למי שיצליח לקרוא, דווקא מדובר במאמר מעניין

Yukita

Active member
מנהל
אפשר תקציר, או ראשי פרקים? ז'תומרת אם קראת את הכתבה...
מודה שאין לי סבלנות לזה כרגע, אבל אנסה בהמשך. מאוד בגדול, הכתבה לא בוחרת בגישה אחת על פני השניה אבל מציגה מחקר שמציג משהו שלמעשה כבר ידוע לנו -אם עיקור וסירוס לא מתבצעים באופן גורף, לטבע יש מנגנוני פיצוי ולכן עיקור וסירוס חלקיים בלבד לעתים גורמים לעלייה, לא לירידה, באוכלוסיה. בכתבה מציבים את מי שאומר שפירוש הדבר שמדיניות ע/ס היא כשלון ולכן צריך לעבור להשמדה, לעומת מי שאומר שמאחר שמדיניות ע/ס כן שיפרה נקודתית כמה דברים, צריך להרחיב את ההשקעה ולעשות את זה כמו שצריך, באופן גורף. יש גם עוד כמה דברים אבל זה כבר דורש לשבת ולסכם את המאמר כראוי.

דגלמנגל

Well-known member
מודה שאין לי סבלנות לזה כרגע, אבל אנסה בהמשך. מאוד בגדול, הכתבה לא בוחרת בגישה אחת על פני השניה אבל מציגה מחקר שמציג משהו שלמעשה כבר ידוע לנו -אם עיקור וסירוס לא מתבצעים באופן גורף, לטבע יש מנגנוני פיצוי ולכן עיקור וסירוס חלקיים בלבד לעתים גורמים לעלייה, לא לירידה, באוכלוסיה. בכתבה מציבים את מי שאומר שפירוש הדבר שמדיניות ע/ס היא כשלון ולכן צריך לעבור להשמדה, לעומת מי שאומר שמאחר שמדיניות ע/ס כן שיפרה נקודתית כמה דברים, צריך להרחיב את ההשקעה ולעשות את זה כמו שצריך, באופן גורף. יש גם עוד כמה דברים אבל זה כבר דורש לשבת ולסכם את המאמר כראוי.
שאי תודה על ה"אינטליג'נס", מהארץ הנצורה בחסימה, שבארץ הנצורה בקרנטינה :)
מדהים, באיזו רצינות "מדעית" ממהרים אצלנו, להציע שיטות פרימיטיביות, כדי לחפות על רשויות שלטון, שמתחמקות מקיום החוק, תוך שהן חומסות את התקציבים, שמוקצים להן, בכוח אותו חוק. למה, לכל הרוחות, לא מציעים ליישם את זה על עזה?:devilish: גם שם יש "פיצוי טבעי" (מקאטר) אחרי כל מבצע.
אני מניח שאם ה"פתרון הסופי" יצליח להם, בחתולים - המטרה הבאה תסומן על "כת מתנגדי החיסונים".
אני צריך להתחיל לדאוג...?

Yukita

Active member
מנהל
עדיין לא יצא לי לשבת על הסיכום. ראוי לציין שהמאמר מציג מחקר שבוצע על ידי פרופ' אייל קלמנט (מומחה לבריאות הציבור ואפידמיולוג) וד"ר עידית גינטר, בו בחנו את מתודולוגיית" לכידה עיקור והחזרה" בראשון לציון לאורך 12 שנה.

נערך לאחרונה ב:
למעלה