למה חשובה כ"כ שינה במהלך היום

tzurtzur

New member
למה חשובה כ"כ שינה במהלך היום

אני דואגת להרדים את הגוזל כל שעה וחצי בערך. יוצא ששעה וחצי הוא ער ושעה וחצי-שעתיים-ישן. הוא בן 3 וחצי חודשים. אני אשמח לדעת למה ככ חשוב להקפיד שהם ישנו? אם הגוזל שלי ער שלוש שעות מה לא בסדר בזה? אני תוהה כי בדיוק היום הוא יתנו על הפוף שוכב כבר שעתיים מקשקש נינוח ונראה מאושר באופן כללי. לכן אני אשמח לדעת למה כדאי שהוא ישן עכשיו. האם זה בסדר "לזרום" עם האפרוח עד שהוא יתחיל לנג'ס ואז להרדים אותו או שחשוב להקפיד לא לעבור את השעה-שעה וחצי עירות?

מי אמר שבן 3 וחצי חודשים צריך לישון כל שעה?? נשמע לי מוגזם מאוד מאוד. בגיל הזה הבנים שלי החזיקו מעמד הרבה יותר, והצליחו לישון הרבה פחות מהבן שלך בכל שנת יום. בשום אופן לא צריך לעמוד לו עם סטופר ולשים אותו לישון לפי שעון, צריך לראות סימנים ממנו לעייפות. אם הוא נינוח, רגוע ולא מראה שום רמז לעייפות, למה לשלוח אותו לישון??

tzurtzur

New member
אני לא יודעת לכן שאלתי../images/Emo13.gif

אני שמה אותו עלי במנשא והוא נרדם ממש בצ'יק ויכול לישון שם בכיף שעה וחצי שעתיים. ואז הוא מתעורר, נשאר ער בין שעה לשעה וחצי כשאני רואה שהוא מתחיל לפהק ולשפשף עינים אני שוב מרדימה אותו (למרות שהוא לא בוכה או עצבני, אני מסתמכת רק על פיהוקים ושפשופי עיניים). השאלה שלי היא יותר ספציפית- אם עוברות יותר משעתיים נניח והוא עדיין נראה סבבה ורגוע- האם להרדים אותו או לזרום איתו עד שהוא יראה שהוא רוצה לישון.

crystal909

New member
ברור שלזרום איתו!

אני בעבר התעקשתי על השינה של הקטנה שלי וזה היה מעצבן ומיותר. כיום אני שמה לב שיש לה שעות קבועות שהיא רוצה לישון בהן ואני זורמת איתה. אם היא עייפה היא תירדם בכל מקום ובכל סיטואציה לכן אני לא רואה שום טעם לאלץ אותה לישון.

הי

אין צורך להרדים אותו. שימי לב לסימני העייפות כמו שציינת (ואל תחכי לכך שיהיה עצבני ויבכה כי אז יהיה לו יותר קשה להרדם) ואז תדעי שהוא עייף ורוצה לישון. אם הוא ערני ומרוצה סימן שהוא לא עייף ולא זקוק לשינה אלא לפעילות.

למעלה