למי שמתעניין במניעת קרישיות דם ,באיזון לחץ -דם ועוד ,,,

galmintz

New member
אם היא אומרת אז זה בטוח מחקר

שרון א77

New member
שים לב לחלק האחרון בו מסביר פרופסור גמליאל כי

כול המידע נבחן והוכח מעל לכל ספק ע"פ מחקרים, מדדים,וכללים מדעיים - נוקשים ביותר. אז מי אנחנו שנחלוק על דברי הפרופסור גמליאל אשר שסיים בהצטיינות את לימודי -הדוקטורט במדעי -הרפואה ועוסק במחקרים המתקדמים והחדשניים ביותר ?

Eli R

New member
ברשותך - משעשע...

אז מישהו, מכובד ככל שיהיה, כתב שהדברים בדוקים/מוכחים/מגובים במחקרים. האם לא יכול היה להתאמץ עוד מעט ולהעלות references למחקרים אלו? &nbsp אני למדתי שלא להאמין לדבר שכתוב ברשת ללא גיבוי ממשי במקורות מידע נחשבים. &nbsp קראת? נראה לך נכון? חפשי את החיזוקים השונים ברשת ושתפי אותנו. אל לנו ללכת כעיוורים אחרי כתוב כזה או אחר... &nbsp אין כאן הערה אישית, אלא הצעה שתעזור להבין את הדיעות שאת חולקת כאן. אני משתדל לשמור על תרבות הדיון כאן - בשמירה על כבוד האדם האחר, בצד השני של המקלדת, אך גם במידע שאנו מספקים. &nbsp תודה ושבוע טוב, אלי &nbsp &nbsp

שרון א77

New member
לא פניתי אליך אלא להנרי ,

אם אין לך מושג בעניין ,וגם לא פניתי אליך, אז מוטב שלא תגיב. כשישאלו אותך אז תשיב. לזרוק תגובות באוויר כול אחד יכול ,ויש פה כמה כאלה, שמנהלת הפורום כבר מכירה. לכן עדיף שלא תתערב.

אבו זקן

New member
זה לא עובד כך בפורום ציבורי

ראשית, הערה לסדר: הפורמט של פורום ציבורי מתאים לרב-שיח ולא לדו-שיח, כך שהערות בנוסח "כשישאלו אותך אז תשיב" או "עדיף שלא תתערב" הן לא במקום, ונודף מהן ריח של תוקפנות לא מוצדקת. אם הפורמט הזה לא מתאים לך את יכולה להתכתב עם הנרי במסרים פרטיים. אני כותב זאת למרות שאף אחד לא ביקש ממני את חוות דעתי, אך ורק מפני שבא לי להביע את דעתי, ומשום שפורום פתוח הוא בדיוק הבמה שמיועדת להבעת דעות. לעצם העניין, פרופסור גמליאל הוא אולי פרופסור מכובד מאד לרפואה, אבל כאשר בקישור שאת עצמך הבאת מוסבר, בין השאר, שכוונותיו הן גם "לחזור אל המקורות של היהדות, ובעיקר אל אוצרות התורה, התלמוד, הרמב"ם ואחרים, כהשראה להתוויית והנחלת העקרונות הנכונים של הרפואה המונעת התכליתית" הרי שהחשד להטייה (בהחלט סביר שהיא בלתי מודעת) של הפרופסור הנכבד רק מדגיש יותר את הצורך לקבל קישור לאותם מחקרים עליהם הוא מתבסס. לא השתכנעת? תארי לעצמך שפרופסור מכובד לא פחות מפרופ. גמליאל, אבל שגדל בתרבות אחרת, היה מקבל באתר את התאור הבא: "אנו מוצאים חובה נעימה ואף מוצדקת להתבסס בעיקר על השיטות החדישות של הרפואה הקונבנציונלית, אך בה בעת גם לחזור אל המקורות של הנצרות ולהתבסס על דברי האל עצמו מפיו של ישו המשיח, כהשראה להתוויית והנחלת העקרונות הנכונים של רפואה המונעת התכליתית" . האם גם אז לא היית חושבת שהצורך בבחינה מדוקדקת של הבסיס המחקרי עולה בגלל ההטייה המוצהרת של החוקר? אני עצמי לא חושב שבתחום ששואף להיות מדעי ככל הניתן הסתמכות על חוכמה עממית מלפני אלף-אלפיים שנה היא רעיון טוב, לא כמקור השראה ולא בכל צורה אחרת, בין אם מדובר בחכמי ישראל, איצטגנינים ומכשפים נוצריים או חכמים סינים והודים. מי שמכיר את המושג "confirmation bias" מבין למה אני חושב כך.

Eli R

New member
מעניין שלמרות תוכן דבריי והקשרם, בחרת להגיב כך...

כפי שציינתי, אני מכבד כל אדם איתו אני מנהל דיון, אך בודאי לא ידעתי שמדובר בשיח מוגבל בין אנשים. טעות שלי שפספסתי זאת... לא הייתה לי כל כוונה לגרום לך להגיב כך, מה גם שאני חושב שב-דבריי לא היה דבר הראוי לסוג תגובה כזה. אני מבטיח שלא להפריע יותר לשיח שלך כאן בפורום. תודה, אלי

הכי קרוב למחקר
מחקר שפורסם ב-2008 בכתב העת Hypertension מצא כי בקרב אנשים ששתו מיץ סלק ניכרה ירידה של 10 מ"מ בלחץ הדם כעבור שלוש שעות בלבד, בהשוואה לאלו ששתו מים. כמו כן הקרישיות בדמם של הנבדקים שצרכו את הסלק הייתה נמוכה יותר.

אשמח מאוד אם משהו ימצא את המחקר המקורי
לי מסיבוכי סוכרת והשמנה יש שחמת כבד מה שגורם להגדלת הטחול וירדה כתוצאה מכך בקירשיות של הדם. והייתי רוצה לדעת אם עלי להזהר מסלק

אבו זקן

New member
אחד הדברים שהכי שנאתי בילדותי

היה בורשט שאמא שלי התעקשה להכין ולהכריח אותי לשתות מאיזו סיבה רפואית שלא זכורה לי ( אולי בגלל הברזל). הדבר היחיד שהיה גרוע יותר היה שמן דגים (למרות שביליתי בשמש המון זמן). לכן מבחינתי אתה בר מזל

למעלה