לסנכרן או לא לסנכרן?

homilo

New member
לסנכרן או לא לסנכרן?

בגילאים של חודשיים עד שנה, כשמתעוררים לאכול בלילה כשאחת מתעוררת לאכול האם להעיר את השניה?
בעד - כולנו נישן יותר טוב, במיוחד אם הן מתעוררות 3 פעמים
נגד - מה אם הנקה לפי דרישה? הצרכים של כל תינוק, מה הן אשמות שהן תאומות זה נכון בעצם גם ביום ולא רק בלילה, אבל בלילה זה יותר משמעותי בשבילי בקיצור, אני ממש מתלבטת. אז מה אתן אומרות?

shkunts

New member
אני הייתי מסנכרנת בגדר הסביר

כלומר אם ישנו טוב שעתיים ואחת התעוררה אז כנראה השניה תתעורר עוד כמה דקות ואז אני אניק את שתיהן. אם אחת מהן לא קמה בכלל בלילה אז לא מעירה. במשך היום כנ"ל אם אמורות לאכול בערך באותו זמן אז ברגע שאחת אוכלת גם השניה תאכל. וזה מכמה סיבות, נכון שהן לא אשמות שהן תאומות אבל גם את לא אשמה. וכולם מנסים לעשות הכי טוב שהם יכולים, לכן כדי שהן ישנו ביחד בצהריים ואת תקבלי שעה מנוחה, לישון, לאכול , כביסות או כל דבר אחר זה אומר שהן יאכלו ביחד. צריך גם לראות את התמונה המלאה ולהחליט האם כדאי להאכיל ביחד או לא. זה גם לא חייב להיות לאורך כל היום - איך שמתאים לך.

anat ve oren

New member
i did...

since even poop they are doing together, then they are probably hungry at the same time. and you know, they are one year old, and i still breastfeed once at night. and sometimes i try not to wake up the other one, but she ALWAYS wakes up 5-10 mins after her sister. isn't that amazing ... ;) best, anat

שאלת מליון הדולר

אני בחודשים הראשונים סינכרנתי גם ביום וגם בלילה. הם אכלו כל שעתיים וחצי וזה היה הדבר היחיד שאפשר לשמור על שפיות דעתי. כשהם גדלו ופתחו פערים שונים התחלתי גם להניק בנפרד. אבל בסופו של דבר - לכי עם האינטואציה שלך. זה הדבר הכי נכון בשבילך ובשבילם.

ניקה

New member
איך את מניקה בנפרד?

כלומר מתי את מחליפה צדדים בין התינוקות? אני ניסיתי את זה במשך כשבוע וה ממש לא תיקתק ניסיתי להחליף צד פחות או יותר בכל הנקה ויוצא שבר נניח ינק מצד שמאל בשעה 12 והוא במרווחים של 2-2.5 שעות ודניאל נניח אכל בשעה 13 והוא במרווחים של 3-3.5 שעות אז היה יוצא לי שדניאל אמור לאכול מצד שבו הינקתי את בר לפני 1.5 שעות ולא היה עדיים מספיק חלב אחרי כשבוע הפסקתי להניק את בר ורק שאבתי לו אבל בשבוע אחרון הוא גם פתח מרווחים של 3 שעות אז אני יכולה שוב לנסות להניק את שניהם או שלא מחליפים צד בכל הנקה? במילים אחרות יש לי טיפים בשבילי? תודה

אני עושה יום ככה יום ככה

יום אחד רותם יונקת כל היום משד ימין והילה משד שמאל יום שני הפוך וחוזר חלילה בינתתים עובד ברוך ה בסדר וכולנו מרוצות... בהצלחה

גם אני כמו נעמה

מחליפה צדדים פעם ביום. אין שום סיבה להחליף כל הנקה - זה גם מבלבל וגם עושה בעיות בפערים בינהם. את ההנקה ללא סנכרון התחלתי בלילות בגיל 4-5 חודשים ובהמשך גם במשך ביום. לשמחתי הרבה, הגעתי לגיל שבו הם פשוט באים אלי לשתות מהברזיה וכך אפשר להניק אותם ביחד או לחוד בלי הרבה הכנות וכריות.

pazitguy

New member
כנ"ל לגבי יום ככה ויום ככה

זה מה שעשיתי בהתחלה, הנקתי את ליהי מצד אחד יום אחד ואת שני בצד השני וביום שאחריו החלפתי בין הבנות. מאחלת לך הרבה הצלחה והרבה חלבבבבבבבב....

homilo

New member
אני מחליפה כל הנקה בערך

אני חושבת שתנות החלב שלי שונה בין שני הצדדים וזה קצת מלחיץ אותי לעשות יום ככה ויום ככה. אבל אם אני מרגישה שלא עבר מספיק זמן ושאין מספיק חלב אז אני לא מחליפה צדדים... וגם לא תמיד אני בכלל זוכרת מי היתה איפה... בכלל נדמה שאני מניקה כל היום ואני לא יודעת כמה מרווחים יש בין הנקה להנקה....?@@#!!??!!

ניקה

New member
לי יש רישום מסודר

מי אכל באיזה שעה כמה אכל בר מבקבוק כמה שאבתי אחרי שהינקתי את דניאל מי עשה מתי קקי בקרוב אני מתכוונת לעשות רישום של כל מה שהם עושיפ במהלך היום מי ישן מתי, מי שיחק מתי אולי בכל זאת יש לנו סדר יום רק שאני לא מרגישה אותו ?

homilo

New member
תודה + שאלה

היית מניקה את הישנה מתוך שינה? או ממש מעירה אותה? סינכרון אומר שגם הבעל צריך להשתתף, ככה לפחות אני מסתדרת, כל הלוגיסטיקה גדולה עלי באמצע הלילה - יש אפשרות אחרת? ביום אני מסתדרת עם כורסא גדולה וטרמפולינה לידה

תשובות

משתדלת לא להעיר את את מי שהיה ישן, אבל זה כמובן בזכות בעלי שהיה קם איתי לכל הנקה. כן, כן, לכל הנקה. אחרת לא הייתי מצליחה. לא להניק בסנכרון, וכנראה שלא להניק בכלל. מבחינתי התמיכה המוראלית והפיסית שלו הם ההצלחה להנקה שלנו, ולפיכך בן זוגי ואנוכי למעשה מניקים ביחד. אבל אני יודעת שיש בנות שהצליחו לבד - מביאים אותם למיטה מסדרים כריות ו'מעמיסים' אותם. הרי מדובר בציצי החם והטוב ככה שגם אם הם מתעוררים, הם מיד נרגעים. (אצלי זה לא היה אופציה כי אם הם לא ישנו - הם צרחו. אני לא מגזימה, היו לנו לפחות 3-4 חודשים שבהם רוב הזמן רציתי לתלוש לעצמי את השערות).

למעלה