למה חנוכה נקבע על ידי חז"ל לדורות? כנסו ותחכימו

in bal1

Well-known member
כמה חבל! התחלת יפה בהמשך הרסת!
זה לא עניין של לתקן אותך מה נכון או לא נכון.התחלת יפה בזה שנתת הסבר מאד מעניין.אם נכון או לא נכון לא כל כך חשוב לי.
אז למה כל הזמן להכניס את עניין השמאלנים.ברגע שאתה מכניס את הענינים האלה לפוסטים שלך כבר לא רוצה להמשיך לקרוא מה שאתה כותב.על זה חבל.
אישית אני תמיד אשמח אם תכתוב על החגים ותפרוש בפנינו את משנתך יכול להיות מאד מעניין.
אבל זו רק אני.

DANIAVNI

Well-known member
הרי ניסי הצלה וניצחונות היו לעם ישראל בתקופות שונות, למה חג הניצחון של החג הזה נקבע לדורות?

כי הנס שהיה כאן הוא לא הנס הגשמי, היוונים לא חיפשו להרוג את היהודים אלא להשליט עליהם את תרבותם, דבר שדי הצליח להם ויהודים רבים התייוונו.
המיעוט שלא הסכים להתייוונות היה זה שנלחם וניצח, ועל זה החג, ללמד אותנו לא לוותר לתרבות יוון, תמיד תמיד להילחם על דרכנו ורוחנו היהודית.

גם היום , למרות שתרבות השמאל החילונית עשתה שמות בעם ישראל והפכה רבים בתוכו למחללי שבת ואף שונאי דת ישראל אסור לנו היהודים להתייאש, עלינו ללחום על זהותנו ועל דתנו ועל אמונתו, זה לא מיתולוגיה ולא זיבולי השמאל, לא המתיוונים הללו ילמדו אותנו, אלו החיים שלנו, זה מקור החיות שלנו, לא הפרופסורים ומהומחויים השמאלנים הכופרים, המתיוונים, המומרים והמשומדים ילמדו אותנו על יהדותנו. אנו לא נתכופף בפניהם, ובעזרת השם דרכנו תנצח.

זה המסר של חג החנוכה.

חג שמח לכל היהודים.
לדעתי שאלת המקור לחג ומנהג מיותרת
מפני שמי שמקבל את החג פשוט מקבל וחוגג
ומי ש/לא מעוניין לקבל, תמיד יחפש עד שימצא, מחקר/מאמר סותרים.

Permafrost

Well-known member
הרי ניסי הצלה וניצחונות היו לעם ישראל בתקופות שונות, למה חג הניצחון של החג הזה נקבע לדורות?

כי הנס שהיה כאן הוא לא הנס הגשמי, היוונים לא חיפשו להרוג את היהודים אלא להשליט עליהם את תרבותם, דבר שדי הצליח להם ויהודים רבים התייוונו.
המיעוט שלא הסכים להתייוונות היה זה שנלחם וניצח, ועל זה החג, ללמד אותנו לא לוותר לתרבות יוון, תמיד תמיד להילחם על דרכנו ורוחנו היהודית.

גם היום , למרות שתרבות השמאל החילונית עשתה שמות בעם ישראל והפכה רבים בתוכו למחללי שבת ואף שונאי דת ישראל אסור לנו היהודים להתייאש, עלינו ללחום על זהותנו ועל דתנו ועל אמונתו, זה לא מיתולוגיה ולא זיבולי השמאל, לא המתיוונים הללו ילמדו אותנו, אלו החיים שלנו, זה מקור החיות שלנו, לא הפרופסורים ומהומחויים השמאלנים הכופרים, המתיוונים, המומרים והמשומדים ילמדו אותנו על יהדותנו. אנו לא נתכופף בפניהם, ובעזרת השם דרכנו תנצח.

זה המסר של חג החנוכה.

חג שמח לכל היהודים.
לפעמים מצליחה מלחמת תרבות ולפעמים נכשלת.
המרד נגד האימפריה הסלבקית (Seleucid) הצליח.
המרד נגד האמפריה הרומית - נכשל והאֵבֶל נקבע אף הוא לדורות...

marabo

Well-known member
לפעמים מצליחה מלחמת תרבות ולפעמים נכשלת.
המרד נגד האימפריה הסלבקית (Seleucid) הצליח.
המרד נגד האמפריה הרומית - נכשל והאֵבֶל נקבע אף הוא לדורות...
המרד נגד האימפריה הרומית נכשל פיזית אבל רוחנית הצליח בגדול, עם ישראל ודת ישראל חיים וקיימים עד היום, היכן הם הרומאים ודתם היום?

The Real Big Joe

Well-known member
בזכות התורה הקדושה שהם לומדים החילונים שורדים במקום הקשה הזה, ה' שומר.
ספר לנו מה עשתה התורה הקדושה נגד הקורונה?
ספר לנו מה עשתה התורה הקדושה נגד קסאמים?
ספר לי מה עשתה התורה הקדושה לתקשורת המונים?
ספר לי מה עשתה התורה הקדושה לפפתיחת חסימות בעורקי הלב?
ספר לי מה עשתה התורה הקדושה נגד הכור באוזיראק?
ספר לי מה עשתה התורה הקדושה להלחם במחלת השחפת?
ספר לי מה עשתה התורה הקדושה להתגבר על הבצורת והמחסור במים?
ספר לי מה עשתה התורה הקדושה למען הקמת המדינה?
ספר לי מה עשתה התורה הקדושה להצלת היהודים בתקופת השואה.

אחרי שתענה לי אני עשוי לשאול עוד...

marabo

Well-known member

אחרי שתענה לי אני עשוי לשאול עוד...
ספר לנו קודם כמה אתם שומרים את התורה הקדושה

The Real Big Joe

Well-known member
ספר לנו קודם כמה אתם שומרים את התורה הקדושה
אתה פתטי. התורה היא מסמך מעניין וחשוב. היא לא קדושה, אני לא חייב לשמור אותה, ואתה הוא שטענת שהיא שומרת עלינו. כששאלתי אותך איך, השבת בתשובה הכי דבילית שאפשר היה. אם התורה קדושה בעניך - תפסיק להתיימר לייצג אותה. אתה גורם לה נזקים באיוולתך.

marabo

Well-known member
אתה פתטי. התורה היא מסמך מעניין וחשוב. היא לא קדושה, אני לא חייב לשמור אותה, ואתה הוא שטענת שהיא שומרת עלינו. כששאלתי אותך איך, השבת בתשובה הכי דבילית שאפשר היה. אם התורה קדושה בעניך - תפסיק להתיימר לייצג אותה. אתה גורם לה נזקים באיוולתך.
ואני סבור שכל הליבה שלכם ושאר השטויות שלכם הם לא קדושים, למה אתה מכריח אותי לעניינים שלך?

The Real Big Joe

Well-known member
ואני סבור שכל הליבה שלכם ושאר השטויות שלכם הם לא קדושים, למה אתה מכריח אותי לעניינים שלך?
איש לא אמר שהליבה שמוצעת לבורים החרדים היא קדושה. היא פשוט כלי מועיל להשתלב בחיים המודרנים.
ואם שכחת אתה עדיין חייב לי תשובות על השאלות:

כי בכל אלה המדע והחינוך החילוני נתנו תשובות מצוינות.

חנן44

Well-known member
המרד נגד האימפריה הרומית נכשל פיזית אבל רוחנית הצליח בגדול, עם ישראל ודת ישראל חיים וקיימים עד היום, היכן הם הרומאים ודתם היום?
הרומאים השליטו את הדת הנוצרית על חצי עולם ורוב התרבות המערבית והיצרנית מקורה בתרבות רומא, לטוב ולרע. כי גם הנאצים הם יורשי רומא. אז אתה לא יכול להגיד שרומא נעלמה מהעולם

למעלה