לפני שנים רבות, חלק שלישי ואחרון

yakovs

New member
לפני שנים רבות, חלק שלישי ואחרון

לפני שנים רבות הייתה מדינה בעולם, ובמדינה ההיא היו האנשים כולם, גברים נשים וטף, נולדים עם טיקים. ואנשי אותה המדינה היו מאושרים מאד ושמחים בחלקם. וכאשר היו מדברים על ידידהם ומספרים בשבחם, היו אומרים:בתי יפה כל כך, עד שאיש לא יוכל לעמוד בפני קסמיה. עיניה ממצמצות יותר מכל ילדה אחרת שראיתי בחיי". והשומעים היו מתפעלים ומברכים את ההורים בברכת מזל טוב, והאב הגאה והמאושר היה מראה לידידיו סרטון וידאו קצר וכולם היו מאשרים בהתפעלות: "אכן ואכן,מימינו לא ראינו מצמוצים מדהימים שכאלה, ממש הפלא ופלא. ילדה זו תהיה לנו מלכת יופי כשתגיע לגיל שמונה עשרה". ואין צריך לומר, שכל אנשי אותה המדינה נהנו מכל רגע של חייהם, ובימי החג שלהם היו מתחרים בינהם למי יש טיקים יותר מקוריים ויותר מוצלחים. עד שיום אחד קרה אסון, ובמשפחתו של ראש העיר נולד ילד בלי טיקים. הכל חיכו במתח ליום שבו יתחיל למצמץ או להתעוות או לפחות להשמיע קולות משונים מתוך גרונו. אך דבר מכל אלה לא קרה, ומשנה לשנה התבלט מומו יותר ויותר. אין לתאר את הסבל והייסורים שנפלו בגורלו של הילד הזה. בגן הילדים פחדו לשחק איתו, וכשהגיע שעתו ללכת לבית הספר, נאלצו הוריו לבוא איתו כדי להגן עליו מפני לעגם של שאר הילדים. אבל הוא היה ילד אמיץ ונבון, והוא אמר להוריו: "אין צורך להגן עלי. בעצמי אוכל להסתדר". בסופו של דבר סלחו לו אנשי המדינה על היותו בעל מום, אבל הוריו של הילד חשבו שהוא סובל, בשל היותו שונה מכולם, והם דאגו לו מאד. הם נסעו מעיר לעיר, ובכל מקום חקרו ודרשו כדי למצוא רופא מומחה שיוכל לרפא את בנם מהמום שלו. עד שיום אחד נודע להם שבעיר הבירה מצוי רופא מנתח מומחה מאין כמותו, בעל שם עולמי, והוא יוכל להושיע את בנם. על רופא זה סיפרו נסים ונפלאות ממש. אמרו עליו, שלפני כמה שנים טיפל במקרה כזה והצליח לבטל את המום כליל: ולאחר ניתוח ארוך ומסובך עלה בידו לתקן את מוחו של ילד שלא היו לו טיקים, ולהפוך אותו לממצמץ, מפרכס ומתעוות כמו כל ילד נורמלי. ההורים בשרו לבנם את הידיעה הנפלאה הזאת, ואמרו שכל מחיר לא יהיה יקר בעיניהם, והם ישלמו לרופא כל הון שבעולם. להפתעתם הרבה הודיע הילד, כי אין הוא מוכן ליסוע אל הרופא ההוא, וכי הוא מבקש להשאר כפי שהינו. "אני רוצה להיות כמו כל שאר בני מיני", אמר הילד. "בני מינך?" אמרו ההורים, "היכן ראית ילד דומה לך?" "בטוח אני", אמר הילד שמעולם לא היו לו טיקים, "שאינני היחיד. בטוח אני שיש מקום בעולם שבו כולם דומים לי". "שטויות", אמרו ההורים,"אף פעם לא שמענו על ילד כמוך. חוץ מיוצאים מן הכלל...בעלי מום כמובן." אבל הילד התעקש, וההורים שנבהלו מאד לקחו אותו לרופא נפש , שעל דלת ביתו כתוב "פסיכולוג" וגם "דוקטור". הרופא הזה שוחח עם הילד ביחידות, ולאחר מכן אמר להורים המודאגים: "הניחו לו לנפשו. הוא בסדר גמור." וכך היה. ועד היום הזה הוא נשאר בעל מום, בלי אף טיק ואף שמץ של טיק, מהלך בעולם בלי למצמץ ובלי לכחכח, שואף את ריחם של הפרחים, והוא שמח וצוחק. כי הצחוק הוא סימן של שמחה. לפעמים. (כל הזכויות שמורות לבנימין תמוז ולספורו: "הכיתה". אני רק קלקלתי ושיניתי את המחלה של הילד. זה מין טיק כזה, מה לעשות). יעקב.

אפשר לשאול רק שאלה אחת ../images/Emo35.gif

מה המוסר השכל מהסיפור

yakovs

New member
אני יכול לומר את מה שאני הבנתי. הסיפור הוא לא שלי. בסיפור המקורי מדובר על ארץ שבה כולם עקומי גב עם ראש ענק, וזה נחשב אצלם לנורמלי. אני החלפתי לארץ של מפרכסים, אבל מוסר ההשכל לא השתנה. אבל לפני שאומר את דעתי, נראה לי חשוב מאד לשמוע את דעתם של האחרים. גיל? אתה איתי?

יעקב - אני איתך../images/Emo70.gif

מזכיר לי טוראטניק שאמר לי פעם: "אני מרחם על מי שאין לו טוראט"...

yakovs

New member
תודה

אבל אני לא בטוח שאנחנו מכירים. אגב, יש לי זכרון טוב בכל הנוגע לפנים ופרצופים, אבל אני חלש בשמות. האם יצא לך לבקר בארץ הגמדטיקים? אנא, רענני את זכרוני. יעקב

למעלה