למי למי למי הכבוד?

שמלת תחרה1

Well-known member
לממשלת שינוי. לבוחרי ממשלת שינוי שאפו ענקי בקשתם שינוי, ואנחנו משלמים בכספנו אשריי מבקשי השינוי

ההתייקרות בדלק מצטרפת לגל ההתייקרויות שראינו לאחרונה במחירי הדירות והירקות – והאינפלציה במחירים ששברה שיא של עשור. במדד המחירים לצרכן נרשמו עליות מחירים בולטות בסעיף הירקות הטריים, שעלה ב-9.5%.

ולינק עבור סבוש היקר.

Harrington

Well-known member
מנהל
איך הצליחו להגיע ל61 מנדטים?
לא הגיעו. הממשלה אושרה ב60 מנדטים בלבד.
בכל מקרה, מאחר ולפחות חלק ממרכיביה השתתפו בהקמת הקואליציה בניגוד גמור לרצון בוחריהם, גם אם הגיעו ל61 זה עדיין לא אומר שיש להם בוחרים. אמנם זאת הפרשנות על הנייר ואני מקבל אותה. זה חלק מהמשחק הדמוקרטי ומהיותינו דמוקרטיה פרלמנטרית. אבל זה לא אומר שכאשר מדברים על המהות, על השאלה האמיתית אם 61 האצבעות האלה מייצגים אכן 61 פעמים בוחרי מנדט לכנסת, שנכון לומר שזה המצב.

כוכבית מצויה

Well-known member
לממשלת שינוי. לבוחרי ממשלת שינוי שאפו ענקי בקשתם שינוי, ואנחנו משלמים בכספנו אשריי מבקשי השינוי

ההתייקרות בדלק מצטרפת לגל ההתייקרויות שראינו לאחרונה במחירי הדירות והירקות – והאינפלציה במחירים ששברה שיא של עשור. במדד המחירים לצרכן נרשמו עליות מחירים בולטות בסעיף הירקות הטריים, שעלה ב-9.5%.

ולינק עבור סבוש היקר.

ההתייקרות בדלק נובעת מהתייקרותו בעולם, ומחושבת עפ"י נוסחה שלא הממשלה הזו קבעה.
גם חלק מההתייקרויות האחרות נובעות מהתייקרויות עולמיות כמו התייקרות הסחורות והתובלה הימית.
בחלק מהעולם האינפלציה גבוהה מבישראל.
התייקרות הירקות הטריים נובעת גם ממגמה ארוכת טווח של פגיעה בחקלאות וגם משינויים עונתיים.

יש גם מרכיבים שתלויים בממשלה הנוכחית שעוד לא יושמו וייושמו בקרוב, המיסוי על משקאות קלים וכלים חד פעמיים. בטח יש עוד כמה ששכחתי.

Harrington

Well-known member
מנהל
ההתייקרות בדלק נובעת מהתייקרותו בעולם, ומחושבת עפ"י נוסחה שלא הממשלה הזו קבעה.
מה זה משנה מי קבע את הנוסחה? הרי זאת ממשלת השינוי והריפוי לא? לפי ההגדרה הזאת עליה לתקן/לשנות את הנוסחה הקיימת לטובת הציבור.

The Real Big Joe

Well-known member
מה זה משנה מי קבע את הנוסחה? הרי זאת ממשלת השינוי והריפוי לא? לפי ההגדרה הזאת עליה לתקן/לשנות את הנוסחה הקיימת לטובת הציבור.
באמת לא בסדר שהממשלה לא מסבסדת את הדלק. זה באמת היה יכול להיות שינוי.

Harrington

Well-known member
מנהל
באמת לא בסדר שהממשלה לא מסבסדת את הדלק. זה באמת היה יכול להיות שינוי.
יש פער 'קטנטן' בין סבסוד לשינוי נוסחת המיסוי, כפי שאתה בוודאי מבין ויודע גם בלי שאציין זאת :).

בכל מקרה, מבחינתי שלא תסבסד ושלא תשנה. אין לי טענות מיוחדות בעניין. כאמור מעלה, הם אלה שכינו עצמם ריפוי ושינוי. בינתיים בתחום הזה הממשלה בעיקר מעלה מיסים. גם אם היא קוראת לזה ב800 שמות שונים כדי לעמעם עובדה זו. שינוי? תכל'ס כן :), אבל הוא כנראה יעלה לנו ביוקר (בשלל תחומים).

משתפרת1

Well-known member
יש פער 'קטנטן' בין סבסוד לשינוי נוסחת המיסוי, כפי שאתה בוודאי מבין ויודע גם בלי שאציין זאת :).

בכל מקרה, מבחינתי שלא תסבסד ושלא תשנה. אין לי טענות מיוחדות בעניין. כאמור מעלה, הם אלה שכינו עצמם ריפוי ושינוי. בינתיים בתחום הזה הממשלה בעיקר מעלה מיסים. גם אם היא קוראת לזה ב800 שמות שונים כדי לעמעם עובדה זו. שינוי? תכל'ס כן :), אבל הוא כנראה יעלה לנו ביוקר (בשלל תחומים).
ברוח הדברים: אם אינני טועהלמעלה מ- 60% ממחיר הדלק הוא מיסים (בלו+מע"ם). ככל שמחיר חבית נפט עולה כך עולה גם ההכנסה של האוצר.

Harrington

Well-known member
מנהל
ברוח הדברים: אם אינני טועהלמעלה מ- 60% ממחיר הדלק הוא מיסים (בלו+מע"ם). ככל שמחיר חבית נפט עולה כך עולה גם ההכנסה של האוצר.
גם אני זוכר משהו כזה מבחינת שיעור המס (מכל הסוגים). בעבר אגב גם בהחלט קרה שהממשלה החליטה שלא לייקר את מחיר הדלק על אף ההתייקרות העולמית וההצדקה שנובעת מכך. היא כמובן עשתה זאת על חשבון הכנסותיה ממיסים. אמנם בדרך כלל זה לא קורה והמחירים אכן מתעדכנים בהתאם למחיר העולמי, גם לחיוב וגם לשלילה. אבל זה לא שמדובר במשהו בלתי אפשרי או מופרך.

כך או אחרת כאמור מעלה, אין לי טענה מיוחדת נגד הממשלה הזאת שלא שינתה את האלגוריתם מיד עם תחילת עבודתה. אבל כן נכון וראוי להצביע על כך שהממשלה שאוהבת להגדיר עצמה מרפאת ומשנה, בתכל'ס בעיקר מעלה מיסים ונוקטת צעדים שרק יעלו את יוקר המחיה או לחילופין יפגעו בהיבטים אחרים (כמו פיקוח למשל) כאשר היא מתיימרת לנסות להורידו.

The Real Big Joe

Well-known member

אין שום הבדל בתוצאה גם אם הסמנטיקה שונה. אם הדלק התייקר אצל הספק - המשתמש צריך לשלם יותר. אם הממשלה לא גובה את ההפרש היא מסבסדת.

Harrington

Well-known member
מנהל
אז תסביר לי מאיפה יבוא הכסף לשלם את תוספת המחיר לספק הנפט?
מאיפה אני יודע? אני שר האוצר? שר הכלכלה? ראש ממשלה? משהו? שישברו את הראש וייהנו. אגב כמות המיליונים שהממשלה אישרה שנכון להיום אין לה מושג מאיפה היא תיקח אותם, לא קטנה :). יכלה להוסיף גם את זה.

בכל מקרה, נראה מבלי לפגוע שאתה קצת נובח על העץ הלא נכון. אני בשום מקום לא באתי בטענות לממשלה בנושא הזה.

The Real Big Joe

Well-known member
מאיפה אני יודע? אני שר האוצר? שר הכלכלה? ראש ממשלה? משהו? שישברו את הראש וייהנו. אגב כמות המיליונים שהממשלה אישרה שנכון להיום אין לה מושג מאיפה היא תיקח אותם, לא קטנה :). יכלה להוסיף גם את זה.

בכל מקרה, נראה מבלי לפגוע שאתה קצת נובח על העץ הלא נכון. אני בשום מקום לא באתי בטענות לממשלה בנושא הזה.
אבל אתה רוצה שהממשלה תשלם את ההבדל - לא המשתמש. זאת סובסידיה. שום משחקי מלים לא יועילו

Harrington

Well-known member
מנהל
אבל אתה רוצה שהממשלה תשלם
שוב אומר/אשאל, היכן ראית אותי "רוצה" את זה? נסה בבקשה לא להמציא לי רצונות/אמירות. אני מסתדר מצוין בעצמי בקטע הזה. תודה מראש.
כעת לאחר שאמרתי זאת כבר כמה וכמה פעמים ואתה בכל זאת מתעקש להמשיך באותו מתווה, לא נראה לי שיש טעם להמשיך את הדיון בתת-השרשור הזה. כשתוכל להתדיין מולי על מה שאני אומר וחושב במקום להמציא לי את הנ"ל ואז להתווכח עם עצמך, נשקול שוב.
המשך יום שקט ונעים.

The Real Big Joe

Well-known member
שוב אומר/אשאל, היכן ראית אותי "רוצה" את זה? נסה בבקשה לא להמציא לי רצונות/אמירות. אני מסתדר מצוין בעצמי בקטע הזה. תודה מראש.
כעת לאחר שאמרתי זאת כבר כמה וכמה פעמים ואתה בכל זאת מתעקש להמשיך באותו מתווה, לא נראה לי שיש טעם להמשיך את הדיון בתת-השרשור הזה. כשתוכל להתדיין מולי על מה שאני אומר וחושב במקום להמציא לי את הנ"ל ואז להתווכח עם עצמך, נשקול שוב.
המשך יום שקט ונעים.
מעניין מי אמר "יש פער 'קטנטן' בין סבסוד לשינוי נוסחת המיסוי, כפי שאתה בוודאי מבין ויודע גם בלי שאציין זאת"... ;)

Harrington

Well-known member
מנהל
מעניין מי אמר "יש פער 'קטנטן' בין סבסוד לשינוי נוסחת המיסוי, כפי שאתה בוודאי מבין ויודע גם בלי שאציין זאת"... ;)
אכן אני לחלוטין יודע, ברוך ה', מה אני כותב. אבל אין שום קשר בין זה למה שכתבתי לך בתגובתי האחרונה. זאת הייתה תגובה לנסיונך, בעיני, להסיט את הדיון ממה שהוא באמת היה לכיוונים בלתי רלוונטיים לחלוטין. אני עומד גם עכשיו מאחורי דברי שם בתוך הקשרם. שום בעיה לא רואה עם זה.

כך או אחרת כאמור קודם, אם וכאשר תחשוק נפשך לדון עניינית במה שאני באמת אומר בתוך הקשר הדברים, בשמחה. אבל להוסיף גולש חדש לרשימת הילדים שכאשר משעמם להם בבית הם מרגישים צורך לקחת דיון טוב ולהרוס אותו על-ידי ביזור ל1001 כיוונים ו/או סילוף/עיוות דברי המתדיינים מולם, סורי, אבל העט שלי לא תקין כרגע.

סבא של כיפה אדומה

Well-known member
מנהל

ולינק עבור סבוש היקר.

תודה כפרה. |4U|

אם מישהו חשב שהוצאות הקורונה פלוס הוצאות 4 מערכות בחירות יעברו בשקט מתחת לאף של ליברמן
אז שיחשוב היטב.

למעלה