למה בחרתי להצביע למחנה הלאומי בראשות נתניהו

Ram Kol

New member
למה בחרתי להצביע למחנה הלאומי בראשות נתניהו

לכל זורקי הסיסמאות ששואלים מה עשתה הממשלה, הנה תשובות.
ולכל אלה שגם מחפשים סימוכים ולינקים - הנה גם הם.

תנסו רגע באמת להסתכל מעבר לסיסמאות שמאכילים אותנו ולהבין שהתחיל שינוי. שהליכוד שיפר את מצב המדינה.
יש עוד מה לשנות אבל צריך לתת להם את הכוח על מנת שימשיכו לקדם את הנושאים החשובים שעל הפרק.

חיבר את המסמך קורן גרינשפון (מצביע פשוט)

http://peopleoneblog.files.wordpres...79ed797d7a0d794-d794d79cd790d795d79ed7993.pdf

shaycohen2

New member
מדהים הנסיון להציג את פארסת התקציב הדו שנתי

כהישג. המטרה היחידה של הרעיון הייתה לעזור לביבי להחזיק מעמד בשלטון. יש סיבה לכך שבניגוד למה ששטייניץ טוען, אף אחד לא מחקה אותנו בעולם בעניין. הרי התקציב הזה היה כשלון חרוץ. באמצע השנה השניה פתאום גילינו גירעון ענק והתחילו הגזירות.
-מאות אלפי מקומות עבודה - נו באמת, כבר הבהרתי שהגידול במספר מקומות העבודה הוא יציב כבר 10 שנים.
-עמוד ענן והשבת ההרתעה - מוקדם מדי לדעת. גם אחרי עופרת יצוקה הייתה תקופה שקטה. בינתיים נראה שביבי רק חיזק את החמאס. אפילו משעל, ידידו משכבר הימים, קפץ לביקור (במסמך כתוב, דרך אגב, התרעה. אולי זו לא טעות - אולי היה שיפור בצלילי הצבע האדום).
-יפה שאתם מציגים כל פרט קטן שנעשה בקדנציה הזו. אין ספק שב-4 שנות כהונה, כל ממשלה, גם ממשלת סטגנציה כמו זו של ביבי, מספיקה לעשות כמה דברים, אם כי חלקם בלחץ ציבורי כבד, בניגוד לכוונות המקוריות, כגון דו"ח טרכטנברג, על כל סעיפיו (אלה שאושרו לפחות). השאלה האמיתית היא כמה נזקים תספיק ממשלה בראשות ביבי לעשות ב-4 השנים הבאות...

Ram Kol

New member
כוונת התקציב הדו-שנתי היתה ליצור יציבות

דווקא הייתי מצפה שכאן תדע להעריך את גמישות הממשלה בשינויים בתקציב על מנת שלא ליצור גירעון.

בסופו של דבר, הניווט המוצלח של הממשלה, ההתערבות היכן שצריך להתערב והאי התערבות היכן שלא צריך להתערב היא שאפשרה את הצמיחה והשיפור במדדים הכלכליים.
את מקומות העבודה הרבים יצרו קרקע פוריה לחברות לפעול במשק ע"י השמת מס חברות נמוך ותמיכה שחברות קיבלו.

ליבני, קרובה בדיעותיה ובאידיאולוגיה הכלכלית שלה לנתניהו מאוד.
השאלה היא מהי מדיניות התנועה בקשר לכלכלה כאשר מחד יש את ציפי ליבני (שמהיכרותי תומכת בקפיטליזם) לעומת עמיר פרץ הסוציאליסט?

לגביי חיזוק החמאס? ברצינות? הרי מי שיצר את מדינת החמאס בעזה היתה ממשלת קדימה עם ליבני. החמאס לא הופל. עם זה אני מסכים. אבל הוא חטף מכה כואבת ובמבחן התוצאה, הופסק הירי ליישובי ישראל.

כמובן שהחמאס בונה את כוחו וזה רק מצדיק את דרכו של הליכוד שאומרת כי לא ניתן להעניק להם מתנות נוספות.

shaycohen2

New member
תקציב דו שנתי לא נותן את הגמישות הדרושה

במיוחד בתקופה כלכלית של חוסר ודאות. העובדה שבאמצע השנה השניה "צץ" לו פתאום גרעון ענק רק ממחישה את זה. אני בעד יציבות אבל נגד קביעת תקציב לתקופה של שנתיים כאשר קשה מאוד לראות קדימה את המצב הכלכלי בטווח כזה. שוב, זה לא קיים בשום מקום. אם נראה לך שזו חדשנות מיוחדת לנו, איך זה שאף אחד לא מחקה אותנו?.
שוב, הממשלה הנוכחית לא יצרה יותר מקומות עבודה לשנה מאשר הממשלות הקודמות. הגידול הוא פחות או יותר קבוע מזה עשור.
את עמדות התנועה בנושא הכלכלי חברתי, כמו בנושאים אחרים, אתה יכול למצוא באתר התנועה. איפה אני יכול למצוא את עמדות הליכוד?
לגבי ממשלת חמאס- מה בדיוק הטענה, שאם ביבי היה בשלטון בזמן הבחירות לראשות הוא לא היה מאפשר לחמאס להתמודד? שטויות. הוא היה מאפשר זאת באותה המידה. לטעון אחרת זה קל. בדיוק כפי שביבי, בתור ראש אופוזיציה, התלונן על כך שלא הופל שלטון חמאס. בתור ראש ממשלה, הוא שכח.
החמאס חטף אמנם מכה כואבת, כפי שחטף גם בעופרת יצוקה. גם אז הייתה הפוגה. גם ההפוגה הנוכחית תופר, שלא יהיו לך אשליות.
אני נגד לתת מתנות לחמאס. זו המומחיות של ביבי. אני בעד לנהל משא ומתן עם הגורמים המתונים.

Ram Kol

New member
זה כבר סובייקטיבי

זה עניין סובייקטיבי. לדעתי יש חידוש מצוין בתקציב דו שנתי. זה מאפשר למשרדים לבצע את ההשקעות הדרושות בטווח קצת יותר ארוך.
תגיד מה שתגיד על הכלכלה. העובדות מדברות בעד עצמן. תמיד ניתן למצוא איך לקטרג. העובדה היא שהממשלה הנוכחית הצליחה לגרום לצמיחה מצוינת והצליחה לייצר עוד מקומות עבודה. אני מזכיר לך שמדובר בתקופה של משבר כלכלי עולמי.

לגביי החמאס - אני לא טוען שנתניהו היה מתערב בבחירות, אני טוען שהליכוד לא היה מוסר את עזה בהתנתקות חד צדדית. זה מה שאפשר לחמאס לקחת את השלטון לנגד עיננו.

את הגורמים המתונים צריך לקבל (לא לחזק - שיחזקו את עצמם). הצער הוא שאין גורמים מתונים. לא התקיים משא ומתן כיוון שאבו מאזן לא היה מוכן לוותר על דרישותיו ההזויות ולא היה מוכן להתחיל משא ומתן ללא תנאים.

מה ההצעה של ליבני? לשחזר את מקרה עזה בגדה? לתת את השטחים לרשות הפלסטינית ולחכות שחמאס ישתלט שם ויקים לנו מדינת טרור במרחק דקות מפה?
את הדרך הזאת ניסינו.

נתניהו מתגאה בקדנציה ללא מלחמות מיותרות, ובצדק. העובדה שלא ניתנו מתנות מיותרות לטרור, שטחים נוספים לפלסטינים, זה מה שמנע היווצרותה של עוד מערכה.
אנחנו צריכים לקחת את גורלינו בידינו ולשמור על ביטחון המדינה בנחישות מבלי וויתורים נוספים לטרור.

shaycohen2

New member
הגישה של לבני

בוא נדייק. הליכוד מסר את עזה וביבי הצביע בעד בממשלה. הוא התפטר מהממשלה לאחר שהפור כבר נפל. ההצעה של לבני היא לנהל משא ומתן במטרה להגיע להסכם שלום שיאפשר המשך קיום מדינה יהודית ודמוקרטית. בכל מקרה, בהתאם לעקרונות התנועה, ההסכם ייושם ומדינה פלסטינית תקום רק לאחר תקופת ביניים בה יישומו כל התנאים הנדרשים להקמתה ויבטיחו שלא תהפך למדינת טרור.
המחשבה שלך שנוכל להמשיך לאורך זמן במצב הקיים היא אשליה.

למעלה