לצביקה - תגובות לקורס שוק ההון

ilanar11

New member
לצביקה - תגובות לקורס שוק ההון

צביקה שלום! אני רוצה לציין שאני לא מרוצה מהקורס מבחינה אישית. לאחר 6 שיעורים הגעתי למסקנות הבאות: הקורס אינו מיועד לאנשים כמוני ללא רקע בשוק המניות בכלל(מלבד מושגים פה ושם), הקורס נותן טיפים לאנשים שמתעסקים בנושא, מכירים את המונחים והשחקנים בתחום שוק ההון, ורוצים להשיג יותר מידע בזמן אמת. בנוסף הקצב בקורס מהיר ביותר, הוצפתי במידע, כתובות אינטרנט, התראות ואנני מוצאת את ידיי ורגליי בנושא. היום לאחר השיעור בשוק המט"ח כבר כלו כל הקיצין, שימוש במושגים שאינם ידועים, אני אישית קיבלתי כאב ראש מהחומר שהועבר בשיעור. עדיין יש עוד 3 שיעורים, אך הרגשתי היא שבזבזתי את כספי, אינני אומרת שהקורס אינו טוב, אך הוא אינו מיועד למי שהגדרתם בדרישות הקבלה, גלישה בסיסית באינטרנט+שימוש ב-email בנוסף, משתמשים למשל במושגים של אגרות חוב, תעודות סל לפני שמלמדים מהם. כרגע אני בהרגשה של "תפסת מרובה, לא תפסת" בברכה אילנה

SmartRader

New member
שלום אילנה

ראשית, אני מודע לכך שחלק מהאנשים פשוט לא קרא את החוברת הראשונה אשר חולקה ובעצם לא עשה את שיעורי הבית שלו.אני כל שעור חוזר ומבקש לעלות שאלות לפורום אם משהו לא מובן. כל "השחקנים" בשוק ההון זה חומר שנלמד עוד בשיעור הראשון. כל האתרים של זמן אמת אשר הודגמו בשיעור ,אלו הם אתרים אשר יש לבצע רשום קצר בכולם מלבד SCOTTRADE אשר הרשום קצת יותר ארוך. יש המון מידע, אולם הכל סוכם וגם עלה פה לפורום עם כל המצגות.ממש הוגש על כפית של כסף.רק צריך לתרגל. לגבי תעודות סל הסתכלתי זה עתה במצגת של אמיר, וכבר בהתחלה ישנה הגדרה מהי תעודת סל("תעודת סל המחקה מדד מניות"). (לגבי שוק המט"ח אני עוד צריך לקבל פידבקים בנושא). בואי נסכם כזה דבר,חשוב לי שכל אחד יהיה מרוצה. אני שם לב מתוכן ההודעה כי הינך מרגישה שחלק מהחומר ברח לך, את מוצפת במידע וישנם עדיין מושגים שאינם ברורים לך. אני מציע ראשית כל (ולא רק לך) לעבור על כל החומר שהיה עד היום, וכמו שצריך.אם לא עושים שעורי בית ומקדישים לפחות שעה שעתיים לחזרה על החומר שום קורס שבעולם לא יעזור. שנית, כל שאלה שהתעוררה ועדיין אין לך תשובה תעלי לפורום. שלישית, כל שאלה נוספת שיש לך ולא קיבלת פתרון , תכיני לשעור הבא. אני אישית מתחייב כי את לא יוצאת מהקורס בהרגשה שחסר לך משהו או שלא הצלחת להרשם לשרות מסויים. אבל כל זאת בתנאי שחוזרים על החומר כמו שצריך ומתרגלים. בברכה, צביקה

שלום לאילנה ולכל המשתתפים

בשעור אתמול כיסנו את שוק המט"ח ואת שוק החוזים העתיידים והסחורות. במט"ח דווקא כן עדנו על רקע כללי, הסטוריה, הגרות כלליות , משתתפים וסוחרים בשוק , טרמינולוגיה , מקורות להשגת נתונים , סוגי המכשירים השונים , כיצד נעשה המסחר מה שלא הספקתי (וגם ככה הבנתי שהזמן לא הספיק להכיל את כל החומר שהעברתי...) היה ניתוח פונדמנטלי של שוק המט"ח. חוזים עתידיים - סוגי החוזים - פוורודים לעומת פיוטצ'רים , סוגי הסחורות השונות , נתוח השוק ועוד לכל מי שישנם שאלות , חומר שלא הובן או הוסבר ביתר פרוט , חבל שלא שאלתם בזמן השאלות אבל בכל אופן יכול לפנות אלי לאימייל [email protected] או לשאול פה בפורום צר לי שהזמן לא הספיק.....

למעלה