לקראת היורו הבעל"ט

לקראת היורו הבעל"ט

אתם רואים המון פרסומות עם מיטב השחקנים העשירים בעולם - אך עדיף להימנע מלרכוש את המוצרים שהם מפרסמים (אדידס, פומה ובעיקר נייקי וריבוק) מכיוון שהתאגידים האלה מנצלים ילדים בעולם השלישי לייצר את הנעליים היוקרתיות שלהם, באפס משכורת. עדיף לקנות זיופים, אם כבר. מפליא שהשחקנים העשירים - פיגו, רונאלדו ושות' - לא יוצאים בביקורת נגד פשעי התאגידים. הם גדולים מספיק ואין להם ממה לחשוש, התאגידים זקוקים להם

נו, מן הסתם התאגידים משלשלים

לכיסיהם של אותם גדולים הון רב. אכן ראיתי תוכניות מזעזעות בטלוויזיה על כך. אחח, איזה עולם רע!! וכשהייתי ילדה הייתי בטוחה שתוך כמה עשרות שנים הכלכלה העולמית תתארגן כך שהמדינות העשירות יתמכו בעניות ולא יהיה יותר עוני בעולם.

איפה פה הנאיביות?

החרמת מוצרים של תאגידים גדולים היא אחת הדרכים להילחם בהם. אתה חושב שזכויות אדם זו פריבילגיה?

חבל שאי-אפשר (ואולי כן אפשר?) לחזור

לשוק של בעלי מלאכה קטנים. תחשבו על זה: גם ככה לקנות נעליים טובות, של ריבוק למשל, עולה כ-300 ש"ח. אני משערת שבעל מלאכה טוב יכול להפיק לפחות שני זוגות נעליים ליום. ומכאן שאפשר להתפרנס מזה. מה שקורה כיום הוא שפשוט כל כך קשה ולא משתלם להיות עצמאי, עד שאדם לא עובד במה שהוא מוכשר בו ואוהב אותו, ומנגד המוצרים משעממים וחסרי איכות. אני מציעה - מהפכה!

1אברהם

New member
זה לא באפס משכורת

אני חושב שהשכר שהילדים מקבלים הוא גדול מ 0 אם כי כנראה קטן יחסית לשכר בעולם המערבי עבור אותה עבודה.

נסה אתה להתפרנס ממאה דולר לחודש

בעבודה של עשר שעות או יותר בתת תנאים. מוזר גם שלא אמרת מילה על עצם העסקת הילדים... האם אנשי המערב היו מסכימים שילדיהם ישועבדו כך?

העניין הוא ששם הם בין כה וכה ילכו

לעבוד. ועדיף במפעל נעליים על זנות. כנראה.

אני חושב שיש לנו

הרבה דעות קדומות על העולם השלישי. מה שלא מצדיק ניצול ילדיהם על ידי בעלי ההון המושחתים. זה מה שנקרא הטרור של הקפיטליזם - שאחר כך מתפלא שמתקיפים אותו בחזרה...

קרס, אתה מצדיק כאן את הטרור.

זאת טעות גדולה. ואין שום קשר בין הטרור האיסלאמי, שככל שידוע לי בינתיים הוא הטרור המשמעותי היחידי בעולם, לבין הניצול הקפיטאליסטי. זהו שקר עמוק ומפותל - שהסובלים העיקריים ממנו הם אנחנו, ונסבול ממנו עוד יותר בעתיד. מפליא אותי שאתה בולע את השטויות שהאנגלים מפזרים מתוך בורות ומתוך חוסר הבנה בחומר.

זה כמובן לא רק האנגלים. פשוט קרס

"בריטי בנשמתו", לפחות במידה מסוימת, ולכן שיערתי שזה מקור ההשפעה העיקרי על דעותיו.

האנגלים האלה, אני שואל אתכם...

אבל עלי יותר השפיעו דווקא האנגליות

אגב: לא מצדיק את הטרור

בדיוק ההיפך - שולל אותו. ולכן אני גם שולל את הטרור הקפיטליסטי. זה לא מסובך במיוחד, חבל לקפוץ להצהרות ולקבוע שמישהו "מצדיק את הטרור" רק משום שהוא סמולן, רחמנא ליצן

refael22

Member
טל את שוכחת משהו חשוב

ניצול כזה הוא בדרך כלל במשטרים טוטאליטריים שמאפשרים לתאגידים מן המערב לפעול בתוך המדינות האלו. כך שלתאגידים יש שותף לפשע

Yuvalenko

New member
קרס יקירי - אני עובד בחברה המשווקת

גם נייקי וגם ריבוק, ואף פומה. על נייקי איני יוכל לומר בוודאות, אולם בנושא של ריבוק אני יכול להבטיח לך כי אין הדבר כך. ריבוק היא חברה ששמה דגש רב על עניין זכויות האדם, חלק מהמוטו שלה למעשה, ועל אף שאיני זוכר לפרטים את העניין כיוון שיום העיון שנעשה לנו היה לפני יותר מחצי שנה, אני בטוח לחלוטין בחברה ריבוק אינה מנצלת את עובדיה בכל נקודה בעולם. לגבי נייקי, ייתכן שזה כך, ממש אין לי מושג. אגב, אתמול הייתי ביום עינן דומה לגבי חברת טימברלנד, ומסתבר שלא רק שהחברה מקדמת את זכויות האדם, החברה בעצמה תורמת המון לקהילה, לנזקקים, לרעבים וחסרי בית, ועוד ועוד. סוכן טימברלנד של סקאל סיפר לי שהוא היה באיטליה במפגש מנהלים עולמי של טימברלנד, וחלק מהדברים שהם עשו שם היה לחלק מעילים לחסרי בית, ונעליים גם כן.

yariv71

New member
זה נכון, דווקא החברות הגדולות...

דוחפות לכיוון של פיירטרייד מרקטינג. הניצול נפוץ דווקא אצל החקיינים של הליבייס, הנייקי וכיוצ"ב שלא מחוייבים לשום תקנות וכיוצ"ב. אבל עזוב, נראה לי שהרבה יותר פופוליסטי לצאת נגד החברות הגדולות מלהילחם בזייפנים המציפים את השוק בזבלא בהסוואה של מוצר איכותי.

למעלה