למה הצבי ר"ע סגור,

חליפה

New member
למה הצבי ר"ע סגור,

כדרכי בקודש אני הולך לישיבה וקונה מהרוגלך והיום משום מה זה סגור,משהו יודע למה?

SONY AIWA

New member
טעות קטנטנה

הם מקבלים את הדברים מוכנים מירושלים ששם זה בהשגחת בדצ העדה החרדית ופה הם מחממים את זה ויש דברים שמגיעים מוכנים לגמרי מירושליים

נכון, אבל...

מה שהם אופים בב"ב (כמעט הכל) אין על זה שום השגחה בחנות... וכנ"ל מאפיות אנג'ל.

SONY AIWA

New member
ומהיכן מגיע החומר גלם

מהמוקטעה או מאיזה מאפיה בירושלים המזרחית? תחשבו טיפה לעומק בחייאת

מסתקרן

New member
מי לידך יתקע?

יתכן שהייתי סומך על נאמנות ואוכל אצלו בבית, אבל במה שנעשה למסחר אין נאמנות!

תחשוב אתה לעומק

אפילו שמביאים את החומר גלם מירושלים יכולים להיות בעיות כשרות של בשר בחלב וכו` כשאופים או אפילו כשמחממים בתנורים. תמיד צריכים משגיח...... בחייאת.....

מסתקרן

New member
נכון, אבל מי

מפקח שאכן אין רמאויות? מי מפקח שלא יתערבב חלבי ופרוה? מי מפקח שיהודים בלבד ידליקו התנורים? כנ"ל ברוב חנויות אנג`ל.

SONY AIWA

New member
אז ככה

במאפית יעלה ובאנג`ל סניף חזון איש וחגי (סניף השומר לא הייתי שם לאחרונה אבל מסתמא זה אותו דבר) עד כמה שידוע לי אין גוים וכך ברוב העסקים כאן בשונה מירושלים ששם בכל עסק כמעט יש איזה אחמד או מוסטפה וכדומה

מסתקרן

New member
אז זה `מסתמא` כשר...

הנה פתחנו בד"ץ חדש, בהשגחת ביד"צ דק"ק מסתמא... ומה עם שאר המכשולות?

מסתקרן

New member
נקודה נוספת

גם אם היתה יוצאת בת קול משמים שהנ"ל נאמנים, עצם הדבר שאנו מתרגלים שאין חייבים להקפיד על תעודה, זה תחילת התדרדרות שאין סוף לה.

SONY AIWA

New member
אם ככה

אז נמנה אותך לרב ואתה תטפל בזה... אם היית יודע מה שהולך בתחום תעודות הכשרות היית צם עד 120 וכי אתה חושב שהיכן שאתה אוכל הכל כשר 100% אז אני אומר לך שאם לא תגיע כל דקה לראות מה הולך אז שום דבר לא יעזור לך כי לך תדע מה עושים באוכל לא אפרט אך אם אכתוב עוד פשוט תאבד את החשק לאכול...

מסתקרן

New member
אין לי בעיה שרב כלשהו

ישב במקומי ע"ז בגיהנם, על זה הוא מקבל כסף בעוה"ז. משא"כ כשאין תעודה הרי שאני אצטרך לישב בגיהנם, זה אני כבר לא רוצה.

SONY AIWA

New member
אז אני מודיע לך

שיש מקומות שמבחינת כשרות הם בסדר פחות או יותר אבל מבחינת הגיינה הם נורא ואיום וכידוע חמירא סכנתא מאיסורא...

חליפה

New member
לאחר בדיקה

המאפייה נסגרה עקב בלגן עם הרב לנדא על זה שהבעל הבית הכניס עוד הכשר בלי ידיעתו ,זה סיפורו של פולטיקא

למעלה