למישהי יש נסיון עם ויטמייל (ויטמנים לפוריות

sherlooka

New member
למישהי יש נסיון עם ויטמייל (ויטמנים לפוריות

הגבר)

לא בשבילנו

תודה

אין ניסיון, אבל עושה רושם שזה בולשיט

יש סיבות לירידה בפוריות הגבר- או הורמונלי, או סביבתי (קרינה/ כימיקלים/ תחתונים הדוקים/ רכיבה רבה על אופניים/ טייטס הדוק..) או ורציקולה- שזה כמו דליות ברגליים לנשים, אבל אצל גברים זה באשכים ובגלל שזה מעלה את הטמפרטורה באשכים ספירת הזרע לאט לאט יורדת, עד ש"הפרייה כדרך הטבע" אינה אפשרית אם לא מטפלים בורציקולה או אם לא מבצעים טיפולי פוריות. אגב, לרוב הגברים הזקנים יש את זה, אבל אז הם כבר לא מביאים ילדים לעולם בד"כ

שילך לאורולוג שמתמחה בפוריות הגבר ושלא יוציא כספו על "ויטמינים לפוריות".
לדעתי לפחות.

sherlooka

New member
הלך למומחה פוריות וזאת הייתה ההמלצה.....

אמר לו שהירידה באיכות נובעת מגורמים סביבתים של שנים (תזונה, עישון, אלכוהול) והמליץ על זה.

תמוה מאוד.

האם בדקו לו ורציקולה?
אולטרהסאונד אשכים עשו לו?

מהי ספירת הזרע שלו? אם היא ממש נמוכה ואין ורציקולה, או שיש ורמיקולה שכל הטיפולים בה נכשלו, שום דבר חוץ מהפריית מבחנה לא יעזור (ושיפור בספירה יכול להביע להזרעה במקום הפרייה, אבל טבעי זה לא ילך).

אגב, משהו לגבי יצור זרע

הוא מיוצר שלושה-ארבעה חודשים לפני ש"יוצא".
אם אצל הבחורצ'יק הכל סביבתי והוא הפסיק עם אלכוהול ועישון, ואוכל ושואף פחות כימיקלים, וזו באמת הסיבה וכל הסיבות האחרות הנפוצות נשללו, יש מצב שיראה שיפור אחרי מינימום ארבעה חודשים בספירת הזרע.
מה שהוא צריך (בהנחה, שוב, שכל הגורמים האחרים נשללו!) זה שינוי באורח חייו, לא ויטמינים. אם הוא ממשיך לעשן ולשתות הרבה אלכוהול- במה יעזרו לו ויטמינים?..

sherlooka

New member
הוא הפסיק לעשן ולשתות כבר מזמן

אב ל את כל הפרטים האחרים אני לא יודעת.
לא מדובר בבעלי אז יש גבול לכמה שמספרים לי.

ומדובר בזוג נושק ל 40 שרוצים ילד ראשון.

הייתי הורגת את האורולוג (?) הזה, נצ'בעת לך

אם הם נושקים לארבעים אז:

א. לוקח יותר זמן לזרע שלו "להשתקם"

ב. אישתו כבר במצב פוריות עדין שיכול להדרדר כל חודש ממש.

אם אלה הגילאים- ללכת על טיפולי פוריות ויפה שעה אחת קודם. אם ספירת הזרע ממש נמוכה אז IVF, ואם היא יותר גבוהה יחסית אז הזרעה, אם כי בגילאים מתקדמים הנושקים ל-40 ההמלצות המעודכנות (ובצדק) הן לאפשר מעבר מיידי לIVF בלי לחכות לכישלון הזרעות.

בטיפולי פוריות "עוקפים" את עיניין ספירת הזרע הבעייתית. בהפריית מבחנה (IVF) מבצעים מיקרומניפולציה שבה מזריקים לתוך הביצית את הזרעים הטובים (יש הרבה פחות כאלה מאשר כשספירת הזרע תקינה, אבל בהחלט יש
)

כל המלצה על ויטמינים או כל שיקוי קסמים אחר כשהגיל נושק לארבעים ומדובר בילד ראשון (לא בילד נוסף על קיימים שנניח שמוכנים ל:נסות" ואם יצליח- סבבה, ואם לא אז לא) הוא פשוט... את יודעת מה- לא רוצה לכתוב מה אני חושבת על זה.

moma422

New member
לפעמים כשאין משהו קונקרטי לתת/לעשות...

אז נותנים משהו מבחינת לא יועיל לא יזיק?

ואם הם נושקים ל-40, אז זה ממש חבל..

ויש משהו קונקרטי לעשות כשספירת הזרע נמוכה ואין מה לעשות עם זה בשנה הקרובה לפחות חוץ מלעקוב ולקוות לטוב.. (אחרי שמוודאים שאין מה לעשות!)

טיפולי פוריות.

מעצבן שהאשה צריכה "לסבול" בגלל משהו שב"גזרת הגברים" לכאורה, אבל זה מה יש אם ממש רוצים (עוד?) ילד.

למעלה