לפעמים זה נידמה

דש1דש

New member
מי שיושב בכלא על רצח קיסוס מקצרין

בשלבים מסוימים אפילו ההורים שלה צעקו שאין מצב שהוא הרוצח....

אורora

New member
לא מכרה

אבל זה שההורים שלה מאמינים או לא מאמינים שהוא הרוצח לא אומר כלום. תקראי לי נאיבית אבל אני עדיין חושבת שלבית מישפט יש שיקול דעת והוא לא ירשיע אדם ברצח סתם כך רק בגלל שאין לו עו"ד טוב ועו"ד טוב לא תמיד עוזר ( ראי קצב, דרעי וכו ) ברור שיש טעויות, אין ספק בכך. תמיד יש אבל אין סיבה בגללם לחשוב במיידי שכל מי הורשע ברצח אינו אשם

דש1דש

New member
היו שם המון קולות

אבל היה חשוב למשטרה ולפרקליטות להרשיע אז הם היו מוכנים להתעלם מהמון עדויות אחרות.... זה קורה הרבה במערכת המשפט שלנו
ולא אמרתי שהיא לא אשמה. היא הרגה את בעלה. שהתעלל בה. לפי מה שאני מבינה מהכתבות. היא יושבת על זה בכלא כבר הרבה זמן. אבל זה אומר שמותר לשלול ממנה הורות? ההרבה שנים שלה בכלא כבר הביאו אותה לקצת הפוריות שלה. זה עונש מספיק.... אם עוד נשאר לה חריץ בחלון והיא רוצה - היתי גם מאשרת לה תרומה מבנק הזרע
המדינה לא..... ואם אפשרו ליגעל עמיר (לא טעות כתיב הפעם) אז איזו זכות יש לנו לאסור עליה?

אורora

New member
יש דבר כזה עונש מספק על רצח?

בכל מקרה גם ליגאל עמיר לא היו צריכים לאפשר.

דש1דש

New member
לא זוכרת פרטים, אבל לא פוסלת

מצטערת - אין בי תמימות על מערכת המשפט והחוק במדינה

דש1דש

New member
נורא קל להגיד "בעל מתעלל עוזבים"

זה לא קל. הרבה פעמים הנשים שבויות בכל מיני סיבות, הרבה פעמים ברור להן (כמו שקורה כאן במדינה כל שני וחמישי) שברגע שיעזבו - הן מתות. נקודה. הוא יבוא וירצח אותה. לפעמים את שבויה בכאב, בהשפלה, במחשבה שזה מה שמגיע לך. יצא לי לפגוש נשים מוכות. זה לא דבר קל ורק מי שהיה בנעליים שלהן יוכל (אולי) להגיד. תודה לאל שאני ואת לא שם. לפעמים אין ברירה והדרך היחידה במדינה הזו זה להרוג אותו - הקם להורגך השכם להורגו.... עו"ד טוב היה מוציא את זה.... המון תלוי בהם במשפט הפלילי, האם לא יצא לכן לשאול איך פושעים יוצאים ממשפטים לפעמים ללא עונש? ברור לכולם כולל לשופט שהם אשמים ובכל זאת העו"ד מצליח לסובב את זה ולזכות אותם. חושבות שלה היה כזה עו"ד? ועליו? כמו שכתבתי - מגיע לו עונש מאסר עולם, רצח את אחיו כדי לקחת את אשתו? בן זונה! ואם לא תהרה עכשיו - היא כבר בת 42. הסיכויים שלה גם ככה נמוכים, בעוד 5 שנים אין לה סיכוי. שופטים אותה לעקרות.... אני חושבת שיש כאן מן הצדק שיאפשרו לה להרות. בעוד שנה תלד (אני מקווה) שנתיים ראשונות הילד איתה, לא הרבה זמן אחרי כן היא תצא ותגדל אותו. להגיד שאני לא מרחמת על הילד? כן אני כן - לא סיטואציה בריאה ביותר ובכל זאת צריך גם לחשוב עליה, לא? מי יודע, אולי היא תהיה אם השנה? אבא שלו הכלא ושישאר שם לעולם, השפעה רעה, גנים רעים? כן....

אורora

New member
אף אחד לא אמר שזה קל

וגם לרצוח זה לא כל כך קל. איכשהו ניראה לי שמי שהעזה לרצוח לא כל כך פחדנית שלא העיזה לברוח. מעבר לזה אין לנו מושג מה נסיבות המקרה וזה לא רק עניין של עו"ד. ואם בית מישפט הרשיע אותה ברצח ( לא הריגה אלא רצח ממש) כניראה שהיא לא קורבן מסכן

ג e ש e ם

New member
נכון שזה לא קל

ונכון שעו"ד טוב באמת (ויקר) היה יכול להוציא הריגה גם מרצח, אבל עדיין, אנחנו לא באמת יודעים למה היא הורשעה ברצח ולא בהריגה, ועד כמה היא "השכימה להרוג את הקם להורגה". אולי כן, אולי לא. זה בכ"א לא ממש רלוונטי לעניין ברמה העקרונית. (אם כי, בהיעדר המידע, קל יותר לקוות/לחלום שתוכל ותזכה להיות אמא חיובית בסה"כ - מתישהו...)

ענת 5555

New member
צפיתי בכתבה על זה

מסתבר שהיא רצחה את בעלה שהתעלל בה, והוא רצח את אחיו, שהיה לו רומן עם אשתו. היא יוצאת עוד כמה שנים. והם מנסים כבר כ- 5 שנים. זהו. רגשותי מעורבים.

ג e ש e ם

New member
מעניין איזה עונשים יופעלו על הילד/ה

בהחלט מעורבים. איך הם נפגשו בכלל?

אורora

New member
רגשות מעורבים??

מבינה את הדיון ברמה החוקית אבל ברמה הרגשית. רגשות מעורבים. אין לי שום כאלה, רחמנות על הילד שיוולד לזוג רוצחים מורשעים, יגדל בכלא ואח"כ יצא לאומנה. רחמנות על הילד שאבא שלו הוא אדם שרצח בגלל שאשתו בגדה בו. רחמנות על הילד שאמא שלו רצחה את בעלה ( למרות שהתעלל בו ). אין לי שום רגשות מעורבים, אנשים כאלה עדיף לכולנו שלא יהיו להם ילדים

ג e ש e ם

New member
לי יש

גם לגבי אותו זוג, למרות שכאן באמת הייתי שמחה אם היו מוותרים על זכותם הזו. (אם כי, אין לי מושג מה יש להם ב"חוץ" אולי יש משפחה שיכולה לגדל את הילד/ה, אולי בכלל תהיה לו ילדות סבירה, לא יודעת) אבל בעיקר במובן הרחב יותר בנוגע לשאלה מה גובר על מה, זכות ההורה או זכות הילד? שאלה שעולה אגב גם מצד מתנגדינו שגם הם, בתורם, מרחמים על הילדים שלנו הגדלים ללא אב.

אורora

New member
היה ברור לי שהשוואה/

בנינו לבינם תעלה. אני חושבת שהצריך להבחין בין הרמה החוקית לרמה הרגשית ודעתינו האישית. ברמה החוקית : מדובר על זכות ההורים י למי שלא נולד ( או נוצר) אין זכויות. ולדעתי חלק מעונש המאסר צריך להיות האיסור להיכנס להריון וללדת ( מעצם העובדה שיחסי מין לא יותרו) ברמה המוסרית רגשית : בהחלט מדובר על הילד, ולא יהיו לו חיים נורמלים...נו באמת. וכן גם חלק ממתנגדינו חושבים שהילדים שלנו מסכנים , שיחשבו זה לא אומר שהם צודקים

ג e ש e ם

New member
מתישהו?

אני כבר על ההתחלה הבאתי את זה. ואני עדיין חושבת שלהורים יש זכויות גם ברמה המוסרית. נכון, לא יהיו לו חיים נורמלים, נקודת ההתחלה שלו ממש לא משהו, ועדיין, הוא לא היחיד. עזבי אותנו, מה בדבר זכות אנשים עניים ללדת 10 ילדים ולהנציח בכך לרובם עתיד של עוני גם? ואולי פשע? גם על המוסריות של זה אפשר להתווכח. וחולי נפש ואני - לאו דווקא כיחידנית, סתם כאני, שאלוהים יעזור לילדות שלי שנולדו ב"משפחה המחורבנת הזו" (הציטוט המדויק: "למה הייתי צריכה להיוולד דווקא במשפחה המחורבנת הזאת?")

אורora

New member
אז פה אנחנו חלוקות

אני לא חושבת שרוצחים מורשעים יש זכויות מהסוג הנ"ל. הטיעונים שאת מביאה ( ללדת ילדים לעוני לפשע וכו ) הם טיעונים ממקום של זכות הילד שלא נולד, אלא טיעונים שאי אפשר לקבל כי מי שם את הגבול לגבי מי ילד מאושר ומי לא. ואז נכון שיום אחד יחליטו שמי שלא דתי אסור לא ללדת או מי שלא מוסלמי, או מי שהוא משפחה חד הורית וכו וכו. ( כמו בשיר שהבאת) הטיעונים שלי הם ממקום של זכות ההורים. לאנשים עניים יש זכות בדיוק כמונו , גם לחולים. לרוצחים לא!!!

ג e ש e ם

New member
חצי חלוקות

כלומר, את סגורה על זה שזו לא זכותם. ואני עדיין תוהה מעבר לזה - סיכום ממצה של הנושא.

יולי 7

New member
רק לפעמים?

כסף בצד מה שיותר עצוב בעיני זה שמישהו חושב שראוי להביא ילדים בנסיבות האלה ולחיים כאלה

למעלה