לספר או לא לספר? מתקשר אלי חבר

לספר או לא לספר? מתקשר אלי חבר

טוב מעשרים ומשו שנים קשר משו כזה הוא בן חמישים ומשו הוא גרוש פעמיים שני ילדים משתי נשים שונות הוא חי בגפו אבל מנהל מערכת זוגית כבר מזה שנה וחצי הוא גר במקום אחר וזוגתו במקום אחר מרחק חצי שעה נסיעה בערך לא מזמן הוא הוציא ספר לאור וכתבו לו כמה קוראים שהתרגשו נורא מהספר ארבע מהם היו נשים שרצו להיפגש איתו ולדבר על הספר הבת זוג שלו נורא התנגדה לכך חששה וקינאה הרגישה מאוימת למרות זאת הוא נפגש איתן ועם אחת מהן נוצר קשר ידידות הדוק ועמוק הוא עובד על ספר נוסף כרגע והוא והידידה החדשה שהיא ישראלית מאד במנטליות שלה וברובדי התרבות שלה (לעומת בת זוגו שהיא לא ילידת הארץ) הוא והיא הידידה החדשה משוחחים יום יום ארוכות בטלפון הוא מקריא לה מהספר החדש ומתייעץ איתה יש ביניהם קשר חזק ויפה אבל בינתיים אפלטוני לגמרי הם נפגשו רק פעם אחת הוא התקשר אלי להגיד שהוא לא סיפר לבת הזוג הקבועה שלו על הקשר הזה כי הוא חושש שהיא שוב תיפגע ותכעס ולא תסכים וכל זה אמרתי לו שנורא קשה לייעץ במקרה כזה שלדעתי לא יוותר על הידידה החדשה שלו ובינתיים לא יגיד לבת הזוג ונראה לאן יתגלגל הקשר שיעשה מאמץ לשמור על קשר אפלטוני ולא להפוך אותו לקשר אהבה (הידידה החדשה שלו פנויה מגבר וחיה בגפה) אוקצור צרות של עשירים יש לך מה דעתכם על המקרה הזה מה הייתם מייעצים? שלכם מאדאם באטרפליי שהיא גם וונוס ממילו

אטיוד5

Active member
אם ...

הוא מתיחס אליה בתור מאהבת פוטנציאלית - לא לספר. אם היא ידידה לעינייני שפת קדשנו וישראליות בכלל - שיספר.

זה באמת משנה ? היא תדע בלוא הכי

הוא גרוש פעמיים , מנהל מערכת יחסים עם בת זוג שלא גרה איתו. 4 חברות רצו להפגש איתו , זוגתו התנגדה אבל זה לא ממש עשה עליו רושם והוא נפגש איתן ולפוחת פגישה אחת היתה על הכיפאק (מממ... הוא נפגש עם כולו יחד ?). עם אחת יש פוטנציאל לנענועים קלים ואולי אף יותר (ומי יודע ,אולי עם יותר מאחת) והבעיה שלו את רוצה לאמר לי היא אם לספר לה או לא ? ביקעת לי עכשיו את האטום האמצעי של קצה הצ´ופצ´יק יא מדאם. לא ממש נראה לי שזה הטיפוס שלספר או לא לספר זו הבעיה שלו. הוא בלוא הכי עושה מה שבא לו . שייספר , שלא ייספר , ההמשך הרי ידוע. תהיה לו לבסוף "זוגה" חדשה שגם היא לא גרה איתו , והוא בדיוק ייכתוב ספר חדש ויהיו כמה חברות נורא אפלטוניות שיירצו להפגש איתו "כדי לדבר איתו על הספר" וזאת החדשה נורא תתנגד... מה את אומרת מדאם וונוס - שייספר לה ?

בטח לספר, מה עדיף?

להסתיר קשר ולחיות בצילו? שהרי חברתו החדשה נעימה לו מפרה אותו מענגת אותו (אינטלקטואלית) למה לשמור בסוד? שגם ידועתו בציבור תהנה, מה יש?

תשמע פיטר הבן אדם היה פרפר רציני

במשך השנים שבהן לא היה נשוי ואגב הנישואין הראשונים שלו התסיימו אחרי 6 שנים בערך והוא נשאר עם אשתו הראשונה בקשרי חברות טובים וקרובים היא בינתיים התחתנה עם מישו אחר ונולדה לה עוד 2 ילדים הבן הגדול שלו בערך בן 26 משו כזה הנישואין השניים שלו החזיקו שנה וחצי בערך ועכשיו יש לו ילד בן 9 או 10 שגר אצל האמא גם כן מרחק חצי שעה בערך אבל פיטר אנחנו מתבגרים אתה יודע ובמערכת היחסים הנוכחית הוא לא התהולל מאחורי גבה ולו פעם אחת אבל ההשקפה שלו היא שאנשים לא צריכים להגביל את בני הזוג שלהם מצד שני הוא אוהב את בת הזוג שלו אגב יש לך טעות - אותן קוראות שרצו להיפגש איתו פשוט נורא התלהבו מהספר שלו ורצו להכיר את הסופר יכול להיות שזה שהוא חי ככה חצי בגפו והן פנויות פיזית או רגשית יכול תמיד להביא לקשר רומנטי אבל עובדה שאף אחת מהן לא הדליקה אותו באופן רומנטי וגם אותה אחת שעמה הוא בקשר עמוק ומפרה בעצם לא אמורה להיות מאהבת שלו ...אבל אתה יודע איך זה גברים...ובמקרה הזה גם איך זה נשים ...כי היא פנויה...והדרך למיטה יכולה להיות קצרה מאד הבעיה מתחלקת לשתיים אלף יש לו רגשי אשמה קשים שהוא לא מספר על קשר כל כך משמעותי לאשה שהיא בת זוגו והוא חי איתה אפילו אם הם לא גרים ביחד ולא נפגשים כל יום מצד שני הוא מפחד שהיא תיפגע ואולי הוא גם יאבד אותה נשאלת השאלה בכלל - האם אדם לא יכול לאהוב אהבה רומנטית למשל בו זמנית יותר מאדם אחד אחר? לדעתי אפשר גם אפשר אני מסוגלת להיות מאוהבת בלי בעיה בשלושה גברים בו זמנים ועם כל אחד יהיה לי קשר מסוג אחר ומצד שלישי - אותה חברה אפלטונית היא פנויה ובטח הולכת ומפתחת כלפיו רגשות עמוקים ועזים ובעצם אולי גם כלפיה הוא קצת חוטא שהוא לא ממש את הקשר בצורה של מפגשים ואולי אפילו אהבה בווליו ווליום גבוה ולא רק שיחות טלפון לא יודעת אני לא מוצאת כל כך מוצא מן הפלונטר הזה וכל אלה שמקלים פה בפורום ראש בסיטואציה או בבן אדם או בלבטיו עושים לו עוול תשמעו רבותי מדובר בסיטואציה שכל אחד יכול להתקל בה ושהרבה כם נתקלים בה אז מותר לעשות צחוק אבל כדאי להתייחס בצורה יותר מעמיקה ורצינית מצד שני....

משהו צורם לי בעין

בהודעה הראשונה כתבת שהוא לא מספר כי הוא חושש שהיא שוב תיפגע. פה את כותבת שהוא לא התהולל מאחוריה גבה אפילו פעם אחת. שוב תיפגע. לא התהולל. שוב תיפגע. לאור מה שסיפרת על האיש וסיפורי הזוגיות שלו עד היום, נראה לי שיש כאן פוטנציאל לגרום כאב לאישה הנוכחית שאיתו ובמקביל לייצר לעצמו קשר חדש חליפי. במקום לשקול אם לספר או לא, שווה לו אולי לבדוק למה הוא מכניס את עצמו עוד פעם לסיטואציה בעייתית שכזו.

באטר

למה את נכנסת לצרות שלא שלך? אין לך קצת משלך? נבקש התרמה בשבילך
זה לא העניין שלך תעזבי אותו להרוס את חייו 25 שנה הוא הסתדר בלעדי העצות שלך? שיתמיד. ומה שלומך?
אגב, אם היא רק עוזרת לו שיכיר אותה ל"מחוץ" שלו ושתדיידדנה אבל אם היא פוטנציאל לעזרה אחרת שיעזוב את הספורים לספרים שהוא כותב

דיאבלו

New member
בעיה מוכרת עד מאוד

קודם כל שבת שלום, ולמי שמופתע, אני בעבודה ביום שבת (כופר שכמוני אבל קיבלתי אישור מטומי לפיד מלך ישראל פחחחח) לענייננו, אם הקשר אפלטוני והוא יישאר כך, הוא צריך לספר ועוד איך. והיא צריכה לקבל את זה ועוד איך, בסיס הבסיסים של כל מערכת יחסים זה אמון ואין לו הרבה ברירה אלה לספר ולה אין הרבה ביריה אלה לקבל זאת. בעברי הרחוק , היתה לי חברה שקצת אחרי שהתחלנו לצאת , דיברנו על הנושא והפריע לה נורא שיש לי ידידות כמובן שעם כל הידידות שהיו לי ,בעלי קשר מיני, ניתקתי קשר (הדדי לחלוטין) אבל עם כל הידידות האפלטוניות שלי , ברור שאני לא אנתק שום קשר. ואפילו יותר מזה, יש לי ידידות שבעבר היה לי קטע איתן אבל החלטנו שלא מתאים וכמו שני מבוגרים העברנו את זה לקשר אפלטוני (לפני בכלל שפגשתי את החברה המדוברת). בקיצור זה לא היה נראה לה והתווכחנו על זה שעות. בסופו של דבר אמרתי לה שכשהיא יוצאת איתי, היא מקבלת אותי כחבילה שלמה, כולל המשפחה שלי וכולל החברים והידידות שלי, ואם זה לא מתאים לה אז הברירה בידה וזהו. היא חשבה קצת והגיעה למסקנה המתבקשת שצריך להיות אמון בן בני זוג. שבת שלום דידוש

ואגב...לנו הנשים הפנויות ברשת יש

בכלל דילמה בלתי אפשרית כמובן לאלה שנכנסות לעובי הקורה של הדילמה הקבועה הזאת יש כאלה שאפילו לא מתקרבות אל המפתן אבל גם להן זה יכול לקרות קשה מאד מאד למצוא ברשת גבר פנוי על רמה ואם הוא כבר פנוי אז הוא בדרך כלל כבר במערכת יחסים 99 אחוז מהגברים המקסימים שפוגשים ברשת הם נשואים ואז תמיד עולה השאלה אם להתפתות להיכנס לתוך הקורי עכביש האלה אצלי הבעיה מאד מתרחבת עקב העובדה שאני גרה במקום כל כך מבודד ורחוק אבל מה שלא יהיה כל הקטע הזה הוא ממש סכנה לכאבי לב איומים כמובן בתנאי שזה לא נגמר בסטוצים שטחיים ודברים מסוג זה אבל אז גם זה לא שווה בכלל הקשר הזה

למעלה