למה תמיד הופכים את הפרט לכלל?!

• פותח הנושא ead1
  • פורסם בתאריך

ead1

New member
למה תמיד הופכים את הפרט לכלל?!

טוב ברור לי שהשרשור הזה עלול לספוג קצת "אש", ועדיין.

תמיד מראים איזה פרה שהבעלים שלה מכה אותה/מתעלל בה (סרטונים, כולבוטק, וכאלו)

או שאומרים שדוחפים מלא מלא חומרים רעילים (אורניום מעושר! לא פחות ולא יותר, יש אורניום מאושר בפרות שלנו), וכל מיני שכאלו

עכשו
אם כבר אתם אומרים את זה, למה לא מתייחסים למה שיש בירקות ופירות?

ידעתם שיש מחקרים שהראו שבעגבניה ממוצעת יש פי עשרות ומאות מונים לפעמים יותר PCB מאשר התקן מרשה? (התקן מרשה 0.1 ומצאו שיש עגבניות שיש בהן גם 4.6 לדוגמא)

ומה אם ירקן ישתין/יעשה צרכים אחרים על הירקות שלכם מבלי שתדעו? (ובוא נניח שאפילו לאותו ירקן יש אי אילו מחלות שיכולות לעבור לירקות/פירות)

קיצר
דיברתי לאחרונה לא עם אחד, אלא עם הרבה מגדלי בקר ידועים בארץ, לגבי התעללויות, אולי פה ושם היה איזה מקרה (בעיקר בגדולים, כמו אדום אדום), אבל ברור שזה מקרים נדירים ומעטים (בדיוק כמו שאמא שתכה את הבן שלה מכות רצח, כנראה שזה לא הרבה, אני רוצה להאמין לפחות), אז כן יש אנשים פסיכים בכל מקום ותעשייה, אבל זה לא הרוב.

אחר כך, לגבי כל מיני הורמונים/תרופות/סטורידאים/אפקות ניפוח ולא יודע מה שטוענים שנותנים לפרות - האמת היא שזה ממש לא נכון ויש פיקוח וטריני מאוד הדוק

רוב הפרות בארץ מגודלות בתנאים סבירים, מקבלות אוכל מעולה ואפילו רועות בחוץ (פרות רמת הגולן)
מי שכן מקבלות כל מיני תערובות מוזרות יותר זה הפרות החולבות על מנת לגרום להן לייצר יותר חלב.

עכשו, כן, גם פרה שהיא תהיה הכי אורגנית/Grass Feed בעולם וכו', בגיל צעיר על מנת שלא כל עגל שני ימות מסתם איזו שפעת (או אי אילו מחלות שיש להן), יכול להיות שיתנו תרופות
לגיטמי לא?
לבני אדם לא נותנים?
אם עכשו (חס ושלום) למישהו פה יהיה חום 42 מעלות וירגיש נורא וכו', לא יקבל קצת תרופות?

נוסף לכך, גם אחרי שקיבלה הפרה תרופה, אסור לשחוט אותה בטווח של כמה וכמה חודשים על מנת שהגוף שלה יתנקה מכל החומרים.

ובכלל יש עוד הרבה חוקים והסברים וכו'

הרבה פרות מקבלות (אלו שלא רועות בחוץ), אוכל אורגני, כל מיני דגנים מיוחדים שמגדלים עבורן (ממש לא זבל עופות ובשר מקולקל וכל מיני דברים שכאלו כמו שלרוב מספרים)
וכו'

יחסית לשאר העולם המצב פה בארץ ממש לא רע! נכון שאין פה פרות סופר איכותיות כמו באירנלד שרועות כל השנה (פרט לחודש אולי בקיץ), בחוץ ואוכלות עשב הכי מדהים בעולם וכו'
אבל בארה"ב לדוגמא פרות שגדלות עבור ההמבורגרים של מקדנולדס זה פשוט זוועה, ומי שרוצה שם בשר איכותי יכול באמת לקנות Grass Feed ולשלם יותר ולקבל איכות.

אני אישית - קונה אך ורק בשר טרי ישראלי (לא מיובא וקפוא שלך תדע מה שמו בו), וכמעט ורק מפרות שרעו ברמת הגולן רוב השנה, או שאני מכיר את המגדלים שלהן ויודע שנותנים להן מזון איכותי, שברובו גם אורגני וכו'. (טוב סתם הוספתי פן אישי)

מה שבאתי להגיד בסופו של דבר,
למה הדמגוגיה של בוא ניקח איזה סרטון זוועה ועכשו נחליט שכל התעשייה חולה?! או שנמצא איזו פרה אחת מתוך מיליון שאכלה איזה משהו רע ונגיד שכולן אוכלות זוועה?

זה הכל :) שפכתי את מה שהיה לי על הראש, המטרה של הפוסט סתם להעלות פה דברים, שום שכנוע, שום צפייה שפתאום מישהו פה יגיד "ואללה צודק", רק רציתי לתת עוד זווית לדברים (ובבקשה, אל תתחילו לחפש אותי בקטנה ולהגיד שאתם ראיתם 2 פרות ולא פרה 1 שאוכלים זבל וכו', בוא לא נרד לקטנות)

האלזה

New member
אם אתה לא רוצה למשוך אש, אז בבקשה תפסיק למשוך

אש.
שאלת שאלה חשובה, אבל הוספת לה כל מיני סימני צעקות (?!) , הכללות (למה תמיד?!), ואיך לא- פירוט של איזה סוג בשר אתה קונה.
חביבי, זוהי אזהרה שניה. קרא את תקנון הפורום, קח נשימה והתאם את הניסוחים שלך למקום.
לשאלתך:
אני אישית לא נשענת על התנאים בהם מחזיקים בעלי חיים, אם כי זה מחזק את הדרך שלי.
עצם ההתייחסות לבעל חיים כאל מוצר פגומה בעיני.
אין לי בעיה להתייחס לירקות כמוצרים (אני מאוד מקווה שזה לא הולך לכיוון שרשור "ולבע"ח אין רגשות?!!11")
גם בתנובה מודים שהשחיטה עצמה היא אכזרית, ושלא מדובר במקרה יוצא דופן:
http://www.haaretz.co.il/news/science/.premium-1.2023754
בכל אופן גם הפרקטיקה חוזרת על עצמה בכל משק: בכל רפת מפרידים עגלים מהאמהות שלהן, בכל רפת שולחים לשחיטה אחרי שיורדת התפוקה של החלב, בכל רפת גודמים קרניים, בכל לול יש תרנגולות גדומות מקור, וכו'.
מקווה לראות שיפור ברגישות של כתיבת ההודעות שלך, לא יתקבלו כאן הודעות נוספות בסגנון זה.

Octopussy

New member
צריך להפעיל מנהיגות

לא ייתכן שהפוסטים של האדם הזה - המצדיק בדבריו הרג של חיות למען אכילת בשרן, המנסה "להשפיע" על הטבעונים שכאן להרבות בהרג שכזה (ביקש שיתמכו ברעיון להפוך את גידול הפרות בחופש - 10 שנים בתנאים טובים עד לשחיטתן למאכלו), ומתפאר בהיותו קרניבור נטו - יתפסו כאן מקום.
בטענות חסרות בסיס "דיבר עם הרבה ממגדלי הבקר בארץ" או "מכיר שתי בחורות ש..." הוא מציג מצג שווא, הזוי, שקרי ובלתי סביר בעליל. הרי ידוע לכל שהפרה מגיעה אל השוחט עם גיליון רפואי בו מפורט מתי ואילו זריקות היא קיבלה, ורק לאחר בדיקה רפואית של השוחט היא מועברת לכרסו...
אמנם הוא הוזהר, אבל הוא חוזר על עצמו ועל טיעוניו המגוחכים.
שילך לשכנע את הקרניבורים והקרניסטים בדעותיו באתרים אחרים.
פשוט כבר נמאס !

mikedoron02

New member
אותי הוא דווקא משעשע

וחסר קצת הומור בעולם.
בקיצור הוא ממש לא מזיק.

Octopussy

New member
גם בדיחה טובה עם הזמן נמאסת

ead1

New member
הפורום של הקרניבורים נסגר :(

לצערי :(

אחרת הייתי רושם שם יותר.

מצלתיים

New member
האלזה, הוא צודק, הבחור הזה משועמם ומביך

מסתובב פה בחוסר מעש, שיילך להתגודד במקום אחר, באמת, כאן לא בית תמחוי.
תמיד יש מי שעונה לו, אולי מתוך נימוס, ואז את לא רוצה למחוק.

ואז יצוץ ניק אחר, ושוב יתגודד פה, וחוזר חלילה.

האלזה

New member
לוקחת את הדברים שלך לתשומת ליבי

הפורום הוא בראש ובראשונה הבית של צמחונים וטבעונים, וככזה אנו שואפים שרוב הדיונים בו יתרמו למטרה זו.
מצד שני, זה בדיוק המקום להעלות טיעונים נוגדים ולדון בהם, כמובן בצורה מכובדת (מה שלא קרה כאן ולכן הנושא "טופל"
).
הפורום פתוח לכל מי שמהרהר בנושא, אחרת נשאר קבוצה קטנה שמשכנעת את עצמה. נכון שבמקרה הזה נחצו הקווים.
להבא עדיף לפנות במסר בנושא כזה.
תודה.

11111000000

New member
ברור ש*חקלאים* יגידו לך שאין התעללות

אנשים שיזדעזעו מהמעשים הנוראיים שקורים שם לא ילכו לעבוד שם מלכתחילה.
כדי להרוויח יותר כסף התעשייה לא צריכה להתנהג יפה לפרות, היא רק צריכה להגיד שהתנאים טובים ולהסתיר את המידע האמיתי מהציבור. זה לא קשה כשהציבור רוצה לא לדעת.

אם אתה חושב שהתנאים טובים אין לך שמץ של מושג מה קורה בתעשייה. אתה יודע שבישראל כל שנה מיליון תרנגולות מתות מהתת תנאים במשאיות? לא לפני, לא אחרי. רק במשאיות, מיליון בשנה מתות מהתת תנאים. זה לא שמיליון סבלו. כולן סבלו, פשוט התנאים עד כדי כך קשים שמיליון מתו. זה לא מקרה פרטי, זו מערכת סיסטמתית.
אתה באמת חושב שמי שמוכן לחתוך גרון לפרה רואה באינטרס של הפרה כבעל חשיבות?

בילי28

New member
גם אם תנאי החיים שלהם מצוינים

(והם רחוקים מזה מאוד), עדיין, בסופו של דבר הם נרצחים. אם מישהו היה רוצח בן אדם, וטוען להגנתו שלאותו אדם היו חיים נפלאים בטרם נרצח, האם לדעתך היו מזכים אותו בזכות הטענה הזאת?

אין לנו שום זכות לקחת את חייו של יצור חי. זאת השורה התחתונה. בין אם סבל לפני מותו ובין אם לא. רצח הוא רצח הוא רצח. נקודה.

ead1

New member
תגיד את זה לאריות

וכל חיה טורפת אחרת
וכנראה גם לבני אדם שביסודם הם אוכלי בשר לכל דבר.

אנחנו לוקחים חיים כדי לקיים חיים, זה הכל, פשוט וקל.

בילי28

New member
האריות וטורפים אחרים אינם יכולים להתקיים

בלי לאכול בשר. אם לא יאכלו בשר, הם ימותו, פשוטו כמשמעו. בני אדם, לעומת זאת, בהחלט יכולים להתקיים, ואפילו להתקיים היטב, בלי לאכול בשר. אז אם אפשר להתקיים בלי להרוג, מדוע להרוג? ולא, טעים זה לא תירוץ.

ead1

New member
כלבים יכולים בלי בשר?

כי אני מכיר לא מעט צמחוניים שמנסים לתת לכלבים שלהם תזונה צמחונית, אז?
הם לא שורדים? לא חיים?
בוא ניתן גם לאריות וזאבים אוכל צמחוני, למה לא?

גם אנחנו לא שורדים טוב, לא ידעתי שיש עצים של ויטמין A רטינול, אומגה 3, ברזל, ו B12 בטבע שזה גדל בצורת פירות או משהו

בילי28

New member
יש הבדל עצום בין כלבים שחיים לצד האדם

לפחות 15,000 שנה (ויש אומרים גם 30,000), במהלכם עברו שינויים גנטיים ניכרים (אשר ככל הנראה מאפשרים להם להתקיים ללא בשר), לבין אריות וזאבים שלא עברו שינויים גנטיים ע"י בני אדם ועל כן אינם יכולים להתקיים ללא בשר.

אנחנו שורדים מצוין ללא בשר. כל הויטמינים והמינרלים שציינת (פרט ל-B12) נמצאים במזונות מן הצומח. כן, גם בפירות שגדלים על עצים. עובדה היא שאני חיה כבר 9 שנים בלי לאכול בשר, ובדיקות הדם שאני עוברת מדי שנה-שנתיים אינן מצביעות על בעיה כלשהי (ולא, אני לא לוקחת תוספים).

לגבי B12 - זהו ויטמין אשר החיידקים המייצרים אותו חיים באדמה. ההיגיינה עליה מקפידים בני אדם, אשר כוללת שטיפה יסודית של פירות וירקות, גרמה לכך שאיננו מקבלים B12 מהצומח. זוהי בעיה אשר קיימת גם אצל חלק מאוכלי הבשר (קרי, מחסור ב-B12).

ead1

New member
הרבה אי דיוקים

שנובעים מחוסר הבנה של דברים בסיסים
לא רוצה להסביר פה ולהתחיל להכנס לביולגיה והסברים, אבל בהחלט המידע שלך מוטעה ברובו ככולו.

אם מעוניינת מוכן להסביר בפרטי.

hidroash1

New member
כלבים בדומה לבני אדם

גם אוכלי כל. ההבדל הוא ביכולת לבחור.

11111000000

New member
נכון, אנשים אוכלים במקדונלדס כדי לקיים חיים

על מה אתה מדבר? אנשים אשכרה מתים מאכילת בשר.

ead1

New member
פה לגמרי מסכים איתך

אבל למה להשוות אכילת זבל לבריאות?

אם מחר אני יאכל ירקות שרוססו, אני אהיה בריא?

ופירות מהונדסים גנטית ומרוססים למוות ומלאי מתכות כבדות?! (אל תתפלא שזה מה שאתה אוכל, קח פרי שאוכל למעבדה ותבקש שיבדקו כמו PCB וכאלו יש בתוכו)

למעלה