למי שמופתע, החיסון לילדים אושר וכבר מתחיל מסע הפירסום שלו, כמה הוא בטוח ואפילו יותר אצל ילדים

דיברגנט חדש

Well-known member

לקראת חיסון גילאי 16-12: איך בוצע המחקר בילדים ולמה חשוב להתחסן

בימים הקרובים צפוי משרד הבריאות לאשר לחסן ילדים בני 12 ומעלה נגד קורונה, בעקבות אישור שנתן ה-FDA בתחילת השבוע. על סמך איזה מחקר ניתן האישור, ולמה חשוב לחסן את הילדים. כל הפרטים על מבצע החיסונים הבא של ישראל​

ד"ר איתי גל
פורסם: 12.05.21 , 10:45

ישראל נמצאת בדרך לחסינות עדר ממגפת הקורונה, וחיסוני הילדים צפויים להאיץ את התהליך: בימים הקרובים צפוי משרד הבריאות לאשר את חיסוני הילדים כאן, בעקבות אישור של מינהל המזון והתרופות האמריקני (FDA) שהוענק בתחילת השבוע.
קראו עוד:
עד כמה החיסון חשוב? מהן תופעות הלוואי, ולמי הוא מתאים? להלן, כל הפרטים.

דיברגנט חדש

Well-known member

בימים הקרובים צפוי משרד הבריאות לאשר לחסן ילדים בני 12 ומעלה נגד קורונה, בעקבות אישור שנתן ה-FDA בתחילת השבוע. על סמך איזה מחקר ניתן האישור, ולמה חשוב לחסן את הילדים. כל הפרטים על מבצע החיסונים הבא של ישראל​

ד"ר איתי גל

ישראל נמצאת בדרך לחסינות עדר ממגפת הקורונה, וחיסוני הילדים צפויים להאיץ את התהליך: בימים הקרובים צפוי משרד הבריאות לאשר את חיסוני הילדים כאן, בעקבות אישור של מינהל המזון והתרופות האמריקני (FDA) שהוענק בתחילת השבוע.
קראו עוד:

עד כמה בטוח לחסן את הילדים?​

בניגוד לפייק ניוז שמופץ ברשת, החיסונים בטוחים לילדים לפחות כמו למבוגרים, ואפילו עם פחות תופעות לוואי. כך עולה מהמחקרים שבוצעו בחודשים האחרונים. גם בקרב ילדים המצויים בקבוצות סיכון ושקיבלו חיסון לא הייתה שום בעיה.

למען הסר ספק, הפיסקה מעליי היא ציטוט מהכתבה שבקישור בתגובה מלפניה ומציגה בלעג את האמינות של הכתבה והכי מצחיק שנרשם בה "בניגוד לפייז ניוז" שזה מה שהם עושים הכי טוב משקרים לציבור הפתי וניתן לראות את זה במשפט שלהם "ואפילו עם פחות תופעות לוואי" :D :D :D

כוכבית מצויה

Well-known member

ד"ר איתי גל

קראו עוד:
בתחילת מרץ עמדת על כך שמתכוונים להתחיל לחסן ילדים בארץ בחודש הבא ושלא תופתע אם יתחילו עוד באותו החודש, מרץ אפריל חלפו וטרם אשרו חיסון גורף של ילדים בארץ שלא לדבר על לחסן. כנראה מקבלי ההחלטות יותר שקולים מאיך שאתה מנסה לצייר אותם.

דיברגנט חדש

Well-known member
בתחילת מרץ עמדת על כך שמתכוונים להתחיל לחסן ילדים בארץ בחודש הבא ושלא תופתע אם יתחילו עוד באותו החודש, מרץ אפריל חלפו וטרם אשרו חיסון גורף של ילדים בארץ שלא לדבר על לחסן. כנראה מקבלי ההחלטות יותר שקולים מאיך שאתה מנסה לצייר אותם.
תרענני את זכרונך, אני לא כתבתי מרץ - אפריל, אלא אמרתי שהודיעו בחדשות שזה יהיה באפריל - מאי ועם הריצת עמוק זה יכול להתחיל גם החודש כאשר תגובתי הייתה ב-19.3 (התגובה שלי נכתבה בפורום אחר, לכן לא מצרף קישור).
לשמחתינו, הקורונה דעכה בארץ ולכן מפלס החרדה של הממשלה, משרד הבריאות והציבור ירד, על כן, הריצת עמוק נעצרה וטוב שכך, אך ברגע שהאישור של ה-FDA ניתן, תהיי בטוחה שהילדים יחוסנו, ייתכן שכבר החודש ובטוח שלפני תחילת שנת הלימודים בספטמבר.

כוכבית מצויה

Well-known member
תרענני את זכרונך, אני לא כתבתי מרץ - אפריל, אלא אמרתי שהודיעו בחדשות שזה יהיה באפריל - מאי ועם הריצת עמוק זה יכול להתחיל גם החודש כאשר תגובתי הייתה ב-19.3 (התגובה שלי נכתבה בפורום אחר, לכן לא מצרף קישור).
לשמחתינו, הקורונה דעכה בארץ ולכן מפלס החרדה של הממשלה, משרד הבריאות והציבור ירד, על כן, הריצת עמוק נעצרה וטוב שכך, אך ברגע שהאישור של ה-FDA ניתן, תהיי בטוחה שהילדים יחוסנו, ייתכן שכבר החודש ובטוח שלפני תחילת שנת הלימודים בספטמבר.
האמנם? להלן מה שכתבת ב 9/3
"לא קראתי את הכתבה והסתפקתי בכותרת, אך אני מניח שזה בגלל שרוצים חודש הבא לחסן ילדים בני 12-16 כניסוי עבור פייזר,"
כאן קבעת עובדה, רוצים לחסן בחודש הבא כלומר אפריל.

אתה גם כנראה יודע משהו שבמשרד הבריאות לא יודעים....https://m.ynet.co.il/articles/59252900
גם את התחזית הזו נוכל לבדוק, רק שנצטרך לחכות קצת יותר.

נערך לאחרונה ב:

דיברגנט חדש

Well-known member
"לא קראתי את הכתבה והסתפקתי בכותרת, אך אני מניח שזה בגלל שרוצים חודש הבא לחסן ילדים בני 12-16 כניסוי עבור פייזר,"
כאן קבעת עובדה, רוצים לחסן בחודש הבא כלומר אפריל.

אתה גם כנראה יודע משהו שבמשרד הבריאות לא יודעים....https://m.ynet.co.il/articles/59252900
גם את התחזית הזו נוכל לבדוק, רק שנצטרך לחכות קצת יותר.
כנראה שאנחנו דוברים שפה זרה, כי ככל הידוע לי המילה 'מניח' רחוקה שמיים וארץ מהמילה 'עובדה'.
אגב, בהחלט רצו לחסן כבר חודש שעבר כפי שנאמר בכל ערוץ במדיה התקשורתית, אך כפי שכתבתי בתגובתי הקודמת, הקורונה דעכה ולא ראו צורך חפוז לעשות זאת, כי הציבור לא היה רואה את זה בעין יפה, כאשר המגפה דעכת ולא מסכנת אף אחד.

כוכבית מצויה

Well-known member
כנראה שאנחנו דוברים שפה זרה, כי ככל הידוע לי המילה 'מניח' רחוקה שמיים וארץ מהמילה 'עובדה'.
אגב, בהחלט רצו לחסן כבר חודש שעבר כפי שנאמר בכל ערוץ במדיה התקשורתית, אך כפי שכתבתי בתגובתי הקודמת, הקורונה דעכה ולא ראו צורך חפוז לעשות זאת, כי הציבור לא היה רואה את זה בעין יפה, כאשר המגפה דעכת ולא מסכנת אף אחד.
רק שהמילה מניח מתייחסת במשפט הזה לסיבה בגללה התבטאו כפי שהתבטאו כלפי הגברת ולא לקביעה שיחסנו.
כנראה הקשבת סלקטיבית, אפילו במה שציטטת בהמשך אותו שרשור כתוב שיבחנו את הנושא.

דיברגנט חדש

Well-known member
רק שהמילה מניח מתייחסת במשפט הזה לסיבה בגללה התבטאו כפי שהתבטאו כלפי הגברת ולא לקביעה שיחסנו.
כנראה הקשבת סלקטיבית, אפילו במה שציטטת בהמשך אותו שרשור כתוב שיבחנו את הנושא.
מעניין, אז לאחר שהחשבת את המילה 'מניח' כעובדה, כעת את גם קובעת למה התכוונתי כשכתבתי את המיל 'מניח'.
למען הסר ספק, כל בר דעת יכול להבין, שהמילה 'מניח' מתייחסת לכך שאינני הייתי בטוח אם יחסנו בחודש הבא ולשמחתי הקורונה דעכה ולא היה צורך עז לחסן לפני מתן האישור של ה-FDA.

כוכבית מצויה

Well-known member
מעניין, אז לאחר שהחשבת את המילה 'מניח' כעובדה, כעת את גם קובעת למה התכוונתי כשכתבתי את המיל 'מניח'.
למען הסר ספק, כל בר דעת יכול להבין, שהמילה 'מניח' מתייחסת לכך שאינני הייתי בטוח אם יחסנו בחודש הבא ולשמחתי הקורונה דעכה ולא היה צורך עז לחסן לפני מתן האישור של ה-FDA.
לא החשבתי את המילה מניח כעובדה.
כל דובר עברית יבין שהמילה מניח מתייחסת למילה "זה" שבאה אחריה ומה שבא אחרי "בגלל" מצויין כעובדה.

אבל כנראה שכמו שאתה חוזר וכותב, למרות שכבר הבהרתי לך, שלא התייחסתי למילה מניח כאל עובדה, כך אתה מעדיף לשבש את משמעותו של המשפט שכתבת.

דיברגנט חדש

Well-known member
כל דובר עברית יבין שהמילה מניח מתייחסת למילה "זה" שבאה אחריה ומה שבא אחרי "בגלל" מצויין כעובדה.

אבל כנראה שכמו שאתה חוזר וכותב, למרות שכבר הבהרתי לך, שלא התייחסתי למילה מניח כאל עובדה, כך אתה מעדיף לשבש את משמעותו של המשפט שכתבת.
לא, המילה 'בגלל' לא מציינת עובדה ואין דבר כזה עובדה , לא במדע לא מדויק ולא בפוליטיקה עתידית.
נחמד שאת מפרשנת את אשר כתבתי וממציאה שפה משלך.

כוכבית מצויה

Well-known member
לא, המילה 'בגלל' לא מציינת עובדה ואין דבר כזה עובדה , לא במדע לא מדויק ולא בפוליטיקה עתידית.
נחמד שאת מפרשנת את אשר כתבתי וממציאה שפה משלך.
תקרא שוב, לא כתבתי שהמילה "בגלל" מציינת עובדה.
זו לא הפעם הראשונה בדיאלוג הזה שאתה מסלף את מה שכתבתי ולכן מסיימת אותו כאן.
לא אני זו שממציאה כאן שפה משלי...

דיברגנט חדש

Well-known member
תקרא שוב, לא כתבתי שהמילה "בגלל" מציינת עובדה.
זו לא הפעם הראשונה בדיאלוג הזה שאתה מסלף את מה שכתבתי ולכן מסיימת אותו כאן.
לא אני זו שממציאה כאן שפה משלי...
תסיימי כמה שאת רוצה ולראיה שאני לא מסלף כלום אשים כאן את אשר כתבת וגם אצטט "כל דובר עברית יבין שהמילה מניח מתייחסת למילה "זה" שבאה אחריה ומה שבא אחרי "בגלל" מצויין כעובדה."
כתוב שחור על גבי לבן ש"מה שבא אחרי "בגלל" מצויין כעובדה", אז מי כאן מסלף?
אגב, בשבילך גם אצטט, שוב, את אשר כתבתי בתגובה המדוברת "אני מניח שזה בגלל שרוצים חודש הבא לחסן ילדים בני 12-16 כניסוי עבור פייזר"
הגולשים יחליטו, מי מסלף ומי מנסה למצוא פרשנות שונה למה שנכתב |נחמה|

Harrington

Well-known member
מנהל
לשמחתינו, הקורונה דעכה בארץ ולכן מפלס החרדה של הממשלה, משרד הבריאות והציבור ירד
זולת לגבי הציבור, אני לא חושב שההגדרה "חרדה" רלוונטית כאן. הממשלה ומשרד הבריאות פועלים מתוך דאגה לציבור ורצון/צורך למנוע את הידבקותו בנגיף המסוכן (גם לילדים). זאת לא חרדה, זה בדיוק תפקיד הממשלה והמשרד המוזכר.
אך ברגע שהאישור של ה-FDA ניתן, תהיי בטוחה שהילדים יחוסנו
סתם להשכלה כללית כדאי להזכיר, על אף שאישור של הFDA משפיע כמובן, בסופו של דבר כל חיסון צריך לעבור את הוועדות המקצועיות של משרד הבריאות הישראלי. ועדה זו ריבונית לחלוטין לקבל החלטה שונה מהFDA, לכאן או לכאן. כאמור, אישור המוסד האמריקאי משפיע ללא ספק. זאת מהטעם הפשוט שהוא נחשב מקצועי מאוד וקפדן. אבל בכל זאת אף ילד בישראל לא יחוסן בלי שהגורמים המקצועיים הישראליים יחוו את דעתם המקצועית, דבר שייעשה רק לאחר לימוד כל החומרים, המחקרים, הנתונים, וכל מה שצריך כדי להכריע בסוגיה.

דיברגנט חדש

Well-known member
סתם להשכלה כללית כדאי להזכיר, על אף שאישור של הFDA משפיע כמובן, בסופו של דבר כל חיסון צריך לעבור את הוועדות המקצועיות של משרד הבריאות הישראלי.
לא חלקתי על כך, אך הסיכוי שהם יחליטו אחרת קלוש יותר מהסיכוי שלי לזכות בלוטו.
אבל בכל זאת אף ילד בישראל לא יחוסן בלי שהגורמים המקצועיים הישראליים יחוו את דעתם המקצועית, דבר שייעשה רק לאחר לימוד כל החומרים, המחקרים, הנתונים, וכל מה שצריך כדי להכריע בסוגיה.
הנתון שהכי משפיע עליהם זה מצב הקורונה בארץ ופחות המחקרים, כי הם סומכים על ה-FDA ש"בדק" את המחקרים לפני שהחליט לאשר.
לשמחתי, כבר יש ימים שאין אף חלל קורונה וכולי תקווה שכבר לא יהיו מתים.

Harrington

Well-known member
מנהל
לא חלקתי על כך, אך הסיכוי שהם יחליטו אחרת קלוש יותר מהסיכוי שלי לזכות בלוטו.
ממליץ שתבדוק את הכרטיסים שמילאת כי לפחות לגבי אחד החיסונים שכן אושר בארה"ב, האישור הישראלי התעכב זמן רב יחסית.
הנתון שהכי משפיע עליהם זה מצב הקורונה בארץ ופחות המחקרים, כי הם סומכים על ה-FDA ש"בדק" את המחקרים לפני שהחליט לאשר.
תיאוריה חביבה אך מנותקת מציאות. הוועדה הישראלית בוחנת, לפני מתן האישור, את כל המחקרים הרלוונטיים ללא כל קשר לשאלה מה הFDA כן או לא בדק לפניה.
לשמחתי, כבר יש ימים שאין אף חלל קורונה וכולי תקווה שכבר לא יהיו מתים.
אכי"ר.

Harrington

Well-known member
מנהל
הלוואי והייתי טועה ואתה היית צודק.
שמע, מה זה "הלוואי"? כל שעשית זה להמציא השמצה והשחרה של צוות נהדר של אנשים שבתכל'ס אין לך שמץ של מושג ירוק לגבי פעילותם, הנהלים לפיהם הם עובדים, וכיו"ב, ולרוץ איתה. בשיטה הזאת אפשר לרוץ למרחקים עם ה"הלוואי" המדומיין הזה :).

דיברגנט חדש

Well-known member
שמע, מה זה "הלוואי"? כל שעשית זה להמציא השמצה והשחרה של צוות נהדר של אנשים שבתכל'ס אין לך שמץ של מושג ירוק לגבי פעילותם, הנהלים לפיהם הם עובדים, וכיו"ב, ולרוץ איתה. בשיטה הזאת אפשר לרוץ למרחקים עם ה"הלוואי" המדומיין הזה :).
דווקא יש לי, אך לא אפרט כאן בפורום בכדי לא לעשות לי אאוטינג.

קירשנבאום8

Well-known member
זולת לגבי הציבור, אני לא חושב שההגדרה "חרדה" רלוונטית כאן. הממשלה ומשרד הבריאות פועלים מתוך דאגה לציבור ורצון/צורך למנוע את הידבקותו בנגיף המסוכן (גם לילדים). זאת לא חרדה, זה בדיוק תפקיד הממשלה והמשרד המוזכר.

סתם להשכלה כללית כדאי להזכיר, על אף שאישור של הFDA משפיע כמובן, בסופו של דבר כל חיסון צריך לעבור את הוועדות המקצועיות של משרד הבריאות הישראלי. ועדה זו ריבונית לחלוטין לקבל החלטה שונה מהFDA, לכאן או לכאן. כאמור, אישור המוסד האמריקאי משפיע ללא ספק. זאת מהטעם הפשוט שהוא נחשב מקצועי מאוד וקפדן. אבל בכל זאת אף ילד בישראל לא יחוסן בלי שהגורמים המקצועיים הישראליים יחוו את דעתם המקצועית, דבר שייעשה רק לאחר לימוד כל החומרים, המחקרים, הנתונים, וכל מה שצריך כדי להכריע בסוגיה.
The vaccination is not approved
Just "authorized" for emergency use only and cannot be declared as "safe" for humans

Harrington

Well-known member
מנהל
The vaccination is not approved
Just "authorized" for emergency use only and cannot be declared as "safe" for humans
תצטרך לסלוח לי, אבל משחקי המילים האלה טובים לחמוצים ומשועממים. אני לא משתייך לאף אחת מהקבוצות האלו ולפיכך, מעבר לכך שאין כל קשר בין דבריך לדברי ושלא ציינת מהיכן אתה מתיימר לצטט, אין לי בעיה מיוחדת לקרוא את הדברים בהקשרם ומתוך כך לדעת שמדובר אכן, במשחקי מילים לחמוצים בלבד.

למעלה