לקראת הלידה לשבוע החדש

לידה עם סכרת הריון - מי מכיר מי יודע?

האם יש פרוטוקול מיוחד בחדר לידה לאימא סכרתית מאוזנת באינסולין בלילה?
בדיקות נוספות/ כל שינוי מההליך הרגיל שקשורים בתינוק?
האם שמעתן המלצות על קיסרי גם אם גודל העובר לא היה גבוה במיוחד?
האם הרגשתן שבלידה טבעית לחוצים יותר/ רצים מהר יותר לקיסרי חירום?
האם יש כאן מישהי שהחליטה על קיסרי גם אם הרופאים לא היו חד משמעים??
לא מפסיקה להתלבט....

יש פרוטוקולים

והם קצת שונים בין חדרי הלידה השונים, אז כדאי מאד לברר ספציפים מול בתי החולים שבאים בחשבון מבחינתך.
מכירה את פורום סוכרת בהריון? בטח תוכלי לקבל שם התייחסויות ספציפיות.

מכירה

תודה, שואלת גם שם

ויוי2402

New member
אני סכרתית ואוזנתי באינסולין

ילדתי בדיוק לפני שנה ברמב"ם, אחרי זירוז,בלידה רגילה לחלוטין. העוברית שלי (שבעוד שבוע תהיה בת שנה
) הייתה קטנה- פחות משלושה קילו, גם לפי הערכת המשקל לפני הלידה. הרופא להיריון בסיכון שלי אמר שאין איזו המלצה מיוחדת ליילד בקיסרי אלא אם ההערכה היא לתינוק גדול במיוחד. לקראת הסוף הייתי פעם בשבוע במרפאה ובגלל שלא היה שינוי בפתיחה/אורך צוואר הרחם משבוע לשבוע הוא נתן לי הפניה לביצוע זירוז בבית חולים. הגעתי לשם ביום ראשון בצהריים בשבוע 40+5 והפשושית נולדה בבוקר למחרת, כאמור בלידה רגילה לחלוטין.
מה שכן, אני הזרקתי פעמיים ביום אינסולין NPH וההנחיה הייתה להמשיך לעשות הכל כרגיל ולשמור על הדיאטה עד שהתינוקת בחוץ... בדיעבד כנראה שכחתי להזריק את המנה של הלילה וכנראה בגלל זה היה לה היפו והיא הועברה לפגיה להשגחה (חוץ מזה היא הייתה מצויינת!).
מקווה שעזרתי. אם יש לך עוד שאלות אשמח לענות.והמון הצלחה ולידה קלה בידיים מלאות!!!!
אגב, הפעם הוגדרתי מראש כסכרתית ואני רק בשבוע 9+4. היום אני הולכת בפעם הראשונה למרפאה להיריון בסיכון לקבל הנחיות.

ויוי2402

New member
הייתי בשבוע 40+5

ולקראת סוף ההיריון הייתי במעקב כל שבוע אצל הרופא. בגלל שבשבועיים האחרונים לא היה כל שינוי באורך צוואר הרחם והפתיחה (התחילה התקצרות ופתיחה אבל נתקעה) הוא החליט שזהו, לא מושכים יותר וכדאי להתחיל זירוז. הייתי אצלו ביום חמישי והוא אמר שהוא מקווה שהלידה תתחיל לבד בסופ"ש אבל במידה ולא להגיע ביום ראשון לבית חולים לזירוז. ואכן זה מה שהיה. הגעתי ביום ראשון בצהריים לבית חולים, קיבלו אותי ועשו מוניטור והיו לי צירים והאחיות עוד התבדחו איתי שאני לא אצטרך זירוז אלא פשוט לעלות קצת במדרגות
. אבל הצירים נרגעו ולקראת הערב הכניסו לי את הנר לזירוז. כעבור שעתיים התחילו ה-צירים ופשוט ירדתי לחדר לידה ושש שעות אח"כ נולדה המתוקה שלי.
מה שהסביר לי אז פרופ' ויינר זאב (מנהל מחלקת אולטרסאונד ברמב"ם ומנהל המרפאה להיריון בסיכון במכבי) הוא שמבחינה סטטיסטית יש יותר מוות של עוברים לאמהות סכרתיות ולכן נוטים לזרז את הלידה החל משבוע 38. ולכן גם המעקב (אולטרסאונד ומוניטור) השבועי הוא מאוד חשוב לקראת הסוף.
מקווה שיעבור לך בשלום ולא משנה איך תלדי בסוף שתזכי לחבק את האוצר הקטן בנחת!

לגבי סכרת

לא מכירה אם יש הוראות מיוחדות למי שמאוזנת באינסולין,
אצלי הסכרת הייתה מאוזנת בדיאטה.
כדאי לך לברר לגבי אפידורל אם זה מעניין אותך, יש מצב שלא נותנים בגלל האינסולין.
מה שאני כן יודעת- בד"כ מעדיפים שלא יעברו את תאריך הלידה המשוער, ז"א לפעמים יתחילו לידה בתאריך אם לא מתפחת לידה.
לא ידוע לי שלחוצים יותר בלידה.
מה שכן, אחרי הלידה יערכו ליילוד בדיקת סוכר כדי לבדוק אם הוא מאוזן, כי לפעמים כתוצאה מהסכרת של האמא, ומהאיזון או חוסר איזון נוצר אצל היילוד מצב של עודף או חסר בסוכר, ואז לפי המצב מטפלים.
אגב אם יש צורך בטיפול זה בד"כ טיפול של 24 שעות, שלא מאפשר ביות בזמן הזה (צורך להיות מחובר לאינפוזיה וכד' ביחידת מעבר)
לא חושבת שצריך לשקול קיסרי אם הסכרת הייתה מאוזנת וגודל העובר לא חריג.

ויוי2402

New member
אין שום קשר לאפידורל

אין קשר בין אינסולין לאפידורל. אני קיבלתי אפידורל והלידה הייתה ללידה רגילה לחלוטין.
לגבי זירוז לידה לפני הזמן- הכל תלוי כמובן במצבו של העובר. כאמור אותי זירזו רק בשבוע 40+5 כי העוברית הייתה במצב טוב וקטנה. מעדיפים לא למשוך עוברים לאמהות סכרתיות מעבר לשבוע זה כי ישנו סיכון מוגבר למוות עוברי (גם אם הסוכרת מאוזנת) ולכן יכול להיות שירצו לזרז כבר משבוע 38 (אבל לא לפני), הכל כמובן תלוי בהוראות הרופא המטפל שלך שמתמחה בהיריונות בסיכון.

האיזון הוא

די יחסי. עדיין יש חריגות. והסיבות הן לא רק סכרת. אני מוגדרת בהריון בסיכון גם בגלל הגיל. והסיכוי ששמעתי מהרופאים לסיים בלידה רגילה הוא במקרה הטוב 40%. לא יודעת ממש למי להאמין.. אבל אם זה נכון נשמע שעדין קיסרי מתוכנן מקיסרי חירום
תודה

תראי, אני מבינה שהדעות חלוקות...

לפי הבנתי- לא יתנו לך למשוך אחרי התאריך בכל מקרה.
אכן יש יתרונות לניתוח מתוכנן על פני חירום, במיוחד שאת לא יודעת מה תהיה הסיבה לחירום- שלא תהיה...
בטוחה שאת מטופלת אצל מומחים לסיכון, אבל אולי תלכי לפרופ' סיון, לשמוע עוד חוות דעת של מומחה, שייתן הערכת מצב.
אצלי הוא המליץ על תאריך שאם אני יגיע לשם- אז כדאי לזרז, אבל לא המליץ מלכתחילה על קיסרי.
בסופו של דבר ילדתי קודם... אבל אני הייתי בוחרת להתחיל בלידה רגילה אם יש אפשרות.

למעלה