לעבודה ולמאלכה.

• פותח הנושא WC
  • פורסם בתאריך

WC

New member
לעבודה ולמאלכה.

מי יצילינו מרעב? לפעמים יש יותר מדי זמן לחשוב. היום היה אחד מאותם ימים בהם חוסר המעס עלה לאסלתינו בחשיבת יתר. על מה חשבה היום? על אה, ועל דה. עם תשומת לב יתרה לדה. הנושא שטרד את ראשה היום היה לא אחר מהנושא האהבילעי ביותר. מהסוגיות שדודות זקנות וכפופות העונות לשם יבגניה אוהבות לשאול זאטוטים בני 6 מיד לאחר שקעקעו שפתיהן על לחיי העוללים באודם. לא! לא מדובר בסוגית "איך עושה כלב?" הנסגבת (הייתם חושבים שלאחר עשורים מספר בגילן ידעו אותן דודות טורדניות איך עושה כלב, או פרה, או כל חיה אחרת שהן בדרך כלל שואלות). מדובר בסוגית "מה אתה רוצה להיות שתהיה גדול?" אוי וי, ונשחא הכלבא לשונרה שאכלא הגדיא שאבא קנה בטרי זוזי. חוד ושבר, מה לאסלה ולסוגית התעסוקה? מי למה מתי ואיפה? הרי היא כבר לא בת 6, אז למה לטרוד ראשה השברירי בשאילתה מיסרת שכזאת? אז היא חשבה, וחשבה וחשבה וחשבה(הההה) עד מוצאי שבת, ולא בגלל זאת היא לובשת פיג´מה, וחזרה לעיסוקינו, מה תעשה האסלה? לסוגיה יש השלכות מעבר לכל האחרות שתעלו על ראשכם (הרי עתידינו לא יקבע על פי איך עושה כלב!) זה משפיע על מה תלמד, לאן תפנה פניה, על מי עליה להתחבב (קשירת קשרים בקליקות הנכונות זה חצי עבודה, ואולי זה מה שאליה להיות, קושרת קליקות מקצועית, יש בזה כסף?) אוי שיט! מזל שביגלה המופלג היא יכולה לשתות לשוכרה ולהשכיח מעליה את השטויות הנבובות הללו. אבל אחרי האלכוהול, המבול, והחגים, יש להטות ראש ולהרהר. מה ומי ובאיזה מחיר. פעם בזמנים עברו נשכחים, היה מאוד ברור שפני האדם מועדות לעסק המשפחתי. בגלל זה מיד אחרי שיבגניה שואלת מה תעסה האסלה היא גם שואלת כמה מרוויח אבא, פעם זה היה משקף את הכנסתיך העתידית. אך, אילו הימים. מה חבל ועיסוקיו של הכיור נתעבים הם בעיני האסלה המפונקת. ממזמן היא חשבה שעליו לעשות הסבה מקצועית למלכת אנגליה, אז אולי הייתה לוקחת על כתפיה את עול העסק. להתלבט בינה ובין עצמה מה תלבש, ואיזה כובע תיקח, מה רע? אף על פי שלבסוף בודאי תסיים כמו הזברה ותשאר בפיג´מה. אז ירדה אופציה אחת. טוב, די לאנוכיות ולקנטרנות העצמית. האמת היא שפשוט מעסה האסלה בלטרוד ראשה בסוגיה והיא פשוט דוחה זאת ליום המחר. אבל בוא נפתח נושאינו לכל באי הפורום. מה אתם רוצים לעשות? מה תמרו ליבגניה (נסו להתעלם מסוגיית קולות החי ושכרו של אבא, דבקו בשאילתה המרכזית)? ואם יש לכם רעיון, תעזרו לאסלה למצוא מה לומר ליבגניה. נראה לה, לאסלה, שהיא הולכת להתקלח והשכיח מעליה את עול החשיבה. קאטרזיס. WC יש לי טאגליין. עוד אחד.

rain6

New member
הרי זה ברור

שבתוך מספר שניות כולם יתחילו לצעוק לך שאתה צריך להיות סופר ושאתה כזה מוכשר. אל תקשיב להם, אין בזה כסף, אי אפשר לעשות מוסיקה בארץ. מלאכה, היי.

rastotman

New member
יש הרבה עבודות שקשורות למילים

.. אני מיתכוונת לחזור בתשובה. ולא אורון, אני לא הולכת לעשות יותר ילדים כדי לקבל יותר כסף אידיוט. איכשהו הנושא הזה מוציא את כל הטימטום מאנשים אחר כך אולי אני אפתח קיבוץ או אעשה סרט או אלך ללמד בעלמא אם אני אהייה חכמה פתאום- יש הרבה דברים לעשות.
.

קיר קמט

New member
הרהרתי בעניין רבות.

אבל משומה בחצי שנה האחרונה הספקתי לשכוח מהעניין. שקלתי להיות שוטר , חיי אקשן , בלש , עניינים וכדומה , אבל החלטתי שלא. לא זוכר למה. אחריי זה חשבתי להיות פרופסור להיסטוריה. אני עדיין מתלבט. וחשבתי גם להיות כבאי. אני ילד קטן ? הממ אני מציע לאסלה לבדוק במה היא נתברכה. ואם היא לא יודעת , עליה לתור אחריי העניין בו היא התברכה עד אשר תמצאו. אה והיה לי גם כמה פנטזיות. שחבל , באמת שחבל לכתוב , מפאת הבושה. גילעד *מה איכפת לי , אני אמות בגיל 27*

rain6

New member
נזכרתי

אני אהיה מנהלת הרכש של יס פלוס. או שאני אכתוב ברייטינג. מה עדיף? הייתי מוכנה להיות מורה, אבל לא הייתי עומדת בזה. אחרי זה אני אתחתן עם רובי וויליאמס.

Levinzone

New member
איזה שאיפות גדולות P:

מה רע בפנאי פלוס? אסי יקירתי, את באמת כותבת יפה מאוד. אולי פה זה לא המקום בשבילך? אני מציעה לך לכתוב תסריט לאופרת סבון ישראלית (סטייל לחיי האהבה). אם תעשי את זה תוך חודש ותשלחי לאנשים הנכונים, הקרקע תהיה בשלך בשבילך, ותוך מספר חודשים את תהיי עשירה ומפורסמת. ואם את צריכה קצת עזרה בזה, בבקשה: מתכון לאופרת סבון ישראלית, שנת 2002 (אגב, גם אתם נורא מפחדים להשתמש בהדגשה הזאת? זה ממש מלחיץ אותי!) המרכיבים: 1 גבר שרמנטי ומיוסר, שנחל המון אכזבה בתחום הרומנטי. רצוי שהוא יהיה טחון בכסף. 1 אישה חסרת מזל גם היא, המגיעה אל פתח ביתו בליל סערה כשהיא לובשת משהו רטוב. 1 משפחתו של הגבר הנ"ל. רצוי שיתברר שהם בכלל קטפו אותו מעץ ביערות הגשם. 1 משפחתה של האישה הנ"ל. רצוי שיהיה בה רומן בין האב לביתו החורגת מהנישואים השניים של האם הרביעית. --אם אתה צריך עזרה, ראה את ההודעה שכתבתי לפי חודש או חודשיים על יחסי המשפחה בין חברי הפורום. (הערה: ברגע זה התחיל לחיי האהבה ומישהו מהשכנים שלי שם את השיר בפול ווליום. איזה מקור השראה!) 1 שיר נושא המכיל את שמה של הסדרה. רצוי שהוא יבוצע ע"י גבר ואישה, ושאורכו יעלה על 2 דקות. 1 אדם תככן כלשהו (גבר או אישה) שמנסה להפריד בין כל הזוגות בסדרה. 2 תעלומות (רצח וגניבה) שהחשוד העיקרי בהן לא באמת אשם. והדובדבן שבכספת: ורדה. אני לא אצפה בסדרה שלך אם לא תהיה שם ורדה. הוראות הכנה: קח עיר (לדוגמא: ראשון לציון) שבה אתרים יוקרתיים ואתרים זולים, ערבב את הדמויות בתוכה, ודאג להפריד הפרדה מוחלטת בין העשירים לעניים. תגרום לכולם לשכב עם כולם, להתחתן עם כולם ולהתגרש. זה יעשה את העבודה... ניתן גם לתבל בקלישאות צפויות ("חבר זה לא קיר") וביציאות הרבה פחות צפויות ("גם בקולה יש גזים"). בהצלחה! ועכשיו נזכרתי שאתה בכלל לא גר בארץ, ושאין לך מושג על מה אני מדברת :) oh well. פוקסים ספר לפוקסמן! -יעל-

Black Star

New member
קבלי ח"ח ענקי!

ההודעה שלך גרמה לצחוק. אשכרה בקול. אני דווקא אהבתי את היציאה של "גם בקולה יש גזים", שהמשכה הבלתי נשכח הוא "אבל זה לא אומר שאנחנו לא שותים לפעמים בלי". איזו פילוסופיה עמוקה! אילו תובנות נבונות! (אני תוהה אם תובנות זה מהשורש של נבון.. נראה לי שכן, ואז כל המשפט האחרון היה די טיפשי. נו טוב). אני אוהבת כשרונה מתחילה לדבר על אוכל. התיאור שלה של "דג סול במרינדת תפוזים וסויה" עושה לי את זה כל פעם מחדש. אני ישר רצה למטבח ופותחת חבילת ביסלי. ביסלי פלאפל, כמובן, למען אחדות העם. תגידו, אתם לא מעריצים את ורדה? כולם מעריצים את ורדה. טוב, אני אפסיק להשתפך על סדרת המקור המעולה שמקפיצה את המרקע לשיאים חדשים. רק תסבירו לי דבר אחד- הילדה לא רקדה שלוש שנים, והיא מתחילה מחדש ב אודישן לבת שבע ? (יעל, את צודקת, זה באמת מפחיד להדגיש). למה לא? בוודאי שהיא תתקבל לבת שבע. זה שהיא רוקדת כמו עציץ בן יומו, כף חשמלית תקועה בתוך מאג מלא בנס קפה עלית, חפיף! כמובן שהיא תתקבל לבת-שבע. עכשו ומיד. וכמובן גם, שבאודישן לכל אחד יש הזדמנות להעלות קטע משלו, שאבנר בעל הציצית עזר לו לבחור. אוף, בולשיט. אודישן זה שיעור קלאסי קצר בו בוחנים אותך על תרגילים שנותנים לך לעשות יחד עם עוד 100 אנשים באולם. טוב, די, צריך לעצור אותי כשזה מגיע ל"לחיי האהבה". יעלי.

Levinzone

New member
ואם בלחיי האהבה עסקינן...

תרשו לי להמליץ לכם על אתר א-י-כ-ו-ת-י של "לחיי האהבה" (כמובן שאין לי שום עניין אישי באתר, חס וחלילה, רק אל תיכנסו לעמוד של צוות האתר...)... :)

אני אהיה רופא

סתם בסופו של דבר אני אהיה אדריכל אפילו שאין לי מושג בגרוש באדריכלות ואפילו לא התחלתי להתעניין, זה ברור לי שאני אהיה אדריכל. והאמת היא שמאז הקורס אני ממש מתעניין ברפואה. אבל הקטע הוא שבקושי עברתי את כיתה י"א, אז אני לא רואה את עצמי לומד 7 שנים, ועוד אחרי הצבא. וזה מעבר לעובדה שבכלל אין לי תעודת בגרות. ופסיכומטרי ... ועדיין לא עברתי שנה בצבא למען השם, יש פה בנות שעדיין לא יתגייסו והן הולכות להשתחרר לפני. :(

WC

New member
תגובה להודעה ראשית

טוב, האסלה מצאה עצמה וחזרה למיטבה. אחרי כמה שיחות חיזוקים עם בני משפחה ומכרים היא חוזרת לראשית מעיניה, תאטרון. האסלה לבמה נולדה. למרות שרעיון הכתיבה היה מאוד קוסם, ואולי תשקיע בו מחשבה אחת נוספת (ובאמת שההודעה הראשית לא הייתה מסע אחר קומפלימנטים) היא עדיין סבורה כי מקומה לאור הזרקורים. היא זנחה לעיתה את רעיון האנטרפולוגיה והפסיכולוגיה שהיה טמון בראשה, והרי הטזה על דרך הבריות בשעת הרחצה דורשת את תשומת ליבה, יהיה עליה, על האסלה, לוותר הפעם. היא תפנה את הרעיון לגופים המתאימים. היא חוזרת לאור הזרקורים. היא על הבמה מוצאת בית. צא כתם ארור צא. השאלה שנותרה חרותה על מצחה כאות קלון היא שאלת היא והיכן. אבל על זאת תדון בינה לבין עצמה. 24 שעות של חוסר ודאות והרהור עצמי. ולאישות הוירטואלית שזרקה חצי משפט על פרנסה, האסלה מאמינה גדולה שבחיים יש לעשות מראש החלטה נחרצת. האם ברצונינו להיות עשירים עד בחילה או לעבוד באושר ואולי לא בעושר עם חיוך על פנינו, עם אהבה עמוקה למקור פרנסתינו. היא בוחרת להיות שמחה וטובת לבב. ואתם? WC סוף תגובה להודעה ראשית.

קיר קמט

New member
תהייה.

האין דרך שעל האסלה לשלב בין העניינים ? אולי אסי תהיה כמו האגו-מניאקים האלה , שכותבים תסריט בשביל לבחור לעצמם את התפקיד הראשי ולהחליט באיזה צורה הם ייראו לצופה המזדמן ?

אוףאיתכם

הרי זה ברור שאף אחד כאן לא יודע מה הוא רוצה מעצמו ומה לעזאזל החיים רוצים ממנו. ברור שאם רק נרצה נוכל לעשות כסף-לאנורמלי מניתוחים ניורולוגיים או מרפואת ילדים או סתם מלהיות עורכי דין שנונים ומפולפלים-פלים-פלים(מילה מטופשת) אבל כל השנים האלה באוניברסיטה...שוות את המאמץ? שוות את השנים של אחרי זה כשננסה לבנות לעצמינו מוניטין? ואז באה הטענה, ´תעשי מה שאת אוהבת, אם תעשי מה שאת אוהבת זה לא ייראה לך כמו נצח´ יופי...יופי... אני אוהבת להסתכל על העננים בשעה חמש בדיוק, הם מתחילים להפוך מלבנים-לבנים ולצהבהבים ואז לאדמדמים , אם יש רוח נעימה אז הם שטים לאט לאט והשמיים נראים כל כך גדולים... לפעמים אפשר גם לראות את הירח בצד השני, חצי שקוף חצי לבן ופשוט לשבת ולחייך לעצמך עד שהכל נעלם ויש רק שחור אחד גדול ועמוק.... זה או להיות מרוששים לגמרי וספק מאושרים ספק מרוששים רגשית או לבנות לעצמך קריירה כך שלפחות היצר החומרי יהיה מסופק לגמרי. מה שבטוח, הכי טוב לרקוד ובגשם בלי מטרייה ובלי נעליים

ברררר

לא אוהבת לחשוב על העתיד . הוא נראה לי כל כך רחוק שפשוט לא בא לי לחשוב עליו , נראה לי מיותר לחשוב על משו שיקרה רק בעוד הרבה שנים וספק בכלל אם הוא יקרה . אני עייפה . אני חושבת שאם הייתה ניתנת לי ההזדמנות הייתי פשוט לומדת כל החיים , לומדת דברים נחמדים , כמו אנטרפולוגיה והיסטוריה וסוציולוגיה , אבל לומדת בצורה מעניינת , בלי הרבה מבחנים ועבודות . אני חושבת שזה יכול להיות נחמד להיות מרצה למשו כזה . אבל יש רק מקצוע אחד שאני באמת באמת רוצה לעשות , אני רוצה להיות עורכת דין , אני לא יודעת למה אבל מאז שאני קטנטונת אני בולעת בשקיקה כל סרט\ספר\סידרה על עורכי דין , זאת פשוט תשוקה שלי , אני רוצה להיות עורכת דין . אני לא יודעת עד כמה זה מציאותי כי אלו לימודים קשים מאד וגם עבודה קשה מאד אחר כך . אה כן , כשהייתי קטנה רציתי להיות בלרינה , מה שמצחיק זה שרוב הסיכויים הם שאם הייתי ממשיכה בזה הייתי בלרינה טובה . קאט

למעלה