למה יש פסים לשום מקום ברחוב קויפמן

יפולוקם

New member
יש פסים של הקו האדום ברחוב קויפמן ומהם יש פניה מזרחה אל הפורטל שמוביל לתחנת אליפלט. זה מסלול הרכבת הקלה. אבל ראיתי שיש גם פסים שממשיכים ישר צפונה על רחוב קויפמן ונקטעים להם סתם כך בשלב מסוים בהמשך הרחוב. בשביל מה נחוצים הפסים האלו?

Ccyclist

Well-known member
יש פסים של הקו האדום ברחוב קויפמן ומהם יש פניה מזרחה אל הפורטל שמוביל לתחנת אליפלט. זה מסלול הרכבת הקלה. אבל ראיתי שיש גם פסים שממשיכים ישר צפונה על רחוב קויפמן ונקטעים להם סתם כך בשלב מסוים בהמשך הרחוב. בשביל מה נחוצים הפסים האלו?

אני מקווה שיום אחד מסילות הדיור האלו של הקו האדום ואלו המתוכננות לקו הסגול בקטע המערבי של אלנבי (פנייה מערבה ממסלול הקו באלנבי - בן יהודה) יוכלו לתת לקו רק"ל על קו החוף גישה לדיור ותחזוקה.

במפה שלי אני חורג מהמערכת הרשמית ומציג מספר קווים שלדעתי חסרים בה: רק"ל חוף - ירקון, פיצול M1 לשני קווים תוך יצירת מטרו צפון - דרום בתוך העיר תל אביב, והארכת M2 לנתב"ג כקו יחיד במקום השלוחה התמוהה של M3. בנוסף אני קורא להמנע מקצוות קו מנותקים שלא מתחברים לקווים אחרים במערכת המסילתית. ככל שקו שמיש יותר בשני הכיוונים כך הוא יאפשר יותר נסיעות היקפיות.

GLSRA

Active member
אני לא חושב שזה קשור לדיור מכיוון שבתוך התחנה יש שני רציפי אי, ולכן הדיור יתבצע בתוך תחנת אליפלט.
אני חושב שמדובר באופציה לחיבור עתידי לכיוון צפון ואןלי סוג של חיבור של הקו הסגול באיזור "קולנוע מוגרבי" עם הקו האדוםבמקום שאתה מדבר עליו.
האמת שמדובר במרחק לא גדול שיכול להוסיף מגוון וחיבוריות יוצאת מגדר הרגיל.
חבל מאוד אם לא יחשבו על זה כי זה ממש יחסית קל למימוש.

yairp4

Active member
אני לא חושב שזה קשור לדיור מכיוון שבתוך התחנה יש שני רציפי אי, ולכן הדיור יתבצע בתוך תחנת אליפלט.
אני חושב שמדובר באופציה לחיבור עתידי לכיוון צפון ואןלי סוג של חיבור של הקו הסגול באיזור "קולנוע מוגרבי" עם הקו האדוםבמקום שאתה מדבר עליו.
האמת שמדובר במרחק לא גדול שיכול להוסיף מגוון וחיבוריות יוצאת מגדר הרגיל.
חבל מאוד אם לא יחשבו על זה כי זה ממש יחסית קל למימוש.
הלוואי, אבל אין שום תכנון קיים לחיבור בין הקו האדום לסגול למרות שזה ממש מתבקש. למיטב ידיעתי המטרה של המסילה היא אכן דיור אבל דווקא לרכבות שבאות מדרום, כך שבמקרה שהקטע התת קרקעי יהיה חסום עדיין אפשר יהיה לתפעל את החלק הדרומי של הקו.

Ccyclist

Well-known member
הלוואי, אבל אין שום תכנון קיים לחיבור בין הקו האדום לסגול למרות שזה ממש מתבקש. למיטב ידיעתי המטרה של המסילה היא אכן דיור אבל דווקא לרכבות שבאות מדרום, כך שבמקרה שהקטע התת קרקעי יהיה חסום עדיין אפשר יהיה לתפעל את החלק הדרומי של הקו.

במקרה כזה יתכן שזו גם נקודת "שליפה" למערכים מהקטע הדרומי במקרה של תקלה.

זה גם מאפיין טוב לתיכנון הפרדה עתידית בין הקטע הקרקעי לקטע תת קרקעי עתידי. אם בעתיד תהיה הצדקה לתוואי תת קרקעי אז האופציה התפעולית הזו תאפשר להפעיל את הקטע הקרקעי הדרומי כקו נפרד בעוד שחיבור קטע תת קרקעי עתידי יצריך פורטל חדש מדרום לחפיר של תחנת אליפלט. הקטעים בנפלס הכביש הם מכשול בפני הפעלה אמינה ותדירה.

הפסי רכבת האלה הם לדיור הרכבות בצמוד לתחנת אליפלט כאשר הרכבת פועלת בשעות העומס.
בשעות העומס בחלק התת קרקעי תהיה רכבת כל 3 דקות ולכן צריך חניה לרכבות כשהן מגיעות לתחנת אליפלט שימתינו שם עד היציאה הבאה שלהן.

קו 415

Active member
כלל הרכבות ייסעו במקטע של אהרונוביץ-אליפלט.
אך מאהרונוביץ מזרחה יהיה פיצול לקראת אריה ולפתח תקווה. ומאליפלט רק חלק מהשירות ימשיך לבת ים

למעלה