לפעמים היופי מוקרן מבחוץ: "החלטתי לא להגיע בגלל נתניהו"

Ron W

New member
לפעמים היופי מוקרן מבחוץ: "החלטתי לא להגיע בגלל נתניהו"

https://e.walla.co.il/item/3151740
וואלה ערכו את הכותרת כמו שצריך

dory141

New member
למטבע שני צדדים

נוכחותו של נתניהו לא הייתה נחוצה בטקס. לצד זאת, פורטמן ירתה לעצמה ברגל פעמיים:
1. כספית, כי היא הפסידה פרס. לדעתי, היא הייתה צריכה להיות בשקט, לנשוך שפתיים ולקחת אותו.
2. ציבורית. רבים משוחריה בארץ יתחילו להסתייג ממנה, כי היא מזדהה פוליטית. האם זה היה שווה?
כמובן שאין מה להשוות אותה לחולירע אורלי ווינרמן, שמשמיצה את ישראל בצורה איומה בדף הפייסבוק שלה ומביאה עמדות אנטי ציוניות.

poseidon111

Active member
כדאי שתדע: היא לא הפסידה אגורה כי לא היתה אמורה להרוויח

כלום.
כשאתה שואל אם זה היה שווה אתה מתנהג כפוליטיקאי ממוצע שעושה חישובים
שלא מן העניין. היא הביעה את דעתה ללא מורא וללא שיקולים זרים, משהו שחסר פה ללא מעט אנשים ששואלים עצמם לפני שפותחים את הפה בסוגיות לא פופולריות, "האם זה שווה"?

dory141

New member
ובמה זה עזר לה?

היא חצי פרסונה נון גרטה בישראל בגלל השטות הזאת. עכשיו כבר רוצים לשלול לה את האזרחות. האמת, היא לא כ"כ חכמה. אפילו די אהבלה, אם יורשה לי.

Ron W

New member
באמת מחשיב את הדעות של הימין הסהרורי כמיצגות את ישראל?

poseidon111

Active member
מה שאני מנסה להסביר לך שישנם אנשים, כמוה למשל, שלא חושבים

על כל דבר במונחים של מה זה עוזר לי אלא אומרים מה שהם חושבים גם אם זה לא פופולרי.
לא כולם קרנפים שרצים עם ההמון ולא כולם רואים רק שמאל וימין.
רציתי לכתוב משהו על הערתך בעניין ה"אהבלה" אבל אתאפק.

Ron W

New member
להיפך, השמאל בארץ הוא צרכן הסרטים, לא החברים של רגב

ובמאקרו היהודים בארה"ב ובתפוצות בכלל, בגישה שלה נגד ממשלת ביבי.
אני מאמין שהבחירה שלה היתה דוקא בגלל הרוב בקהל היעד שלה
מנצל"שהסיפור עם השיר של גולדברג שנכתב על ליטא ולא על הארץ..
https://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-5230831,00.html
הרי שבליטא כך סיפרו לנו בערץ 10 שרת תרבות בעלת ותק של 20 שנה בענף יוצרת בעברה לפני שהפכה שרה. ונבחרת הכדורסל בליטא במקום 6 בעולם
סתאם גאה בארץ המוצא מצד אמי

ממשלת האבסורד שלנו: שר פנים מורשע, שר בטחון אפסאני, שרת תרבות -
רס"ר מהצבא

בעוונותי לא הולך כמעט לסרטים אבל מתחייב לצפות בסרט עם נטלי בקרוב.

dory141

New member
מירי רגב הייתה דוברת צה"ל, לא רס"רית

דרעי לא ראוי להיות בפוליטיקה (וכנ"ל אולמרט המושחת, שמנסה לחזור). ליברמן דווקא בסדר, מתון וזהיר בהחלטותיו. הוא אחד היחידים שמתפקד בממשלת המחדל הזאת, ואני מעדיף שיהיה ראש ממשלה במקום נתניהו.

Ron W

New member
בפועל היא רס"רית (מהגרועים שבחבורה) שמנהלת טקסים

המרחק בינה לתרבות או דוברות הוא כמו בין צה"ל לריקוד בלט

Ron W

New member
קאט דה בולשיט - מבייש גם רס"ר. המנוי שלה מופרך והפה מלוכלך

חסרת השכלה רלוונטית או אינטליגנציה תוקפת את בצלאל (?)
מתערבת בבלט ערום אמנותי כאילו מנוגד ליהדות

תוקפת נשיא מדינה ומתעמרת בתחומים לא לה כמו החקירות
והאכיפה - לא רק שאין כלום בינה לתרבות , היא מהווה איום
על שלטון החוק ותרבות הדיון במדינה. לא ארד לרמת הדיבור
שלה פרט לבטוי שקשוקה - הולם אותה בול.
לתת למנוי כזה להיות מחליפת ראש ממשלה מוציא את העם משלוותו
ראה את התגובות נגדה ברשתות חברתיות, בלי קשר לפוליטיקה.
מזעזע אותנו כאזרחים שוחרי תרבות.

או כמו שאמר זובין מהטה

שרת התרבות היא הדבר הכי לא תרבותי שקם לנו.
אני לא זוכרת את הציטוט המדויק, אבל אלו פחות או יותר הדברים.

dory141

New member
מה הבל פה?

אם תמנה לי הישג מינסטריאלי אחד שלה מראשית הכהונה ועד היום, אוריד את הכובע.

dory141

New member
אני דיברתי על התוכן, לא על הנושא של רון

אם לדייק, רגב חושבת שהיא צנזורית. בסגנון, אני אחליט את מי ישמעו ואת מי לא. דבר אחד אני חייב לציין לזכותה, שהיא נלחמת נגד מוסדות תרבות שמעסיקים מנהלים במשך עשרות שנים ואין תחלופה. כמובן, שאני חושב שיונתן גפן צריך לשלם מחיר על השוואת עאהד תמימי לאנה פרנק. השאלה היא מי קובע את המחיר ומהו במדויק הקו האדום. ראשית, על השרה להציע חוק המגדיר זאת. שנית, שיובא לאישור הממשלה או הכנסת. שלישית, ללא קשר, שתמנה לייעוץ מיוחד מישהו שהוא בתחום התרבות. רוב היועצים הפוליטיים שלה הם אנשים, שאין קשר בינם לבין התרבות. אחד מהם, מאיר סוויסה, עיתונאי לשעבר, למד איתי מזה"ת.

Ron W

New member
מותר לכל אזרח להתלהב מתמימי ולהשוות אותה כראות עיניו

הרי אין בכך הסתה או בזוי שמה של אנה פראנק
יש מורים במערכת החינוך שהקדישו שעור לתמימי
לא מעניין אותנו מה רגב חושבת
מעניין איך היא מתבטאת ובאלו נושאים היא מתערבת
בינתיים הפריפריה לא זוכה לתרבות בזכותה
שבוע הספר בוטל והתמיכה במדרשת שדה בוקר
כמו גם מכללת ספיר הושעה מסיבות פוליטיות
שום פעולה מצידה נגד ההסתה הפרועה נגד הממלכתיות מהמגזר החרדי !
חבל"ז היא צריכה לעוף מהחיים הפוליטיים על טיל שיוט עם הגנה מירוט.

shayCn

New member
אז כנראה שלא הבנת את הפוליטיקה בישראל

לא רק שהיא לא תעוף על טיל שיוט, היא הבינה שבפוליטיקה הקיימת מתקדמים דרך פרובוקציות והיא עושה את זה דיי טוב כדי להתקדם לתיק נחשק הרבה יותר בבחירות הבאות.
הלשון שלה עמוק בחריץ של ביבי ושרה, ככה היא הפכה ליד ימינו וככזו, יש לה את הסיכויים הכי טובים לקבל ממנו את התיק לביטחון פנים.

E טי

New member
בבקשה

תיקוני רגב בתקציבי התרבות:
"כוללים המבחנים בין השאר את פרמטר הייחוד התרבותי, שמשקלו 5% בתחשיב התמיכה ושבעטיו מתוגמלים תיאטראות שמוסיפים תרגום לערבית, רוסית או אמהרית בכל הצגותיהם, וכן מוסדות העוסקים במורשת או במסורת קבוצה דתית או אתנית או שמרבית קהלם דתי. חידוש נוסף היה העלאת משקל פרמטר "מיקום ההרצות" מ–10% ל–17.5%.
במשתנה זה נכלל מנגנון התמריצים והקנסות על הופעות בהתנחלויות, בנגב ובגליל. המנגנון, שנוסף גם למבחני התמיכה בתזמורות ובלהקות מחול, מקנה תוספת של 10% לתקציב על הופעות בגדה המערבית, ומנגד קובע הפחתה של 33% על הימנעות מהופעות בהתנחלויות, בנגב ובגליל."
"נתוני משרד האוצר מעידים על עלייה מתמדת בתמיכה של משרדה בתיאטראות. מתקציב של 79.5 מיליון שקלים ב–2014, זינק הסכום ל–90 מיליון בשנה שלאחר מכן. בתקציבי 2016, 2017 ו–2018 הוא עומד על 94.8 מיליון שקלים. עלייה משמעותית חלה גם בתמיכה בפרינג' ובקבוצות תיאטרון — מ–19 מיליון שקלים ב–2016 ל–26 מיליון ב–2017 ו–2018. שבעת מיליון השקלים הנוספים יחולקו בין השאר למוסדות שלא נתמכו בעבר, כתיאטרון הפרינג' בבאר שבע. "
"ביוני 2015 הורתה השרה להקפיא את תמיכת משרדה באל־מידאן על רקע הצגת "הזמן המקביל" מאת ובבימוי בשאר מורקוס בהשראת כתבי ואליד דקה, שהורשע במעורבות בחטיפה וברצח החייל משה תמם, וכן על רקע טענות על התנהלות כלכלית לא תקינה של התיאטרון."
https://www.haaretz.co.il/gallery/MAGAZINE-1.4084695

למעלה