לפרוק מהלב- חודש לפני החתונה והוא לא מחובר

אז תזכירי לו את זה

ותגידי לו שעצוב לך שהוא לא מקבל את חתונת חלומותיו ושהוא מרגיש לא שייך.
אבל תבקשי ממנו שתעבדו על זה יחד...כי זה חשוב שלא יווצרו משקעים ביניכם על היום הזה.

אני חושבת שנתת עצה מאד טובה

ומאד התחברתי לדברים שכתבת.
הרבה פעמים, כשמוותרים לבן הזוג, צריך לדעת, אחרי שמוותרים, להיות שלמים עם זה ולנסות להוציא מזה את המקסימום, ככל שאפשר.
לפעמים, אם מוותרים אבל "מחמיצים פנים" על הדרך - הויתור הוא לא שלם ומלא וזה פוגם בהנאה של בן הזוג השני.
אז אם כבר לוותר, מכל הלב.

Norma Desmond

New member
עצה יפה מאוד

ניסחת במילים משהו שקורה אצלנו לפעמים ובאמת מעולם לא הצלחתי לשים על זה את האצבע ולהסביר את זה בצורה ברורה
אז תודה לך על המילים

עקשנית25

New member
גם להם יש רצונות :)

וגם אני באותו מקום וויתרתי על המון רצונות שלי בגלל זה.

עדיין קשה לו כי הוא לא אוהב להיות מרכז וכי זה לא בא לו טוב
אבל משתתף כמה שאפשר בהכנות.

הוא גם מרגיש שאם אמא שלי רוצה משו אני נעתרת
ואם חברה טוב היוזמת משו אני נעתרת
והוא בקשותיו נעלמו...
ובסוף כשהבנתי פשוט נתתי גם לו יד. ולאחרים לא.

ויתרתי על מקום שרציתי, על העיר, על הוידאו, על חינה, על הרבה.
מנגד גם קיבלתי לא מעט.

אי אפשר לקבל הכל, חשבתי לא מעט על זה שמה יקרה בעתיד
ואני ארצה משו והוא לא, אז מה יקרה?

בוא נגיד שכן, זה לא נעים, אבל זה בסדר שלא תמיד רוצים מה שאני רוצה:)

באיזשהוא מקום, אני מעדיפה כבר בעצמי שזה יהיה מאחורינו.
זה לא כייף כמו שחשבתי
אני מניחה שאהנה מאוד באותו יום, אבל עד אז...
מנסה לשחרר כמה שאפשר,
לזרום איתו מאשר עם כל השאר,

ונראה מה יהיה : )

shirpan

New member
וואו.. ויתרת על המון דברים שרצית

גם וידאו, על חינה, אפילו על העיר. אני מבינה מדברייך שאת עוד לפני האירוע.
נראה שאת שלמה עם זה, וזה טוב מאוד.
אמא שלי מאוד לוחצת עלי שלא לוותר על דברים שאני רוצה. כשהיא תחתנה עם אבא שלי לפני 30 שנה, היא הסכימה להתפשר הרבה יותר מידי מבחינתה. אז לא היו ריקודים (ואמא שלי היא הכי בן אדם שרוקד!) לא היו הרבה חברים שלה.. בקיצור.. חתונה קצת עצובה לטענתה. ומאז היא לוחצת עלי שלא להתפשר כדי לא להצטער שנים אחרי זה. היא מאוד מצטערת על כך..
אז אני לא הולכת לעשות זיקוקים והופעות אבל יש כמה דבריםשהיו חשובים לי ולא הסכמתי להתםפשר
אני מאחלת לך המון בהצלחה! ומקווה שאת שלמה עם כל החלטה שתעשי. אפילו אם היא שונה ממה שחשבת שתהיה.

עקשנית25

New member
תודה , זה רק עניין

שבאיזשהוא שלב אמרתי לעצמי: כן, זה חשוב לך ,
הוא בכלל לא חשב להתחתן, רצה רק רבנות אולי אם אתעקש,

זה חשוב לי אבל צריך פרופורציות, ממש צריך פרופורציות לחיים.
זה כולה כולה איזה 5 שעות וזהו. זה כ"כ מינורי בזמן.
צריך לדעת איפה ועל מה להתעקש,
אפילו שאמא שלך התחרטה היא הרגישה שזה שינה לה בחיים משו?

התפשרתי אין מה לעשות וגם ויתרתי, אלה החיים :) ואני מנסה שלא לעשות מהאירוע הזה דבר כ"כ רציני. אלא סבבה כייף חיים.

מנסה... רק מנסה...

meni1234

New member
מבין אותו

גם אני באותו מצב...
מרגיש שזה לא האירוע שלי...נמאס לי שכולם מתערבים
לפעמים ממש בא לי לבטל...ולהתחתן ברבנות...הרי אני משקיע בחתונה הזאת המון כסף סתם......

הבעיה שמבחינת אשתי לעתיד זה לא בא בחשבון.

רק שהכי חשוב זה מה יגידו השכנים והחברות

ולא מה הבעל לעתיד מרגיש

בתכלס הכי חשוב שהוא יהנה

המון בחורות שוכחות את זה ובסוף מפיקות חתונת ענק
שרק לבעל אין שם ממש מה לעשות

shirpan

New member
אני ממש סקרנית לגבי המקום שלך

קודם שיתוף קל-
השלב שבו התחלתי לשתף ולערב אנשים אחרים הוא השלב שבו הבנתי שהוא לא מעורב כמו שחשבתי שהוא יהיה. וזה בסדר שהיו ציפיות שלא התממשו בסוף. אלה החיים מה לעשות.
אבל מצאתי את עצמי מרגישה נורא לבד בתכנון החתונה הזו. והרי שלב התכנון הוא גם חלק מהחוויה ואמור להיות כיף, לא? אז החלטתי שאני לא רוצה לעבור את זה לבד. כי ככה הרגשתי. די לבד.. אז ביקשתי מאמא שתהיה יותר אקטיבית ותעזור לי.
אז כשנפגשנו עם המעצבת, נפגשנו שתינו כי אותו זה לא מעניין.. סתם דוגמא קטנה..

אני ממש סקרנית לגבי המקום שלך.
מתי התחלת להרגיש ככה? האם היה שלב מסויים שבו שברו את הכלים מבחינתך? האם הית רוצה להיות מעורב יותר או שכרגע אתה די מסיר את ידייך מהעניין ונותן לו להתגלגל לבד.. עד שהוא יעבור?
שתף אותנו בבקשה

meni1234

New member
אז ככה

אני ממש מעורב....

אבל עדיין אני מרגיש שויתרתי המון על דברים שרציתי או שלא רציתי...

וכל דבר זה ויתורים ופשרות......

אני משתדל לעמוד על שלי בדברים שחשובים...ולוותר על דברים שממש עקרוניים לארוסתי....

אבל הדבר שהכי מעצבן אותי זה שמהצד שלה כולם מתערבים...ההורים שלה מנסים לקבוע לנו דברים....נגיד למשל אנחנו החלתנו שאנחנו לא עושים עיצוב...כל הזמן ארוסתי אמרה שזה בזבוז כסף ואף אחד לא זוכר...עכשיו אימא שלה מתעקשת על עיצוב......זה ממש מרגיז אותי שהיא מקשיבה לכולם....ואז אני צריך להתעקש על דברים...

שירז2095

New member
אולי תנסי לקחת אותו לטיול בנאות קדומים בשמורה

שיראה קצת המקום ויתחבר.. שיבין שזו הולכת להיות חתונה מאוד מיוחדת ושבחרתם מקום מושלם לחתונה, ממש באמצע הטבע, זה ממש נותן אווירה קסומה וייחודית לחתונה

shirpan

New member
זהו בדיוק

שהוא רואה את נאות קדומים כ- אולם.
אבל זה כל כך ל-א אולם! זה באמצע היער, בטבע. שזה משהו שלשנינו היה חשוב.

קיבלת כל מה שאת רוצה, אז למה את לא מרוצה?

חתונה גדולה, שמלת נשף, ארוחת 7 מנות, בראקטיבי, עיצוב מפואר ואפילו בחור שעושה כל מה שאת אומרת לו...
אבל הדבר הכי חשוב שקיבלת זה שעור חשוב מאוד לאיך לא להתנהל בזוגיות, וזה שווה את כל ה-200000 ש"ח ואפילו את הטעם המר כי זה השיעור הכי חשוב שלך בחיים (וידוע שככל שהשיעור יקר יותר וכרוך ביותר קושי - ככה הוא טוב יותר).

shirpan

New member
אני אישה, לא?
סתם! זהירות חפירה!

הי רותיתותי1,
אני בהחלט יכולה להבין שאנשים שונים תופסים חתונות בצורה שונה.
עבור בן זוגי היקר, מה שהיה חשוב לו שיהיו כמות מצומצמת של משפחה וכמות קטנה של חברים בחצר של ההורים- על מנת להוזיל עלויות בעיקר (למרות שאחרי בירור שעשינו, מסתבר שלהקים אירוע מאפס זה הרבה יותר יקר).
כשאני התחברתי באמת למה שאני רוצה, הבנתי שחשוב לי שיהיו שם אנשים שאני מרגישה אליהם קשר אמיתי. כמו משפחה. ולא להגביל את מי שיגיע (כך שמסיבה זו ואחרות, החצר של הוריו ירדה מהפרק) הצלחנו להגיע למצב שכל מי שמגיע לחתונה אלו אנשים שאנחנו בחרנו ורצינו שיגיעו לשמוח איתנו. כמו חברי ילדות שאיתם אנחנו עדיין בקשר, חברים טובים של ההורים שהם כמו משפחה עבורי. אין חברים לעבודה של ההורים או אנשים שאנחנו לא מכירים ויש רק קרובת משפחה אחת שמגיעה שאותה לא פגשתי מעולם (אחרי בקשה אישית מאבא, אישרתי). מבחינתי זו הצלחה גדולה!

אני מבינה שיכול להשתמע מדבריי שאני מן מפלצת חתונות שרוצה את כל החבילה עם ציפוי זהב ויהלומים משובצים.
ואני יכולה להתחיל להתגונן ולומר שאני לא. שהחתונה אפילו לא חצי מהמחיר שכתבת, שלא שידרגנו שום תפריט (אוכל או אלכוהול), שאין לנו בר אקטיבי, הופעות, זיקוקים או אטרקציה דוגמת תא צילום או להקה וכנריות.. אני יכולה וזו תהיה אמת. אבל זה לא מה שמשנה. יש כאלה שרוצים את זה וזה בסדר גמור. אם זה מה שעושה להם טוב והם יכולים לעמוד בכך אז למה לא? שייהנו!

אני מעריכה את העובדה שאת מאחלת לי ללמוד שיעור חשוב לחיים על זוגיות ואני מאמינה שזה משהו שאני (ובעצם כל אחת מאיתנו) לומדת כל יום מחדש בהתנהלות הזוגית שלנו שנמשכת כבר כמה שנים. עם ארגוני החתונה או בלעדיה.
אני כן שוקלת את צעדיי ומנסה להיות הכי כנה, פתוחה ומשתפת בהתנהלות שלי מול בן זוגי וכך גם הוא איתי. בגלל זה הוא משתף אותי בפתיחות בתחושות שלו על ארגון האירוע. ואני מודה שהייתה תקופה שחשבתי לעצמי שאולי עדיף שהוא ישקר לי ויגיד שהוא נרגש כמוני אבל זו הייתה מחשבה של ילדה קטנה והיא עברה לי די מהר. אפילו עכשיו כאשר יש בינינו אי הסכמות אנחנו פתוחים ומשתפים, יכול להיות שבעינייך זו אינה התנהלות זוגית מוצלחת, וזו זכותך לחשוב כך.

אז למה אני לא מרוצה? - זו הייתה שאלתך הראשונה.
אני כן. בחיי שאני כן! בכל יום (משתדלת לפחות בכל יום) אני אומרת תודה על הזוגיות עם הבחור הנפלא שלי, על המשפחה הנהדרת שלי, על כך שכולנו בריאים (טפו טפו) ועל עוד הרבה דברים שבורכתי בהם בחיי.
האם הייתי רוצה עוד דברים או יותר דברים? ברור! ככה מתקדמים, לא? כשאומרים תודה על מה שיש ושואפים לשפר, ליותר. לזוגיות טובה יותר, להתפתחות אישית, לקידום בעבודה.. ויש גם כאלה שטוב להם איפה שהם נמצאים וזה גם נהדר.
אז מה הייתי רוצה? הייתי רוצה שהוא ירגיש חלק מארגון החתונה שלו עצמו, שהוא יתרגש כמו שאני מתרגשת, שירצה לדבר על הנושאים האלה בלי שאראה שזה מעיק עליו. אבל כמו שהרבה בנות אמרו כאן (ותודה לכולן על התגובות) לא כולם הם כאלה. לא כולם אוהבים לתכנן ולארגן וזה לא אומר שהם לא ייהנו בחתונה שלהם או ירגישו שהיא שלהם ברגע שהיא תתחיל (ובתקווה קצת לפני
)

אז תודה שהעלית את הנושא הזה. זה נתן לי הזדמנות לכתוב את כל מה שכתבתי עכשיו (וכל הכבוד למי שהצליחה לקרוא עד הסוף) ובדרך לעכל את כל מה שהבנות (והבן) כתבו לי בתגובות הקודמות ולהפנים את הדרך בה אגש אליו עם הדברים.

לדעתי-דברי איתו!

לרוב אני מסכימה עם כל גישות ה"תניחי לו" והאמת- אני הייתי הצד הפחות מתלהב מכל הסיפור בחתונה שלנו אז אני פשוט חייבת להגיב פה בניגוד לכל גישת ה"תניחי לו".

מה שאני כותבת פה זה לא עצות חתונה אלא עצות זוגיות. אני לא חושבת שזה משנה איך מתחתנים כל עוד זה לא פוגע ביחסים בין בני הזוג.

רק אכתוב שאני לא חושבת שאני תמיד צודקת ויכול להיות שאני טועה גם פה אבל אני רק כותבת את דעתי ו...לשיקולך.

בעיני, אם מישהו מוותר על רצונו בשביל רצונו של בן הזוג זה בסדר, ויש מקרים בהם מובן לגמרי שזה לא קל ואפילו מבאס. אבל לעשות את כל הדרך עם פרצוף חמוץ זה לא נעים.

לכן דבר ראשון אני ממליצה לך לספר לו את מה שסיפרת לנו. את איך שהתגובות שלו גורמות לך להרגיש. את כמה שאת מעריכה את הויתור שלו על ה"חלום שלו" - שכמובן גם נגרם מכל מני סיבות חיצוניות ולבקש ממנו שינסה בחודש הקרוב לשים את זה בצד. תנסי להסביר לו שהתקופה הזו יכולה להיות נחמדה (כך מספרים, אנחנו לא נהנינו לרגע), שזה משהו שאתם עושים ביחד.

אולי אפילו תנסים להסביר לו שאם המצב היה הפוך והייתם מחליטים לעשות את החתונה "כרצונו" אז היית מנסה להיות איתו עד הסוף. כמובן רק אם זה נכון...
אבל בכל מקרה, אני בטוחה שהיו מקרים שבהם עשית משהו שלא רצית באמת כי זה היה חשוב לו. זה כל הקטע בלחיות בזוגיות. לעשות את הדברים האלה תוך התמרמרות ופרצופים זה לא הוגן כלפי הצד השני.
כמובן שאפשר ולגיטימי להתבאס לפעמים אבל אפשר גם לעשות קצת עבודה עצמית ולשים את הרצונות שלך בצד לכמה רגעים (או חודש).

רק לסיום- אני חלילה לא שופטת את בן הזוג שלך, שזה לא ישתמע ממה שכתבתי. גם אני לא מספר אחת בהתנהגות כשאני נאלצת לעשות דברים שאני לא מתחברת אליהם (מישהו אמר קמפינג בכינרת? שבת אצל ההורים שלו? על האש בהרכב משפחתי בו כמות הפעוטות-ילדודס עולה על כמות המבוגרים?). אבל אני בהחלט מנסה ואפילו מצליחה בשנים האחרונות לא להראות לו כמה זה נורא בשבילי ומקטרת בנקודות רק אחרי שכל הסיפור נגמר תוך הדגשה שזה לא אומר שלא נעשה את זה שוב

gilguliti

New member
אצלנו זה היה קיצוני

הוא לא היה מחובר ברמות קיצוניות.
הוא מבחינתו היה מזמין עוד פחות אנשים ממה שהיו (80 ומשהו בסוף!)
הוא התנגד לתכנית קצרה שבני משפחתי רצו להכין (בסוף הלך לקראתי והסכים)
הוא אפילו לא רצה לקנות בגדים חדשים! (בסוף הצלחתי לשכנע אותו ערב קודם ורצנו לקנות! והוא כמובן היה מה זה מרוצה)

אני חייבת להגיד לך שזה לא שינה כ-ל-ו-ם באירוע עצמו !!!
הוא נהנה הכי בעולם, היה לו כיף עם האורחים שבאו, עם התכנית של המשפחה שלי, הוא פשוט נהנה מכל רגע ועד היום (שנה ומשהו אחרי) אומר שהחתונה שלנו היתה הכי שווה מכל החתונות אי פעם

אני לא אגיד שלפני כן לא הייתי מתוסכלת מדי פעם, בעיקר חששתי שמרוב חוסר חיבור הוא לא יהנה מהערב עצמו, חששתי שאני מכריחה אותו ומאלצת אותו ושזה יבוא לידי ביטוי. היו לי גם סרטים שאולי זה מעיד על הזוגיות שלנו, כי כמו שכתבת זה אמור להיות אירוע של שנינו, התרגשות של שנינו, אבל אני חייבת להגיד לך שזה לא נכון.
זה לא אומר כלום, הוא פשוט לא אוהב תכנוני אירועים, הפרטים הקטנים האלה לא מזיזים לו והוא גם לא טיפוס של הרבה אנשים (גם אני לא) זה הכל.
זה באמת לא אומר כלום לא על החתונה עצמה ולא על הזוגיות ולא על הקשר. זה רק אומר שכל אחד מתייחס אחרת לחתונות, זה הכל.
אני בטוחה שתהיה לכם חתונה מקסימה וכייפית ושבחתונה עצמה הוא לגמרי ירגיש שהיא שלו, הרי כל האנשים שהוא הכי אוהב ושהכי אוהבים אותו יהיו שם, סביבו ובשבילו, איך הוא יוכל לא להרגיש בעננים? (כמויות האדרנלין ביום הזה מטורפות זה כמובן חלק מכל הענין)

למעלה