לסיכום על כל מה שאמרנו על יום כיפור...

amitoosh.

New member
לסיכום על כל מה שאמרנו על יום כיפור...

(בשבילי לפחות): יום כיפור הפך לאחרונה לחג האופניים. אפילו מורה שלי אמרה לנו שהיא הייתה בכיתות א` ושאלה מה זה יום כיפור וזה בדיוק מה שהם אמרו (חג לאופניים ,לסנילים כפיתיים). צום זה לא החלק העיקרי, מי שחושב שזה גורם לו להיות יותר קשור למסורת היהודית, שיצום (שוב, אני לא עושה ולא אעשה זאת, לא במובן הזה :) מי שרוצה ללכת לבית הכנסת כי הוא חושב שוב שהוא ככה יותר קשור למסורת שילך (אני דווקא הולך, לאיזה 5 דקות שלמות :) העיקר זה לכבד את הצמים לא לנסוע באופניים ולקחת איזה סנדויץ` ענק ולאכול אותו מול כולם (כמובן, בהגזמה...), ולא להכנס לבתי כנסת (כמו שחברים שלי נכנסו) ולהתחיל לאכול שם. לא לקחת סכינים מחשש שיאיימו עליך, כי זה יכול להגרם באסון (שוב כמו ילדים מכיתתי שחשבו לקחת, המורה שלי הזהירה אותם), לנסוע בזהירות למי שנוסע. והכי חשוב לזכור שהעיקר של יום כיפור זה לבקש סליחה ולסלוח. שנעבור את המועד בריאים ושלמים, ולמי שצם, שתטרפו לכם בכיף בארוחה לפני הצום, ממני, עמית בן 11 וחצי... נ.ב - אני משועמם, אין מסיבה כיתה שלי (אני מקווה שאין, יכול להיות שפשוט לא הזמינו אותי :(, אז תכתבו לי תגובות שתחזרו מהמסיבות שלכם (איזה כיף לכם), ביי!

sharon91

New member
אוקי..

בשבילי יום כיפור מסמל את מלחמת יום הכיפורים ולא את המסורת היהודית. לפני כמה ימים מישהו שאל אותי אם אני צמה.. ואמרתי שלא נראה לי.. ואם כן, אז רק בשביל הקטע, כי אני אשתה מים והכל.. ואני לא צמה. חשבתי לנסוע באופניים או רולרבליידס או משהו.. אני לא חושהת שהעיקר של יום כיפור זה גם לבקש סליחה, כי תראו, יש את הדתיים שבשבילם זה החלק העיקרי, רוב החילוניים, המלחמה היא בשבילם החלק העיקרי, וברור.. כולם במן קטע כזה של : ``אתה מבקש סליחה? ממי אתה מבקש?`` וכל מיני כאלה.. אבל בתכל`ס, אני אישית לא מכירה מישהו אחד שמבקש סליחה ביום כיפור. כי יש לנו את כל השנה לבקש סליחה, ואם אנחנו לא מספיק בסדר לבקש סליחה ממישהו שפגענו בו אחרי שעשינו את זה, אז למה שפתאום ביום הזה נהפוך לנאורים ונבקש סליחה? וכל הקטע הזה שהולכים לים בקשר לסליחות.. לא יודעת זה נראה לי די.. למרות שזו מסורת והכל.. לא קולטת את הקטע. אבל לא איכפת לי, שכל אחד יעשה מה שבא לו. דרך אגב עמיתוש, גם אני לא הלכתי לשום מסיבה היום, הייתי עייפה מידי..

טרבלסי3

New member
תגידו לי אתם דפוקים?!

מה זה כל הקשקוש מהתחת הזה? התשליך קודם כל הוא בראש השנה ולא יום כיפור ובית זה בכלל לא קשור למסורת!!!!! זה קשור לתורה ומצוות יא תמהים! אין כזה דבר מסורת בהקשר כזה אין!הכל זה מצוות שחובה על כוווווווווווולם לקיים ואת ואתה חייבים לקיים אותם בדיוק כמו שחרדים ורבנים גדולים חייבים לקיים אותם או אפילו יותר מהם! אתם פשוט לא עושים אותם כי אתם לא רוצים ולא מאמינים ולא אל תגידו לי שאתם מאמינים כי אתם לא!!! יום כיפור זה יום קדוש שהעיקר שלו זה לצום ולהתענות כדי לכפר על עוונותינו ולא שום אופניים או שטויות כאלה כולם חייבים לצום חייבים ללכת לבית כנסת וח-י-י-ב-י-ם לבקש סליחה מאלוקים מחברים ומעצמכם ולעשות חשבון נפש ולקיים מצוות ולשמור את היום הקדוש הזה וזהו!!! ודתיים שחזרו בתשובה לא חזרו בתשובה כי משעמם להם והם מזוכיסטים שרוצים לענות את עצמם ולא לעשות הרבה דברים אסורים בשבת וחג ולא כי הם פתאום רוצים וזה נוח להם ללכת לבית כנסת או להניח תפילין או לעשות תשליך בראש השנה ולאכול רק כשר בהשגחת הבד``ץ!!! הם עושים את זה כי הם מצאו את התשובה כי הם התחילו להאמין באמת ולא סתם להיות בהגדרה : ``מאמין`` כמו שנולדים עם זה וגודלים עם זה אלא ל-ה-א-מ-י-ן באמת! אתם לא מאמינים ואני יודע את זה כי אם הייתם מאמינים הייתם מבינים דברים רבים שאתם לא מבינים היום ועושים הרבה דברים שלא חשבתם אי פעם שתעשו מתישהו לחזור בתשובה זה נפשי-רוחני ולא פיסי או מוסרי! ממני א.

sharon91

New member
די כבר לזיון שכל המתנשא הזה

לא, אני לא מאמינה. אז מה? אתה יותר טוב ממני?? אנשים שחזרו בתשובה זה הרבה פעמים מאותה סיבה שאתה חזרת, כי עשו להם שטיפת מוח. ועכשיו אתם באמת מאמינים בזה. סבבה, אני שמחה בשבילכם, אם זה מספק אתכם להאמין במשהו. אבל די לכפות את זה על אחרים! זכותנו לא להאמין, אף אחד לא טוען שהוא מאמין, אני לא מבקשת סליחות ביום כיפור, אני מבקשת אחרי שפגעתי במישהו, אני לא צמה בדרך כלל, פשוט ככה, אני לא הולכת לבית כנסת כי אני לא מאמינה בזה, אוקי?? זכותי. אני גאה בעצמי. עכשיו אתה בטח חושב לעצמך : איזה מטומטמת שלא יודעת מהחיים שלה.. אז די, כל פעם שאתה חושב את זה, תגיד לעצמך שאתה מתנשא ושכדאי להפסיק את זה, כי חלק מאמונה זה כבוד לזולת. ומתחילת ההודעות שלך לא היה כמעט כבוד. אתה רק בטוח במה שאתה אומר, וכולנו כאן מכבדים אותך, אבל אתה לא מכבד בכלל. לפי מה שאתה אומר. תתקן אם אני טועה, אבל המסרים שלך די ברורים. ולא, לא קרה לי שום דבר רע כי לא עשיתי את כל המצוות האלה, יש לי חיים מצוינים, מלאים באהבה, הנאה, למידה ועוד הרבה.. אל תחשוב שהחיים שלך יותר טובים משלי, או שהדרך שלך נכונה יותר משלי בגלל שאתה דתי.

טרבלסי3

New member
טעות בידייך יהודיה יקרה...

1.אני לא דתי(אני אפילו לא שומר שבת כהלכה) 2.אני מתיחס להודעות של כולם בכל הכבוד 3.הדתיים לא ואני חוזר לא כופים שום מצווה על אף אחד וכמו שST אמרה ובצדק החילונים כופים עלינו את החילון הרבה יותר מאשר הדתיים את הדת אז בבקשה ממך וממכם נסו להבין את הכוונות שלי אני קודם כל מביע דעה ואתם בכלל בטח תופסים ממני איזה דוסי זה שאני בבני עקיבא ואני שואף לקיום תורה ומצוות לא אומר שאני דתי ויש דברים שאתם אומרים ובטוחים שהם נכונים אז אני אם אני יודע שאתם טועים אני פשוט מתקן אתכם זה לא נורא לכווווולם מותר לטעות גם אני טועה ואתם מתקנים אותי ולא כל ההודעות שלי קשורות לדת אני כותב על דת בדרך כלל כתגובה לא כהודעה מקורית אז אם לא תדברו על זה גם אני לא ידבר על זה אבל לפעמים צריך לדבר גם על נושא כזה דעתי שונה מדעתכם ודומה לדעה של הרבה אנשים בעולם וגם דעתכם אז על תרדו עלי זה שאתם חילונים ואני לא לא עושה אותי שונה ממכם יותר מאשר מישהו אחר אז תנסו להבין מה שכתבתי פה ביי ממני א.

amitoosh.

New member
העניין הוא טרבלסי...

קודם כל, בהודעה שלך אליי מה אתה יודע בכלל? היתה מאוד מכובדת. אם לא הבנת, לא משנה. דבר שני אני לא תופס אותך כדוס. דבר שלישי, במקום לריב בינינו היהודים, וזה לכולם, נתמקד יותר במצב של הכמעט מלחמה שיש, אוקיי? מעמית בן 11 וחצי...

sharon91

New member
כשתדבר יפה אולי נתייחס..

ברור שהדעות שונות. אז כל אחד אומר את דעתו- בגלל להגיד יא דפוקים כבר בכותרת של הההודעה ולנסות להסביר לנו כאילו אנחנו סתומים שלא מבינים את זה. חוצמזה, מצד אחד אתה אומר שאתה חילוני, מצד שני אתה רושם, החילונים כופים ע-ל-י-נ-ו .. קצת סותר לא? דבר שלישי, אם תגיד מה שאתה חושב בצורה יפה, בלי לבוא מלמעלה ולהגיד לנו שאנחנו טועים זה יהיה טוב, כי כמו שאנחנו בטוחים שאנחנו צודקים אתה בטוח שאנחנו טועים, אולי תנסה להבין את מה שכתבתי במקום לתקוף??

טרבלסי3

New member
מי תוקף?????????

תשמעי אני לא חילוני ולא דתי אני מסורתי אבל יותר דתי מחילוני ואני לא תוקף עזבי אל תגיבי על ההודעה הזאת בואי נפתח דף חדש כאילו אני משתתף חדש בפורום אוקי? בלי קללות בלי ריבים שלי דעות שונות באופן קיצוני ובלי ויכוחים מיותרים בא לך? בעצם תגיבי אם בא לך ממני א.

amitoosh.

New member
צודקת...

יפה מאוד שרון. זה העיקר בכל דבר. לכבד ולהבין דעה אחד של השני. עמית בן 11 וחצי...

the real flea

New member
אתה שומע את עצמך?

תקשיב לעצמך, מה זה בכלל יום כיפור, אני צריך לבקש סליחה רק ממי שעשיתי לו משהו רע ולא לבקש מאלוהים, אם אני אלך לבית כנסת ביום כיפור הכל יסתדר, תגידו שאנחנו לא נוסעים ביום כיפור ומכבדים אותו בשבילכם, אבל אל תגידו שחייביים ללכת לבית כנסת

למעלה