצוות התורה. לפני התקיעות מברכים שתי ברכות: "לשמוע קול שופר" ו"שהחיינו". אסור להפסיק בדיבור בין הברכות לתקיעת השופר. גם נשים חייבות לשמוע תקיעת שופר ביום ראש השנה, ואף ילדים שהגיע לגיל שבו מחנכים אותם למצוות, צריכים לשמוע תקיעת שופר. לא תוקעים בשופר בשבת. השופר שבו תוקעים בראש השנה, צריך להיות מקרן איל (כבש זכר) מעוקלת, שאורכה עולה על 10 ס"מ. קרן האיל מזכירה לקב"ה את מסירות הנפש של אברהם אבינו ב"ניסיון העקידה", (בה העלה אברהם איל כקרבן במקום יצחק) ומרבה את זכויותינו. מותר להשתמש בקרן של בהמה שלא נשחטה כדין. בדיעבד, אפשר להשתמש בשופר מקרן של בהמה טהורה אחרת, להוציא פרה או שור. בתפילת המוסף, מופיעות 3 ברכות מיוחדות: "מלכויות" (שבח והלל לקב"ה, מלך מלכי המלכים), "זיכרונות" (בקשה מהקב"ה לזכור לנו את זכות האבות), ו"שופרות" (הזכרת השופר). בזמן חזרת החזן, תוקעים 30 תקיעות נוספות, לפי הצירופים שהזכרנו קודם. המנהג הוא לתקוע עוד 40 קולות נוספים בסוף התפילה, כשכל התקיעות יחד מצטרפות ל-100 קולות. את התקיעה האחרונה מושכים יותר מן האחרות והיא מכונה "תקיעה גדולה".

תגידו, דייג אוהב דגים?../images/Emo140.gif

אם עד היום כל הזמן שאלו את השאלה הזאת ולא נתנו ממש מענה בקישור תקבלו תשובה מלאה לשאלת הדייג אם הוא אוהב דגים,

pazi66

New member
אני חושב שצריכים לקרא לפורום זה../images/Emo6.gif

פורום החוטאת במילים חבל רק שאת בודדה בצריח וכל הידע הרב שלך מתבזבז אני מאד גאה בך אז תגידי"דייג אוהב דגים?"

pazi66

New member
קבלת חג לראש-השנה במשפחה

הדלקת נרות :ברכה .שנה טובה ומועדים לשמחה :ברכה על היין .אפשר לברך את הקידוש המסורתי מתוך מחזור התפילות או את הנוסח הבא נברך על הגפן ועל פרי הגפן" ועל ארץ חמדה טובה ורחבה שתת לאבותינו ולנו "לאכול מפריה ושבוע מטובה :ברכה על הלחם .ברוך אתה ה' אלוהינו מלך העולם, המוציא לחם מן הארץ :תמר .שהחיינו וקיימנו לאכול תמר. שהוא הפרי הראשון של השנה המתחדשת :שירה בציבור שנה עברה שנה חלפה הימים חולפים שנה עוברת הקיץ עבר החום הגדול שיר: שתבוא שנתנו שלום /תקוה שריג שתבוא שנתנו שלום וימינו חיים שישאו עצינו פרים ושדותינו ירוו מים יהמה ביתנו אדם .וצעדנו איתן :טובלים תפוח בדבש ומברכים "יהי רצון שתתחדש עלינו שנה טובה ומתוקה" שיר: תפוח בדבש/נעמי שמר ברכות: על פי "סימנים", כנהוג בעדות רבות .קרא", דלעת: יהי רצון שיקרעו מעשינו הרעים ושיקראו לפניך זכויותינו" .סילקא", סלק: יהי רצון שיסתלקו אויבנו ושונאינו וכל מבקשי רעתנו" .גזר: יהי רצון שתגזור עלינו שנה טובה :שירה בציבור בתשרי נתן הדקל פרי שחום נחמד חדש עלינו את השנה הזאת .רימון: שירבו מעשינו הטובים כגרעיני הרימון .דגים: שנהיה לראש ולא לזנב .קריאה: דו שיח אב ובתו. הבת שואלת, האב - עונה ?בת: חודש תשרי, הגידה אבי, מניין שמו :אב: בתשרי בתי כולם מבקשים שתשרה השמחה בארצנו תשרה אחווה בביתנו .ותשרה אהבה בין איש לרעהו ?בת: ומזלו של החודש - "מאזנים", התוכל להסביר לי למה ומניין :אב: הסברים שנים למזל מאזניים .א. היום והלילה שקולים בחודש תשרי ככפות המאזניים .ב. מעשיכם של ימי האדם נשקלים בימים אלו - ימי הדין בת: הבנתי אבי - ימי חרדה וצפייה ימים אלו. ובתקווה גדולה כל .הלבבות ימלאו, שתהייה השנה החדשה טובה מזו שיצאה :שירה בציבור תודה על כל מה שנתת לו יהי לסיום הטקס: תפילה לשלום/ר' נחמן מברצלב תפילה לשלום אדון השלום מלך שהשלום שלו עושה שלום ובורא הכל יהי רצון מלפניך שתבטל מלחמות ושפיכות דמים מן העולם ותמשיך שלום גדול ונפלא בעולם ולא ישא גוי אל גוי חרב ,ולא ילמדו עוד מלחמה עזרנו ןהןשיענו כולנו ,שניזכה תמיד לאחוז במידת השלום ויהיה שלום גדול באמת בין כל אדם לחברו, ובין איש לאשתו ולא יהיה שום מחלוקת אפילו בלב .בין כל בני אדם ויהיה כל אדם אוהב שלום ורודף שלום ,תמיד באמת ובלב שלם ולא נחזיק במחלוקת כלל לעולם ואפילו נגד החולקים עלינו ולא נבייש שום אדם בעולם מקטן ועד גדול ונזכה לקיים באמת מצוות ואהבת לרעך כמוך ,בכל לב וגוף ונפש וממון ויקויים בנו מקרא שכתוב ונתתי שלום בארץ ושכבתם ואין מחריד והשבתי חיה רעה מן הארץ וחרב לא תעבור בארצכם !ה' שלום, ברכנו בשלום

דרדרית

New member
סיפור לראש השנה../images/Emo74.gif../images/Emo75.gif../images/Emo74.gif

...טוב... גם אני מוסיפה משהו.... סיפור שכתבתי לפני שנה.

איזה סיפור יפה כתבת דרדרית../images/Emo141.gif

את מרשה לי להפיץ אותו הלאה? כמובן שהזכויות שלך ישמרו, מאחלת לך ולכולנו כל טובבב ושכל המשאלות שלך תתגשמנה

דרדרית

New member
תודה לך, בכיף../images/Emo140.gif

תודה לך על הברכות והאיחולים מאחלת לכולנו שנה נפלאה

וברכתי לשנה החדשה

אל כל הברכות שבורכתי בהן אוסיף ברכה משלי: אלוהי...! עד מתי...? עד מתי אדם לאדם הוא זאב? עד מתי ימשיכו לזרוע הרס ושנאה? עד מתי נמשיך לספור יתום,יתומה אלמן אלמנה? עד מתי אלוהי...? פלס דרך אחת בה ללכת שביל הביטחון והשלווה שביל דרך ארץ ואהבה לא הרבה אבקש אלוהיי רק שקט,שלווה, ביטחון ודי!

למעלה