למה חנוכה נקבע על ידי חז"ל לדורות? כנסו ותחכימו

גוטרמן7

Well-known member
הרי ניסי הצלה וניצחונות היו לעם ישראל בתקופות שונות, למה חג הניצחון של החג הזה נקבע לדורות?

כי הנס שהיה כאן הוא לא הנס הגשמי, היוונים לא חיפשו להרוג את היהודים אלא להשליט עליהם את תרבותם, דבר שדי הצליח להם ויהודים רבים התייוונו.
המיעוט שלא הסכים להתייוונות היה זה שנלחם וניצח, ועל זה החג, ללמד אותנו לא לוותר לתרבות יוון, תמיד תמיד להילחם על דרכנו ורוחנו היהודית.

גם היום , למרות שתרבות השמאל החילונית עשתה שמות בעם ישראל והפכה רבים בתוכו למחללי שבת ואף שונאי דת ישראל אסור לנו היהודים להתייאש, עלינו ללחום על זהותנו ועל דתנו ועל אמונתו, זה לא מיתולוגיה ולא זיבולי השמאל, לא המתיוונים הללו ילמדו אותנו, אלו החיים שלנו, זה מקור החיות שלנו, לא הפרופסורים ומהומחויים השמאלנים הכופרים, המתיוונים, המומרים והמשומדים ילמדו אותנו על יהדותנו. אנו לא נתכופף בפניהם, ובעזרת השם דרכנו תנצח.

זה המסר של חג החנוכה.

חג שמח לכל היהודים.
קשקושין. וכי בבני ברק אנו מסתובבים וזורקים חרדים לניידת? וכי אין יכולים אתם לחגוג שבתות שלכם? וכי אוסרים אנו שתמשיכון לספר סיפורי מעשיות שלכם ולהבהיל ילדים קטנים שאם לא יעשו ככה וככה ילכון לגהינום?

marabo

Well-known member
קשקושין. וכי בבני ברק אנו מסתובבים וזורקים חרדים לניידת? וכי אין יכולים אתם לחגוג שבתות שלכם? וכי אוסרים אנו שתמשיכון לספר סיפורי מעשיות שלכם ולהבהיל ילדים קטנים שאם לא יעשו ככה וככה ילכון לגהינום?
אם זה היה תלוי בכם ורק בכם אז כן. וכי אבותיכם לא גזרו פיאותיהם של עולי המזרח והכריחו את ההורים לשלוח ילדים לחינוך השמאלני?

נערך לאחרונה ב:

גוטרמן7

Well-known member
אם זה היה תלוי בכם ורק בכם אז כן. וכי אבותיכם לא גזרו פיאותיהם של עולי המזרח והכריחו את ההורים לשלוח ילדים לחינוך השמאלני?
וכי גזזנו פיאותיהם ומכרנו אותם לעשות בוכטות?שהייתה סיבה

marabo

Well-known member
וכי גזזנו פיאותיהם ומכרנו אותם לעשות בוכטות?שהייתה סיבה
הם הגיעו למדינה זרה, לסביבה ותרבות ואפילו שפה לא מוכרת ואתם ניצלתם את כל המניפולציות כדי למשוך אותם להשקפה השמאלנית, השקפת העכו"ם.

גוטרמן7

Well-known member
הם הגיעו למדינה זרה, לסביבה ותרבות ואפילו שפה לא מוכרת ואתם ניצלתם את כל המניפולציות כדי למשוך אותם להשקפה השמאלנית, השקפת העכו"ם.
וכי רוצה כבודו שוב מגדל בבל ירחם השם :( ? שאיך יתפרנסון בשפה זרה? למה הדבר דומה? לעגלון המעסיק בעל פיאות ששפתו זרה ומבקשו שיביא לו חציר להאכיל את הסוס ממנו מתפרנסים שניהם. מה עשה אותו בעל פיאות פרימיטיב? הביא רעל והרג את הסוס שהרי לא דיבר רק שפה זרה
סילקו העגלון בבעיטה בעכוזו והלך בעל הפיאות אבל וחפוי ראש והוא ומשפחתו גוועו ברעב והיו נסמכין על שולחנות השמאל שנים רבות
אז צא ולמד

marabo

Well-known member
וכי רוצה כבודו שוב מגדל בבל ירחם השם :( ? שאיך יתפרנסון בשפה זרה? למה הדבר דומה? לעגלון המעסיק בעל פיאות ששפתו זרה ומבקשו שיביא לו חציר להאכיל את הסוס ממנו מתפרנסים שניהם. מה עשה אותו בעל פיאות פרימיטיב? הביא רעל והרג את הסוס שהרי לא דיבר רק שפה זרה
סילקו העגלון בבעיטה בעכוזו והלך בעל הפיאות אבל וחפוי ראש והוא ומשפחתו גוועו ברעב והיו נסמכין על שולחנות השמאל שנים רבות
אז צא ולמד
מה קשור פרנסה לכפירה? וכי בשביל להתפרנס צריך להיות כופר כמו השמאלנין המומרין והמשומד?

גוטרמן7

Well-known member
מה קשור פרנסה לכפירה? וכי בשביל להתפרנס צריך להיות כופר כמו השמאלנין המומרין והמשומד?
ששפתם כדברי כבודו הייתה זרה ואנו מנענו אסון זה כשלימדנוהם את שפת הארץ. שאיך יתפרנס אדם אם שפתו זרה? היילך למעסיקו וידבר אליו בשפת חרטומים? היכול כבודו למצוא פרנסתו אלא אם ידבר בשפת מעסיקו?
ומכאן שכבודו שם Z על בעלי הפיאות שלא רוצה שילמדון שפת ישראל ולא יוכלו להתפרנס וחייהם יהיו עוני מרוד ירחם השם :(

in bal1

Well-known member
הרי ניסי הצלה וניצחונות היו לעם ישראל בתקופות שונות, למה חג הניצחון של החג הזה נקבע לדורות?

כי הנס שהיה כאן הוא לא הנס הגשמי, היוונים לא חיפשו להרוג את היהודים אלא להשליט עליהם את תרבותם, דבר שדי הצליח להם ויהודים רבים התייוונו.
המיעוט שלא הסכים להתייוונות היה זה שנלחם וניצח, ועל זה החג, ללמד אותנו לא לוותר לתרבות יוון, תמיד תמיד להילחם על דרכנו ורוחנו היהודית.

גם היום , למרות שתרבות השמאל החילונית עשתה שמות בעם ישראל והפכה רבים בתוכו למחללי שבת ואף שונאי דת ישראל אסור לנו היהודים להתייאש, עלינו ללחום על זהותנו ועל דתנו ועל אמונתו, זה לא מיתולוגיה ולא זיבולי השמאל, לא המתיוונים הללו ילמדו אותנו, אלו החיים שלנו, זה מקור החיות שלנו, לא הפרופסורים ומהומחויים השמאלנים הכופרים, המתיוונים, המומרים והמשומדים ילמדו אותנו על יהדותנו. אנו לא נתכופף בפניהם, ובעזרת השם דרכנו תנצח.

זה המסר של חג החנוכה.

חג שמח לכל היהודים.
כמה חבל! התחלת יפה בהמשך הרסת!

marabo

Well-known member
כמה חבל! התחלת יפה בהמשך הרסת!
אדרבה, תקני אותי

לא השמאל היו אלו שגזרו לעולי המזרח את הפאות והכריחו את הוריהם לשלוח את ילדיהם לחינוך החילוני?
לא השמאל הנהיגו כאן במדינת ישראל מערכת חינוך חילונית שמסתירה מהילדים את היהדות במקרה הטוב ומסיתה נגדה במקרה הפחות טוב?
לא השמאל רוצה לעקור ממדינת ישראל את אופיה היהודי בכל דבר? שבת, פסח וכו'.

היכן אני טועה?

1ספי11

Well-known member
אדרבה, תקני אותי

לא השמאל היו אלו שגזרו לעולי המזרח את הפאות והכריחו את הוריהם לשלוח את ילדיהם לחינוך החילוני?
לא השמאל הנהיגו כאן במדינת ישראל מערכת חינוך חילונית שמסתירה מהילדים את היהדות במקרה הטוב ומסיתה נגדה במקרה הפחות טוב?

היכן אני טועה?
אתה לא טועה אלא משקר.
השמאל לא הכריח את העולים להגיע לחינוך חילוני .
מערכת החינוך הממלכתי לא הסתירה את היהדות ובטח לא הסיתה נגדה. היא הציעה אלטרנטיבה .
השמאל נאבק כנגד הכפיה הדתית כפי שהיא מיוצגת בחוקי המדינה.

marabo

Well-known member
אתה לא טועה אלא משקר.
השמאל לא הכריח את העולים להגיע לחינוך חילוני .
גגל בבקשה את הערך "ועדת פרומקין"
מערכת החינוך הממלכתי לא הסתירה את היהדות ובטח לא הסיתה נגדה. היא הציעה אלטרנטיבה .
ראינו כמה בוגרי החינוך שלכם מכירים את דת ישראל
השמאל נאבק כנגד הכפיה הדתית כפי שהיא מיוצגת בחוקי המדינה.
השמאל רוצה מדינת כל אזרחיה, אתה כעת מודה בזה.

1ספי11

Well-known member
גגל בבקשה את הערך "ועדת פרומקין"

ראינו כמה בוגרי החינוך שלכם מכירים את דת ישראל

השמאל רוצה מדינת כל אזרחיה, אתה כעת מודה בזה.
אני לא אחראי למסקנות שלך. בדמוקרטיה המדינה שייכת לאזרחיה והם קובעים את תכניה ואופיה.

The Real Big Joe

Well-known member
אדרבה, תקני אותי

היכן אני טועה?
בקיצור:
שקר
שקר
שקר

The Real Big Joe

Well-known member
אתה מפגין בורותך ברבים, כמקובל אצל בוגרי הליבה השמאלנו חילונים.
גגל בבקשה על הערך 'ועדת פרומקין' על מה ולמה הוקמה ומה היו מסקנותיה ומה נקבע מאז
אין לימודי ליבה לשמאלנים. כבר הסברתי לך זאת עמה פעמים. מה שמעלה את השאלה האם אתה רק שקרן או אולי גם קשה הבנה.
אני לא עובד אצלך. תגגל לבד.

marabo

Well-known member
אין לימודי ליבה לשמאלנים. כבר הסברתי לך זאת עמה פעמים. מה שמעלה את השאלה האם אתה רק שקרן או אולי גם קשה הבנה.
אני לא עובד אצלך. תגגל לבד.
אמרתי לך כבר שזה רק מחמיר את מצבם של השמאלנים, מסתבר שגם במערכת הלימוד המורחבת שלהם יש חורים עצומים.
ואגב, עדיין אני רואה שיש לך חוסר תשובה על ועדת פרומקין.

נערך לאחרונה ב:
למעלה