לפיד מזהיר: פינוי חאן אל-אחמר יגרום לנזק מדיני

Critical Thinking

Well-known member

marabo

Well-known member
שר החוץ וראש הממשלה החליפי יאיר לפיד הזהיר הערב (יום א') כי פינוי הכפר הבדואי הלא-חוקי חאן אל-אחמר שמדרום לירושלים יגרום נזק מדיני לישראל, וקרא לבחון מחדש את התנאים הדרושים לשם ביצוע המהלך שנדחה כבר שנים ארוכות, בין היתר לאור הלחץ של הקהילה הבינלאומית המתנגדת לפינוי...
העיקר בנט אמר שהממשלה הזו 10 מעלות ימנית יותר מהקודמת.
עוד שקר ברשימת שקריו.

evglev1

Well-known member
מנהל
הכל שקרים,גם סער הבטיח שיפנה....כל ההבטחות של הפוליטיקאים זה שקרים
נכון שרון ז"ל נתן את דרך המילוט האולטימטיבית לכל הפוליטיקאים, כל פוליטיקאי יכול להבטיח את הירח ואז כשהוא מגיע לעמדת כוח להגיד ש"דברים שרואים מכאן לא רואים משם".

evglev1

Well-known member
מנהל
העיקר בנט אמר שהממשלה הזו 10 מעלות ימנית יותר מהקודמת.
עוד שקר ברשימת שקריו.
לפחות לפיד מסביר, ביבי הבטיח שיפנה ודחה עד אינסוף כשהיה ברור לכל בר דעת שאין לו כוונה לפנות אבל הוא רימה את הימנים שיש לו כוונה לפנות בעתיד וזה נדחה מסיבות טכניות ובירוקרטיות.

לאונידס

Active member
שר החוץ וראש הממשלה החליפי יאיר לפיד הזהיר הערב (יום א') כי פינוי הכפר הבדואי הלא-חוקי חאן אל-אחמר שמדרום לירושלים יגרום נזק מדיני לישראל, וקרא לבחון מחדש את התנאים הדרושים לשם ביצוע המהלך שנדחה כבר שנים ארוכות, בין היתר לאור הלחץ של הקהילה הבינלאומית המתנגדת לפינוי...
ממשלת נתניהו לא אפשרה את מצעד הדגלים,
הממשלה הזו אפשרה,

נתניהו הבטיח שחאן אל אחמר יפונה לפני ביאת המשיח, זאת לאחר שלאכזבתו בג"ץ אישר את הפינוי עוד ב 2018 ולא היה לנתניהו את מי להאשים,
אולי הממשלה הזו תפנה את חאן אל אחמר במועד מוקדם יותר.

לאונידס

Active member
תמשיך להאמין ..., באלוהים אתה לא מאמין, אז לפחות, שיהיה לך משהו להאמין ...
הבנת הנקרא, איפה כתבתי בהודעה הזו שאני מאמין?
איפה באופן כללי כתבתי שאני לא מאמין באלוהים?
מי שמך להיות בוחן כליות ולב? החלטת שאתה הוא אלוהים? יש תרופות בסל הבריאות לטיפול במחלות כאלה.

דיברגנט חדש

Well-known member
הבנת הנקרא, איפה כתבתי בהודעה הזו שאני מאמין?
איפה באופן כללי כתבתי שאני לא מאמין באלוהים?
מי שמך להיות בוחן כליות ולב? החלטת שאתה הוא אלוהים? יש תרופות בסל הבריאות לטיפול במחלות כאלה.
התייחסתי למשפט שלך "אולי הממשלה הזו תפנה את חאן אל אחמר במועד מוקדם יותר."
האמונה העיוורת שלך בממשלה הזאת פשוט הצחיקה אותי |נחמה|
מי שהצביע לממשלה הזאת הוא אנטי דת, לרבות ראש הממשלה שמקטין את כיפתו מיום ליום.

לאונידס

Active member
הבנתי את הקושי שלך, אין לך מושג מה פירושה של המילה "אולי",
לצערי קצרה ידי מלהסביר לך מילה כל כך פשוטה בעברית, אין לי את היכולת הזו, תמצא לך מישהו עם יכולות גבוהות משלי שיסביר לך את פירוש המילה "אולי".
בורות היא לא נושא לצחוק, לא שותף לצחוק שלך.
אתה מתבלבל בין הדת שלך לבין אמונה או חוסר אמונה באלוהים.
כל קשר בין הדת שלך לבין אמונה באלוהים מקרי, בדת שלך מאמינים בממסד מסויים.

evglev1

Well-known member
מנהל
כל כך אנטי דתי שחצי רשימה אצלו דתיים. פשוט כבוגר מועצת יש"ע הוא מבין שהמכשול הגדול ביותר של הימין לגייס רוב לשמירה על ארץ ישראל הוא מצוות השבת בנוגע לתחבורה ציבורית בשבת ולמסחר בשבת, אם הדתיים היו יכולים לאפשר תחבורה ציבורית ומסחר בשבת, אפילו רק בערים חילוניות ובשכונות חילוניות ולא בכל הארץ השמאל לא היה יכול להגיע לשלטון במילניום הזה. השבת זה הקרע העמוק ביותר בין הימין הדתי והדתי לאומי לבין הימין החילוני והמסורתי. אז בנט מחפש את שביל הזהב מתוך הבנה שהוצאת השבת מהמצע שלו הייתה גורמת לו לקחת שני שליש מהמנדטים של ליברמן ולהשאיר את ליברמן מחוץ לכנסת.

ואין שום אמונה עיוורת בדבריו, אולי זאת העלאת אפשות לא שום ביטחון או וודאות.

דיברגנט חדש

Well-known member
כל כך אנטי דתי שחצי רשימה אצלו דתיים. פשוט כבוגר מועצת יש"ע הוא מבין שהמכשול הגדול ביותר של הימין לגייס רוב לשמירה על ארץ ישראל הוא מצוות השבת בנוגע לתחבורה ציבורית בשבת ולמסחר בשבת, אם הדתיים היו יכולים לאפשר תחבורה ציבורית ומסחר בשבת, אפילו רק בערים חילוניות ובשכונות חילוניות ולא בכל הארץ השמאל לא היה יכול להגיע לשלטון במילניום הזה. השבת זה הקרע העמוק ביותר בין הימין הדתי והדתי לאומי לבין הימין החילוני והמסורתי. אז בנט מחפש את שביל הזהב מתוך הבנה שהוצאת השבת מהמצע שלו הייתה גורמת לו לקחת שני שליש מהמנדטים של ליברמן ולהשאיר את ליברמן מחוץ לכנסת.

ואין שום אמונה עיוורת בדבריו, אולי זאת העלאת אפשות לא שום ביטחון או וודאות.
אז למה הוא נוהג להוריד את הגודל של הכיפה שלו?
למה החרדים בזים לו ומתייחסים אליו כפי שמתייחסים לרפורמי?

evglev1

Well-known member
מנהל
אז למה הוא נוהג להוריד את הגודל של הכיפה שלו?
למה החרדים בזים לו ומתייחסים אליו כפי שמתייחסים לרפורמי?
החרדים תמיד בזו לציונות הדתית. אפילו עכשיו גפני רותח על החצי מנדט שסמוטריץ' לקח ממנו בבחירות.

דיברגנט חדש

Well-known member
החרדים תמיד בזו לציונות הדתית. אפילו עכשיו גפני רותח על החצי מנדט שסמוטריץ' לקח ממנו בבחירות.
אך אנשי הציונות הדתית תמיד היו גאים בדתיותם בעוד בנט ומפלגתו מנסים כמה שיותר להסוות את דתיותם באנאלוגיה ליהודים בגולה.

evglev1

Well-known member
מנהל
אך אנשי הציונות הדתית תמיד היו גאים בדתיותם בעוד בנט ומפלגתו מנסים כמה שיותר להסוות את דתיותם באנאלוגיה ליהודים בגולה.
המתח בין הסרוגים המתונים לחרד"לים התחיל עוד בתקופת יצחק לוי ושאול יהלום שלהם לאפי איתם ולזבולון אורלב היו עימותים קשים עם יגאל ביבי שתמך בחוק טל והם היו נגד. ואפי איתם ויצחק לוי נאלצו לפרוש בגלל רצונם לחבר בין המפד"ל לאיחוד הלאומי ורק לאחר ההתנתקות והפזילה של ליברמן שמאלה האיחוד יצא לפועל גם כשזבולון אורלב אמר בראש, לאחר שהיוזמים כפי נאלצו לפרוש כאח"י ולהצטרף עוד לפני.

דיברגנט חדש

Well-known member
המתח בין הסרוגים המתונים לחרד"לים התחיל עוד בתקופת יצחק לוי ושאול יהלום שלהם לאפי איתם ולזבולון אורלב היו עימותים קשים עם יגאל ביבי שתמך בחוק טל והם היו נגד. ואפי איתם ויצחק לוי נאלצו לפרוש בגלל רצונם לחבר בין המפד"ל לאיחוד הלאומי ורק לאחר ההתנתקות והפזילה של ליברמן שמאלה האיחוד יצא לפועל גם כשזבולון אורלב אמר בראש, לאחר שהיוזמים כפי נאלצו לפרוש כאח"י ולהצטרף עוד לפני.
להזכירך בתקופת בורג האבא, המפד"ל היה יותר 0מלי מאשר ימני, היו להם 5 מנדטים כאשר היחס התחלק 3:2 לטובת ה0מול.

נערך לאחרונה ב:

evglev1

Well-known member
מנהל
להזכירך בתקופת בורג האבא, המד"ל היה יותר 0מלי מאשר ימני, היו להם 5 מנדטים כאשר היחס התחלק 3:2 לטובת ה0מול.
כן אני יודע עד מלחמת יום הכיפורים המפד"ל הייתה מה שהייתה ש"ס בשנות השמונים והתשעים ובעצם אחרי מלחמת ששת ימים בורג ושפירא היה הסמן השמאלי כך שאפילו לא כף מאזניים. ומ-1950 עד 1977 החרדים היו באופוזיציה, כך שכל חוקי השבת והכשרות והחמץ באו מהמפד"ל של אז שהייתה מפלגה תיאוקרטית שגבולות המדינה לא עניינו אותה.

רק לאחר הנאום של הרב קוק ז'וניור ז"ל על כך שהוא שמח על על תוכנית החלוקה או על הכרזת המדינה, אני לא זוכר בדיוק, כי איפה כל המקומות הקדושים לנו ביהודה ושומרון וזמן קצר אחר כך הייתה מלחמת ששת הימים בה כבשנו את יהודה ושומרון וכך הרב קוק ז'וניור הפך לגורו של חלק גדול מהציבור המפד"לי וגוש אמונים החל לחבור למפד"ל כשהביטוי המובהק הוא חנן פורת ז"ל.

אבל אני מדבר על אלו שקרובים יותר לחרדים ומצדיקים את זה שהחרדים לא משרתים לאלה שחושבים שהחרדים צריכים לשרת, לאלו שרוצים להיות חרדים ציונים ולכן תמיד לצד החרדים לאלה שמחפשים פשרות ושפה משותפת עם החילוניים. בנט שזיהה את המגזר שלי כתומך בדעותיו וקהל תומכים פוטנציאלי וגם הצליח לגייס אותנו כשליברמן וביבי חברו יחד והוכיחו שהשלם קטן מסכום חלקיו בעוד אורי אריאל וסמוטריץ' בנוסף למאבקם על ארץ ישראל רצו לחזור לקו התיאוקרטי של שנות ה-50-60 ובעוד בנט רצה לשלב חילוניים במפלגה ולהפוך את המפד"ל לליכוד החדש תקומה שמרו בקנאות על היותם מפלגה דתית.

דיברגנט חדש

Well-known member
כן אני יודע עד מלחמת יום הכיפורים המפד"ל הייתה מה שהייתה ש"ס בשנות השמונים והתשעים ובעצם אחרי מלחמת ששת ימים בורג ושפירא היה הסמן השמאלי כך שאפילו לא כף מאזניים. ומ-1950 עד 1977 החרדים היו באופוזיציה, כך שכל חוקי השבת והכשרות והחמץ באו מהמפד"ל של אז שהייתה מפלגה תיאוקרטית שגבולות המדינה לא עניינו אותה.

רק לאחר הנאום של הרב קוק ז'וניור ז"ל על כך שהוא שמח על על תוכנית החלוקה או על הכרזת המדינה, אני לא זוכר בדיוק, כי איפה כל המקומות הקדושים לנו ביהודה ושומרון וזמן קצר אחר כך הייתה מלחמת ששת הימים בה כבשנו את יהודה ושומרון וכך הרב קוק ז'וניור הפך לגורו של חלק גדול מהציבור המפד"לי וגוש אמונים החל לחבור למפד"ל כשהביטוי המובהק הוא חנן פורת ז"ל.

אבל אני מדבר על אלו שקרובים יותר לחרדים ומצדיקים את זה שהחרדים לא משרתים לאלה שחושבים שהחרדים צריכים לשרת, לאלו שרוצים להיות חרדים ציונים ולכן תמיד לצד החרדים לאלה שמחפשים פשרות ושפה משותפת עם החילוניים. בנט שזיהה את המגזר שלי כתומך בדעותיו וקהל תומכים פוטנציאלי וגם הצליח לגייס אותנו כשליברמן וביבי חברו יחד והוכיחו שהשלם קטן מסכום חלקיו בעוד אורי אריאל וסמוטריץ' בנוסף למאבקם על ארץ ישראל רצו לחזור לקו התיאוקרטי של שנות ה-50-60 ובעוד בנט רצה לשלב חילוניים במפלגה ולהפוך את המפד"ל לליכוד החדש תקומה שמרו בקנאות על היותם מפלגה דתית.
הטעות של המדינה שרוצים לגייס חרדים לצבא במקום לשלוח אותם לשירות לאומי שגם ככה חלקם, שהוא נתח לא קטן, עושים זאת באהבה מבלי לקרוא לזה שירות לאומי.

ORIZACKEN

Well-known member
ממשלת נתניהו לא אפשרה את מצעד הדגלים,
הממשלה הזו אפשרה,

נתניהו הבטיח שחאן אל אחמר יפונה לפני ביאת המשיח, זאת לאחר שלאכזבתו בג"ץ אישר את הפינוי עוד ב 2018 ולא היה לנתניהו את מי להאשים,
אולי הממשלה הזו תפנה את חאן אל אחמר במועד מוקדם יותר.

אל תביא את נתניהו כדוגמא הוא כבר לא ראש הממשלה, עכשיו בנט ראש ממשלה שיקיים את מה שהבטיח.

למעלה