למטפלים שמעוניינים להתנדב לעזרת הדרום

דן דן2

New member
למטפלים שמעוניינים להתנדב לעזרת הדרום

מעתיקה מייל האם אפשר לספר לכם שבתוך פחות מיומיים הצטרפו עשרות רבות של מטפלים ומנחי קבוצות שהתארגנו ויגיעו כבר ביום שישי הקרוב וימשיכו להגיע במהלך השבוע הבא לישובים והקיבוצים השונים וביניהם: נתיבות, שדרות, אשקלון, אופקים, קיבוץ בארי, קיבוץ גברעם, קיבוץ מפלסים, קיבוץ ניר עם ועוד... אודה אם ביכולתכם להצטרף או להפיץ את המידע לחבריכם וחברותיכם, למטפלים בתחומי עיסוק שונים, מכללות ובתי ספר להכשרות מטפלים, ארגוני הדרכה ועוד... http://www.topper.co.il/withlove.html תחומי העניין המבוקשים מאוד כרגע: סדנאות קבוצתיות להפגת המתח והחרדה סדנאות הפעלה להורים ולילדים טיפולים אישיים בתחומי המגע והאנרגיות השונות הינכם מוזמנים בחום ליצור קשר מיידי בטל': 054-9904330

דן דן2

New member
עצומה הומניטרית - תנו לילדי עזה לצאת מההסגר

אנו קוראים לממשלת ישראל לפתוח את המעברים ולאפשר לילדים מאזור הלחימה בעזה, לצאת ממנו ולחיות בבטחון עד שיוכלו לחזור לקרוביהם עם תום הקרבות. ללא קשר למטרות המלחמה או לדעות הפוליטיות שלנו, גורלם של מאות אלפי ילדים הנתונים בסכנה נוגע לליבנו! לכן יש להרחיק את הילדים מאזור הקרב. חתמו והעבירו הלאה: http://www.atzuma.co.il/petition/oshradu/1/ תודה.

יקירה אני חייבת להגיב גם פה

אני לא מבינה את היוזמה הסו-קולד הומניטרית הזו. אני שואלת – יפתחו את המעברים, יעבירו בצורה "ממוקדת" את הילדים (אלו שאין עליהם חגורות נפץ כן...?) ו.... מה ??? ישימו אותם.... איפה ??? יקימו עבורם מחנות פליטים ? עם פלסטיני אלק. איזה עם זה ? איפה בהיסטוריה ישנה הוכחה שאי פעם היתה ארץ כזו שקראו לה פלסטין ועם כזה שקראו לו פלסטינאים ?? באו הרומאים לפני מליון שנה וקראו לחבל הארץ הנידח הזה "פרובינקיה פלשתינה" – על שם הפלישתים שיישבו את ערי החוף. אם הרומאים היו קוראים לחבל הארץ הזה "פרובינקיה שוויצריה" זה היה עושה אותם "עם", ריבון בשוויץ ?? ואם הם עם, אז גורל הילדים הוא חלק מגורלו של העם, שלנו וגם שלהם. לייצר מחנות פליטים של ילדים זה פתרון ? ומי יטפל בהם, אמא...? אה, אז גם את האימהות יעבירו...? ואיך יפנו אותם בחזרה אחר כך ? מאחורי הרעיון ההומניטרי הזה אין לדעתי טיפת מחשבה מפוכחת.

דן דן2

New member
אז אני מעתיקה לפה את התשובה ששלחתי לך

יש פתרונות לדברים האלו נכון לא מופלאים לא כייף לגור במחנה פליטים וכן אם אפשר היה להוציא אותם משם עם אימא הייתי בעד ולא כרגע הם עדיין בלי חגורות נפץ זהר אני לא מתכוונת להכנס לוויכוח הסטורי או פוליטי כרגע בכספי המיסים שאת משלמת ותשלמי מפציצים תינוקות של אזרחים ולא בקאסמים ממש לא אלא בגשם של פצצות צפופות ומי שלא מת מההפצצות יתחיל בקרוב למות מהתיבשות ואני לא מדברת על הרוגים מקרב בחמאס הרעיון כאן גם הומאניטרי אבל גם שייך לדימוי של מדינת ישראל למה שמתרחש כרגע אין תקדים לרצון לייצר פתרון קוראת העצומה לכך שכשזה יסתיים לא תראי לפתע תמונות של אלפי תינוקות מרוסקים שיוצאו מבין ההריסות אוף אין לי זמן לנסח אבל חייבת להגיב.

pinkipooh

New member
התאפקתי באמת שכן אבל- מה נסגר איתכם??????????

באמת שהתאפקתי לא להגיב על העצומה הזו אבל כנראה שלא מספיק! תגידו מה נסגר איתכם? אתם נורמאליים? אתם מבינים שאנחנו במלחמה? ומה עם אלפי ילדים מאזור הדרום שנמצאים בסכנה זה מעניין למישהו מהפלשתינאים את קצה הזרת? המלחמה הזו נועדה להראות להם וגם לעולם שהישראלים השתגעו. זה העתיד שלנו זו מלחמה שבלי להיות דרמטית מדי תכריע את גורלנו כאן. אם הוריהם בחרו לתת מכסה לפעילי החמאס ולמעשה בכך החליטו להעצים את תשתית הטרור שיתמודדו עם התוצאה. אולי וזה באמת ספק זעיר יתכן שהימצאם של ילדים ברצועה מרסן ולו במעט את החמאס שישארו שם. אני מצטערת אבל אני מעדיפה שאמא פלשתינאית תבכה על הבן שלה מאשר שהבן שלי יבכה על אבא שלו שנמצא עכשיו בצו 8 ומחפש אמלחים, מנהרות, טרוריסטים ושות'. יתכן שתחשבו שאני ימנית קיצונית מיליטנטית אבל חשוב לי שתדעו דעותי הן בצד השמאלי של המפה. יחד עם זאת אני ריאלית ומבינה שאנחנו במלחמה קיומית כיום! חוצמזה מי ידאג לכל הילדים הללו? מישהו חשב על זה לפני שהוציא את העצומה הזו? נכון לרגע זה חתמו על העצומה 250 איש- אני מאוד מקווה שעוד נשאר קול רציונאלי במדינה הזו ואנשים לא יחתמו עליה.

דן דן2

New member
טוב אני צריכה לצאת

רוצות תמחקו את העצומה אינני יכולה להגיב כרגע בצורה שקולה והתלהמות בטח לא תשכנע אף אחד

דן דן2

New member
טוב חזרתי ואספר לך מה ניסגר איתי

אענה על השאלות שלך, אני יודעת שזה קשה מאד עם בעל שנימצא שם, זה נורא מפחיד, שנים שאני מכירה מצוין את המקום, ואני מעריכה מאד את היכולת שלך להתאפק גם כשאת כאן בבית והוא שם ומחפש אמלחים, מנהרות, טרוריסטים ושות. - אתם מבינים שאנחנו במלחמה? כן - ומה עם אלפי ילדים מאזור הדרום שנמצאים בסכנה זה מעניין למישהו מהפלשתינאים את קצה הזרת? לא יודעת, אותי זה מאד מעניין. - המלחמה הזו נועדה להראות להם וגם לעולם שהישראלים השתגעו. הראנו ובגדול. מה עכשיו? -זה העתיד שלנו זו מלחמה שבלי להיות דרמטית מדי תכריע את גורלנו כאן. בהחלט יתכן, האם את שומעת ביקורת על המלחמה בהצעה להוציע את הילדים מהמשחק? -אם הוריהם בחרו לתת מכסה לפעילי החמאס ולמעשה בכך החליטו להעצים את תשתית הטרור שיתמודדו עם התוצאה. חלק מהוריהם "בחרו" בכך או אולצו לכך או בחרו מחוסר הבנה בעבר לא יודעת העובדה שחלק מהוריהם אכן מסתירים אנשי חמס ותחמושת., חלקם לא, אתמול שמעתי בגלי צה"ל שיחה בין רופא ישראלי לחברו הפלשתנאי שסיפר שבבית שלו חמש קומות של בניהמשפחה, את ילדיו הוא משכיב לישון במקומות שונים, אשתו לא בחיים, מיים אין, עד כה היו ממה שנישאר בצינורות. עכשיו כבר לא חשמל ברור שאין, תוך כדי הראיו שמענו את הפצצות מסביב. גם על הבית שלו יורים.יעל דן שאלה את אותו רופא "והחילים יודעים שאתה בבית?" שאלה מיותרת... נכון? זה לא שאפשר באמת להבחין בין בית לשכנו -אולי וזה באמת ספק זעיר יתכן שהימצאם של ילדים ברצועה מרסן ולו במעט את החמאס שישארו שם. אולי... סביר הניח שלא. יצא לך פעם לראות את החמס עושה שיקול של חיי אדם? אנחנו כן לוקחים שיקולים כאלו, לחילים שלנו זה חשוב ואולי דווקא אם לא יהיו שם ילדים לחייל בשטח יהיה קל יותר לבצע פקודות.... - אני מצטערת אבל אני מעדיפה שאמא פלשתינאית תבכה על הבן שלה מאשר שהבן שלי יבכה על אבא שלו שנמצא עכשיו בצו 8 ומחפש אמלחים, מנהרות, טרוריסטים ושות'. אני איתך יקירה לגמרי,הבן שלך הוא העם שלי, מבחינתי הוא המשפחה שלי. אילו זה היה עומד אחד מול השני לרגע לא הייתי מתבלבלת... אבל האם הם עומדים זה מול זה? -יתכן שתחשבו שאני ימנית קיצונית מיליטנטית אבל חשוב לי שתדעו דעותי הן בצד השמאלי של המפה. ברור לי. זו תקופת מלחמה אין כל כך ימין ושמאל כולנו די מדברים בקול אחד... כולל התקשורת... קולו של דובר צה"ל. וגם אם היית קיצונית מילטנטית עדיין הייתי אוהבת אותך ומקשיבה לדברייך כי אני מכירה ומוקירה אותך. - יחד עם זאת אני ריאלית ומבינה שאנחנו במלחמה קיומית כיום! נכון חוצמזה מי ידאג לכל הילדים הללו? מישהו חשב על זה לפני שהוציא את העצומה הזו? לא יודעת לגבי אחרים, אני חשבתי. כן זה ניראה קשה מאד למצוא פתרונות בעלי אומר לא ראלי. אני אומרת קשה לא אומר שאין. פינוי ילדים מאזורי סיכון בתקופות של מלחמה נעשה לאורך ההסטוריה וגם בישראל. -נכון לרגע זה חתמו על העצומה 250 איש- אני מאוד מקווה שעוד נשאר קול רציונאלי במדינה הזו ואנשים לא יחתמו עליה. נישארו הרבה מאד קולות במדינה הזו. חיים כאן יותר מ 250 איש.... מה זה קול רציונאלי? קול שאומר בעל הבית השתגע? קול שאומר "הם חארות אז לא אכפת לי"? קול שאומר שאין אפשרות שישראל תשמור על קוים אדומים מסוימים גם בזמן מלחמה? שימי לב כמה זעם ולהט הופנה רק על קול שמציע לחשוב על פתרון לילדים... שום דבר אחר לא רק בואו נחשוב על פתרונות לילדים. נורית יקרה, בעלך כרגע שם ואני יודעת שזה נורא. הייתי שם שנים. אז אני מעריכה את העובדה שבכל זאת לקחת זמן וענית. רציתי רק שתשמעי עוד קולות גם אם אינך מסכימה אולי תוכלי לזהות את ההגיון מאחורי הקולות הללו.

איך מסבירים מלחמה לילדים

שלנו? העצומה הזו הקפיצה גם אותי, ובשבועות האחרונים המייל שלי מוצף בהודעות וסרטוני הסברה שמוכיחים עד כמה המלחמה הזו קיומית וצודקת. כאילו שהייתי זקוקה להוכחות. אחי גר בטווח הטילים. היום הייתי בארגון שאני מלווה כיועצת ארגונית כבר מספר שנים, ועכשיו גם הם בטווח הטילים. (המונח "רקטות" מזכיר ל ייותר משחק טניס מאשר מלחמה) השבוע הנחיתי סדנה, ומנהלת שבאה מאשדוד תארה את המציאות הבלתי נתפסת כאמא ל-4 שצריכה לגלות מנהיגות בבית ובמקום העבודה, ונקרעת מכובד הדאגה והאחריות. מודה ומתוודה, אני מנתקת את עצמי מהסבל של הצד השני, פשוט כי אין לי מקום להכיל אותו. בקושי יש לי מקום להכיל את האבל של הצד שלי. מחקתי אפילו את המייל עם שמותיהם של 123 הילדים (בגילאי 0-17) שנרצחו בישראל בשנים 2000-2005. העובדה שהבלגנו בקלות בלתי נתפסת על כך שנרצחו מתנחלים היא ודאי אחת הסיבות להדרדרות ולמלחמה הזו. אני לא מאשימה אותם בכך שבחרו חמאס (הם חלקו כסף ברחובות בזמן הבחירות, וודאי גם איימו), ואני יודעת שהחמאס משתמשים באוכלוסיה האזרחית כמגן אנושי (יש סרטון זוועה על כך שמסתובב ברשת, בטח ראיתן) ברור לי לגמרי שהם פועלים מתוך ייאוש, וברור לי לגמרי שאוכלוסיה שנמצאת שנים תחת מטחי אש גדלה מיואשת. משני הצדדים. אנחנו במעגל מכושף, ועדיין לא מצאנו את נקודת האחיזה כדי לשנות את כיוונו- פינוי ההתנחלויות לא הועיל, הסבלנות והאיפוק לא הועילו, וברור שהמלחמה הזו הכרחית, אך לגמרי לא ברור אם היא תועיל. ובכל זאת, כששירה שואלת אותי "למה הוא אויב?" פשוט נגמרות לי המלים.

דן דן2

New member
אייך מסבירים מלחמה

אני חושבת שהיכולת שלך להודות שאין לך מקום להכיל את הסבל של הצד השני היא דבר נדיר, לכולנו אין מקום להכיל את הסבל הזה, מיעוטנו מוכנים להודות בכך. אני מודה שברגע שהודת בחוסר היכולת אצלך הרגשתי לגיטימציה לחוסר היכולת שלי. ואולי זה הצעד הראשון באייך מסבירים מלחמה... התווכחנו אתמול על הפתרונות ברמה הפרקטית. בסוף הגענו לכך שהמחסום העיקרי הוא התנגדות החאמס... כי אם אנחנו נציע עזרה העולם יקפוץ עם סיוע בכסף מזון תרופות אמצעים וכוח אדם. וכי יש תקדימים בהיסטוריה של פינוי ילדים מאזורי מלחמה (כולל פינוי ילדים בישראל בתקופת מלחמת השחרור). אבל זה לא נעשה מעולם על ידי ה"אויב" השאלה כאן מי הוא אויבם של הפלשתינאים אנחנו או החאמס? וברגע שישראל מביעה נכונות לעזור לילדים והחאמס מתנגד (הרי אם הילדים יצאו משם צה"ל יוכל לתקוף הרבה יותר בחופשיות..) והעולם תומך בנכונות כזו אויבם של אותם ילדים נעשה מאד ברור... בכל מיקרה נכונות היא הצעד הראשון ואני מודה לך על התשובה האמיצה

הדס D

New member
עדי- קשה לי למצוא מילים נכונות

אני קוראת וקראת שוב ושוב את הנאמר כאן. וכדי להגיע מהר לפואנטה מבלי לפרוס את כל מישנתי המדינית והערכית- העצומה הזו- ואני ממש מנסה למצוא מילים לא מאו בוטות- אווילית ופשטנית וסתמית כל כך. משהו בסטייל וודסטוק- שלום והגנה על ילדים בכל מחיר. גם במחיר הילדים שלנו? במה חטאו ילדי שדרות שאין עצומה שקרואת להוציא אותם? שיש להם ב"צד שלהם" צבא יותר טוב ומנהיגים שדואגים להם בצורה קצת פחות מבחילה- מאשר למקם את שיגורי הטילים מתוך בית הספר שלהם- כדי לבדוק איפה הגבול שלנו? מאוד מאוד מאוד קשה לי עם העצומה הזו ואני אדם שבכל רגע נתון יעדיף את האדם על פני האדמה- וכשפוגעים בילדי הפריים - הילדים של איזור הדרום ועוטף עזה, אני קצת קשה יותר בסובלנות שלי כלפי סבלם של הילדים שלהם. הם לא ראו את ילדישדרותלנגד עיניהם כשהם ירו- וכי למה אני צריכה לחתום על עצומה למען ילדיהם? תביאי עצומה שקוראת מהצד שלהם לשמור על הילדים משני עברי המתרס- ואני הראשונה שחותמת.

למעלה