לקיחת משכנתא כשאתה מובטל

r307

New member
היי,
ברצוני להתייעץ לפני שאני ניגש לבנק, רכשתי דירה בפרויקט עתידי לפני כ 3 שנים בעלות של 2,000,000 .
עד כה שילמתי 1,000,000 ש"ח במזומן.
כעת שהפרויקט בשלבי סיום אני צריך לקחת משכתנא על יתרת הסכום שהוא 1,000,000 .
הבעיה שהחודש בגלל הקורונה פוטרתי מהעבודה לאחר 7 שנים במקום.
אני צפוי לקבל דמי אבטלה בגובה של 10,000 נטו.
השאלה שלי: האם הבנק יאשר לי לקיחת משכנתא בתקופה זאת שאני מקבל רק דמי אבטלה למשך חצי שנה, עד מציאת עבודה חדשה.
אציין שאני לוקח את המשכנתא לבד (אב חד הורי).
הייתי בבנק לפני 3 חודשים וקיבלתי אישור עקרוני ללקיחת משכנתא, אבל כרגע מצב התעסוקתי שלי השתנה.
תודה.

נערך לאחרונה ב:

82little

Active member
מה ההחזר החודשי. אם יכול לעמוד בהחזרים אז אפשר להבנתי לקחת את ההלוואה ולקוות שהעניינים הסתדרו. מניח שיש לך אינדיקציות שאכן בעוד כחצי שנה תתמקם בעבודה חדשה.
בהצלחה

שלום רב
אני גם כן במצב דומה אם אפשר להגיד
עלות הדירה שאני מעוניין לרכוש 1,470,000
הון עצמי 850,000
ביקשתי מבנק 620,000
הכנסות ביחיד עם בת זוגי היו 18,000 עד עכשיו
יש עוד הלוואה 100,000 שתסתיים בעוד 4 שנים
קיבלתי אישור עקרוני היום מהבנק וגם לצערי קיבלתי מכתב פיטורין מעבודה !!!
מניח שאבטלה תעמוד על 7000 נטו
משכורת של אישתי 9,000 נטו
האם בנק לא יאשר הלוואה בתנאים חדשים שאני נחשב מהיום כבר כמובטל או יש סיכוי שיאשרו ?

82little

Active member
לא הייתי משתף את הבנק בכל ההתלבטויות. לדעתי. אם קיבלתם אישור עקרוני ומאמינים שתסתדרו בהמשך זה אמור לספק.
אבל זה כן משליך על ההחזר החודשי שתרצו להתחייב אליו. כלומר בנו תמהיל שמתאים לכם במצב כרגע, בהתאם להנחת האבטלה ובהמשך כשתוכלו כלומר בחזרה לעבודה יותר מסודרת, תעלו בהחזר החודשי או תבצעו פרעונות מוקדמים...
בהתאם גם צריך לסלק את ההלוואה לדעתי ולהאריך אותה, כלומר לבדוק שוב אם הבנק אם יאשר 720 א' ולבנות תמהיל שמאפשר הארכה של ההלוואה. כי ההחזר של מאה אלף במשך 4 שנים הקרובות מכביד על גובה ההחזר החודשי האפשרי לכם.... מניח שתוכלו להתחייב על החזר של כ 4000 שח, ל 720 א'. כלומר תמהיל של 480 א', שני שליש פריים ל 20 שנים בערך, ושליש קלצ ל 12 שנים בערך. בהנחה שיכולים להמתין עד ה 17 כשתתברר התמונה לגבי הפריים.
בהצלחה

קשה לי להאמין שהבנק יאשר משכנתא למובטל
גם אם יאשרו התנאים יהיו גרועים מבחינת הריביות מכוון שהסיכון של הבנק גדול יותר .

השאלה האמיתית היא האם אתם רוצים במצב הנוכחי לקחת את המשכנתא ?
זה סיכון יותר גדול עבורכם מאשר עבור הבנק -במידה ולא תצליחו לעמוד בהתחיבויות יקחו לכם את הבית!
ותישארו בלי כלום -ממש בלי כלום!
במצב קיצון תאבדו גם את הכסף שכבר השקעתם

מאיר וידר

Member
מנהל
אם אין הכנסות כיום וההכנסה היא מאבטלה, כדאי להכניס ערבים או לווים נוספים בשביל שיאשרו לך את המשכנתא

למעלה