לענבל - עידכונים לגבי ביתי

סמיילי22

New member
לענבל - עידכונים לגבי ביתי

ביתי (8.5 חודשים) התחילה ביום ראשון את המעון. 1. עתה יושבת יציב הרבה מאוד זמן. בהתחלה כשהייתה מאבדת שיווי משקל הייתה נזרקת לאחור (פעמיים קיבלה מכה מהרצפה, מזל שזה היה על מזרון או פרקט), עכשיו שמתי לב שהיא מנסה לייצב את עצמה ע"י הטייה לצד ואם היא בכל זאת נופלת היא נופלת הצידה ועובדת לשכב על הבטן. אני מתרגלת איתה קימה מהבטן דרך הצד לישיבה. תקין? 2. זחילה - היא התחילה להתקדם קדימה ע"י קומבינציה של "התנדנדות" מצד לצד על הגחון + הרמת הטוסיק (על הברכיים, אך החזה והראש והזרועות על הרצפה) ודחיפה קדימה. עושה זאת רק כשיש משהו שהיא רוצה להגיע אליו. אולם היא לא "תקועה במקומה". היא מסתובבת על צירה והולכת אחורה ודי "מטיילת". יש התקדמות? חוץ מזה אני עושה לה את התרגיל נידנוד על 6 והיא ממש לא סובלת את זה, בוכה ורוטנת. עושה לה תרגילים לפנים הירך. טיפים יתקבלו בברכה להמשך...

עדכונים

שלום סמיילי, 1) את כותבת שהיא מנסה לייצב את עצמה ע"י הטייה הצידה. למה הכוונה? האם היא נתמכת עם היד ברצפה? 2) בקשר לתרגיל שאת עושה לה לקימה לישיבה דרך הצד - זה תקין בתנאי שאת יודעת איך לעשות את זה, לא הייתי מתעקשת על זה עכשיו, הייתי מעודדת עמידת 6 ומשם מלמדת אותה להתיישב. את כותבת שהיא מתרוממת על הברכיים אך בית החזה והזרועות על הרצפה. סביר שהמודעות בפלג הגוף העליון נמוכה יותר מזו שבתחתון. שאלות: - מה קורה כשאת אוחזת אותה עם הפנים לרצפה ומורידה אותה במהירות לכוון הרצפה? (בזהירות!) האם היא שולחת ידיים ישרות קדימה? - איך כפות הידיים? האם הן פרושות בד"כ או מאוגרפות? - אם את עושה לה "תרגיל מריצה" בו את תומכת בה בבטן ובבית החזה ומאפשרת לה "לעמוד או להלך על הידיים". האם היא תשלח את ידיה קדימה ותשא עליהן משקל? - מה קורה בעמידת 6 נתמכת? האם נושאת משקל גם על הידיים או ישר קורסת? שוב שאלות. זה המחיר של המדיה הווירטואלית. מה שיכולתי לראות בעיניים בחמש דקות, הופך להתכתבות ארוכה...

תודה ענבל, ולתשובות

1. כן. מייצבת עצמה ע"י הידיים קדימה. אני יודעת מהפיזותרפיסטית שזה בסדר. 2. לימדו אותי לעשות זאת בפיזותרפיה. מקווה שאני עושה זאת נכון. לדעתי דווקא מודעות החלק התחתון היא פחות מהעליון כי כשהיא על הבטן מגיל מאוד צעיר היא הרימה את פלג גופה העליון מעלה. אם התכוונת לגבי היכולת להתקדם קדימה באמצעות החלק הזה - יכול להיות. - לא ניסיתי... - כפות ידיים פרוסות והיא עושה הרבה "שלום", שולחת אותם קדימה וחוקרת דברים. מנסה למחוא אותם ולעיתים יוצא לה. משלבת אצבעות יד ליד ומזיזה את 2 זרועותיה כך. - לא ניסיתי... - בעמידת 6 נתמכת היא תישא משקל יפה אבל מהר מאוד ימאס לה.

סמיילי22

New member
ולגבי 1 ו-3

1. מה קורה כשאת אוחזת אותה עם הפנים לרצפה ומורידה אותה במהירות לכוון הרצפה? ידיים קדימה. 3. אם את עושה לה "תרגיל מריצה" בו את תומכת בה בבטן ובבית החזה ומאפשרת לה "לעמוד או להלך על הידיים". האם היא תשלח את ידיה קדימה ותשא עליהן משקל? חיובי.

ישיבה, התיישבות ונשיאת משקל בעמידת 6

הי סמיילי, העובדה שבתך זקוקה לתמיכת הידיים כאשר הוא יושבת, מעידה על כך שהישיבה עדיין לא יציבה דיה. כלומר, עדיין לא הושג הוויסות הנכון בין כל השרירים שאמונים על שיווי המשקל במצב מאונך (השרירים הזוקפים, הכונסים והצידיים). אין בישיבה זו כל נזק, אך מנסיון שלי - כל עוד התינוק זקוק לתמיכה (שלו או של אחרים) בישיבה, תהליך הלמידה של ההתיישבות יהיה ארוך יותר. כדאי לעבוד קודם על יציבות הגוף בישיבה (לאוו דווקא בצורה ישירה של הושבה), ורק אז ללמד התיישבות. בדרך הטבעית, תינוק לומד להתיישב כאשר שרירי שיווי המשקל מסוגלים להחזיק אותו יציב בישיבה. כשזה עדיין לא הושג, תהליך ההתיישבות בד"כ יתעכב. לגבי עמידת 6 - את כן מציינת שהיא "מתייאשת מהר". ובכל זאת, אני חייבת לדעת איך היא עושה את זה: האם מורידה זרועות לרצפה? מה יקרה אם תעמידי אותה בעמידת 6 ותגישי לה צעצוע בקרבת היד? האם תשלח אליו יד?

למעלה