לפני שבועיים אימצתי חתול רחוב

אדםbar

New member
לפני שבועיים אימצתי חתול רחוב

בן 7 שהתעוור היום הרגשתי שהוא ממש בדיכאון, כל היום הוא ישן ולא התיחס לכלום אז הוצאתי אותו לסיבוב בחוץ עם רצועה שקניתי לו הוא היה נחמד לזכרים שהיו באיזור ונקבה אחת שהייתה שם הוא תקף ממש הוא צרח צרחות מוזרות כאלה (אולי בגלל הרצועה שלא הסתדרה לו אחרי שהוא רגיל להיות חופשי) החזרתי אותו (זה לקח המון המון זמן!!) מאז הוא יושב ובוכה מחפש חלונות וכל מיני פתחי אוויר הוא כזה מסכן אפילו הבאתי לו קופסאת שימורים (מהקטנות הטעימות) הוא לקח טעימה וזהו הייתי רוצה לשחרר אותו, אבל הוא עיוור ואין לי איך לעזור לו חוץ מלהשאיר אותו פה. מה לעשות? להשאיר אותו בוכה עד שירגע? לא לטייל איתו יותר?

yaelofer

New member
שלוש המלצות:

1. לא לשחרר אותו לבד 2. כן להמשיך לטייל איתו כפי שעשית 3. לנסות לראות וטרינר (כלומר, שוטרינר יראה אותו). הדיכאון והצרחות המוזרות יכולים להיות על רקע בעיה פיזית כלשהי

אתה חייב להרגיל אותו לרצועה בהדרגה

חתול הוא לא כמו כלב, והחברה עם חתולים אחרים לא מאוד חשובה להם- מה גם שהוא עיוור ולא יכול לדעת איזה חתול יהיה חביב ואיזה עלול להזיק לו. הרגל אותו לרצועה בהדרגה וקח אותו למקומות קבועים קרובים לבית, שיכיר אותם בעזרת האף. חתולים לחוצים מאוד כמוהו עלולים להשתחרר מהרצועה ולברוח- ובחוץ לא בטוח בשבילו בכלל (מכוניות, כלבים, רעל וכד') לכן חשוב להשאר במקומות קרובים מאוד וקבועים. בהצלחה.

anaor

New member
../images/Emo45.gif ותוספת חשובה מאד

ממש מסוכן ללכת עם חתול עם רצועה המחוברת לקולר. חשוב להתאים לו רתמה, כזו שהוא לא יכול לצאת ממנה בקלות, ושמתאימה לו בגודלה. כמו כן, מומלץ שהרצועה תהיה עם קרבינה קטנה ולא כבדה מדי בשבילו. אני מצרפת סרטון בו רואים את פנדה, החתולה שלי, בטיול עם רתמה ורצועה.

למעלה