לפעמים יש לי תכונה של "אלטע זאכן"..

לפעמים יש לי תכונה של "אלטע זאכן"..

...לא מצליח להתפטר מחפצים ישנים... שומר אותם ליום "סגריר"...הפעם מדובר בערמת סוללות חשמל שהן על סף החיים ואני שומר אותן במקרר כדי להאיט את תהליכי הבלאי(כי בטמפ´ נמוכות הכל יותר איטי, והאויר לאט לאט בכל זאת מוליך חשמל, אז הסוללה ניגמרת) בחנוכה עשיתי סדר... החלטתי לזרוק אותן לפח ואז ברגע האחרון התחלתי שוב לבדוק מתח, הילד שלי ראה, שאל לפשר מעשי, הסברתי לו....ביקש גם לבדוק... ומאז, מתרוצץ בבית הזעטוט ומודד מתח והתנגדות בכל דבר בבית... משחק, למדוד התנגדות... חהחהחההחחההח חהחהחההחהח חהחחה ח
נ.ב. אתם צודקים, לקחתי לו את זה לפני שיכניס למתח רשת שבבית...

יו, יש לנו ילדים עם טלפתיה!!

ישבנו בארוחת ערב, והקטן,(גן חובה)מרגיש צורך להיות שותף לשיחה. אומר הפרחחון, שהגננת שאלה ממי הפיל מפחד? והוא ידע-שהוא מפחד מהעכבר. צחקנו . אז הוא אומר, שהוא גם יודע איך רובוט מתפוצץ. איך? הרובוט מת מהמים שאלנו איך? הוא טבע? אז האישון עונה-בחיוך של "מה אתם מבינים במדע" אוף-מים מוליכים חשמל!! ואני נכלמתי. מה יהיה בכיתה ד? שיעור באסטרופיזיקה?

אחותו של W, תיקון זעיר ולא...

...משמעותי... ביננו חברים, מה זה משנה בכלל התיקון?... אז ככה: מים נקיים, דהיינו מזוקקים, למשל כאלו שקונים בתחנת הדלק למצבר לא מוליכים חשמל, למשל מכינים אותם כאשר המים עוברים דרך "קולונה" של מחליף יונים(ניראה כמו חול ירוק כזה)... או למשל "אוסמוזה הפוכה"... יש מדי התנגדות מיוחדים למדידת ההתנגדות של מים(יש תקן לזה, זה לא סתם כמו וולט מטר רגיל) המים שאנו מכירים, מוליכים חשמל בגלל נוחכות מינרלים, מלכים, מתכות ברמות זיהום כאלו שמאפשרות תנועת אלקטרונים ויונים דרכם ובכך ל"סגור" מעגל חשמלי... ואלו היו שלוש דקות על מוליכות המים...
נ.ב. לא בריא לשתות מים מזוקקים, גוף האדם לא מתמודד היטב עם "חוסר המינרלים" שבהם...לכן אני לא מחזיק בבית את כל מערכות הניקוי ה"קיקיוניות" האללו...שותה מה שיוצא, סומך על מקורות...לכל היותר מרתיח כשיש אזהרה...

טרה10

New member
תיקונים...1.2.3.

1.המים המינרלים שקונים אינם חסרי מלחים אלא ללא החלודה ´המעשירה´ את מי העירייה המסופקים.. 2. נוכחים ולא נוחכים..כמו נוכחים=נפקדים..מושג ישראלי שהוצמד לתושבי עין חוד המקוריים שאין מכירים בהם כדי לא ליצור תקדים..והם צופים מההר למעלה אל ישובם שיושב ע"י אמני ישראל.עצוב.! 3.התנגדות=רזיסטנס. שהיתה שמה של המחתרת הצרפתית נגד הגרמנים הכובשים.! [נבדק, בחלקי אום=OHM]

טרה יש לי שאלה

תגיד מה זה ה"{נבדק] שמופיע בהודעות שלך? המסרים שלך עוברים דרך פילטר כלשהו ?

טרה10

New member
רק אתמול הסברתי שנבדק פירושו

שההודעה עברה הגהה. הנה כאן זכרון למקום שבו למדתי זאת. כל כך הרבה כתבתי בחיי- שהעצה של זאב רבן ז"ל אכן סייעה לי.! [נבדק]

תיקונו של תיקון אולי?

כמה שאני יודעת המינוח נוכחים נפקדים, לא ספציפי לאנשי עין חוד, אלא גם לתושבי טלביה וקטמון הישנה בירושלים, וכל מקום בו הבעלים המקוריים של הבית ברח במלחמת השחרור מביתו, ולמרות שידוע וברור של מי הרכוש, איש לא עושה מאמץ לשייך את הרכוש לבעליו, לא ב48 לא ב67 ולא כיום. ואלו הם הנוכחים-נפקדים.

טרה10

New member
נוכחים-אלו שנמצאים בתחום המדינה.

ונפקדים מהמקום בו גרו עד 48. עוד מעט יהיו עוד כי אם אין פתרון צבאי...וכו´. ודי לחכימא.!

נוסע - בקשר למים המזוקקים

אם מה שאתה אומר נכון מדעית וכו´, מדוע מדענים לא קמים בצעקה נגד כל הפרסומות וכל השרלטנים המוכרים "לעמך" מים מינרליים ומיני מזקקים במחירי רצח ? ואיך הרגיש לך בפינה?

להגיד את האמת? לא הבנתי כמעט כלום

1. מה זה קולונה של מחליף יונים? קשור לקולוניות של הרומאים? לשובך של יונה ותור? מה זה??? 2. מי נראה כמו חול ירוק , חוץ מהחייזר שפעם מצאו ברפת של מושב אחיהוד ובבדיקה מעבדתית התגלה שזה חרה של פרה (אם אני זוכרת נכון.)??? 3. מהי אוסומזה הפוכה? בקושי ידעתי שיש אוסמוזה רגילה, ועכשיו הפכת לי אותה? 4. מדי התנגדות -אלו מדים מיוחדים שלובשים שבאים להתנגד? למי מתנגדים? למה מתנגדים? אני לא אמשיך...כי נהיה לי יותר ויותר ערפל במוח, על מלחים ומתכות שמסתובבים לי בתוך המים, שהביאו גם את היונים עם הקקי הירוק שלהם, ואפילו סגרו מעגל. אני באמת לא צוחקת, חצי ממה שכתבת למדתי פעם ושכחתי חצי לא הייתי בשעורים בכלל, או הייתי נוכחת נפקדת. ובחצי השלישי-ממילא לא מבינה על מה אתה מדבר. רק ידעתי שההיא הרעה , הפילגש בסרט הצליחה לחשמל אותו או אותה במים, ואז הבנתי שחשמל ומים ביחד-יוצר סרט מתח אבל לחיים זה לא כל כך טוב. תודה על התיקון, אקבל תרגום בגוף הסרט בבית, ואהיה חכמה מחר.

טרה10

New member
בקשר למים..המים בבקבוקים טעימים

פשוט. אוסמוזה זה שימוש ברשת צפופה..או ממברנה..בלע"ז..הפוכה..זה במקום להזרים בלחץ..נדמה לי שזה בוואקום. כל השיטות האלה של סינון בלי כימיקלים ועם [פחם פעיל ופחם סתם..]וכלורינציה..שלא נדע..המשמשת לכל מי ישראל המובלים..במוביל הארצי..כי הם מוזרמים בתעלה פתוחה..ולא צריך לפרט..יש גם שלב שבו מוכנסים דגים-באגם בית נטופה..כדי לנקותם. עכשיו ברור ההבדל בין מי המעיינות בגולן-נביעות ומי עדן ממעיין הסלוקיה..ומעין גדי..ומי ששתה ממימי ואדי קורן..יודע את ההבדל..ואפשר גם בעין חמד..עכשיו.. לטעום ולקחת הביתה..! ומי שהיה במסע חוליות..[בנח"ל..]מכיר את המעיינות הכי טעימים..! כן בקשר להתפלה ולהפקת מים..זה מדע שלם. ועוד..למים המופקים מאדי הקיטור למשל אין טעם וצריך להוסיף-כלור קצת..! ולאחר ביקור בראש העין, ובאתרי המוביל..בצפון, אני מרגיש ממש אחראי למילוי הכנרת שחסר לה רק 6 מטר שזה 600 סנטימטר..! ותחשבו על זה כשאתם פותחים ברז או ממטרה... אז...רון קילוח בצינור..! [שזה שיר של להקת הנח"ל.].[נבדק]

כל בקבוק ששואבים למי עדן

ברמת הגולן, לא זורם בסוף אל הכנרת בדרכו הטבעית. נא לחשוב על כך...

טרה10

New member
שכל בית שבונים ולידו מדרכה וכביש

מפחית את שטח הקרקע שמחלחלת, וסופם של זרמי המים הרבים בים.! וגם- שכל היצוא החקלאי של פירות פרחים וירקות המכילים מים, או שרק הושקו במים שפירים, הם יצוא של מים או בזבוז של מי שתיה, להכנסות של החקלאים. מסקנה: אי- אפשר לנהל את משק המים, תוך מחשבה להיכן זורמים כל המים.! אולי כל אזרח יעמוד עם דלי וימלא אותו..במי גשמים.!

עיניים

New member
טרה, אנחנו עומדות

עם דליים על הבלקון מנסות לאסוף את המים מהמרזב,,,, יש לך איזה דלי מיותר? בוא תעלה אלינו, ותביא אותו איתך,,,

מזכיר לי תעלול מהתיכון

במעבדה לחשמל (בבי"ס מיקצועי) היו למדריך שתי צנצנות, אחד של מי ברז והשני של מים מזוקקים, כדי להראות את ההבדל במוליכות, וידענו מה הולך להיות ובהפסקה ערבבנו את המים. אני נזכר בפרצופו כשהנורה נדלקה בתי הצנצנות...

ez2

New member
אחותו, געיתי (!) מצחוק. אבל אם את

במת מונינת לדעת אז הנה הסבר ´עממי´ - 1. קולונה של מחליף יונים - מחליף י´ זה מתקן (במעבדה או מפעל כימי) שסופח, בתהליך כימי (שאת לא בדיוק רוצה לדעת איך) יונים (לא אלה עם הכנפים והלשלשת אלא ions משעורי הכימיה) - משמש בין השאר לטיהור או ריכוך מים. קולונה זה בעברית עמוד. המתקן נקרא כך כי צורתוצנור (בד´כ עומד) הממולא בחומר הסופח ושדרכו עובר הנוזל (המים) לטיהור. אם יש לך מתחת לכיור מטהר מים אז המיכל העומד שלו זו הקולונה של המחליף של הי´. 2. החול הירוק הזה זה החומר הסופח שבקולונה. 3. אוסמוזה זה עוד תהליך כימי (שאת לא בדיוק רוצה ...) - משהו כמו דיפוזיה, שזה השוואת הריכוזים - כשאת שמה סוכר בתה אז כל התה נעשה מתוק ולא רק המקומות שבהם יש גרגרי סוכר. אוסמוזה זה משהו דומה - מעבר נוזלים דרך קרום מוליך למחצה (כמו במעיים שלך - מינד יו - או מעבר המים אל שורשי הצמחים). זה פועל לפי חוק השוואת לחצים (במקום הריכוזים בדיפוזיה) - כמו בלון שאת לוחצת לו למטה והוא מתנפח למעלה (ובקשה בלי אסוציאציות). אוסמוזה הפוכה זה עוד יותר מסובך. מספיק לדעת שזה משמש בין השאר להתפלת מים ושתהליך זרחין להתפלה (החידוש הישראלי מלפני 50 שנה) מבוסס על זה. 4. מדי התנגדות (תהרגי אותי איך לא חשבתי אפ-פם על הפירוש שלך) אלו מכשירים למדידת התנגדות - ולא התנגדות של הבעל לחיזורי מזכירתו אלא התנגדות למעבר זרם - התנגדות הצינור למעבר המים בו או התנגדות החוטחשמל למעבר הזרם החשמלי (האלקטרונים) בו. אם את פותחת את הברז רק קצת אז יוצא זרם חלש. למה? כי פתח קטן = התנגדות גדולה ליציאת המים. אם לא היתה שום התנגדות אז כל המים היו יוצאים בבת אחת. כלומר, הברז הוא התנגדות משתנה שאת שולטת בה – רוצה זרם חלש, פותחת קצת (=התנגדות גדולה). רוצה זרם חזק יותר, פותחת עוד (מקטינה את ההנגדות) וככה גם בסקס. 5. ולבסוף, החשמל והמים. נכון אמר נמבר אייט (נ8) שמים מזוקקים לא לא מוליכים חשמל (התנגדות אינסופית) וזה משום שהחשמל לא עובר דרך מולקולות המים עצמן אלא דרך היונים (ר´ 1 לעיל) של כל מיני מינרלים שנמצאים במים לא מזוקקים. אבל מכיוון שאין מים שמזוקקים ב- 100% לא כדאי לנסות. מה שקורה זה שכשאת רטובה אז החשמל עובר יותר טוב. כמו בסקס. ולבסוף להערת טרה ידידי משכבר - נפקדים-נוכחים (נ´נ) זה אכן מושג ישראלי. אחרי מלחמת השחרור המדינה תפסה את כל הנכסים של הערבים שברחו (הנפקדים) ומסרה אותם לניהולו של האפוטרופוס לנכסי נפקדים (פקיד במשרד המשפטים). נדמה לי שגם החרימה אותם (בחלקם לפחות) שזה קיצוני יותר מהפקדתם בידי אפוטרופוס [וטרה, אם אתה יודע יותר על מעמדם המשפטי של נכסי הנפקדים כיום אנא השלם בנקודה זו]. אלא שבין ´נפקדים´ אלו היו גם כאלו שעזבו את ביתם או אדמתם אבל נשארו בארץ. מלשות? במקום להחזיר להם את נכסיהם רואים אותם (עד היום ועד בכלל) כנ´נ. הראש היהודי ממציא לנו פטנטים. .....
....

magy

New member
עוד פירושים

נפקד נעדר - הוא אדם שאתה רוצה לראות.........והוא ....איננו מכל מיני סיבות אוסמוסה ודיפוזיה...........זה משהו אחר לגמרי........ גם בתחום הנוזלים........אבל לא שייך לפורום הזה......
)))))) יוניזציה...- בן יונה שזבל במח..... קולונה - זה הנקבה של מי קולון זרם חשמלי - זה מה שקורה כשנוגעים לי העורף... פטנטים - אלו הסיפורים שמוכרים לי כדי להשכיב אותי התפלה - בן אדם משעמם.....שהורס את העניין בשיחה.... השוואת לחצים....- מי חרמן יותר .......(אצלו רואים.....) בלון - מה שכל אישה אחרי גיל חמישים צריכה להכניס לאזור בית החזה. רצוי שניים......... לא .....לא בקיבה............ מטהר מים - סתם קונדום צבעוני...... השתגעתי?????????? אולי.........אבל אין לזה הגדרה מדויקת......במדע.
)))))))))))))))

למעלה