לקראת הכנס מחר, התקשורת מתחילה לעבוד

אחשל

New member
לקראת הכנס מחר, התקשורת מתחילה לעבוד ../images/Emo45.gif

מחר יתקיים בסמינר הקביוצים כנס בנושא סיקור התאבדויות בתקשורת. לקראת הכנס, ניכרת פעילות ערה בתקשורת סביב נושא ההתאבדויות, מניעתן, התמודדות המשפחות והסביבה, וסוגיית הסיקור -
איתן גולדברג, סנדרין בורשטיין, פרופ' אור-בך ואבשלום אדרת התראיינו ברדיו, אצל ירון דקל ורזי בקראי
בימים הקרובים יתפרסמו כתבות ומאמרים בעיתונות, שגם אליהן התראיינו אבשלום, אני ואנשים נוספים. המאמץ להעלות את נושא ההתאבדויות ומניעתן מקבל תנופה, ואנימקווה שלא ישקע חזרה אל תהום השכחה.
 
ראיתי ראיון עם אבשלום אדרת

הערב בטלויזיה והדברים שנאמרו היו חשובים מאוד. ראיינו גם את הכתב שקשור לכתבה על דורון אסף וכל מה שמשתמע ממנה. הגיע הזמן שהתקשורת תקדיש את המשאבים והזמן לדבר על הנושא ולהפסיק לטאטא אותו מתחת לשטיח. כולנו, יושבי הפורום הזה, יודעים כמה הדבר חשוב וקריטי. הלוואי והסטטיסטיקה תשתנה בעקבות זה. הלוואי והציבור יתבגר ויבין שהנושא הזה, עם כל מה שמשתמע ממנו, הוא בעוכרינו.
 

אחשל

New member
איפה שודר הראיון?

אבשלום אמור להופיע גם ב"תיק תקשורת" בשבת.
 

DIKZ

New member
אדרת + זוהר

בהמשך לנושא הראיון הכפול בטלביזיה מ 10.4.08: אמיר זוהר מעיתון "הארץ" , שחיבר את הכתבה הגדולה עם תמונת ענק של דורון הצעירה ששלחה יד בנפשה , טען שהתייעץ עם משפחתה ושיתף אותם בלבטיו, עד שהכתבה הבשילה . תמונת הענק בעיתון, נלקחה מספר זכרון שהוציאה ( כנראה ) משפחתה. מנגד , ציין ד"ר א. אדרת את מיעוט המידע בעיתונות, השפעת העיתונות והאינפורמציה , כפי שעלה במחקרים שונים , להגדלת השיעור (זמני ) של התאבדויות נוספות, אך גם לתוצאות הפוכות, במקרים אחרים. הוא הזהיר מפני גלוריפיקציה של ארועי התאבדות מסוימים. כל אחד והאמת שלו ונקודת מבטו הסוביקטיבית. בבשורות טובות יותר , ננוחם.
 
למעלה