לספר לילדים שאבא ואמא מתגרשים.........

מיכל 6

New member
לספר לילדים שאבא ואמא מתגרשים.........

היי לכולם.......... אני חדשה כאן אבל חייבת לשתף אתכם בעלי עזב את הבית לפני 3 שבועות בערך והחלטנו להתגרש........ מחר אנחנו מספרים לילדים שאמא ואבא מתגרשים ואני נורא מפחדת מהרגע, מה להגיד להם,אם אני אשבר לידם,אם אני אשבר לידו...... אני לא מפסיקה לחשוב על זה.........

בני כמה הם ?

הילדים שלי קטנים, בסביבות 4 -6 וסיפרנו להם יומיים לפני שעזבתי. הילדה בכתה אבל הבינה הילד לא התיחס בעצם עד עכשיו הוא לא ממש מתיחס לזה ... תלוי בני כמה הילדים.

מיכל 6

New member
אבא ואמא מתגרשים

הילדה בת 9 והילד בן 7 אבל הוא כבר עזב את הבית ,ואנחנו חייבים לספר להם כי הם מתחילים לשאול שאלות..... וגם העמדנו את הבית למכירה ואם יבואו אנשים לראות את הבית אז הם ישאלו שאלות ....... הפחד שלי זה שזה ישפיע עליהם בלימודים.............

זה כבר ילדים גדולים

בגיל כזה פשוט מסבירים להם שאבא ואמא כבר לא מסתדרים כל כך טוב, ניסו לעשות שולם ולא הצליחו ... והחליטו להפרד. אבא ואמא ניפרדים אחד מהשני ולא מהילדים. לא לשקר להם ! וכן ... זה ישפיע להם על הלימודים ועל כל החיים .. ככה זה, אין מה לעשות. יש בגוגל המון הסברים ורעיונות מה ואיך לעשות את זה.

בוקר טוב מיכל

לשבת איתם, לא צריך להכביר במילים, הם כבר מבינים לבד, אבל אל תמנעו מהם אינפורמציה. שבו איתם, ספרו להם כמה אתם אוהבים אותם. תגידו שאתם מתכוונים להפרד, כי אתם כבר לא מסתדרים אחד עם השני, שזה קשור רק אליכם (אבא ואמא), שמהיום אבא יגור ב-X ואמא תגור ב-Y, הילדים יהיו רב הזמן אצל אמא (או אבא, לפי מה שהחלטתם), ויראו את אבא בימים שקבעתם עליהם. תגידו להם שאתם אוהבים אותם הכי בעולם, שתמיד תאהבו אותם. שהפרידה שלכם היא אחד מהשני ולא מהם. (אין מה להכנס לסיבות, זה לא רלוונטי) תבררו אם יש להם שאלות, ותענו על כולם בקצרה ובתמציתיות. יכול להיות שהם יבכו, זה בסדר, תאפשרו להם (תחבקו ותכילו) גם אם את תבכי זה בסדר, כי גם לך לא קל, והם יודעים את זה, אז אין סיבה להציג מצג שווא. יש הטוענים שזה אחד הרגעים הקשים ביותר בגירושים, השבר בעיני הילדים, תהיי מוכנה לזה. מאחלת שיעבור כמה שיותר בקלות.

למעלה