למי לפנות בעניין סחיטת קשישה עי עובדת זרה?

imamama

New member
למי לפנות בעניין סחיטת קשישה עי עובדת זרה?

או שהחברה ששלחה את העובדת מסרי לנקה דורשת כספים או שהעובדת הזרה בעצמה. הקשישה משלמת לביטוח לאומי לפי החוק. חברת הסיעוד מגיעה - מחתימים אותה על מסמכים והיא לא מבינה מה רוצים ומשלמת. זה נראה לגמרי מוגזם ולא אטי. מי מפקח על חברות הסיעוד? מה עושים במקרים של ניצול? למי פונים? זה דחוף

יש לה עותקים מהמסמכים עליהם חתמה?

זה לא בהכרח אומר שהם השאירו את העותק האמיתי תפני לפורום משפטי בתפוז או YNET - הם לבטח ידעו וכדאי בינתיים כשהם מגיעים להחתים אותה שיהיה שם מישהו מבין עניין נוכח

יש למי לפנות

אבל הכי טוב, זה להתייעץ עם עו"ד בתחום. יש גם כאלה שמוכנים לעשות פרו-בונו. גם כאן בתפוז יש פורום של עו"ד. כמו כן, אולי אפילו מפלג ההונאה של המשטרה. אני הייתי מתחיל בדיבור עם עו"ד בתחום כדי לקבל ייעוץ ראשוני...

שמיים26

New member
ועד שהיא תתיעץ..ועד שיענו לה בפורום...

לך תדע כמה כסף גנבו לה כבר...עדיף ישר להונאה לדעתי.יותר מהיר ויעיל.

שמיים26

New member
למה לא יעיל?

לך תדע אילו שדים החוקרים יוציאו מהעובדת...במקרים כאלה לא הייתי משחקת - ישר להונאה...מי יודע..אולי היא גם מתעללת בה..בד"כ זה בה ביחד..

ל י ל ך פ

New member
חברת סיעוד

קודם כל, עובדת זרה זה פרטי, בין הקשישה או משפחתה, לבין חברת הסיעוד. כל קשיש שיש לו מטפלת זרה הוא קשיש שקיבל רשיון להעסיקה, ושכר את חברת הסיעוד בחתימת חוזה. אם לא הוא, אז בן משפחתו. ביטוח לאומי תורמים את השעות שלהם, אבל זה תקציב של כ-1800 ש"ח מתוך ה-3000 או 4000 שעולה העובדת. לכן ביטוח לאומי עושים כאילו מפקחים אבל הם לא. מציעה לפנות קודם כל ללשכת הרווחה המקומית, לבקש ב-144 את המחלקה לשירותים חברתיים או מחלקת רווחה. לדבר עם העובדת הסוציאלית של הקשישה. לכל קשיש עם מטפלת מביטוח לאומי יש אוטומטית עובדת סוציאלית גם אם הוא לא מכיר אותה. לבקש ממנה לברר. פיקוח על הטיפול בקשיש וגם על חברת הסיעוד הוא במסגרת עבודתה של העו"ס. אם היא חושבת שיש כאן ניצול לרעה של הקשיש, היא יכולה להפעיל פקידת סעד שתטפל בכך, אם היא מתרשמת שהקשיש אכן מנוצל.

למעלה