למה האמריקאיים אובססיבים למוסד המשפחה?

Arthur Dent

New member
למה האמריקאיים אובססיבים למוסד המשפחה?

ראיתי עכשיו את 2 הפרקים הראשונים של tomorrow people ואין סיכוי שאני אראה את ההמשך.
למה? כי 4 מתוך 5 סצנות ומשפטים שם הם בנושאי יחסי משפחה (אמא / אבא / אח / דוד) וכל דבר נמדד ברמת האמוציונאליות והתלות המשפחתית שיש לבנאדם עם קרוב משפחה כזה או אחר. חוץ ממשפחה (62%) יש שם אפקטים ויזואליים (5%) איומים במוות או מוות (5%) קינאה (5%), ופולניות קיצונית (9%).

השאר כידוע מלא בפנגווינים.
מיותר.

אולי כי המשפחות שם יותר ויותר מפורקות

וזמניות....
או כמו שאומרת האישה לבעל: הילדים שלי והילדים שלך מרביצים לילדים שלנו...
יש שם יותר ויותר משפחות חד הוריות, או משפחות שאחד מבני הזוג הוא לא ההורה הטבעי של הילד

Arthur Dent

New member
המשפחות שם מפורקות בממוצע כמו בכל מקום אחר

בעולם המערבי, נראה לי .

restored

New member
הם באמת ילדותיים שם

תראה איך הם מוכרים סקס בכל מקום וביחד עם זה עושים הגבלה על כל שימוש בשפה לא נאותה.
זו הסיבה כנראה שנערות בהריון שם במספרים הכי גבוהים בעולם המערבי.

עם הסתייגות קטנה:

תכנים כאלה באמת נמצאים בשפע בהרבה חלקים מהמדיה הבידורית שמגיעה מארה"ב.

Arthur Dent

New member
למה אנשים מקניה רצים מהר יותר?

איך משפיעה השפה (אנגלית אמריקאית, צרפתית מצרפת) על תווי הפנים וצורת השפתיים?
למה נערות בהריון בארה"ב במספרים הכי גבוהים בעולם המערבי?

לא יודע.
אבל בסרטים סדרות אמריקאים שיצא לי לראות, הפקטור המשפחתי משחק תפקיד הרבה יותר משמעותי בעלילה מאשר בתוצרת של מדינות אחרות.

אני לא יודע למה, אבל ההכללה הזאת באה בתגובה לסטטיסטיקה האישית שלי שרכשתי במדיה המיינסטרימית.

אני אשמח להריץ טבלה ב-GOOGLEDOCS ולבחון לעומק את הנתונים שיש לי והנושא.

clouds11

New member
הענין ברור וגם ידוע ודנו בו המון

אפשר למצוא את המשפחה והחשיבות שלה בתרבות האמריקאית
בהמון דיוניים חלקם רציניים באינטרנט
בשורה התחתונה
התרבות האמריקאית היא תרבות קפיטליסטית ימנית אשר מטפחת אינדוידואליזים
תחרותיות ומלחמה של הכל בכל (מלחמת קיום והשרדות) לפי המודל הביולוגי של האבלוציה.
ברור שבעולם ביולוגי של מלחמת הכל בכל אין חשיבות למוסר
לתאוריות הימניות יש בעיה (יש הרבה בעיות...) וזה קשר השיתוף והאהבה שבין גבר לאישה
אז את כל תורת המוסר הם מכניסים בתוך היחסים של המשפחה..
ערכים על פי ליבוביץ זה כל מה שאתה מוכן למות בשבילו... או אפילו מחויב (הדגש על מחויב)להקריב בשבילו
כלומר
יש 2 גישות כלליות ובסיסיות לקיום החברתי
הגישה הפרטיקולרית אשר רואה את החברה מורכבת מפרטים הנלחמים זה בזה מלחמת קיום ומפה נגזרת התורה הפוליטית הימנית
והגישה של שיתוף בין הפרטים אשר במרכזה עומד המושג אהבה שזה המקור של תורות השמאל הפוליטי
2 הגישות הכלליות האלה הן בעיתיות ובעקר הגישה הימנית אשר נאלצת להשליך את המוסר האנושי לתחום אחד וזו המשפחה
בשאר התחומים אין מוסר אלא מאבק קיום (מוסר קובע את כל מה שאתה מקריב בשבילו ..אפילו את החיים..כלומר מוסר קובע את הערכים)

כריכרכה

New member
האמריקאים יודעים לעשות טלוויזיה עתירת רייטינג

ומסתבר שבפועל יחסים אישיים הם תמה אוניברסלית שכל אחד יכול להזדהות איתה, כי לכמעט כולנו יש הורים, אחים, ילדים, חברים, בנות זוג וכו'..
אני כבר לא זוכר איפה קראתי פעם שנמצא ממש קשר ישיר בין רייטינג לבין תדירות השימוש בביטוי "my son" בתוכנית.

נכון שפה ושם ישנם אנשים עריריים ומבודדים שבאמת לא מתחברים לזה, אבל אלה בטלים בששים במונחי רייטינג.

זה גם לא בהכרח נכון שהם מגזימים בעניין, להערכתי הטלוויזיה הדרום אמריקאית למשל עוסקת בכך הרבה יותר.

הייזל

New member
כמו תמיד זה הכל נובע מההתחלה

האמריקאים החלו כקבוצות של פרוטנסטטים נרדפים מה שהוביל לקנאות דתית מה שהוביל לצביעות הדתית ולכוח העצום שיש לדת במדינה חילונית היום.
באותה המידה המתיישבים הראשונים היו משפחות בדרך כלל לבד נגד העולם. משפחות יישבו את המערב ואז זה באמת היו קבוצות קטנות באמצע השממה.

אוי, לגמרי

לא ראיתי את הסדרה המדוברת (סדרות ז'אנריות אכזבו אותי ואכזבו אותי עד שפשוט הפסקתי לראות אותן, אלא אם כן זה HBO - ציצים וגסויות תמיד ניחמו אותי) אבל אני לגמרי מבינה על מה אתה מדבר. מה שמפריע לי זה לא נושא המשפחה (היי, אבא פדופיל זו משפחה. אמא נרקומנית זו משפחה. אח-תאום-פסיכופט-מרושע זו משפחה. צי'וואווה קניבלית היא משפחה!) אלא הצביעות והדובשניות-דביקות במשפחות של הסדרות האמריקאיות. כאילו, לא משנה מה סיפור הרקע וכמה הילד הטינאייג'ר שלהם הוא ג'ופרי קטן ומגעיל, ההורים תמיד יהיו מוצי-מוצי אליו ויעשו דברים ממש מטופשים כדי לחסוך מנפשו הענוגה את הטראומה שבלשמוע אותם רבים או בלא לקבל עוגת תותים ענקית למיטה ביום ההולדת שלו (מישהו מצליח לחשוב על סדרה אמריקאית בה יש ילד שלא קיבל תותים למיטה ביום ההולדת שלו?)
קחו את שכחו אותי בבית לדוגמה. אם אני הייתי מעיזה לעשות אפילו חצי ממה שקווין הקטן עשה בסרט, אמא שלי כ"כ היתה משחקת איתי בראמזי-ותיאון אח"כ. וקווין יצא מזה בשלום לא רק פעם אחת - פעמיים!
והם גם תמיד אוכלים ארוחת ערב ביחד, כל המשפחה. והאוכל נראה טעים בטירוף. והמטבח נראה נקי בטירוף. בלעעעכס S:

trilliane

Well-known member
מנהל
למיטב הבנתי – שמרנות נוצרית (או "סתם" שמרנות)

"ערכי משפחה" זה ממש נושא פוליטי אצלם...

למעלה