למה עכשיו טבע יורדת 2.5%? מה הפעם?

מצב
הנושא נעול.

fighter21

New member

כלבה של מניה

anavi131

New member
מה שיורד גם עולה

כלבה של מניה
מה שיורד גם עולה
עדיין מנייה שתיתן תשואה יפה ברבעונים הבאים.היא בשפל בגלל משקיעים טיפשים ומבולבלים.שווי השוק והיקף המכירות של טבע יבואו לידי ביטוי בדוחות הבאים. למעשה היא יורדת היום מכיוון שיש שמועות שטבע עומדת לרכוש חברה גנרית מאסיה (יפן)ביותר מחצי מיליארד דולר.

fighter21

New member
מתי יפורסם הדו"ח הכספי הבא

מה שיורד גם עולה
עדיין מנייה שתיתן תשואה יפה ברבעונים הבאים.היא בשפל בגלל משקיעים טיפשים ומבולבלים.שווי השוק והיקף המכירות של טבע יבואו לידי ביטוי בדוחות הבאים. למעשה היא יורדת היום מכיוון שיש שמועות שטבע עומדת לרכוש חברה גנרית מאסיה (יפן)ביותר מחצי מיליארד דולר.
מתי יפורסם הדו"ח הכספי הבא
שאני אדע עד מתי אני הולך להיות מופסד על הכלבה הזו

יש כאלו שמתלהבים מטבע

ארביטרז' של 3%
לא הסתכלת על המסחר בחו"ל ביום חמישי בטבע?
יש כאלו שמתלהבים מטבע
חבל שזה לא מתבטא במחיר בסיטיגרופ מתלהבים ממניית טבע: מעניקים לה מחיר יעד של 51 דולר - כ-60% מעל מחירה בשוק מתייחסים להשקת הגירסה הגנרית של פייזר לתרופה לטיפול בדיכאון: "פרשנים הבינו לא נכון את המהלך של פייזר שכבר היה ידוע - במהלך כבר היה כלול בתחזיות ואינו משנה את המספרים"

לסיטי גרופ

יש כאלו שמתלהבים מטבע
חבל שזה לא מתבטא במחיר בסיטיגרופ מתלהבים ממניית טבע: מעניקים לה מחיר יעד של 51 דולר - כ-60% מעל מחירה בשוק מתייחסים להשקת הגירסה הגנרית של פייזר לתרופה לטיפול בדיכאון: "פרשנים הבינו לא נכון את המהלך של פייזר שכבר היה ידוע - במהלך כבר היה כלול בתחזיות ואינו משנה את המספרים"
לסיטי גרופ
יש כנראה כמות מניות לא מבוטל של טבע, שהם מתים להפתר מהן. על איזה פרשנים הם מדברים? השקת פייזר אכן היתה ידועה, ולכן מגולמת.

Blahin

New member
אין ספק שטבע היא השקעה לטווח ארוך.

כלבה של מניה
הדוחות לרבעון השני יקפיצו את המניה וכך היא תחזור למסלול העליה שלה.

gkeidar

New member
יש ספק, אך כרגע זאת הברירה היחידה

הדוחות לרבעון השני יקפיצו את המניה וכך היא תחזור למסלול העליה שלה.
כיוון שאני שם לב שלאחרונה יש כאן הרבה כיסוי תגובתי למנית טבע ונשאלות הרבה שאלות, בא לי לזרוק פה משהוא ואני לא מחזיק במניה ואף פעם לא החזקתי בה. המידע להלן מודבק מהאתר של MSN FINANCIAL --------------------------------------- Teva Pharmaceutical Industries Ltd (ADR): Highlights Financial data in U.S. dollars Financial Highlights Sales 5.62 Bil Income -195.50 Mil Net Profit Margin -3.50% Return on Equity NA Debt/Equity Ratio 0.50 Revenue/Share 7.20 Earnings/Share -0.19 Book Value/Share 11.81 Dividend Rate 0.31 Payout Ratio NA ---------------------------------------- המידע הנ''ל מצביע על הפסד תיפעולי של כמעט מאתיים מיליון דולר שמבטא הפסד של 19 סנט ליחידה (מניה) ומשקף הפסד של של 3.5% בערך הניר נטו (מבלי להתחשב בערך הסחיר של הניר אלא בכמות המניות שקימת). כלומר, מי שקונה את הניר צריך לקחת בחשבון שהיה ובאופן תיאורטי/היפותטי הניר לא היה מושפע מהאפקט של ביקוש והיצע (לא מציאותי אגב), מדובר בניר שבימים אלו צובר הפסד במקור (ביסודו)- להבדיל מרווח. קניה של ניר שצובר הפסד במקור אינה דבר חדש ודוגמא טובה לכך (אך לא הכרחית) היא חברה מתחילה כמו חברת סטארט-אפ למשל, שהקונה מאמין שהיא תפרח ומניתה תתנהג בהתאם. אבל טבע למשל אינה חברת סטארט-אפ. אז נכון שגם חברה וותיקה עלולה לצבור הפסדים בגין מחקר ופיתוח; אבל כעקרון, הציפיה היא שעלות מחקר ופיתוח בחברה וותיקה (בוגרת) יגולם במחזור הכספים שלה בצורה כזאת שכבר לא יגרום לה לתפעל בהפסד. חברה בוגרת צריכה לייצר מחזור כספים (הכנסה) שמספיקה לתמוך במחקר ופיתוח, תוך כדי צבירת רווחים. לטבע מסתבר יש עם זה לפחות מהמספרים הנוכחיים- בעיה. אני מקווה שהנ''ל עונה לפחות באופן חלקי על שאלות שקשורות בטבע שאני נתקל בהן כאן לאחרונה על בסיס יום יומי.

אתה כנראה לא יודע לקרוא את הדוח

כיוון שאני שם לב שלאחרונה יש כאן הרבה כיסוי תגובתי למנית טבע ונשאלות הרבה שאלות, בא לי לזרוק פה משהוא ואני לא מחזיק במניה ואף פעם לא החזקתי בה. המידע להלן מודבק מהאתר של MSN FINANCIAL --------------------------------------- Teva Pharmaceutical Industries Ltd (ADR): Highlights Financial data in U.S. dollars Financial Highlights Sales 5.62 Bil Income -195.50 Mil Net Profit Margin -3.50% Return on Equity NA Debt/Equity Ratio 0.50 Revenue/Share 7.20 Earnings/Share -0.19 Book Value/Share 11.81 Dividend Rate 0.31 Payout Ratio NA ---------------------------------------- המידע הנ''ל מצביע על הפסד תיפעולי של כמעט מאתיים מיליון דולר שמבטא הפסד של 19 סנט ליחידה (מניה) ומשקף הפסד של של 3.5% בערך הניר נטו (מבלי להתחשב בערך הסחיר של הניר אלא בכמות המניות שקימת). כלומר, מי שקונה את הניר צריך לקחת בחשבון שהיה ובאופן תיאורטי/היפותטי הניר לא היה מושפע מהאפקט של ביקוש והיצע (לא מציאותי אגב), מדובר בניר שבימים אלו צובר הפסד במקור (ביסודו)- להבדיל מרווח. קניה של ניר שצובר הפסד במקור אינה דבר חדש ודוגמא טובה לכך (אך לא הכרחית) היא חברה מתחילה כמו חברת סטארט-אפ למשל, שהקונה מאמין שהיא תפרח ומניתה תתנהג בהתאם. אבל טבע למשל אינה חברת סטארט-אפ. אז נכון שגם חברה וותיקה עלולה לצבור הפסדים בגין מחקר ופיתוח; אבל כעקרון, הציפיה היא שעלות מחקר ופיתוח בחברה וותיקה (בוגרת) יגולם במחזור הכספים שלה בצורה כזאת שכבר לא יגרום לה לתפעל בהפסד. חברה בוגרת צריכה לייצר מחזור כספים (הכנסה) שמספיקה לתמוך במחקר ופיתוח, תוך כדי צבירת רווחים. לטבע מסתבר יש עם זה לפחות מהמספרים הנוכחיים- בעיה. אני מקווה שהנ''ל עונה לפחות באופן חלקי על שאלות שקשורות בטבע שאני נתקל בהן כאן לאחרונה על בסיס יום יומי.
מדובר כמובן בהפסד חד פעמי שסיבתו היא הקניה שביצעה חברת טבע לאחרונה (קנתה את חברת אייוקס) אם תסתכל בדוחות הרבעונים הקודמים תראה שטבע מראה גידול רצוף ואפילו קפיצת מדרגה בכל הפרמטרים העסקיים החשובים האחרים. אין בכוונת הכותב או הכתוב לעיל לשמש כתחליף ליעוץ שמתאים לצרכיו/יה של קורא/ת זה/את או אחר/ת. הכותב עשוי להחזיק או מתכוון להחזיק או למכור באופן ישיר או עקיף את אחד או כל ניה''ע המוזכ''ל.

yanivbash

New member
דוח מאוחד

מדובר כמובן בהפסד חד פעמי שסיבתו היא הקניה שביצעה חברת טבע לאחרונה (קנתה את חברת אייוקס) אם תסתכל בדוחות הרבעונים הקודמים תראה שטבע מראה גידול רצוף ואפילו קפיצת מדרגה בכל הפרמטרים העסקיים החשובים האחרים. אין בכוונת הכותב או הכתוב לעיל לשמש כתחליף ליעוץ שמתאים לצרכיו/יה של קורא/ת זה/את או אחר/ת. הכותב עשוי להחזיק או מתכוון להחזיק או למכור באופן ישיר או עקיף את אחד או כל ניה''ע המוזכ''ל.
דוח מאוחד
ידיד הנכבד. אתה צודק ב-100% לגבי העובדה שהרכישה שטבע ביצעה הינה הפחתה חד פעמית בדוחות הכספיים האחרונים של טבע. אך אם הדיווחים אומנם נכונים אז אני לא בטוח שטבע תציג מגמת עליה. בהתאם לדיווח, החברה האחרונה (IVAX) שטבע רכשה לא עומדת בתחזית המכירות ואף יורדת הרבה מתחת. בחשבונאות ישנם דוחות מאוחדים, חברת האם(טבע) מאחדת את הדוחות הכספיים של החברות הבנות, ולכן גם אם טבע תמשיך להציג את מגמת העליה כפי שהזכרת בדוחות הסולו עדיין החברות שהיא מחזיקה עשויות לגרום דווקא להורדת תחזיות הצמיחה. אנליסטים בכירים טוענים כיום כי המניה הזאת(טבע) נסחרת הרבה מתחת לשוויה האמיתי ולכן קטונתי. אבל תחושת הבטן שלי אומרת שרצוי להמתין לפרסום הדוחות לרבעון השני שנסתיים לפני יומיים. בהצלחה.

gkeidar

New member
לא קראתי דו''ח מלא, רק מה שצרפתי

לא קראתי דו''ח מלא, רק מה שצרפתי
ולכן אני לא יודע איזה התפתחויות גרמו למה שראיתי וצרפתי... יכול להיות שלכן גם מדובר במצב של ''לא מראים לחמור חצי עבודה'' ואני במקרה הזה הנ''ל... אבל אולי גם אתה... כי אתה מבסס את מה שאתה קובע לגבי היכולת שלי לקרוא- על זה שקראתי את הדו''ח במלואו, מה שאני מניח שכבר מובן לך שאת זה לא עשיתי... אבל אתה אולי תטען שוב את אותו הדבר אחרי שתקרא את מה שאני הולך לכתוב להלן: שמהמספרים שצרפתי אני לא רואה לקיחה בחשבון של הוצאה שקשורה בקניה שך חברה... דווקא נראה שמדובר במספרים שמייצגים רווח או הפסד תפעולי בלבד. לבסוף הרשה לי להציע שתבדוק את המספרים שצרפתי כנגד הדו''ח שאתה מתייחס אליו (לא בא לי ללכת לשם ולעשות את זה בעצמי) ותעשה השוואה... אם המספרים דומים מאד או שווים, וברור מהדו''ח שההוצאה בגין הקניה שאתה מדבר עליה מגולמים בהם- אז אתה צודק. מתי דרך אגב התבצעה הקניה? נ.ב.: שמתי לב שהחתימה שלך ושלי הן בדיוק אותו הדבר עד הפרט הקטנטן ביותר... מכיוון שאת החתימה שלי חברתי בעצמי כשהצטרפתי לפורום, לא נותר לי אלא להניח שפשוט העתקת אותה ממני והדבקת אותה אצלך, מה שאגב מחמיא לי. אבל רק תזהר כשאתה מעתיק ממני דברים בהתחשב בזה שקבעת שאני לא יודע לקרוא...

מחיר מופרז לטבע על הבוקר

כלבה של מניה
מחיר מופרז לטבע על הבוקר
אם מכפילים את הדולר ב-31.6, שטבע בחו"ל עומדת עליו, הרי מקבלים 13950. משום מה טבע נסחרת כרגע ב-14120. אם נזכור שבארה"ב עדיין לא היה מסחר אחרי הודעת אחת החברות האתיות אתמול, לגבי השוואת מחירים, ואחרי התביעה שהוגשה נגד הזולופט, הרי שבנוסף לארביטרז השלילי שטבע נמצאת בו, בארה"ב צפויות היום בטבע ירידות.

lionardo11

New member
אל תשכח שכל יום ממליצים עליה

מחיר מופרז לטבע על הבוקר
אם מכפילים את הדולר ב-31.6, שטבע בחו"ל עומדת עליו, הרי מקבלים 13950. משום מה טבע נסחרת כרגע ב-14120. אם נזכור שבארה"ב עדיין לא היה מסחר אחרי הודעת אחת החברות האתיות אתמול, לגבי השוואת מחירים, ואחרי התביעה שהוגשה נגד הזולופט, הרי שבנוסף לארביטרז השלילי שטבע נמצאת בו, בארה"ב צפויות היום בטבע ירידות.
אל תשכח שכל יום ממליצים עליה
בתי השקעות בכל העולם טוענים שהירידה היתה מופרזת והיא שווה קנייה ואם טוחנים את זה כל יום בסוף אנשים קונים.

מצב
הנושא נעול.
למעלה