לפני שאני פונה לפורום של אודיופילים: למישהו

noa_f

New member
לפני שאני פונה לפורום של אודיופילים: למישהו

פה יש נסיון טוב בחיבור של אייפוד למערכת שמע סופר איכותית וקבלת תוצאה סופר איכותית, כזו שתצדיק אפסון כל ה-cdים בבוידעם והעברת כל המוסיקה לאייפוד? אני יודעת שאפשר לקנות DAC ולחבר אותו למחשב מחד ולמערכת מאידך. אבל אנחנו לא רוצים לקנות כרגע עוד מוצר יקר. פיסי גדול לא בא בחשבון, כי הם בד"כ מרעישים מדי וגדולים מדי (ועם יותר מדי כבלים). מחשב נייד יהיה אידיאלי, כי נצטרך גם מסך - המערכת לא מחוברת לטלויזיה כרגע - אבל יקר מדי. אפשר כמובן נטבוק. עוד נקודה היא השימוש באייטיונז: בניגוד לרוב השונאים, אנחנו כן נשתמש באייטיונז, בזכות יכולות האינדוקס שלה. אני לא מתכוונת לסדר אלבומים ואינדקס ורשימות השמעה באופן ידני. אבל הבנתי שאייטיונז על חלונות זה לא ממש שידוך טוב... ולקנות מק נייד כרגע לא בתקציב (גם לא מק מיני). נשארנו עם אייפוד קלאסיק בעל הדיסק הגדול: מסתדר עם אייטיונז, יש לו מסך משלו והמחיר שלו יושב יפה בכיס. ולכן אני חוזרת על השאלה: חיבור איכותי של אייפוד למערכת שמע איכותית. תודה

G a r m

New member
אני לא בטוח שאני מבין איך אתם רוצים לחבר

יש כמה סוגי פתרונות. יש את האיירפורט אקספרס/ אפל טיוי שמאפשרים הזרמה על בסיס איירפליי. יש דוקים שאפשר לקנות ולחבר למערכות קיימות - אם תרצי לחבר את האייפוד. יש סטרימרים עם דוק , למשל ה - ixtreamer. ויש מערכות כמו ה - CEOL של דנון.

noa_f

New member
האם הדוקים הללו מספיק טובים?

כי ממה שקראתי, הדוק של אפל למשל, לא מספיק מוצלח (במיוחד בגרסאות האחרונות של האייפודים), למרות שהוא עדיין מספק תוצאה טובה יותר מחיבור דרך האזניות

noa_f

New member
או לחדד: האם יש דוק שהוא DAC (../images/Emo13.gif) מספיק טוב?

או האם יש DAC שיכול להתחבר לקונקטור הגדול של האייפוד ולקבל סיגנל דיגיטלי נקי?

G a r m

New member
לפני שאני עונה על השאלה הזו

אם מותר לשאול, כמה כסף השקעתם בכבלים לרמקולים ?

G a r m

New member
הבנתי

אז אני אשמור את ההערות הסרקסטיות שלי על שמן נחשים לעצמי. יש מוצר שיודע להוציא אות דיגיטלי על בסיס SPDIF: http://www.crutchfield.com/s_727170I/Wadia-170iTransport-Silver.html?tp=238 ואם אתם מחפשים פתרון מערכתי יותר, אני בהחלט ממליץ לרדת מענין האייפוד קלאסיק ולהזרים על בסיס איירפליי ממחשב/אייפוד טאץ'/אייפון/אייפד לאפל טיוי או איירפורט אקספרס. לשניהם יש יציאות דיגיטליות מבוססות TOSLINK (על חיבוריו השונים).

uriler

New member
תהייה -

אם היא הייתה עונה לך שמדובר על איזה כבל ב 1,500 דולר למטר, עם מחברים מצופי זהב שסונן מנחלי אכזב בהרי הרוקי, אז היו לך הערות סרקסטיות? :p אם ככה - סבבה. (גילוי נאות - כל המערכת שלי מחוברת עם כבלי 4 מ"מ / 2.5 מ"מ (קדמיים + סנטר, אחוריים) של אומגה אודיו מחולון, עם בננות בהרכבה עצמית (Nakamichi מאיביי, 8 דולר ל 7 זוגות בננות - ואני מאוד מרוצה :)

G a r m

New member
../images/Emo13.gif

הערות סרקסטיות יש לי בעיקר למי שמוכן להוציא 1500$ על כבלים שמקורם מנחלי אכזב (
) ושמורקו וחוברו לקונקטורים על ירכיהן של בתולות בקובה...

uriler

New member
בואי נבהיר משהו להתחלה -

האייפוד מכיל שני מרכיבים שבגלל הצמצום בגודל, פוגעים מעט באיכות הצליל: 1. DAC 2. מגבר. את המגבר קל מאוד לעקוף - כמעט כל דוק מודרני מוציא את סיגנל ה Line Out מהאייפוד / אייפון (ניתן לראות זאת בבירור בכך שהשליטה על הווליום נעשית רק מההתקן החיצוני, ולא מהמכשיר עצמו). קיימים גם כבלים המייצרים את אותו הרעיון - מתאם מ 30 pin ל RCA או PL המכילים בתוכם את החיבור המתאים להוצאת ה Line out. לעומת זאת, כדי לעקוף את ה DAC הפנימי, יש צורך ב dock מורכב יותר, הכולל את שבב האימות (אותנטיקציה) של אפל. אני מכיר את סדרת ה iTransport המדהימה של חברת wadia שעושה זאת בהצלחה מרובה, אם כי במחיר לא ממש נמוך. כמה שאלות: 1. באיזה פורמט אתם שומרים את המוזיקה שלכם? 2. מה הרכב המערכת (הגברה, כבילה, רמקולים ומקורות אחרים)? אני שואל כי אם צוואר הבקבוק יישב במקום אחר, לא בטוח בכלל שחובה להחליף את ה DAC הפנימי אלא ניתן להסתפק ב dock פשוט יותר שיוציא Line out.

noa_f

New member
כרגע המוסיקה יושבת על דיסקים ותקליטים

בנזוגי קנה לא מזמן איזה גיזמו שמתחבר לפטיפון ומסוגל להפוך את המוסיקה לקובץ דיגיטלי (בגלל שיש לו תקליטים שהוא לא מצא אותם כדיסקים). הוא שומר את המוסיקה הזו באיזשהו פורמט לא דחוס, wav אם אינני טועה. ודיסקים, כידוע, הם דיסקים. כרגע, תצורת המערכת היא: מגבר, דיסקפלייר, טיונר, טייפ דק ופטיפון (אנחנו קשישים למדי, כמו שאתה רואה). יש זוג רמקולים בינוניים. (לא "רצפתיים" אבל גם לא מהקטנטנים האלה שיש במערכות הום-סינמה).

noa_f

New member
האמת היא, שכל נושא ה"לשמוע מהמחשב

טוב כמו מהדיסק" הוא כנראה שריטה של בנזוגי. המטרה היא להעיף את כל עשרות הדיסקים לאיזה ארגז (התקליטים הם קוריוז בעיקר). כל ההתעסקות הזאת עם עטיפות ואיחסון וניקוי אבק והחלפת דיסקים מתחיל להיות מייגע. הרבה יותר נוח שהכל בקבצים מאונדקסים היטב....

LinkTree

New member
אגב -

אם יש כרטיס קול איכותי במחשב אין בעיה גם עם זה - אני אישית עובד עם כרטיס של KingRex שהוא USB DAC באיכות 24bit והוא סבבה לגמרי - כתבתי עליו ביקורת לפני כמה זמן http://www.hebrew-ipod.com/2009/03/dac.html

noa_f

New member
תודה רבה. ותודה גם לכל שאר המגיבים ../images/Emo39.gif

Bootrom Bob

New member
מה הבעייה עם אייפון בחלונות?

נכון שממשק המשתמש בתוך אייטיונס מזכיר קצת מאק... אבל לא ראיתי שום בעייה.

noa_f

New member
הבעיה היא אייטיונז, לא האייפוד.

אני שומעת ממשתמשי חלונות סביבי שהתוכנה מאוד מכבידה, נתקעת ובאופן כללי מתפקדת פחות טוב ממה שאני מכירה מהמק. עיצוב הממשק לא מטריד אותי.

LinkTree

New member
אז ככה (כולל קישור לכתבת השוואה)

האייפוד יתן לך איכות יוצאת מהכלל כל עוד את שומרת על הכללים הבאים. את היציאה למערכת צריך לקחת מהדוק של האייפוד ולא מיציאת האוזניות (שהיא יציאה מוגברת) את השירים מומלץ לקודד (או יותר נכון שלא לקודד) ב Apple Lossless שהוא פורמט שמקווץ אך אינו מוריד איכות (וכמובן שוקל הרבה מאוד בהתאם) את יכולה לקרוא כאן פוסט בנושא על איכות השמיעה מאייפוד (השוואה שנעשת בין CD לאייפוד) http://www.hebrew-ipod.com/2008/01/ipod-vs-cd.html

למעלה