למי יש כאן לחץ דם אופטימלי?

רוב הזמן נח

Well-known member

110 על 70

מעניין עד איזה גיל אפשר להיות עם לחץ דם כזה.
השאלה היא אם הרופאים יודעים. הרי אצל הרופא אנשים בלחץ. הוא מודד להם, יש יותר מידי וישר נותן תרופות.

evglev1

Well-known member
מנהל
השאלה היא אם הרופאים יודעים. הרי אצל הרופא אנשים בלחץ. הוא מודד להם, יש יותר מידי וישר נותן תרופות.
זאת באמת בעיה, גם מי שמודד לבדו בבית נלחץ כי מפחד שיהיה לו לחץ גבוהה ואז באמת יש לו לחץ כי הוא לחוץ שתהיה תוצאה חיובית.

אנטיחומר

Well-known member
זאת באמת בעיה, גם מי שמודד לבדו בבית נלחץ כי מפחד שיהיה לו לחץ גבוהה ואז באמת יש לו לחץ כי הוא לחוץ שתהיה תוצאה חיובית.
אני עשיתי בדיקה עצמית של לחץ דם 3 פעמים ביום, בוקר צהרים וערב במשך 3 שנים, הכל מתועד, כולל גרפים
עזר לי להבין איך להימנע מלחץ גבוה ללא נטילת תרופה

אני עשיתי בדיקה עצמית של לחץ דם 3 פעמים ביום, בוקר צהרים וערב במשך 3 שנים, הכל מתועד, כולל גרפים
אז מה הפאנץ ליין,מה הטריקים?

מה שאני יודע זה קשור לכמה שיותר אוכל טבעי וכמה שפחות פחמימות כמו בצקים וסוכרים.

אנטיחומר

Well-known member
אז מה הפאנץ ליין,מה הטריקים?

מה שאני יודע זה קשור לכמה שיותר אוכל טבעי וכמה שפחות פחמימות כמו בצקים וסוכרים.
אצלי גיליתי שהלחץ יכול להשתנות במשך היום בצורה קיצונית למשל 160/100 ל- 100/60 אפילו בתוך שעות
הדבר מצביע שהבעיה לא פיזית אלא פסיכולוגית, למשל לחץ בעבודה, ניהול ועד בית, דאגות וכו,
מקלחת חמה בחורף מורידה לחץ לפחות ב-20%, כנ"ל אחרי ארוחת צהריים, אחרי שינה או מנוחה הלחץ יכול לגדול, לקטון או לא להישתנות
פעילות ספורט מורידה לחץ, בכללי הלחץ בחורף גדול מהקיץ לפחות ב-10%

נערך לאחרונה ב:
אצלי גיליתי שהלחץ יכול להשתנות במשך היום בצורה קיצונית למשל 160/100 ל- 100/60 אפילו בתוך שעות
הדבר מצביע שהבעיה לא פיזית אלא פסיכולוגית, למשל לחץ בעבודה, ניהול ועד בית וכו,
מקלחת חמה בחורף מורידה לחץ לפחות ב-20%, כנ"ל אחרי ארוחת צהריים, אחרי שינה או מנוחה הלחץ יכול לגדול או לקטון
פעילות ספורט מורידה לחץ, בכללי הלחץ בחורף גדול מהקיץ לפחות ב-10%
אתה לוקח דברים קשה מידי... זה רק שפעת ;)

והדיקטטורה עוד מעט תיגמר.

לגבי חורף לדעתי כלי הדם מתכווצים בגלל זה הלחץ עולה

"ככל שכלי הדם צר יותר, מהירות הזרימה בו גדלה"

נערך לאחרונה ב:

אנטיחומר

Well-known member

בגלל זה אני לא לוקח תרופות וחיסונים, לפני שאני בודק לעומק

אנטיחומר

Well-known member

המחקר שעשיתי על עצמי ראוי לתואר "מומחה ללחץ דם"

המחקר שעשיתי על עצמי ראוי לתואר "מומחה ללחץ דם"
בשביל להיות באמת מומחה לזה צריך לדעת בפועל למה לאנשים יש לחץ דם גבוה ובדרך כלל זה

לא המצב שלך של "לוקח קשה מדי" אלא קשור בתזונה וחוסר פעילות גופנית + עישון בתור גורם מדרגה נמוכה יותר.

למשל לגיס שלי יש לחץ דם גבוה והוא לא יודע למה.

בבדיקת כליות יצא לו בסדר.

אם אפשר לעשות ניתוח קליל ולהוציא את החסימה החלקית בכלי דם זה יחסוך תרופות ללחץ דם.

בקיצור המומחיות היא להוריד לחץ דם בלי תרופות.

אנטיחומר

Well-known member
בשביל להיות באמת מומחה לזה צריך לדעת בפועל למה לאנשים יש לחץ דם גבוה ובדרך כלל זה

לא המצב שלך של "לוקח קשה מדי" אלא קשור בתזונה וחוסר פעילות גופנית + עישון בתור גורם מדרגה נמוכה יותר.

למשל לגיס שלי יש לחץ דם גבוה והוא לא יודע למה.

בבדיקת כליות יצא לו בסדר.

אם אפשר לעשות ניתוח קליל ולהוציא את החסימה החלקית בכלי דם זה יחסוך תרופות ללחץ דם.

בקיצור המומחיות היא להוריד לחץ דם בלי תרופות.
גם אני לא ידעתי את הסיבה, עד שעשיתי לעצמי בדיקות לפעמים 5 ביום, כדי להתמקד במקור של הבעיה
דבר חשוב שהבנתי לחץ דם הוא לא מספר קבוע, עכשו צריך לעקוב מתי הוא עולה או יורד, ובאיזה נסיבות
המערכת הרפואית לא תשקיע כזה מאמץ, הפתרון שלהם הוא תרופה לכל החיים

גם אני לא ידעתי את הסיבה, עד שעשיתי לעצמי בדיקות לפעמים 5 ביום, כדי להתמקד במקור של הבעיה
דבר חשוב שהבנתי לחץ דם הוא לא מספר קבוע, עכשו צריך לעקוב מתי הוא עולה או יורד, ובאיזה נסיבות
המערכת הרפואית לא תשקיע כזה מאמץ, הפתרון שלהם הוא תרופה לכל החיים
אבל אם הוא לוקח תרופות אז הוא לא מקבל מידע נכון מהגוף אז איך הוא יכול לדעת?

בנוסף יתכן שבמקרה שלו זה יותר יציב ז"א יש לו התקפי חרדה לעיתים נדירות אבל אולי גם שאין עדיין הלחץ דם גבוה

והיה לו כבר דימום קטן במוח לפני שנים רבות (במזל ניצל ולא קרה לו כלום) אז כנראה יש כאן אלמנט פיזי ולא רק פסיכולוגי.

בכל מקרה אני אמליץ לו לקנות מד לחץ דם למדוד כמה פעמים ביום ולנסות למצוא קורלציות.

אנטיחומר

Well-known member
אבל אם הוא לוקח תרופות אז הוא לא מקבל מידע נכון מהגוף אז איך הוא יכול לדעת?

בנוסף יתכן שבמקרה שלו זה יותר יציב ז"א יש לו התקפי חרדה לעיתים נדירות אבל אולי גם שאין עדיין הלחץ דם גבוה

והיה לו כבר דימום קטן במוח לפני שנים רבות (במזל ניצל ולא קרה לו כלום) אז כנראה יש כאן אלמנט פיזי ולא רק פסיכולוגי.

בכל מקרה אני אמליץ לו לקנות מד לחץ דם למדוד כמה פעמים ביום ולנסות למצוא קורלציות.
המלצה טובה, שיבקש מרופא המשפחה מירשם ל-"מד לחץ דם", יעלה בערך 60 ש"ח במקום 300

Danny Stern

Well-known member
למי שלו ל''ד גבוה ממש , כלומר שעולה מעל
139/89 במשך 24 שעות של בדיקת הולטר: אפשר לנסות הורדת משקל , הפחתת כמות המלח , התאמנות יומית על אופניי כושר .

אים זה לא מסתדר אחרי זמן מה , כמה שבועות ,הטיפול תרופתי הוא הרכחי.

אים הבדיקה מראה ל''ד של 160/90 קבוע ומעלה במשך 12 שעות , הטיפול מידי נדרש ,

הסכנה גדולה מדי ,במיוחד אים יש גורמי סיכון אחרים ,כרס , גבר ,עישון, כולסטרול גבוה , סכרת .

באופן כללי תרופות מאריכות תוכלת החיים באופן משמעותי .

מחלות לא ..
הפחד מתופעות לוואי , זו מחלה בפני עצמה . מין פרנויה .

נערך לאחרונה ב:

אנטיחומר

Well-known member
למי שלו ל''ד גבוה ממש , כלומר שעולה מעל
139/89 במשך 24 שעות של בדיקת הולטר: אפשר לנסות הורדת משקל , הפחתת כמות המלח , אתמנות יומית על אופניי כושר .

אים זה לא מסתדר אחרי זמן מה , כמה שבועות ,הטיפול תרופתי הוא הרכחי.

אים הבדיקה מראבה ל''ד של 160/90 קבוע ומעלה במשך 12 שעות , הטיפול מידי נדרש ,

הסכנה גדולה מדי ,במיוחד אים יש גורמי סיכון אחרים ,כרס , גבר , כולסטרול גבוה , סכרת .

באופן כללי תרופות מאריכות תוכלת החיים באופן משמשעותי .

מחלות לא ..
הפחד מתופעות לוואי , זו מחלה בפני עצמה . מין פרנויה .
הבעיה בנטילת תרופה שהיא הכרחית לכל החיים, הפסקה אפילו ליום גורמת לשיבוש פעולת הלב

למעלה